Marek77
01.07.10,06:25
Dobry den, pravdepodobne uz 10 dni mam zapal prinosovych dutin. Antibiotikami sa vsak liecim iba posledne 4 dni, kedze zo zaciatku som si myslel, ze to zvladnem sam a aj teploty neboli az take vysoke. Potom ale som mal teploty do 39 st. Momentalne mam cez den do 37,5 st, ale poobede mi teplota opat vyskoci aj na 38,5 st. Chcem sa spytat, ci je to znak, ze ATB zacinaju zaberat alebo nie, resp. ako dlho mam este pocitat s tymito poobednymi horuckami? Citim sa velmi slabo po tych dlhych dnoch s teplotami. Co sa tyka priznakov, tie ako stekanie, ci plnost nosa, to v podstate stale pretrvava. Chcel by som tie hlieny aj vykaslat, ale sa mi neda. Pouzivam Solmucol, ale nepomaha. Beriem Fromilid (ale len na 7 dni). Velmi Vam dakujem za odpoved.
BXLmiami
01.07.10,08:16
Máš isť na kontrolu,zo zápalom dutín sa nehraj.Zanedbal si si to,takže teraz to určite nepojde zo dna na den,ale ATB by mali zabrať za 2-3 dni,ked máš teplotu štvrtý,treba to riešiť.Bud zmenou ATB,alebo pridať ošetrenie dutín.Ide predlžený weekend,nech to nemusí riešiť pohotovosť!!!
Bionda
01.07.10,08:37
Horúčka ( t.j. nad 38) by už na 4 deň nemala byť vôbec! ( 4.deň užívania ATB) Je možné , že ATB mali byť iné.... určite návšteva ORL by dopomohla k úspešnejšej liečbe a hlavne, aby sa predišlo možným komplikáciám- , ktoré môžu byť rôzne a naozaj vážne!!! A jasné treba to doriešiť ešte teraz cez týždeň a nenechať to na víkend! Prajem skoré uzdravenie!
pavlinka
01.07.10,08:39
dutiny treba nahrievať ,veľa nahrievať .
Bionda
01.07.10,08:45
´dobré nahrievanie soluxom
len ak trvá zápal už 10 dní... ak nechceš chronickú formu, event. , že ti budú operačne sťahovať blanu event. aspoň probatórnu punciu, tak nečakaj a rieš to!
Marek77
01.07.10,09:16
Prave som sa vratil od lekara, bol som aj na orl, robili mi endoskopiu. Zapal tam vraj uz nie je, takze naozaj neviem preco este tie teploty. Inak aktualne som 12 hodin bez paralenu a teplota zatial nie je, tak snad sa to zlepsi. Poobede sa to ale asi opat zvysi:(
ErinErin
01.07.10,12:10
Základom je samozrejme postupovať podľa lekára.

Ako doplnok pri problémoch s dutinami sa osvedčili (aj mne osobne a v rodine) hypertonické spraye roztoku soli - väčšinou morskej vody. (Rortok by mal byť hypertonický = s vyšším obsahom soli. Izotonické majú nižší obsah soli, účel je len na zvlhčenie.)

Práve tá vlastnosť roztoku - hypertonický, spôsobuje, že zo sliznice "vytiahne" vodu - sliznica odpuchne - tým sa uvoľní nos aj všetky otvory do dutín. Nahromadený hlien sa zriedi a cez uvoľnené otvory môže odtiecť.
Ďalším účinkom je, že väčšina baktérií v tomto duhu roztoku neprežije.
pasuliatko
02.07.10,06:28
a ten zápal je akého pôvodu?vírusového či bakteriálneho? nech ti urobia výter z nosa a potom ti nasadia adekvátnu a hľavne cielenú ATB liečbu,ktorá ti pomôže...