tiki
27.10.05,19:33
Chcem sa spýtať ako účtujete v sw Pohoda platbu platobnou kartou?
Aké doklady vystavujete?

viem že by to asi malo ísť cez priebežné položky

1. ako je to pri platbe za PHM alebo nejaky nákup kde mám pokl. bločik + bločik z POS terminálu
2. ako je to pri platbe kartou za faktúru - mám faktúru + bločik z POS terminálu.

hlavne by ma zaujímalo ako by to malo byť realizované v sw Pohoda
michaela25
28.10.05,15:18
1. PHM dávam do pokladne na VPD a doklad z POS terminálu dám ako dotácia pokladne na PPD, v banke zaúčtujem len dotáciu pokladne tým sa mi vyrovnajú priebežne položky
2. toto som ešte nemala, ale si myslím, že by to mohlo ísť z banky rovno ako úhrada faktúry
žužika
09.11.05,15:43
Chcem sa spýtať ako účtujete v sw Pohoda platbu platobnou kartou?
Aké doklady vystavujete?

viem že by to asi malo ísť cez priebežné položky

1. ako je to pri platbe za PHM alebo nejaky nákup kde mám pokl. bločik + bločik z POS terminálu
2. ako je to pri platbe kartou za faktúru - mám faktúru + bločik z POS terminálu.

hlavne by ma zaujímalo ako by to malo byť realizované v sw Pohoda
V pohode je agenda ostatných záväzkov. Tam zaúčtujem PHM blok z registračky aj s potvrdením z terminálu, t.j. 501/325(379) a 343/325ä379)
a priamo z banky likvidujem ostatný záväzok tak ako pri likvidácii DF alebo OF. Je to jednoduchšie podľa mňa a vôbec to nejde cez poklaňu. Veď s pokladňou to vôbec nesúvisí.
papa
joki
30.12.05,00:45
Ja účtujem cez Interné doklady, kde si založím nové členenie - platba platobnou kartou - ale používam 501xxx/261 a v banke 261/221xxx, je to len predsa pohyb peňazí.
GABAZ
30.12.05,06:37
1/ V agende Interné doklady si vytvorím nový číselný rad napr. PK00x , kde účtujem len bloky - účtovanie 5xx/379, 343/379 .Nepoužívam likvidáciu, ale dá sa aj takto - je to dobré kvôli kontrole. Výdaj z BÚ pri platbe kartou účtujem 379/221. Účet 379 si kontrolujem na zostave pohyb na účte dokladovo - odškrtám si sumy - táto zostava zlučuje zaklad dane a DPH, na strane MD a D máš potom rovnaké sumy.

2/ Pri platbe faktúry cez blok sú možné 2 spôsoby -
a/ faktúru aj s blokom o zaplatení zaúčtuješ do interných dokladov tak ako ostatné bloky - účtovanie podobné ako hore
b/ faktúru zaradíš medzi dodávateľské faktúry /účtovanie 5xx/321, 343/321/a z banky účtuješ úhradu cez likvidáciu 321/221

Gaba
bryan
19.01.08,07:52
1. PHM dávam do pokladne na VPD a doklad z POS terminálu dám ako dotácia pokladne na PPD, v banke zaúčtujem len dotáciu pokladne tým sa mi vyrovnajú priebežne položky
2. toto som ešte nemala, ale si myslím, že by to mohlo ísť z banky rovno ako úhrada faktúry

Kedze som neschopny si zapamatat, co som platil kartou a co cash (na vacsine dokladov z ERP to nie je vidno a papieriky z POS stracam), zda sa mi uvedene ako celkom easy riesenie.
Ja hadzem vsetky ERP do jedneho obalu a raz za mesiac ich zuctujem cez pokladnu.

Vyber hotovosti z bankomatu alebo platba cez POS je v podstate dotacia pokladne...

Toto riesenie sa mi zda najjednoduchsie, nevidim dovod evidovat ERP na ID alebo OZ (OZ= Ostatne zavazky a nie Obchodny ci Obciansky zakonnik ako robi automatisky link!) aj ked postupy su urcite spravne aj tie.
atka4
21.01.08,20:23
1/ V agende Interné doklady si vytvorím nový číselný rad napr. PK00x , kde účtujem len bloky - účtovanie 5xx/379, 343/379 .Nepoužívam likvidáciu, ale dá sa aj takto - je to dobré kvôli kontrole. Výdaj z BÚ pri platbe kartou účtujem 379/221. Účet 379 si kontrolujem na zostave pohyb na účte dokladovo - odškrtám si sumy - táto zostava zlučuje zaklad dane a DPH, na strane MD a D máš potom rovnaké sumy.

2/ Pri platbe faktúry cez blok sú možné 2 spôsoby -
a/ faktúru aj s blokom o zaplatení zaúčtuješ do interných dokladov tak ako ostatné bloky - účtovanie podobné ako hore
b/ faktúru zaradíš medzi dodávateľské faktúry /účtovanie 5xx/321, 343/321/a z banky účtuješ úhradu cez likvidáciu 321/221

Gaba
Robím to tiež cez interné doklady, ale na ú 335 a 355, čo je jedno, ide o účet pohľadávok. (karty majú u nás aj zamestnanci, aj zam. spoločníci) Pre zjednodušenie a kontrolu si pri platbe kartou v banke v položke doklad píšem N (ako nákup) a číslo mesiaca - nie odpísania z účtu, teda mesiac, ktorého sa nákup týka.
Prečo?
Keď zaúčtujem v Int. dokladoch všetky doklady, kt. sa mi dostali do rúk (platba kartou) za daný mesiac, zistím, ktoré mi neodovzdali, prípadne či nie sú náhodou v danom dni v pokladni, keď niekedy ich nepripnú pri nákupe s tým malým dokl.z terminálu. Potom viem, (ale aj porovnaním MD a D strany účtu ( u mňa 325/an. pl.karta), či mi vyúčtovali všetky platby zinkasované z účtu. Rozdiel porovnávam na konci mesiaca a ak je nejaký, musia mi peniažky do pokladne vrátiť ( majitelia len naoko, ak držia aj kasu)