Darina1234
30.06.10,10:59
Prosim o radu, kamaratka mala pracovný pomer do 30.6.2010 - doba urcita, od 28.6.2010 je vypisana na PN. Zamestnavatel jej odmietol prevziat tlačivo PN s tým, že ho ma poslať na SP, že oni s tým už nemaju nič spoločne. Ako teda dalej poslať PN doporučene zamestnavatelovi alebo do SP?
veronikasad
30.06.10,09:05
Prosim o radu, kamaratka mala pracovný pomer do 30.6.2010 - doba urcita, od 28.6.2010 je vypisana na PN. Zamestnavatel jej odmietol prevziat tlačivo PN s tým, že ho ma poslať na SP, že oni s tým už nemaju nič spoločne. Ako teda dalej poslať PN doporučene zamestnavatelovi alebo do SP?
Zamestnávatel jej nemôže odmietnuť prevziať tlačivo, pretože do 30.6 hradí náhradu príjmu pri dočasnej PN. Od 1.7. odstupuje PN-ku spolu s potvrdením o príjme do SP - SP pokračuje vo výplate nemocenského.
Ak bude PN-ka trvať dlhšie, prechodku aj ukončenie PN už zasiela býv. zamestnanec priamo do SP:
drobeceva
30.06.10,09:08
Prosim o radu, kamaratka mala pracovný pomer do 30.6.2010 - doba urcita, od 28.6.2010 je vypisana na PN. Zamestnavatel jej odmietol prevziat tlačivo PN s tým, že ho ma poslať na SP, že oni s tým už nemaju nič spoločne. Ako teda dalej poslať PN doporučene zamestnavatelovi alebo do SP?
zamestnávateľ je povinný od nej PN prevziať-do 30.6. je stále ich zamestnancom, tz.:28.,29. a 30.6. mu platia náhradu príjmu, od 1.7. odovzdajú PN spolu s potvrdením.... na SP
Darina1234
22.07.10,15:08
Chcem vas informovať ako toto skončilo, PN sme odoslali doporučene poštou,ešte 30.6.2010 a dnes sa jej PN vratila, že zamestnavatel jej ju neprebral, takže PN - ku ma doma a zajtra ju teda ide odniesť na SP. Može si to zamestnavatel dovoliť neprevziať PN?
Tweety
22.07.10,15:28
Chcem vas informovať ako toto skončilo, PN sme odoslali doporučene poštou,ešte 30.6.2010 a dnes sa jej PN vratila, že zamestnavatel jej ju neprebral, takže PN - ku ma doma a zajtra ju teda ide odniesť na SP. Može si to zamestnavatel dovoliť neprevziať PN?
Nie, na SP, najprv zamestnáv., pretože on musí preplatiť náhradu príjmu do skončenia PP, a potom ju odošle spolu s VZ na NP SP. V predch. príspevkoch máš všetko uvedené.
Darina1234
22.07.10,15:32
ale on jej ju vratil dnes poštou, na obalke je napisane, že adresat ju neprevzal. Firma ma sidlo v KE a ona je z Popradu, v predajni, kde pracovala je predavačka, ktorej nemože odovzdať PN. Takže ja naozaj neviem
veronikasad
22.07.10,15:43
Chcem vas informovať ako toto skončilo, PN sme odoslali doporučene poštou,ešte 30.6.2010 a dnes sa jej PN vratila, že zamestnavatel jej ju neprebral, takže PN - ku ma doma a zajtra ju teda ide odniesť na SP. Može si to zamestnavatel dovoliť neprevziať PN?
Zamestnávatel si nevyzdvihol na pošte doporučenú zásielku v odbernej lehote, preto sa vrátila späť odosielatelovi.

Pošlite PN-ku do SP so sprievodným listom, SP si vyžiada potvrdenie o príjme. Ale výplata nemocenského bude trvať podstatne dlhšie. Prechodku k 30.6. ste poslali tiež ?
Darina1234
22.07.10,15:47
Ano, aj prechodku sme poslali, dakujem za pomoc ako vždy.
Katarína STR
22.07.10,15:49
No ja by som poslala PNku doporučene do sociálnej poisťovne aj s listom vysvetľujúcim stanovisko zamestnávateľa a taktiež s fotokópiou obálky, kde je napísané, že adresát ju neprevzal.
Mám skúsenosť s tým, že sociálna poisťovňa priamo oslovila zamestnávateľa o porušení zákona a vyzvala ho dať výplatu za daný mesiac do poriadku. Za daný mesiac, kde má zamestnanec PNku musí ešte zamestnávateľ urobiť výplatu, výkazy a odviesť odvody.
veronikasad
22.07.10,15:50
Pošlite PN-ku na SP aj s obálkou, ktorá sa vám vrátila od zamestnávatela.
Katarína STR
05.08.10,05:25
Ahojky, chcem sa opýtať, či sa už niečo vyriešilo s tým zamestnávateľom.
Katarína STR
20.08.10,08:29
Nič nové ?