Babulica
30.06.10,08:33
Prosim o radu....mame zamestnanca ktory u nas pracuje 6 mesiacov a dozvedel sa, ze ho chceme vyhodit, tak isiel na PN-ku...uz teda snim nemozme rozviazat prac.pomer? ako mu doručit vypoved?

dakujem :o
VERONIKA6
30.06.10,06:35
Prosim o radu....mame zamestnanca ktory u nas pracuje 6 mesiacov a dozvedel sa, ze ho chceme vyhodit, tak isiel na PN-ku...uz teda snim nemozme rozviazat prac.pomer? ako mu doručit vypoved?

dakujem :o
Počas DPN s ním nemôžete rozviazať pracovný pomer. Ukončiť pracovný pomer počas DPN s ním môžete iba keby bol prijatý na dobu určitú a táto mu uplynie. Taktiež môžete v skúšobnej dobe.
Babulica
30.06.10,06:36
takže musíme čakat kym sa vrati z PN-ky?
drobeceva
30.06.10,06:38
takže musíme čakat kym sa vrati z PN-ky?
ak nemá dobu určitú, tak áno
Babulica
30.06.10,06:39
dakujem moooooooooooc :)
petacuckova
24.08.10,08:05
Zamestnanec dostal výpoveď z organizačných dôvodov v júni, výpovedná doba končí 31.8. Zamestnanec sa hodil od polovice júla na chorú a určite ešte na nej pobudne :-). Chcela by som vedieť, v deň keď nastúpi do práce bude dňom skončenia PP a stačí na to tá výpoveď z júna ( kde figuruje dátum skončenia PP 31.8. ), alebo treba napísať nejaký dodatok, že PP sa končí k tomu dátumu kedy nastúpil ? ďakujem za odpoveď.
Tweety
24.08.10,08:13
Zamestnanec dostal výpoveď z organizačných dôvodov v júni, výpovedná doba končí 31.8. Zamestnanec sa hodil od polovice júla na chorú a určite ešte na nej pobudne :-). Chcela by som vedieť, v deň keď nastúpi do práce bude dňom skončenia PP a stačí na to tá výpoveď z júna ( kde figuruje dátum skončenia PP 31.8. ), alebo treba napísať nejaký dodatok, že PP sa končí k tomu dátumu kedy nastúpil ? ďakujem za odpoveď.
§ 64 ZP
(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.

Takže PP môže skončiť aj toho 31.8., aj posledným dňom DPN, netreba robiť žiaden dodatok.
veronikasad
24.08.10,08:43
Zamestnanec dostal výpoveď z organizačných dôvodov v júni, výpovedná doba končí 31.8. Zamestnanec sa hodil od polovice júla na chorú a určite ešte na nej pobudne :-). Chcela by som vedieť, v deň keď nastúpi do práce bude dňom skončenia PP a stačí na to tá výpoveď z júna ( kde figuruje dátum skončenia PP 31.8. ), alebo treba napísať nejaký dodatok, že PP sa končí k tomu dátumu kedy nastúpil ? ďakujem za odpoveď.
Pracovný pomer končí dňom ukončenia PN-ky (ak bude neskôr ako koniec výpovednej doby)
petacuckova
24.08.10,08:53
Takže by mu napríklad skončila PN k 30.9., tak k tomuto dátumu by som ho aj odhlásila zo SP aj ZP a 30.9. by bol vlastne aj dátum skončenia PP. Pochopila som to správne ?
vieraaaa
24.08.10,08:54
Zamestnanec dostal výpoveď z organizačných dôvodov v júni, výpovedná doba končí 31.8. Zamestnanec sa hodil od polovice júla na chorú a určite ešte na nej pobudne :-). Chcela by som vedieť, v deň keď nastúpi do práce bude dňom skončenia PP a stačí na to tá výpoveď z júna ( kde figuruje dátum skončenia PP 31.8. ), alebo treba napísať nejaký dodatok, že PP sa končí k tomu dátumu kedy nastúpil ? ďakujem za odpoveď.
Príklad:
Skončenie pracovného pomeru v ochrannej dobe
Zamestnancovi bola daná výpoveď z pracovného pomeru z organizačných dôvodov. Jeho pracovný pomer mal skončiť uplynutím výpovednej doby dňa 28. 2. 2010. Zamestnanec sa stal dočasne práceneschopný od 2. 2. 2010 do 19. 3. 2010. Končí zamestnanec pracovný pomer dňom skončenia výpovednej doby 28. 2. 2010 alebo až dňom skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti 19. 3. 2010?
Zamestnanec končí pracovný pomer dňom skončenia dočasnej pracovnej neschopnosti, t. j. dňom 19. 3. 2010, nie dňom skončenia výpovednej doby 28. 2. 2010.
Výpovedná doba sa zamestnancovi, ktorý sa stal dočasne práceneschopný počas výpovednej doby, ak dočasná pracovná neschopnosť trvá aj po uplynutí výpovednej doby, predlžuje. Vyplýva to z § 64 ods. 2 Zákonníka práce, podľa ktorého sa výpovedná doba predlžuje len v tom prípade, ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe. Pracovný pomer, ktorý končí výpoveďou zo strany zamestnávateľa, sa potom končí uplynutím posledného dňa ochrannej doby.
(z PMPP 10-11/2010)
Tweety
24.08.10,08:55
Takže by mu napríklad skončila PN k 30.9., tak k tomuto dátumu by som ho aj odhlásila zo SP aj ZP a 30.9. by bol vlastne aj dátum skončenia PP. Pochopila som to správne ?
Ćiastočne, opýtaj sa ho kedy ste PP ukončiť. Či k 31.8., alebo až posledný deň PN, veď som to už uviedla vyššie.
petacuckova
24.08.10,09:04
ĎAkujem vám veľmi pekne šikulky :-) a prajem pekný deň.
Maria Bockova
29.09.10,22:27
Zdravím poraďákov,
chcela by som sa spýtať ako postupovať keď si zamestnanec ktorý bol dlhodobo PN dal výpoveď dohodou počas tejto PN k dátumu 30.9.
Bola spísaná dohoda o ukončení PP k tomuto dátumu. Doniesol však doklad že PN pokračuje. Kedy mu skončí PP? Alebo môžeme zamestnanca odhlásiť zo SP a ZP k dátumu 30.9. tak ako žiadal?
ďakujem za radu

Ria
Ivenka
05.10.10,07:26
Dobrý deň, na predchádzajúci príspevok nebolo zodpovedané a chcela by som si potvrdiť či je to správne. Pracovníčka na TPP je PN - v skúšobnej dobe a súčasne je SZČO. Ak ukončí PP v skúšobnej dobe bude naďalej PN ako SZČO ? Alebo potrebuje vystaviť novú PN ako SZČO a nebude problém, že to bude s tou istou diagnózou ? Ďakujem.
ivka70
05.10.10,07:33
Dobrý deň, na predchádzajúci príspevok nebolo zodpovedané a chcela by som si potvrdiť či je to správne. Pracovníčka na TPP je PN - v skúšobnej dobe a súčasne je SZČO. Ak ukončí PP v skúšobnej dobe bude naďalej PN ako SZČO ? Alebo potrebuje vystaviť novú PN ako SZČO a nebude problém, že to bude s tou istou diagnózou ? Ďakujem.

Preco by mala ukoncovat PN?
Aj ked dostane ukoncenie PP v skusobnej dobe, na jej PN to vplyv nema.
Ma narok aj na dalsiu PN platenu, pokial zacne v ochrannej dobe.
Nemyslim si, ze je mozne tu istu PN zo zamestnania ukoncit a ako SZCO pokracovat. Pre SP je to stale ta ista PN.
ivka70
05.10.10,07:34
Zdravím poraďákov,
chcela by som sa spýtať ako postupovať keď si zamestnanec ktorý bol dlhodobo PN dal výpoveď dohodou počas tejto PN k dátumu 30.9.
Bola spísaná dohoda o ukončení PP k tomuto dátumu. Doniesol však doklad že PN pokračuje. Kedy mu skončí PP? Alebo môžeme zamestnanca odhlásiť zo SP a ZP k dátumu 30.9. tak ako žiadal?
ďakujem za radu

Ria

Ak je to ukoncenie PP dohodou, tak jeho PP konci 30.9. aj keby PN pokracovala. K 30.9. ho zamestnavatel odhlasi z poistovni a dalej si uz naroky riesi zamestnanec sam v SP.
Ivenka
05.10.10,07:35
Jasnééé Ivka, skončím dohodou, PN neukončujem a pracovníčke pokračuje ďalej PN, jednoducho povedané. Súhlasíš ?