mihalk
29.06.10,23:51
Dobry den,
chcel by som si zalozit zivnost v oblasti webdesignu a kedze som student mam moznost zakupit si software so studentskou licenciou , ale neviem ci sa tento soft moze pouzivat aj na podnikanie. Pisal som uz aj do Adobu ale dostal som trochu (pre mna) nejasnu odpoved:

Dobrý den,

produkty zakoupené jako studentské nebo učitelské verze slouží pouze pro potřebu
oprávněných majitelů. Instalace a použití těchto verzí na firemních počítačích nebo využívání softwaru třetí stranou je v rozporu se smluvními podmínkami. Komerční využití studentských a učitelských verzí za předpokladu splnění ostatních podmínek není dále omezováno.

Platnost licence není nijak omezena koncem studia.

Teda ak by som to mal nainstalovane na pocitaci, ktory nie je napisany na firmu tak je to ok? Mozem s tym softwarom pracovat, a to co vytvorim predavat a bude to legalne? alebo ako to je?
KEJKA
30.06.10,03:21
mne to pripadá ako každá licencia - môže ju využívať len majiteľ licencie, teda ty. Naviac obmedzenie je len v zákaze inštalácie niekde vo firme.
Komerčné využitie je povolené, teda ked ty ako študent /a to aj po ukončení štúdia/ niečo pomocou tohto SW vytvoríš, môžeš to predať. Musia byť splnené ostatné podmienky-platná licencia, inštalácia na tvojom osobnom PC, tebou vytvorené produkty-nie napr. tvojimi zamestnancami.
mihalk
30.06.10,21:53
vdaka za odpoved :) bolo by to super ak je to takto...ale predsa len by mi pomohlo keby reagovalo viac ludi, aby som si bol istejsi...dnes som bol osobne v predajni kde maju tento soft so studentskou licenciou ale nevedeli mi poradit, iba odkazat na stranku na ktorej som uz pravdepodobne bol