petrafjlv
01.07.10,13:53
Dobrý deň, som začínajúca účtovníčka preto by som Vás chcela poprosiť o radu, Firma kúpila prívesný vozík za 331,93 EUR, ktorý používa na podnikanie - požičiava ho. Ako tento vozík zaučujem ako drobný majetok a evidujem v knihe drobného majetku?
Ešte by som potrebovala pomôcť v jednej veci, klient zakúpil novú registračnú pokladňu na splátky, ale na zmluve má svoje osobné údaje, nedal si to napísať na firmu a tvrdí mi že mu povedali, že mu to môže ísť do nákladov.

Ďakujem za pomoc
ondrejvla
01.07.10,20:06
Dobrý deň, som začínajúca účtovníčka preto by som Vás chcela poprosiť o radu, Firma kúpila prívesný vozík za 331,93 EUR, ktorý používa na podnikanie - požičiava ho. Ako tento vozík zaučujem ako drobný majetok a evidujem v knihe drobného majetku?
Ešte by som potrebovala pomôcť v jednej veci, klient zakúpil novú registračnú pokladňu na splátky, ale na zmluve má svoje osobné údaje, nedal si to napísať na firmu a tvrdí mi že mu povedali, že mu to môže ísť do nákladov.

Ďakujem za pomoc

Ja som prívesný vozík zaúčtovala na 022/A-dopravné prostriedky a odpísala som ho cez odpisy do nákladov z dôvodu evidencie dopravných prostriedkov, z prív. vozíka platíš zákonné poistenie. Zmluvu na ERP by som žiadala prerobiť na IČO, prípadne by som ho tam žiadala dopísať a nakoniec by som túto zmluvu potvrdila pečiatkou s IČO-m živnostníka.
petrafjlv
02.07.10,05:58
Ďakujem za odpoved ale ide o jednoduché účtovníctvo
ondrejvla
02.07.10,07:09
Ďakujem za odpoved ale ide o jednoduché účtovníctvo

V JÚ zaeviduješ prív.vozík do majetku s tým, že ho odpíšeš celý do VOZD, vedieš ho v evidencii a ostatné ako u PÚ.