varka
01.07.10,14:48
Dobry den mili poradaci

potrebovala by som pomoct :

1. nenasiel by sa tu niekto kto by mi pomohol so zasvatenim do uctovania, ak spravu vykonava spolocnost s.r.o. na zaklade zmluvy medi vlastnikmi bytov (nie SVB) a nasou s.r.o.(ak ano - mohli by sme sa spojit?)

v podstate by som potrebovala len navigovat akym sposobom sa uctuje :
- o bankovom ucte (ktory je uctom vlastnikov - spravca ma len dispozicne pravo)
- dosla faktura za energiu, plyn sluzby (vystavena na vlastnikov bytov vz.s.r.o.)
- zalohove mesacne platby
- rocne zuctovanie

- v s.r.o. by mala ist do vynosov len odmena za spravu - ostatne by sa malo uctovat na suvahovych a podsuvahovych uctoch, ale nenasla som ziadnu literaturu, ani skolenie k tejto problematike...

Dakujem za kazdu pomoc, ktora ma posunie vpred :D
VieraPopluharova
02.07.10,08:47
Dobry den mili poradaci

potrebovala by som pomoct :

1. nenasiel by sa tu niekto kto by mi pomohol so zasvatenim do uctovania, ak spravu vykonava spolocnost s.r.o. na zaklade zmluvy medi vlastnikmi bytov (nie SVB) a nasou s.r.o.(ak ano - mohli by sme sa spojit?)

v podstate by som potrebovala len navigovat akym sposobom sa uctuje :
- o bankovom ucte (ktory je uctom vlastnikov - spravca ma len dispozicne pravo)
- dosla faktura za energiu, plyn sluzby (vystavena na vlastnikov bytov vz.s.r.o.)
- zalohove mesacne platby
- rocne zuctovanie

- v s.r.o. by mala ist do vynosov len odmena za spravu - ostatne by sa malo uctovat na suvahovych a podsuvahovych uctoch, ale nenasla som ziadnu literaturu, ani skolenie k tejto problematike...

Dakujem za kazdu pomoc, ktora ma posunie vpred :D

Mam vypracovanu účtovnú osnovu pri učtovaní medzi samospravou a spravcom, a taktiež podobnú medzi s.r.o a vlastníkmi bytov, ak Ti to stačí zajtra ju sem dam ako prilohy.
varka
02.07.10,12:42
Dakuje velmi pekne - budem rada, lebo kedze som v slepej ulicke :) pomoze mi kazda pomoc