sonka1
30.06.10,10:31
Ahojte, prosila by som o radu....
sme firma A - máme záväzky, ktoré nie sú uhradené
šéf mi priniesol úhradu týchto záväzkov(pohyb na účte z internetu), ktoré boli uhradené z iného účtu, ale inej firmy!
čiže, firme A uhradila záväzky firma B (zo svojho účtu)....... dosť nelogické, v dnešnej dobe, ale stalo sa, a teraz ako zaúčtovať? nemám ani žiadnu dohodu o postúpení záväzku, ani nič.
ďakujem krásne
Ivenka
30.06.10,08:33
Obávam sa, že asi medzi firmami A a B súvis nie je. Ale asi medzi chlapcami šéfami áno. Bojím sa, že oni vedia kto komu a začo dlhuje a prečo to bolo takto platené.
Llívia
30.06.10,08:43
Ahojte, prosila by som o radu....
sme firma A - máme záväzky, ktoré nie sú uhradené
šéf mi priniesol úhradu týchto záväzkov(pohyb na účte z internetu), ktoré boli uhradené z iného účtu, ale inej firmy!
čiže, firme A uhradila záväzky firma B (zo svojho účtu)....... dosť nelogické, v dnešnej dobe, ale stalo sa, a teraz ako zaúčtovať? nemám ani žiadnu dohodu o postúpení záväzku, ani nič.
ďakujem krásne

Dalo by sa to urobiť cez zmluvu o pôžičke, kde by bola vyčíslená zaplatená čiastka s tým, že firma B poukáže túto čiastku priamo na účet dodávateľa + k tomu priložiť výpis z účtu firmy B, aby bolo preukázateľné, že pôžička bola skutočne urobená.