adaondo
30.06.10,10:52
chcem Vas poprosit o radu: manzel je rozvedeny uz 3roky mal.syn bol zvereny do opatery matky ich styk po rozvodebol urceny neobmedzene matka napriek tomu nechce umoznit styk otca so synom ako dovod uvadza to ze otec ma uz novu rodinu a dve deti.Mal.syn a takisto aj mal.deti z druheho manzelstva sa chcu stretavat no zial to nechce dovolit.Jeho ex pracuje v PZ a vyhraza sa ze ak vezme mal.syna k nam domov zavola policiu a zaroven sa vyhovara na Zakon o rodine.Sudom nie je zakazane aby sa mal.syn nemohol stretavat s manzelovou novou rodinou.prosim Vas poradte nam co mame robit manzel nevidel syna uz dva roky.
hanelie
30.06.10,09:00
jediná možnosť je súdnou cestou /
adaondo
30.06.10,09:03
skusali sme to aj sudnou cestou ale aj tak to nepomohlo.....chceme len vediet ci ma pravo jeho ex zavolat na nas policiu kde pride k nam domov
ewita888
30.06.10,09:12
právo zavolať má.. len neviem prečo, keď je súdom určené neobmedzene..
Stanislav 1975
30.06.10,09:14
chcem Vas poprosit o radu: manzel je rozvedeny uz 3roky mal.syn bol zvereny do opatery matky ich styk po rozvodebol urceny neobmedzene matka napriek tomu nechce umoznit styk otca so synom ako dovod uvadza to ze otec ma uz novu rodinu a dve deti.Mal.syn a takisto aj mal.deti z druheho manzelstva sa chcu stretavat no zial to nechce dovolit.Jeho ex pracuje v PZ a vyhraza sa ze ak vezme mal.syna k nam domov zavola policiu a zaroven sa vyhovara na Zakon o rodine.Sudom nie je zakazane aby sa mal.syn nemohol stretavat s manzelovou novou rodinou.prosim Vas poradte nam co mame robit manzel nevidel syna uz dva roky.

ženy v tomto vedia byť dobré k...., poznám veľa takých prípadov, bohužiaľ...:mad:-na ženy si treba dávať pozor.
arizona
30.06.10,09:25
To, že má otec po rozvode novú rodinu, nič nemení na jeho povinnostiach ale aj právach ako otca.
Dúfam, že sa o návštevách dieťaťa nedohodol s ex iba ústne, ale má to "na papieri " od súdu.

Ex je povinná rešpektovať dohody o stretávaní otca s dieťaťom, ako príslušníčka PZ určite vie, že by mala rešpektovať rozhodnutie súdu ,nakoľko úmyselne marí výkon rozhodnutia súdu.
Neviem, prečo ste to neriešili skôr, to že otec nevidel dieťa už dva roky,môže ona teraz využiť ako nezáujem a pod.

Otec sa môže na základe právoplatného rozhodnutia súdu o úprave styku domáhať svojho práva cestou núteného výkonu – cestou exekútora, alebo na súde. VIAC :
(http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&id=43&method=main&art=1641&pg=0)
Pozri aj sem : http://www.ligaotcov.sk/clanky/pravo/
adaondo
30.06.10,09:26
dakujem za rady uvidime ako to tento piatok dopadne ci budeme znova neuspesni alebo sa to po dvoch rokoch zlomi
adaondo
30.06.10,09:28
dva roky to skusame marne podali sme aj pocas tych dvoch rokov papiere na sud ale vzdy sa to zamietlo nakolko v ich rodine je aj znamy poslanec v NR SR
adaondo
30.06.10,09:30
dohodu nemaju ustnu paierovo je urceny aj nadalej neobmedzeny styk s dietatom
arizona
30.06.10,12:08
dva roky to skusame marne podali sme aj pocas tych dvoch rokov papiere na sud ale vzdy sa to zamietlo nakolko v ich rodine je aj znamy poslanec v NR SR
Čo sa zamietlo???? KTO ?
...aké oddôvodnenie napísali????

...posr(l)anec, neposr(l)anec , otec sa dožaduje iba svojich práv...;)
Chobot
30.06.10,12:18
dva roky to skusame marne podali sme aj pocas tych dvoch rokov papiere na sud ale vzdy sa to zamietlo nakolko v ich rodine je aj znamy poslanec v NR SR

A to bolo riadne súdne pojednávanie? Lebo neviem si predstaviť, že by súd zamietol žalobu len tak... lebo majú v rodine poslanca. Nejaké vyjadrenie od súdu musíte mať.

A koľko rokov má ten jeho syn?
adaondo
30.06.10,13:27
ziadali sme aby mohol dieta vidavat kazdy druhy tyzden na cely vikend kazdy druhy statny sviatok zimne prazdniny a polovicu letnych prazdnin.....zamietli to a ako dovod uviedli ze si syn musi minimalne pol roka zvykat na vlastneho otca!!!! a nezaujimalo ich to ze jeho matka medzi casom vystriedala styroch partnerov....a na tych si zvykat nemusel ale na vlastneho otca si odrazu po rozvode musi zvyknut...jeho syn ma 13 rokov
adaondo
30.06.10,13:30
boli uz dva sudne pojednavania na jednom z nich bol aj mal.syn ktory suhlasil so stretavanim sa s otcom a neprekazame mu ani my cize jeho otca nova rodina.napriek tomu nam tento navrh na upravu styku atd zamietli ked sme volali aj policiu pretoze odmietla dat dieta nekonalo sa nic nakolko to boli jej priamy kolegovia
arizona
30.06.10,13:51
boli uz dva sudne pojednavania na jednom z nich bol aj mal.syn ktory suhlasil so stretavanim sa s otcom a neprekazame mu ani my cize jeho otca nova rodina.napriek tomu nam tento navrh na upravu styku atd zamietli ked sme volali aj policiu pretoze odmietla dat dieta nekonalo sa nic nakolko to boli jej priamy kolegovia
...asi nemáš čo stratiť ;)
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=17&etype=1&eventid=1719
...čím vyššie, tým je menšia pravdepodobnosť, že sa to niekde hodí do šuflíka....a žiadať písomné vyjadrenie
Flinstone
30.06.10,20:46
Darmo vyskakuje že je policajtka... Policajti sú v skutočnosti na tom horšie ako obyčajní ľudia, lebo majú nad sebou viac ľudí oprávnených udeľovať im sankcie. A policajti na inšpekcii dokonca kariéru môžu urobiť iba tak, že sa vyšantia na kolegoch... Tak šup nejakú sťažnosť na ňu a jej kolegov inšpekcii MV. Veď oni už niečo nájdu...
profesional
01.07.10,03:03
Ja by som na taku zensku podal trestne oznamenie pre marenie vykonu uradneho rozhodnutia. Nakolko nerespektovanie rozhodnutia sudu ma jednoznacne trestnopravne nasledky. Zaroven by som kopiu poslal na inspekciu Ministerstva Vnutra SR. Tam jej velmi rychlo zariadia postavenie mimo aktivnej sluzby a ak sa preukaze ze porusila zakon, velmi rychlo poleti aj z policajneho zboru. A nabuduce si rozmysli co bude marit vykon sudneho rozhodnutia.