denisamka
30.06.10,22:27
Zdravím. Kamoška mi volala, že si kontrolovala výplatnú pásku za marec, kde jej mali dať preplatok na dani 40€. Výsledná suma je väčšia o 40€, ale keď si prekontrolovala pásku, zistila, že jej tam napísali daň -3€(mínus tri eur). Keď sa na to spýtala mzdárky, tá jej len povedala, že je to ok, lebo maú tak nastavený program.

Je to ok naozaj?

Neprelínajú sa jej potom rok 2009 s rokom 2010?

Vďaka
ondrejvla
30.06.10,20:33
Zdravím. Kamoška mi volala, že si kontrolovala výplatnú pásku za marec, kde jej mali dať preplatok na dani 40€. Výsledná suma je väčšia o 40€, ale keď si prekontrolovala pásku, zistila, že jej tam napísali daň -3€(mínus tri eur). Keď sa na to spýtala mzdárky, tá jej len povedala, že je to ok, lebo maú tak nastavený program.

Je to ok naozaj?

Neprelínajú sa jej potom rok 2009 s rokom 2010?

Vďaka

Na výplatnej páske by malo byť RZD a jej preplatok, prípadne nedoplatok, ale asi skutočne majú nesprávne nastavený program, predpokladám, že mala preddavok na daň povinnosť 37,- €, preto je výsledná suma na dani bola -3,- €.
denisamka
30.06.10,20:37
áno tie sumy súhlasia.

Ešte by chcela vedieť ako sa to bude vlastne riešiť za rok 2010, keď si bude chcieť podať daňové priznanie?

Nebude mať firma z toho problém, ak by prišla kontrola?

Ď.
ondrejvla
30.06.10,20:40
áno tie sumy súhlasia.

Ešte by chcela vedieť ako sa to bude vlastne riešiť za rok 2010, keď si bude chcieť podať daňové priznanie?

Nebude mať firma z toho problém, ak by prišla kontrola?

Ď.

Predpokladám, že mzdárka má všetky RZD, tak by nemal byť problém, veď to tak musela mať vypísané aj v ročnom hlásení. Takže problém nie je, a tá zamestnankyňa už vôbec nemá problém. Teda, ak je to tak, ako som písala v predošlom príspevku.