Babulica
29.06.10,19:43
Prosim o radu...pred 3 tyzdnami nam nedal prednost v jazde jeden pan a vrazil nam do praveho blatnika, ktory nam cely ohol a doškrabal lak...pan si svoju chybu uznal, policajti nechceli prist, lebo ze to je mala suma....pan ktory do nas narazil nahlasil do svojej poistovne Wustnerot skodovu udalost, skadial prisli a urobili nam obhliadku a vycislili nam sumu na 1000 Eur. Dnes nam vsak prisiel list v ktorom sa odkazuju na obc.zakonnik cislo 381/2001 Z.z. v zmysle paragr. 5 odstavca 1, písmeno H ze povazuju predmetnu skodovu udalost za vybavenu. Pozerala som obc.zakonnik a vyslo mi ztoho, ze sme si to zapricinili sami podla wustenrot....viete mi niekto poradit ako mam postupovat???
Naburaju do nas, slubia ze nam zaplatia a nic???? Na co si ten pan plati havarijne a my zakonne poistenie ked my nic nedostaneme???

Dakujem za rady.:mee:
220870
29.06.10,17:54
Chobot
30.06.10,12:08
Prosim o radu...pred 3 tyzdnami nam nedal prednost v jazde jeden pan a vrazil nam do praveho blatnika, ktory nam cely ohol a doškrabal lak...pan si svoju chybu uznal, policajti nechceli prist, lebo ze to je mala suma....pan ktory do nas narazil nahlasil do svojej poistovne Wustnerot skodovu udalost, skadial prisli a urobili nam obhliadku a vycislili nam sumu na 1000 Eur. Dnes nam vsak prisiel list v ktorom sa odkazuju na obc.zakonnik cislo 381/2001 Z.z. v zmysle paragr. 5 odstavca 1, písmeno H ze povazuju predmetnu skodovu udalost za vybavenu. Pozerala som obc.zakonnik a vyslo mi ztoho, ze sme si to zapricinili sami podla wustenrot....viete mi niekto poradit ako mam postupovat???
Naburaju do nas, slubia ze nam zaplatia a nic???? Na co si ten pan plati havarijne a my zakonne poistenie ked my nic nedostaneme???

Dakujem za rady.:mee:

Spísali ste záznam o nehode?

Boli ste obaja - vinník aj poškodený na obhliadke vozidiel v poisťovni?

Z vajadrenia poisťovne nevyplýva, že si si to zapríčinila sama, ale to, že k poškodeniu auta nemohlo dôjsť takým spôsobom, ako si ho popísala, resp. boli nezrovnalosti v popise škodovej udalosti, alebo vinník nepriznal vinu.

Ten pán si platí havarijné poistenie na to, aby mu poisťovňa uhradila škody vzniknuté na jeho aute. A ty si platíš zákonné poistenie preto, aby z tvojej poistky boli uhradené škody, ktoré ty spôsobíš iným.

Škody na tvojom aute môžu byť uhradené buď z tvojho havarijného poistenia (ak také máš), alebo zo zákonného poistenia toho, kto ti auto poškodí ako vinník dopravnej nehody.
Babulica
04.08.10,06:03
Ano zaznam bol spisany, aj sme boli na obhliadke (teda boli zamnou v praci). Vinnik priznal chybu, napisal im aj list kde opisal ako sa to stalo a takisto sme aj my napisali ziadost do poistovne.
Nasla som clanok, ze poistovne maju nariadene vyplatit skodovu udalost 1 z 10....tak neviem co si mam o tom mysliet.
Chobot
04.08.10,06:40
Ano zaznam bol spisany, aj sme boli na obhliadke (teda boli zamnou v praci). Vinnik priznal chybu, napisal im aj list kde opisal ako sa to stalo a takisto sme aj my napisali ziadost do poistovne.
Nasla som clanok, ze poistovne maju nariadene vyplatit skodovu udalost 1 z 10....tak neviem co si mam o tom mysliet.

Môžeš uviesť zdroj alebo odkaz na ten článok?
jankovacs
03.04.13,13:00
bola mi spôsobená škoda pri nehode,vinník vinu priznal,volali sme do poisťovne,ktorá nehodu zaregistrovala,políciu sme nevolali nakoľko škoda nepresiahla výšku 4000,.eur,poisťovňa nechce škodu preplatiť nakoľko nebola polícia.pri obhliadke vozidla zamestnanec poisťovne označil-poškriabal poškodené diely-nárazník,svetlomety a čelné sklo.teraz si mám u koho nárokovať škodu?