cocker.ba
30.06.10,09:18
Zdravim, ako dlho treba uschovavat uctovne doklady pre DU? Bolo 5 rokov a niekto mi hovoril, ze sa lehota predlzila na 10 rokov.Ak ano, odkedy? Ked som nejake doklady stratil(odcudzenie kufrika) a mam o tom zapis z policie, co mi hrozi?
Andyke
30.06.10,07:36
cocker.ba
30.06.10,07:43
Andyke
30.06.10,07:49
§ 76 Zák. o DPH (v znení od 1.1.2010)
Uchovávanie faktúr a iných dokladov
Na začiatok


(1) Platiteľ je povinný uchovávať kópie faktúr, ktoré vyhotovil alebo ktoré boli vyhotovené v jeho mene zákazníkom alebo inou osobou, originály všetkých prijatých faktúr a faktúr podľa § 71 ods. 9 a § 72 ods. 3 po dobu desiatich rokov nasledujúcich po roku, ktorého sa týkajú.

(2) Uchovávať prijaté faktúry je povinná aj zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, po dobu desiatich rokov nasledujúcich po roku, ktorého sa týkajú.
Andyke
30.06.10,07:52
Mzdové listy a osobné listy 70 rokov ( od dátumu narodenia)
truch
30.06.10,08:58
cocker.ba
30.06.10,20:25
§ 76 Zák. o DPH (v znení od 1.1.2010)
Uchovávanie faktúr a iných dokladov
Na začiatok


(1) Platiteľ je povinný uchovávať kópie faktúr, ktoré vyhotovil alebo ktoré boli vyhotovené v jeho mene zákazníkom alebo inou osobou, originály všetkých prijatých faktúr a faktúr podľa § 71 ods. 9 a § 72 ods. 3 po dobu desiatich rokov nasledujúcich po roku, ktorého sa týkajú.

(2) Uchovávať prijaté faktúry je povinná aj zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, a právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, po dobu desiatich rokov nasledujúcich po roku, ktorého sa týkajú.

Pise sa faktury, nie jje tam formulacia vsetky uctovne doklady...lenze ja sa pytam na komplet uctovne doklady, teda aj blocky.Nehovoriac o tom, ze ani s dnesnymi technologiami niektore blocky nepresahuju zivotnost 2-3 roky...Kedy sa ta lehota zmenila? Ved bola 3 roky.A je teda nezmysel, aby som 10 rokov uschovaval doklady este pred zmenou.
truch
01.07.10,07:45
Pise sa faktury, nie jje tam formulacia vsetky uctovne doklady...lenze ja sa pytam na komplet uctovne doklady, teda aj blocky.Nehovoriac o tom, ze ani s dnesnymi technologiami niektore blocky nepresahuju zivotnost 2-3 roky...Kedy sa ta lehota zmenila? Ved bola 3 roky.A je teda nezmysel, aby som 10 rokov uschovaval doklady este pred zmenou.
Pokladničné doklady sa uchovávajú 10 rokov. Tu na porade je o nich viacero tém, ako bločky uschovať a čo s nimi keď vyblednú. Nikdy nebola lehota na bločky len 3 roky, sú to účtovné doklady, ktoré pri kontrole DÚ si povinný predložiť.