Ibaka
27.10.05,21:44
Chcem sa uistiť v jednej veci. V treťom roku odpisovania PC si chcem kúpiť nový monitor. Mú to vplyv na dobu odpisovania? Dúfam že nie . Ďakujem za odpoveď.
Jozef I
28.10.05,06:30
Určite nie, nakoľko výmenou monitora sa nemenia parametre počítača. Kúpa monitora sa zaúčtuje na 511, nakoľko predpokladám že starý sa "pokazil" :)
andrej_rv
28.10.05,12:43
Niekedy sa však mení klasický typ monitora za plochý LCD, s inými parametrami, čo už môže spĺňať obsahovú náplň modernizácie...
Paula
28.10.05,13:06
Niekedy sa však mení klasický typ monitora za plochý LCD, s inými parametrami, čo už môže spĺňať obsahovú náplň modernizácie...A okrem toho zadávateľ témy účtuje v JÚ.
Johanka
28.10.05,13:15
Nebála by som sa ani LCD monitora. O technické zhodnotenie by išlo iba v tom prípade, ak by za zdaňovacie obdobie presahovalo 30 tis. pri konkrétnom PC. Takže závisí od ceny monitora.
andrej_rv
28.10.05,13:17
A okrem toho zadávateľ účtuje v JÚ.A keby aj účtoval v PÚ a šlo by to priamo do nákladov, ja by som nákup monitora dal na 501, nie na 511 :)
andrej_rv
28.10.05,13:20
Nebála by som sa ani LCD monitora. O technické zhodnotenie by išlo iba v tom prípade, ak by za zdaňovacie obdobie presahovalo 30 tis. pri konkrétnom PC. Takže závisí od ceny monitora. Johanka, máš pravdu, ale ak by sa v priebehu roka ešte niečo na PC dokupovalo, čo by mohlo spadať pod technické zhodnotenie, spolu s monitorom by to mohlo presiahnuť 30 tis. Len som chcel upozorniť, že celkom jednoznačne sa ten monitor nemôže dať priamo do nákladov (alebo aspoň nie hneď).