bacikovaz
01.07.10,08:47
Ahojte poradaci,

nasa firma nakupila novy kanc. nabytok... vsetko je na jednom bloku z Ikei, celkovy sumar je 1659,- €, ale polozky su cca po 200,-- €. Ani jedna nepresahuje 996,--€ ( 30.tis.SK ). Je potrebne majetok zaradit, alebo rovno do nakladov? Ak do nakladov, mozem zaradit 1659,- jednou sumou alebo mam na 501 uctovat polozkovite za kazdy majetok zvlast? Dakujem za radu.
jajko50
01.07.10,06:54
ja by som zaradil do KHM / inventár /jednotlivo. napr. stôl, stoličky, polica a podobne. čo sa týka nákladu, tak jednou sumou ako nákup KHM.
KEJKA
01.07.10,06:56
môžeš jednou sumou do nákladov. Posudzujú a jednotlivé kusy nábytku. Hranica ekvivalent 30 tis.Sk dávno neplatí, je 1700 EUR.
IKEA však blokuje kadejaké položky osobitne - nohy, podložky, police, .... vždy trvám na tom, aby sa k takému nákupu urobil súpis už zmontovaných kusov - teda kolko akých skriniek, stoličiek, stolov...... A toto sa priložilo k nákupnémnu bloku, resp. do operatívnej evidencie drobného hmotného majetku.
bacikovaz
01.07.10,07:02
Vo firme neevidujeme drobny hmotny majetok. Vytlacila som si z IKEI nakupny zoznam, kde je uvedene komplet co stoji stol, polica, sumar mi sedi na bloky, ktore su jednotlivo rozpisane, ako doska, noha....
KEJKA
01.07.10,07:06
drobný hmotný majetok v operatívnej evidencii musíte evidovať. Je súčasťou inventúry ku koncu roka.
Nákupný zoznam s cenami obstojí, ak sú tam uvedené kusy so samostatným T-E určením.