KAJOLO
30.06.10,15:54
Zdravim, mam po rozvode pol roka, s ex. som sa chcel vysporiadat mimosudne na odporucanie pravnika. Kedze ex. stale vymysla, ze pytam vela (tvrdi, ze garnize, farba, skrutky, dosky - atd. nepatria do BSM). Po rekonštrukcii domu sme sa rozviedli. Som zapisany v katastri ako podielovy vlastnik 1/3 spolu s ex. kedze sme odkupili 1/3 RD od jej rodicov, je na to aj zmluva. Tvrdi ze ten podiel patri do BSM, ze sa to musi vysporiadat vsetko naraz.Ak to dam k sudu, su za to nejake poplatky a co z toho vyplyva pre mna?Ake je znenie navrhu na vysporiadanie? Je to skor v jej zaujme dat to do poriadku, kedze vlastnikom casti ich nehnutelnosti som aj ja.Najviac ma stve to, ze sa tvari ako by som ju okradal, a to som zobral len dary a veci nadobudnute pred manzelstvom, plus veci vytvorene svojpomocne (stolik pod TV, atd.).Mam tam este trvale bydlisko, aj tak mi zakazuje prist si po veci.Je to normalne? Vdaka za odpoved.
Mária27
30.06.10,19:42
Ak ste kúpili za manželstva od jej rodičov 1/3 domu, tak tá 1/3 patrí do BSM. Zo sumy rekonštrukcie a z hodnoty ostaných vecí spolu nadobudnutých ti patrí 1/2.
simbata
01.07.10,05:33
samozrejme ze sa za sudne vysporiadanie plati. staci zajst na sud na podatelnu a tam vam strucne poradia ako spisat ziadost o vysporiadanie aj aky poplatok budete musiet zaplatit.