tomgunny
01.07.10,10:55
Dobrý deň, môj problém s ktorým by som potreboval poradiť sa týka predkov, ktorí žili v zahraničí. Potreboval by som zistiť ako sa rieši dedičské konanie, ak ten dotyčný zomrel a ja som priamy potomok. Prosím poradte mi, koho by som mal kontaktovať a vlastne, ktorý orgán, prípadne organizácia to má v kompetencii. Ďakujem veľmi pekne
pystolka
02.07.10,07:58
Myslím, že by ste sa mali obrátiť na Ministerstvo zahraničných vecí SR s podnetom na začatie pátrania po svojom prípadnom dedičstve v zahraničí. Všetko potom závisí od toho, či s danou krajinou máme uzatvorené zmluvy o vybavovaní v dedičských veciach. Následne by táto záležitosť mala byť postúpená príslušnému veľvyslanectvu.
BXLmiami
02.07.10,08:10
Len aby to nebol ten švihnutý mail,na jednom som sa včera zabávala,bol písaný anglicky a maju to vymakané,moj príbuzný vraj vlastnil v Benine majetky v ohromujucej sume a jeho 3 deti sa pred 4 mesiacmi vraj zabili pri autohavárii a tak hľadaju až ma našli a máme isť fifty fifty.No hotový román.:)
iriska
03.07.10,11:31
Len aby to nebol ten švihnutý mail,na jednom som sa včera zabávala,bol písaný anglicky a maju to vymakané,moj príbuzný vraj vlastnil v Benine majetky v ohromujucej sume a jeho 3 deti sa pred 4 mesiacmi vraj zabili pri autohavárii a tak hľadaju až ma našli a máme isť fifty fifty.No hotový román.:)

zaujímalo by ma, či tie meily posielajú podľa nejakého systému, mne taký neprišiel, ale moji predkovia ani v zahraničí nežili
BXLmiami
03.07.10,16:49
Tak moji ano,ale o Benine neviem.Bola tam len jedna chyba,oni neovládaju slovenčinu a tak ten chlap čo zomrel sa volal Adam ..........ová:)