kattka7
01.07.10,11:03
Zdravím ...

keďže som neplatca DPH - musím nakupovať tovar iba s DPH, alebo môžem aj bez DPH ??? chcem nakúpiť tovar z e-shopu z Nemecka - ale oni predávajú bez dane!!!

vďaka
KEJKA
01.07.10,09:06
ak im nedáš svoje ičDPH, tak ti budu fakturovať nemeckú DPH.
Máš možnosť pred prvým nákupom sa registrovať na DPH v SR. nebudeš platiteľom, ale odvedieš DPH z nadobudnutého tovaru a ďalej sa budeš chovať ako neplatiteľ - ale toto asi ty nechceš.
Tweety
01.07.10,09:07
Zdravím ...

keďže som neplatca DPH - musím nakupovať tovar iba s DPH, alebo môžem aj bez DPH ??? chcem nakúpiť tovar z e-shopu z Nemecka - ale oni predávajú bez dane!!!

vďaka
Nie, nákup či s dph, alebo bez, nie je ničím podmienený.
Martin Mocko
01.07.10,09:14
Ak predáva dodávateľ z NEM bez DPH...tak je pravdepodobne neplátca DPH.
a_je_to
01.07.10,09:19
Ak ten tovar chceš, tak objednaj a nakúp. V objednávke uveď, že nie si registrovaná na DPH /VAT/ .... ostatné je potom iba starosťou predávajúceho. Ak je informovaný, že ako kupec nie si registrovaná pre VAT, tak Ti musí k cene bez dane pripočítať nemeckú sadzbu VAT. Bez dane môže predávať iba cez hranice Nemecka a len registrovaným pre VAT v svojom štáte, za to zodpovedá on, nie kupec. Ostatným bez registrácie musí predávať s daňou. Len si prepočítaj, či aj táto cena s daňou je pre Tvoj nákup ešte zaujímavá.
Jasné .... že druhá časť pravdy môže byť podľa príspevku pred mojím .... že predajca ešte nie je registrovaný pre daň. Aj keď ja som to považoval za menej pravdepodobné. To by sa však jednalo nie o predaj bez dane, ale predaj od neregistrovaného pre daň, čo by na jeho stránke malo byť nepehliadnuteľne uvedené. Aj to že nemá uvedené IČ tvaru DE12345678.
kattka7
01.07.10,09:35
ma uvedené IČ DPH v tvare DE..........
KEJKA
01.07.10,10:38
ma uvedené IČ DPH v tvare DE..........
teda by mal vedieť v akom režime DPH ti môže predať tovar. Pochybujem, že by ti ho odmietol predať.
Možno význam uvedenia tých cien bez DPH je informatívny a ty budeš dostávať tovar za vyššie ceny obsahujúce nemeckú DPH.