moniq81
30.06.10,14:52
Ahojte poraďáci,

riešili ste už niečo takéto. Zamestnanec 2 prac. pomery - jeden riadny, jeden na kratší prac. čas na úplne odlišné druhy prác. Pán Miháľ mi poradil, že VZ pre SP sa posudzuje ako by išlo o dvoch zamestnancov pri soc. poistení. Ako to dávate do elektronick. výkazu pre SP - keď spočítam VZ tak z toho spoločného vypočíta trocha vyššie odvody ako by mali byť z jednotlivých VZ zvlášť a keď chcem dať každý pracovný pomer zvlášť, aby sedel VZ a výpočet sumy, tak mi hlási chybu výkazu. Pekne prosím o radu!!!
Pepa
30.06.10,12:55
Musí byť 2 krát prihlásený.
moniq81
01.07.10,03:26
a keď nebol 2x prihlásený a má 2 pracovné pomery od roku 2007? Prosím poraďte, čo by ste robili Vy? Ako to opraviť???
Stina
01.07.10,03:39
Tak ho prihláste teraz, a aby to sedelo pre druhý kratší PP uprav zmluvu tak aby boli zhodné dátumy .
moniq81
01.07.10,07:17
ešte jedna hlúpa otázka spraviť to už len cez elektronickú podateľňu alebo poslať RLFO aj papierovo do SP? V roku 2007 sme ešte podávali papierové výkazy.
mzdarka renca
01.07.10,07:20
ešte jedna hlúpa otázka spraviť to už len cez elektronickú podateľňu alebo poslať RLFO aj papierovo do SP? V roku 2007 sme ešte podávali papierové výkazy.

ja by som išla s tou prihláškou osobne na SP

ako si dotyčného vykazovala v prílohe mesačného výkazu? mám na mysli, či si mala spočítané VZ z oboch PP, alebo každý zvlášť?
moniq81
01.07.10,15:21
Vykazovala som VZ spolu, nie každý zvlášť...
KEJKA
01.07.10,15:26
Vykazovala som VZ spolu, nie každý zvlášť...
preto SP nezaznamenala chybu. Na nesúlad by sa prišlo až pri kontrole.
Ja mám teraz bývalú študentku aj na HPP, takže som ju prihlásila ako HPP, pričom dohoda je stále platná. Na výkaze do SP mám dva riadky s rovnakým rodným číslom, žiaľ mám aj dve vypl.pásky, toto mi OLYMP nevie vyriešiť.
moniq81
02.07.10,11:40
ale mne nejde o dohodu a HPP ale, HPP a vedľajší na skrátený prac. čas...
KEJKA
02.07.10,11:46
AK sú oba HPP, pritom z oboch sa odvádzajú odvody podľa rovnakých pravidiel, tak ani nerozumiem, prečo sú dve pracovné zmluvy - čo to rieši?
Neexistuje prihláška HPP1 a HPP2, takého zamestnanca stačí mať raz prihláseného.
Potom by som mu naozaj robila len jednu výplatu, kde by boli dve zložky mzdy osobitne pre HPP1 a osobitne pre HPP2, ale nerobila by som dve samostatné výplaty, nedáva mi to logiku.
Vyššie uvedené príspevky sa týkali situácie, že ide o dva druhovo rôzne PP s rôznymi pravidlami pre odvody a zdaňovanie.
Andyke
02.07.10,17:26
Na Porade sa už riešil podobný prípad, 2 prac.pomery u 1 zamestnávateľa a výkaz do SP. Musí tam figurovať v 2 riadkoch.

Tu je : http://www.porada.sk/t110736-dva-prac-pomery-u-toho-isteho-zamestnavatela-a-odvody.html
KEJKA
02.07.10,17:46
nebude SP vykazovať chybu, ak sa HPP a r.č. zamestnanca bude v prihláškach vyskytovať dva razy?
Andyke
02.07.10,18:13
Musí byť 2x prihlásený zamestnanec.

http://www.porada.sk/99405-post18.html
Daska
02.07.10,19:01
preto SP nezaznamenala chybu. Na nesúlad by sa prišlo až pri kontrole.
Ja mám teraz bývalú študentku aj na HPP, takže som ju prihlásila ako HPP, pričom dohoda je stále platná. Na výkaze do SP mám dva riadky s rovnakým rodným číslom, žiaľ mám aj dve vypl.pásky, toto mi OLYMP nevie vyriešiť.

To ze su 2 vyplatne pasky je uplne v poriadku, lebo nemozes mat PP aj dohodu dokopy. Skor by ma zaujimalo, ci to Olymp da dokopy v potvrdeni o zd. mzde, popripade v RZD. Volakedy som robila v Pohode, teraz mam Olymp, viem ze vtedy to Pohoda dokopy dat nevedela
KEJKA
03.07.10,03:38
vyššie dva príspevky sú mimo témy. Neriešime HPP a dohodu, to je jasné. K tomu a OLYMPu dodám, že OLYMP rieši tzv. súbežný PP a vie dať dokopy HPP a DVP - urobí jednu výpl.pásku, aj jedno potvrdenie, všetko ostatné - ale správne dáva dva razy. Nevie tak spracovať HPP a DBPŠ, alebo HPP a dohodu o pracovnej činnosti.
===========================================
tu riešime dilemu-dva názory, ked ide o dva PP ako zamestnanec s rôznym pracovným úväzkom ("normálny" a "kratší"). Z oboch idú všetky odvody, z tohto hľadiska sú rovnocenné, rozdiel je v druhu práce a v dlžke pracovného času.
Musel by ho prihlásiť 2x ako zamestnanca. Ja tvrdím, že toto SP nevezme, resp. tak znela moja otázka.
Ak by ten kratší PP bol na dohodu, tak súhlasím a nie je problém s dvoma prihláškami.
============================================
Chápem správne, že sa uzavrela druha PZ z dôvodu, aby nebol porušený ZP v otázke dodržiavania fondu pracovného času?
Po druhé - nedá sa tento kratší úväzok riešiť napr. Dohodou o pracovnej činnosti a prihlásiť ho ako dohodára?
Andyke
03.07.10,12:04
Ja vykazujem zamestnanca, ktorý je v pracovnom pomere a zároveň vykonáva prácu na dohodu o vykonaní práce u toho istého zamestnávateľa na dvoch riadkoch, ale mzda je spracovaná v "úhrne" z obidvoch činností, teda jedna výplatná páska. Treba vychádzať zo skutočnosti, že aj v sociálnej poisťovni je takýto zamestnanec prihlásený dvakrát u jedného zamestnávateľa. Mám aj zamestnanca, ktorý má uzavreté dva pracovné pomery u toho istého zamestnávateľa, je dvakrát prihlásený do sociálnej poisťovne a vo výkaze ho uvádzam tiež na dvoch riadkoch (tento postup mám to potvrdený aj zo Sociálnej poisťovne-ústredia).

Citujem ten link z prísp. č. 13, Kejka píšeš, že je mimo témy.
Je ten istý prípad, čo prejednávame - 2 PP u jedného zamestnávateľa.
Čítala si poslednú vetu :
Mám aj zamestnanca, ktorý má uzavreté dva pracovné pomery u toho istého zamestnávateľa, je dvakrát prihlásený do sociálnej poisťovne a vo výkaze ho uvádzam tiež na dvoch riadkoch (tento postup mám to potvrdený aj zo Sociálnej poisťovne-ústredia.
KEJKA
03.07.10,20:09
Citujem ten link z prísp. č. 13, Kejka píšeš, že je mimo témy.
Je ten istý prípad, čo prejednávame - 2 PP u jedného zamestnávateľa.
Čítala si poslednú vetu :
Mám aj zamestnanca, ktorý má uzavreté dva pracovné pomery u toho istého zamestnávateľa, je dvakrát prihlásený do sociálnej poisťovne a vo výkaze ho uvádzam tiež na dvoch riadkoch (tento postup mám to potvrdený aj zo Sociálnej poisťovne-ústredia.
áno, ale text dva pracovné pomery............ nie je jednoznačne vyjadrený druh PP. Mýli ma pri dvoch HPP, že rovnaké r.č. bude v SP registrované dva raty s označením HPP.
Ale budiž, nehádam sa.