cocker.ba
30.06.10,09:02
Zdravim, hned po zalozeni s.r.o., sme sa rozhodli ju dobrovolne zaregistrovat na DPH.DU tato povinnost vyplyva zo zakona o DPH § 4 bod5. Rozum mi zastal nad povinnym dotaznikom, ktory je pre vsetky firmy (aj tie stare aj nove ) rovnaky.Chceli tam vediet obrat za posledny rok, predpokladany obrat, dokaz ze som zdanitelna osoba(pricom, som uviedol aj ICO a DIC), kto vedie uctovnictvo (tak daleko som sa este nedostal)dokonca chceli zmluvy s dodavatelmi...Ake zmluvy? Ved pokial ma nezaregistruju, tak nemozem s nikym podpisovat zmluvu, lebo neviem, ci budem moct vozit zo zahranicia tovar.Okrem toho hceli dokazy o jednani so zahr. partnermi a podnikatelsky plan.
Okrem toho vsetkeho som prilozil aj sprievodny list, v ktorom som uviedol, ze ak nebude registracia DPH, tak s.r.o. nebude funkcna, lebo nebude ziadna cinnost, lebo ju DU nezaregistrovanim DPH znemozni, nakolko firma bude orientovana na dovoz.Teda nebude ziadna DPH a ani dan z PO.
Pomohlo to-5 dni od podania registracie volali, ze zaregistruju.
Tym chcem povedat jedno-toto je bananova republika, kde zakony hovoria jedno a statne urady si napriek tomu robia co chcu a tym len obycajnym ludom komplikuju zivot.