edu21
30.06.10,20:36
Dobrý deň. Chcela by som vás poprosiť o názor, radu.
Od 1/2004 som bola zamestanná na plný úvaäzok, od 12.4.2010 doteraz som PN a 30.6. mi skončil pracovný pomer ppodla paragrafu 60 (v hlavičke) ale v texte je už 63-ka. Z dôvodu zrušenia prevádzky. Zamestnávateľ mi povedal rovno, že mi nevyplatí dovolenku, hoci ako pedag.zamestancovi mi patrí najmenej 40 dní (k30.6. polovička-20). Mám vyčerpaných od januára 8 dní. Ako mám postupovať? Viem, že obce nemajú peňazí nazvyš, ale zdá sa mi to nekorektné a navyše bude vyplatené na 3x v mesiacoch 07/2010,08/2010,09/2010....
Ako som už spomínala, som na PN-ke a predpokladám, že ešte dlhšie budem. Vyplýva mi nejaká povinnosť zo zákona sa prihlásiť na úrade práce alebo sa tam mám íst prihlásiť až po skončení PN.
Ďakujem za odpoved.
ivka70
30.06.10,19:06
Na UP sa hlasis az po ukonceni PP.
Ale otazka - par. 60 je ukoncenie PP dohodou -s tym si musela suhlasit. To vasu skolu zrusili, ci ako?
Katy a R
30.06.10,20:10
Na UPSVaR sa síce treba hlásiť po skončení PP, ale v tvojom prípade by to bolo zbytočné - ak DPN trvá, tak ťa nezaregistrujú. Až po jej skončení. Dobre by bolo zastaviť sa aj v zdravotnej poisťovni a doložiť, že si DPN .... aby si nemusela platiť poistné.

a k tej dovolenke (treba spočítať odpracované dni)... si si istá, že ti vznikol nárok na pomernú časť dovolenky? Možno že máš nárok len na dovolenku za odpracované dni :confused:

Dovolenka za kalendárny rok
§ 101

Zamestnanec, ktorý počas nepretržitého trvania pracovného pomeru k tomu istému zamestnávateľovi vykonával u neho prácu aspoň 60 dní v kalendárnom roku, má nárok na dovolenku za kalendárny rok, prípadne na jej pomernú časť, ak pracovný pomer netrval nepretržite počas celého kalendárneho roka. Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny. Časti zmien odpracované v rôznych dňoch sa nesčítajú.

Dovolenka za odpracované dni

Zamestnancovi, ktorému nevznikol nárok na dovolenku za kalendárny rok ani na jej pomernú časť, pretože nevykonával v kalendárnom roku u toho istého zamestnávateľa prácu aspoň 60 dní, patrí dovolenka za odpracované dni v dĺžke jednej dvanástiny dovolenky za kalendárny rok za každých 21 odpracovaných dní v príslušnom kalendárnom roku.
edu21
01.07.10,07:28
Áno, dohodou, čo iné mi ostávalo...Mám v kalendárnom roku odpracovaných nepretržite viac ako 60 dní. Ukončila sa prevádzka materskej školy, definitívne k 30.6.2010.
Ďakujem za odpovede
Katy a R
01.07.10,10:27
Áno, dohodou, čo iné mi ostávalo...Mám v kalendárnom roku odpracovaných nepretržite viac ako 60 dní. Ukončila sa prevádzka materskej školy, definitívne k 30.6.2010.
Ďakujem za odpovede

... na ja ti neviem ... mne to vychádza, že do tvojho nástupu na PNku bolo len 67 pracovných dní ... a ak si mala z toho 8 dní dovolenky.... :confused::confused:... tak je to v keli :mee: ...či?

... možno ak sa ešte mzdárky k tomu vyjadria:confused:
ivka70
01.07.10,10:38
Nevycerpanu dovolenku ti musia preplatit - predpisuje to zakon.
ak ti ju nevyplatia, budes ic musiet na to vyzvat ... a v najhorsom sa sudit o svoj narok.
ivka70
01.07.10,10:39
... na ja ti neviem ... mne to vychádza, že do tvojho nástupu na PNku bolo len 67 pracovných dní ... a ak si mala z toho 8 dní dovolenky.... :confused::confused:... tak je to v keli :mee: ...či?

... možno ak sa ešte mzdárky k tomu vyjadria:confused:


Dovolenka sa riadne pocita medzi odpracovane dni, rovnako ako sviatky v po az Pia takze 60 dni ma odpracovanych urcite do 12.4. - tych dni je tam az 71.
Katy a R
01.07.10,11:33
Dovolenka sa riadne pocita medzi odpracovane dni, rovnako ako sviatky v po az Pia takze 60 dni ma odpracovanych urcite do 12.4. - tych dni je tam az 71.

... vďaka:) (tak je to potom v poriadku:))
.... myslela som, že sviatky sa nepočítajú pre posúdenie tých 60 tich dní .... že platí striktne len ... "Za odpracovaný deň sa považuje deň, v ktorom zamestnanec odpracoval prevažnú časť svojej zmeny"
dvojča
07.07.10,07:18
Ahojte, chcela som Vás poprosiť o radu. Zamestnankyňa na materskej dovolenke, ktorá pracovala vo firme od 24.10.08, od 20.08.09 bola na materskej, kde po ukončení materskej k 03.03.2010 bol ukončený pracovný pomer, tam bol dodatok na dobu určitú k 03.03.10. V 2008 si dovolenku vyčerpala, v 2009 odpracovala v 1/09 - 11 dní+2 sviatky+2 dovolenka + 2 dni P, potom už celý 2009 len PN a materská. Návšteva lekára sa nepočíta do dovolenky, však? Mala som jej preplatiť nejakú dovolenku? Program počíta za 2009 18 dní a za 2010 4 dni. Nemala som tento problém a neviem ako ďalej. Ďakujem.