Isabel
30.06.10,18:08
Ahojte, dnes som bola zrusit zivnost a povedali mi, ze sa zmenil zakon a zivnost sa ukonci od nasledujuceho dna. Cize na Oznameni o ukonceni podnikania mam ako datum ukoncenia podnikania 1.7.2010. Pani ktora mi to rusila povedala ze zajtra 1.7. mam zivnost zrusenu, cize uz nesmiem vystavit fakturu a podnikat. Bude to takto brat aj SP? Budem musiet teda platit odvody do SP tento rok alebo nie? Vdaka za vas nazor.
u.erika
30.06.10,21:09
od zrušenia živnosti odvody ako SZČO nemusíš platiť. Keď budeš zamestnaná, tak odvody platí za teba zamestnávateľ, keď sa prihlásiš na ÚP, tak odvody za teba bude platiť štát, keď budeš dobrovolne nezamestnaná, tak sa musíš prihlásiť do ZP, ako samoplatiteľ a budeš platiť mesačne 28,92 EUR , do SP môžeš, ale nemusíš sa dobrovolne prihlásiť.
Isabel
01.07.10,04:59
Ospravedlnujem sa, z mojho pisania to nebolo jasne ale zivnost planujem o par dni opat zalozit. Rusila som ju iba kvoli moznosti usetrit na odvodoch. Snad uz ten zakon konecne zmenia tak aby daval zmysel, teda aby zivnostnici platili len z toho, co skutocne zarobia.
Cize este raz, ak zivnost opat trebars k 7.7.2010 zalozim, budem povinna platit odvody ak na Oznameni o ukonceni podnikania mam datum ukoncenia podnikania 1.7.?
VieraPopluharova
01.07.10,06:04
Ospravedlnujem sa, z mojho pisania to nebolo jasne ale zivnost planujem o par dni opat zalozit. Rusila som ju iba kvoli moznosti usetrit na odvodoch. Snad uz ten zakon konecne zmenia tak aby daval zmysel, teda aby zivnostnici platili len z toho, co skutocne zarobia.
Cize este raz, ak zivnost opat trebars k 7.7.2010 zalozim, budem povinna platit odvody ak na Oznameni o ukonceni podnikania mam datum ukoncenia podnikania 1.7.?

Ak si ukoncila jednu zivnost ku dnu 1.7.2010 z tejto Ti plynu vyssie popisane povinnosti, ktore popisala "ondrevlja" z novej zivnosti Ti plynu ine povinnosti :registracia na DU, na ZP a na SP nie nakolko sa jedna o novu zivnost pod novym ICO a DIC. Je to sice evidentne vyhnutie sa odvodom do SP, ale nato este nie myslim zakon ako v tomto pripade postupovat, takze zatial postupujes v ramci zakona a vyhla si sa odvodom do SP.Lenze ma to i druhu stranku co ak sa Ti nieco stane, ziadna PN, nic az po dalsich nasledujucich 270 dnoch nepretrziteho poistenia v SP.
Isabel
01.07.10,08:36
Vieri vdaka za odpoved ale ja nebudem mat nove ICO a DIC, pridelia mi to iste.
A co sa tyka PN, minimalne rocne odvody do SP su viac ako 1160 Eur, neviem si predstavit PN pri ktorej by mi toto SP vyplatila spat. A ak by som naozaj mala vazny uraz, ktory by bol dlhodoby tak na to uz mam urazove poistenie.
Samozrejme toto tiez beriem ako docasne, akonahle sa mi zacne darit a vratia sa mi peniaze ktore som do podnikania vlozila tak tiez si hodlam SP platit. Ostatnym sa ospravedlnujem za komentar mimo temy.