Erika686
30.06.10,18:08
Pozor! Idem sa opytat mozno pre niekoho velmi bizardnu otazku,ale...ak ma niekto uvedene v koéntakte rovnake cislo na tel.aj na fax ako sa mu mam dovolat, ked po dvoch zazvoneniach mi v telefone zacne piskat (perpokladam, ze to je ten fax)Ale ja chcem ,aby dvihol telefon! Mobil nie je :rolleyes:.
veronikasad
30.06.10,16:18
Pozor! Idem sa opytat mozno pre niekoho velmi bizardnu otazku,ale...ak ma niekto uvedene v koéntakte rovnake cislo na tel.aj na fax ako sa mu mam dovolat, ked po dvoch zazvoneniach mi v telefone zacne piskat (perpokladam, ze to je ten fax)Ale ja chcem ,aby dvihol telefon! Mobil nie je :rolleyes:.
V mimopracovnom čase býva zvyčajne telefon prepnutý na fax. Ak tlf. nedvíha ani v pracovnom čase, nezostáva ti nič iné, len poslať fax so svojim číslom, aby sa ti ozval (s uvedením dôvodu)
vieraaaa
30.06.10,16:50
Tiež sa dá skúsiť vyhľadat telefónne číslo na internete ak je to na Slovensku cez zoznam.sk, zlatestranky.sk a tieto majú na titulnej strane uvedené, že stačí poslať SMS na 7606 v tvare napr. Kováč Martin *Bratislava, prípadné ďalšie upresňujúce údaje *OS - súkromná osoba, *FIR - firma a zo Zlatých stránok pošlú SMS s hľadaným telefónnym číslom. Cena spätnej SMS je 0,396 €. Ďalšia možnosť je telefonicky na informáciách č.t. 1181.
Erika686
30.06.10,16:57
No, tak asi neuspejem ani tu :confused:...kontakt na firmu je len takto, ako som to uviedla. Ale ja nemam fax a v prac. case mi to len piska :rolleyes:...no, skusim to zajtra hned zrana a teda potom uz neviem...pisala som aj mail, le zatial ziadna odpoved :rolleyes:
vieraaaa
30.06.10,17:07
No, tak asi neuspejem ani tu :confused:...kontakt na firmu je len takto, ako som to uviedla. Ale ja nemam fax a v prac. case mi to len piska :rolleyes:...no, skusim to zajtra hned zrana a teda potom uz neviem...pisala som aj mail, le zatial ziadna odpoved :rolleyes:
V tom prípade, ak tá firma má iba jedno telefónne číslo spolu s faxom, tak potom iná možnosť nie je.
Erika686
30.06.10,17:43
A nemohlo by to fungovat tak, ze ked sa mi na prvy raz "ozve" fax, zlozim a opat hned vytocim, tak neprepne sa to na telefon? Musim zajtra vyskusat...:cool:
vieraaaa
30.06.10,17:51
A nemohlo by to fungovat tak, ze ked sa mi na prvy raz "ozve" fax, zlozim a opat hned vytocim, tak neprepne sa to na telefon? Musim zajtra vyskusat...:cool:
Obyčajne to funguje tak, aspoň u nás, že keď je to telefón aj fax a používame ho aj na telefonovanie aj faxovanie, tak zopár krát zazvoní ako telefón a potom sa prepne fax, neprepíname ho mechanicky. Takže keď zavoláš znova, mal by byť obsadzovací tón, tj. obsadené.
Inak, tá firma nemá žiadnu internetovú stránku, kde by mala uvedené kontakty?
Okrem toho, cez vyhľadávanie cez zoznam.sk a pod. je vyhľadávač schopný nájsť aj čísla na mobily. Mám z vlastnej skúsenosti.
Erika686
01.07.10,05:07
Na nete je len tento kontakt, je to pila, tak neviem...A skusala som to takto, ze hned zlozim a prezvonim druhy krat, tak to normalne dlho vyzvana. Idem patrat dalej, skusim aj tie informacie.
misoft
01.07.10,21:08
Sledoval som vašu debatu a napadla ma taká (možno hriešna) myšlienka:
ide o to, že pokiaľ voláte ako telefónom, funguje to ako telefón, ale keď posielate fax, prepne sa to automaticky na fax (vo faxovom spojení sú totiž ešte dodatočné údaje, ktoré sa po linke vysielajú).
veronikasad
01.07.10,21:34
Sledoval som vašu debatu a napadla ma taká (možno hriešna) myšlienka:
ide o to, že pokiaľ voláte ako telefónom, funguje to ako telefón, ale keď posielate fax, prepne sa to automaticky na fax (vo faxovom spojení sú totiž ešte dodatočné údaje, ktoré sa po linke vysielajú).
Tak to určite nefunguje. Mám na pevnej linke fax, linku ako tlf nepoužívam. Mám podobné číslo ako jedna lekárka-internistka, aj z pevnej linky to prepína na fax, ak tlf. nezdvihnem do počtu zvonení, na ktoré to mám nastavené (a omylov pacientov býva dosť)
Erika686
02.07.10,06:01
No, problem vyrieseny. Nasla som niekde aj mobil, ale panko sa velmi neunuval ziskat si noveho zakaznika:confused:....som ho vlastne obtazovala na dovolenke :rolleyes:...tak prisiel o mozny zarobok.