reading
30.06.10,13:41
Dobrý deň, chcem sa opýtať ohľadom zaradenia do platovej triedy učiteľa. Bola som zaradená do 9 PT, lebo som VŠ nekvalifikovana, nakoľko som skončila teologicku fakultu. Urobila som si na vlastné náklady maturitu učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, lebo mi povedané že je to nutné aby som mohla zostať učiť. Po skončení mi bolo povedané, že nemám narók na zaradenie do 10PT lebo stále som nekvalifikovaná VŠ ale len kvalifikovaná ÚSO.... je to správne???
ďakujem
zdenka131
30.06.10,11:55
V 10 PT by si bola zaradená iba v prípade, že si kvalifikovaná a máš VŠ II. stupňa a učíš predmet, ktorý si vyštudovala na VŠ. Maturita z učiteľstva pre MŠ Ti nezabezpečí postup do 10 PT.
Aké predmety učíš?

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/ATEMY/2009/Zakon_o_PZ-tabulka-zaradovanie_do_PT.pdf
timejka200
30.06.10,17:25
údržbár so stredošk vzdelaním do ktorej paltovej triedy môže byť zaradený? do základnej tabuľky?
judita1971
30.06.10,19:56
údržbár so stredošk vzdelaním do ktorej paltovej triedy môže byť zaradený? do základnej tabuľky?

Pri zatrieďovaní do platových tried vo verejnej správe pracujeme so zákonom č.553/2003 Z. z., pri zatrieďovaní zamestnancov do platových tried uplatňujeme § 5 tohto zákona. Pri zatriedení musíme posudzovať najnáročnejšiu pracovnú činnosť, ktorú zamestnanec vykonáva. Zoberieme pracovnú náplň zamestnanca, ktorá má byť súčasťou pracovnej zmluvy, vyhľadáme najnáročnejšiu pracovnú činnosť, zoberieme katalóg pracovných činnosti a hľadáme v ktorej platovej triede sa činnosť nachádza s prihliadnutím na kvalifikačné požiadavky. V ktorej prílohe máš hľadať plat pre údržbára - odpoveď nájdeš v 553/2003. Ak sa chceš vyhnúť problémom so mzdami vo verejnej správe - tento zákon musíš vedieť. A pýtaš sa na základnú otázku.

Možno si čakala inú odpoveď: Ale vedz, že by som Ti tým nepomohla, keby som Ti odpovedala, že daj ho do tej a tej triedy, lebo nevidím jeho pracovnú náplň.
timejka200
01.07.10,15:38
no hEJ ALE AJ TAK DAKUJEM POZRIEM SI TEN ZáKON ....DIKY
Lenny
16.08.11,13:08
Dobrý deň, prosim o radu.
Prijímame na post učiteľa s titulom RNDr. - odbor organická a environmentálna chémia, s absolvovaným DPŠ. U nás bude vyučovať viac ako 50% úväzok fyziky, zvyšok chémie. Keďže v minulosti RNDr. a DPŚ sa rovnali 1. kvalif. skúške (dnes 1. atestácia), ako máme takéhoto pedagóga zaradiť - do 11.plat. triedy ako po 1. atestácii, alebo do 9.plat. triedy ako nekvalifikovaný (vzhľadom na nadpolov. úväzok nekval.predmetu)? Nie je to veľký pokles? Nedalo by sa nejako zaradiť aspoň do 10.?
Vďaka za odpovede.
zdenka131
16.08.11,17:10
Dobrý deň, prosim o radu.
Prijímame na post učiteľa s titulom RNDr. - odbor organická a environmentálna chémia, s absolvovaným DPŠ. U nás bude vyučovať viac ako 50% úväzok fyziky, zvyšok chémie. Keďže v minulosti RNDr. a DPŚ sa rovnali 1. kvalif. skúške (dnes 1. atestácia), ako máme takéhoto pedagóga zaradiť - do 11.plat. triedy ako po 1. atestácii, alebo do 9.plat. triedy ako nekvalifikovaný (vzhľadom na nadpolov. úväzok nekval.predmetu)? Nie je to veľký pokles? Nedalo by sa nejako zaradiť aspoň do 10.?
Vďaka za odpovede.

Zdravím, u daného učiteľa ak spĺňa podmienky, by sa dal použiť § 7 ods. 4 zákona č. 317 /2009

Zamestnávateľ môže učiteľovi znížiť kvalifikačnú požiadavku na rozsah jednej tretiny jeho týždennej priamej výchovno-vzdelávacej činnosti, ak by nebolo možné zabezpečiť vyučovací proces iným učiteľom, ktorý spĺňa kvalifikačné predpoklady na vyučovanie aprobačných predmetov.