bendulka
30.06.10,14:09
Dobrý deň, chcem sa spýtať, vystavila som zálohovú faktúru na ubytovanie, ktorá ešte nebola zaplatená, faktúru som zaúčtovala na zálohy 324. Ubytovanie prebehlo bez zaplatenia. Keďže služba bola zrealizovaná kedy mám uplatniť DPh? ak nebola záloha ešte uhradená. A dokonca majú aj preplatok - dobropis. Ani to neviem kedy z toho uplatniť DPH a či vôbec mám. Prosím o radu Ďakujem
Zoltán Kovács
30.06.10,12:18
DPH musíš uplatniť v tom zdaňovacom období, kedy došlo k plneniu.
Tamila
30.06.10,12:21
Ak záloha nebola uhradená, stornovala by som ju a vystavila fa na dodanie služby. Nevznikol by ani nárok na dobropis.
bendulka
30.06.10,12:36
Ďakujem, faktúru zálohovú zostornujem a vystavím ostrú faktúru a bude to OK aj čo sa týk DPH
babi2
30.06.10,13:23
Dobrý deň, chcem sa spýtať, vystavila som zálohovú faktúru na ubytovanie, ktorá ešte nebola zaplatená, faktúru som zaúčtovala na zálohy 324./účtovala si 324 - oproti čomu? na 324 účtujem až keď prijmem platbu/ Ubytovanie prebehlo bez zaplatenia. Keďže služba bola zrealizovaná kedy mám uplatniť DPh? ak nebola záloha ešte uhradená. /Ak nebola záloha zaplatená, tak do 15 dní po zrealizovaní služby treba vystaviť faktúru na túto službu a odviesť DPH štátu/ A dokonca majú aj preplatok - dobropis. / Z čoho ten preplatok vznikol?/ Ani to neviem kedy z toho uplatniť DPH a či vôbec mám. Prosím o radu Ďakujem
Otázka mala znieť "Kedy mám povinnosť odviesť DPH" DPH si uplatňujem pri prijatých faktúrach, ktoré mám povinnosť zaplatiť.
Ak nemám uhradenú zálohovú platbu, tak vystavenú zálohovú faktúru stornujem. Nerozumiem, že vznikol preplatok, ale ak je to tak, tak treba vystaviť dobropis a samozrejme aj s DPH, tento dobropis poníži odvodovú povinnosť