Micifuzik
01.07.10,13:07
ahojte, prosím vás, vie mi niekto poradiť, čo treba robiť, keď uštipne ovad.
manžela uštipol ovad na dvoch miestach, na chrbte a na ruke. strašne mu to opuchlo a miesto uštipnutia je také nahnisané, tvrdé a mokvá to.
doktorka mu povedala, že na to nič nie je, nech si to natrie fenistilom.
nevie niekto niečo účinnejšie? či už liek alebo ,,babský recept,, ?
ďakujem, lebo to má škaredé a ten fenistil mu nič nerobí.
arizona
01.07.10,11:14
na uštipnutia hmyzom pomôže aj ocot, cibuľa, ľad a pod. Môže mať aj alergiu...


alebo:
http://www.google.sk/search?q=u%C5%A1tipnutie+ovadom&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:sk:official&client=firefox-a
Bionda
01.07.10,11:25
dnes je na trhu už aj gel po uštipnutí- treba skúsiť, ak je tam hnis- ichtiol alebo ichtamolová masť pomôže.
Ja by som poradila ísť naspäť k lekárke a trvať, že takto to vypadať nemôže- tu bude treba aj nie len lokálna terapia ale aj nejaké lieky na potlačenie alergie!
Miesto poštípané môžeme natierať šťavou z cibule alebo cesnaku, prípadne šťavou alebo macerátom z vňate skorocelu kopijovitého, Dobrá je aj šťava z čerstvého listu petržlenu záhradného ...
evuš
01.07.10,11:56
Určite navštíviť lekára ! Už je tam asi infekcia, takže budú treba ATB, na zníženie alergickej reakcie je tiež výborné antihistaminikum Dithiaden /je však na lekársky predpis/. Samozrejme pomáha i plátok cibule, ale to je skôr na čerstvé poštípanie, obklady ľadom.... Teraz je však potrebný lekár !!!
zdenka131
01.07.10,12:08
V danom prípade môže ísť o bakteriálnu infekciu pri ktorej potrebujete antibiotické krémy alebo masti, ktoré vám predpíše odborný kožný lekár.
durisovad
01.07.10,12:24
Mne pomaha, ked si stipance natriem propolisom. Ale nemusi pomoct kazdemu, niekto moze byt na propolis alergicky. Asi by bolo najlepsie, tak ako radi ZDENKA, ist k lekarovi pre nejake ucinne masti.
jenny5
02.07.10,17:02
Na opuchy je dobrá octanová masť, ale v prípade zahnisania môže ísť o infekciu a tiež by som doporučila navštíviť lekára.