mima7
30.06.10,11:24
Dobry den, chcela by som sa opytat, ci podla noveho, mam narok na podporu v nezamestnanosti, ked mi v maji skoncila materska dovolenka a pred nou som nepracovala, bola som doma so starsim dietatom (dokopy 8 rokov)? A ak ano, este som nedostala vyrozumenie o skonceni poberania rod. prispevku, kam treba najskor ist? To vyrozumenie posielaju postou z Upsvaru? Potom s nim na urad prace?
ivka70
30.06.10,10:05
Narok na podporu by si mala, ak tvoje MD a RD trvali pocas pracovneho pomeru, teda ak si mala len prerusene poistenie v nezamestnanosti..
U teba - dedukujem - tato podmienka splnena nebola.
janaGT
30.06.10,10:08
skús si prečítať: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-40315410-rodicovska-dovolenka-sa-pocita-do-poistenia-v-nezamestnanosti

súhlasím s ivkou, ak si nemala počas MD a RD uzavretý PP, tak nárok ti nevzniká, ak si mala uzatvorený PP, tak nárok mať budeš.
mima7
30.06.10,12:16
vdaka, cize na co mam momentalne narok? poberam iba pridavky na deti a mam vyzivne na deti, kedze som rozvedena. intenzivne hladam pracu, ale zatial nic
veronikasad
30.06.10,12:19
vdaka, cize na co mam momentalne narok? poberam iba pridavky na deti a mam vyzivne na deti, kedze som rozvedena. intenzivne hladam pracu, ale zatial nic
máš nárok na dávky v hmotnej núdzi, príp. príspevok na bývanie. Informuj sa na soc. odbore Uradu práce.
mima7
30.06.10,12:24
pri posudzovani, ci mam narok na soc. davky, sa zapocitava aj vyzivne pre deti?
veronikasad
30.06.10,12:27
pri posudzovani, ci mam narok na soc. davky, sa zapocitava aj vyzivne pre deti?

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
Joana206
24.09.10,06:47
Prosím o radu, pred nastúpením na RD som pracovala 2 roky a 9 mesiacov, potom 6 mesiacov MD a ďalširho 2,5 roka RD. Po skončení RD by som chcela založiť živnosť. Zaujímalo by ma, či mám nárok na sociálne dávky z úradu práce. Nepochopila som teda z toho, čo sa tu písalo, či sa ráta aj MD.
ivka70
24.09.10,06:59
Prosím o radu, pred nastúpením na RD som pracovala 2 roky a 9 mesiacov, potom 6 mesiacov MD a ďalširho 2,5 roka RD. Po skončení RD by som chcela založiť živnosť. Zaujímalo by ma, či mám nárok na sociálne dávky z úradu práce. Nepochopila som teda z toho, čo sa tu písalo, či sa ráta aj MD.

Kedy skoncil tvoj pracovny pomer? (ak teda skoncil)

V podstate ak medzi ukoncenim PP a registraciou na UP nepreslo viac ako 1 rok, tak ti narok na podporu v nezamestnanosti vznikne bez ohladu na to, ze si pocas PP bola na MD ci RD.
Joana206
25.09.10,05:56
Vlastne mne končí PP až v máji 2011 (moje predošlé pracovné miesto je už obsadené). Potom by sam šla na úrad práce (3 mesiace) a následne by som chcela požiadať o dotáciu na rozbehnutie živnosti. Preto sa informujem už teraz, aby som vedela, či mám tie 3 mesiace nárok na sociálne dávky, aby som neostala s dieťaťom bez finančných prostriedkov.