OndrejOdo
30.06.10,07:26
Dobrý deň! V závislosti od stravy alebo nápojov mávam občasné hnačky, resp. ma niekoľkokrát "preženie". Ak si dám napr. ľadový čaj, pivo, kofolu, smotanové jedlo, niekedy dokonca ráno horúci čaj na hladný žalúdok tak ma preženie často aj opakovane (po kvasinkovom pive dokonca aj sedem krát). Nechce sa mi veriť aby vo veku 29 rokov som musel natoľko obmedziť jedálny aj nápojový lístok. Chcem vedieť či sa niekto stretol s niečím takým podobným. U lekárov som bol v súvilosti s hemeroidmi, tí však možnosť prepojenia medzi týmito vecmi akoby "prepočuli". Ďakujem za názory, popr. rady.
truch
30.06.10,05:30
Skús probiotiká, upravia črevnú flóru. Pri hnačke si daj Imodium, zaberie okamžite. Včera som ho vyskúšala osobne a kŕče zmizli a hnačka prestala.
Bionda
30.06.10,06:55
môže to byť aj alergia na nejakú zložku- alter. A je gastroenterolog a alter. B alergolog
Pri akútnom stave pomôže aj Carbosorb tbl ( čierne uhlie), ktorý viaže toxíny ....
jenny5
02.07.10,17:14
Tiež si myslím, že môže ísť o potravinové alergie. Doporučila by som sledovať jedálniček, alegológa bude zaujímať, po akom jedle sa takéto stavy dostavia. Mám s tým bohužial osobné skúsenosti a trvalo dosť dlho identifikovať, v čom je problém.
truch
02.07.10,18:16
Teraz som čítala, že časté hnačky a kŕče môže spôsobiť celiakia.
Skús, vraj už v lekárni majú testery,ktoré určia či ju máš.
VieraPopluharova
02.07.10,18:19
V prípade studených nápojov môže isť i intolerantnosť studeného na sliznicu žalúdka, ktorý potom reaguje nespracovaním, resp. sa žalúdok chce rýchle zbaviť chledných tekutín a reakciou je preháňanie a krče.Skús sa pomaly testovať sám, ale vždy za určité obdobie napr. 10 - 14 dní vynechaj len jednu zložku z potravy , alebo tekutín, ktoré si myslíš , že Ti škodia, takto odsleduješ presne po čom nasleduju Tvoje problémy. V prípade ak i napriek tomu , Ti budu strava a napoje nadalej robit problemy tak sa skus pytat gastroenterologovi na vyšetrenie, ktorý zváži gastrofibroskopiu /vyšetrenie žaludka sondou/.
Lubaba
02.07.10,19:17
určite by som vyskúšala probiotiká, a nebral si náhodou nejaké antibiotiká, tie zvyknú narušiť črevnú flóru, skús si poznamenať po ktorom jedle je to najčastejšie, myslím že až sedemkrát je veľa, ak ti nezaberú probiotika, musíš určite navštíviť odborného lekára