Filip158
30.06.10,13:49
Zdravím Vás.

Chcel by som sa informovat o tejto moznosti financovania podnikania, pretoze na internete som nasiel len zakladne informacie :
1. max. vyska 25 000 €
2. firma nemoze mat viac ako 10 zamestnanov
3. firma nemoze mat vyssi obrat ako 2 mil eur
4. tento uver sa poskytuje dlhsie nezamestnanym alebo absolventom, alebo kazdemu kto je znevyhodneny pri ziadani o uver v komercnych bankach

Tento uver by mal byt poskytovany od Júna 2010, preto sa chcem spytat, kde sa mozem ist informovat ? na urad prace ??
Dakujem za vsetky informacie.
michja
05.07.10,09:00
na úrade práce ti poskytnu všetky INFO...
A ked chceš získaŤ dotáciu musíš byŤ evidovaný na úrade práce nejakú dobu tuším 3mesiace. A musis prejsť rekvalifikačným kurzom z ÚP a vtedy možno dostaneš dotáciu...

DOTÁCIE DÁVAJÚ len na činnosti spojené z rozvojom regióna
Filip158
07.07.10,15:41
O dotacii viem vsetko, mna zaujimal ten úver vo vyske 25 tisic€.. tak vdaka za info
Laco-monter
07.07.10,16:03
mikropožičky

treba vygoogliť

tiež RPIC
Filip158
08.07.10,10:53
Ako prve ked nieco hladam pouzijem google, ale toto nieje typicka mikropožicka. Maximalne som nasiel toto :
" gestorom uvedených pôžičiek z EÚ bude Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Informácie by vám mal podať úrad práce, soc. vecí a rodiny.
Nástroj bude k dispozícii od júna 2010. Právnické a fyzické osoby, ktoré majú záujem o pomoc z nástroja mikrofinancovania, by sa mali obrátiť na poskytovateľov mikroúverov vo svojich krajinách. Môže ísť o banky, neziskových poskytovateľov mikroúverov, inštitúcie poskytujúce garancie alebo o iných poskytovateľov mikrofinančných produktov pre veľmi malé podniky. Európsky investičný fond poskytne týmto inštitúciám finančné prostriedky určené na pomoc subjektom, ktoré sú cieľovou skupinou európskeho nástroja mikrofinancovania Progress.
Mikroúver v EÚ znamená pôžičku v maximálnej výške 25 000 EUR. Je šitý na mieru mikropodnikov, ktoré majú menej ako 10 zamestnancov (91 % všetkých európskych podnikov) a nezamestnaných alebo neaktívnych ľudí, ktorí chcú podnikať, ale nemajú prístup k bežným bankovým službám.
Tu je rozhodnutie 283/2010/EÚ ktorým sa zriaďuje európsky nástroj mikrofinancovania Progress v oblasti zamestnanosti a sociálneho začleňovania.. "
frndzalica
09.11.10,11:55
Má prosím niekto bližšie informácie o daných mikropôžičkách z EÚ do 25.000€?.

Pobehal som množstvo úradov od Úradu práce, Eurôpskeho soc.fondu, Ministerstvo práce, Ministerstvo hospodárstva, no nikto o daných pôžičkách ani len nepočul. A to som sa rozprával s asi 30 ľuďmi.

Preto Vás žiadam, ak sa Vám podarilo niečo bližšie zistiť, kde a cez koho sa dané mikropôžičky vybavujú, budem veľmi rád ak sa s informáciami podelíte