Glosterka
01.07.10,16:07
Ďakujem všetkým, ktorí mi úprimne pomohli, ďakujem za pochopenie a empatiu.

Príspevok som si sama uzatvorila a už sa viac nebudem vracať k tu uvedenej téme. Mám na to svoje dôvody...

Prajem vám všetko dobré.
Stanislav 1975
01.07.10,18:10
Glosterka, ja ti síce neviem pomocť, ale určite musí byť nejaký mechanizmus na to aby si nebola úplne bez peňazí a ešte s tvojimi problémami :mad:- podla mňa máš určite na nejaké dávky nárok- držím palce...-drž sa a navštív asi nejakého právnika...
BXLmiami
01.07.10,18:13
Až na to,že uvedené dg čo sa týka chrbtice má 80% z vás.
veronikasad
01.07.10,18:38
Glosterka, uved prosím výšku ID tvojho manžela. Vydajom zanika samostatne posudzovanie tvojho "príjmu".

Choď znovu do SP, požiadaj o spísanie žiadosti o priznanie ID. Ak dostaneš rozhodnutie o poklese schopnosti vykonávať prácu menej ako 40 % (nárok na ID ti nevzniká) a pri posudzovani zdravotného stavu neboli zohľadnené všetky skutočnosti - môžeš sa voči rozhodnutiu posudkovej komisie odvolať. Žial, berie sa do úvahy len jedna hlavná diagnoza + zvýšenie o 10 % u druhej dg.
Žiadnu diagnozu si z prsta nevycucneš, potrebuješ agument - písomné výsledky odborných lekárskych vyšetrení.

Prihlás sa na dobrovolné nemoc. poistenie. Po 270 dňoch poistenia máš nárok na nemocenské z dobr.nem. poistenia až po dobu 1 roku. Ak budeš poberať dlhšiu dobu nemocenské, posudková lekárka si ťa začne viac "všímať". Platí sa 4,40% z vymer.zakladu, minimálne 14 € mesačne. (Zaplatené poistné sa ti vráti za jeden mesiac PN-ky).
Melnick
01.07.10,19:07
Až na to,že uvedené dg čo sa týka chrbtice má 80% z vás.
BXLmiami, si lekárka. Nevieš posúdiť ostatné diagnózy a poradiť jej? :o
Veď sa mi o tých operáciách aj zle číta, nieto ešte všetky podstúpiť.
Hmmm, neverím že neuspeje. A tiež držím palce.:)
veronikasad
01.07.10,19:12
Myslím, že je predčasné robiť nejaké uzávery, keď so zadavateľkou ešte nebola ani spísaná žiadosť o priznanie ID. Ak bude mať rozhodnutie posudkovej komisie, môže konať ďalej.
veronikasad
01.07.10,19:19
Glosterka, ešte jedna maličká poznámka.
Žiadaš o priznanie ID, ak by ti posudková komisia aj priznala postih viac ako 45 %, vznikne ti nárok na jeho výplatu ?

§ 72
Na začiatok

(1) Počet rokov dôchodkového poistenia na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca vo veku
a) do 20 rokov je menej ako jeden rok,
b) nad 20 rokov do 24 rokov je najmenej jeden rok,
c) nad 24 rokov do 28 rokov je najmenej dva roky,
d) nad 28 rokov do 34 rokov je najmenej päť rokov,
e) nad 34 rokov do 40 rokov je najmenej osem rokov,
f) nad 40 rokov do 45 rokov je najmenej 10 rokov,
g) nad 45 rokov je najmenej 15 rokov.
korela
01.07.10,19:56
Glosterka, ja ti síce neviem pomocť, ale určite musí byť nejaký mechanizmus na to aby si nebola úplne bez peňazí a ešte s tvojimi problémami :mad:- podla mňa máš určite na nejaké dávky nárok- držím palce...-drž sa a navštív asi nejakého právnika...

http://www.legalaid.sk/sluzby-centra Centrum právnej pomoci
Glosterka
02.07.10,03:42
Glosterka, ja ti síce neviem pomocť, ale určite musí byť nejaký mechanizmus na to aby si nebola úplne bez peňazí a ešte s tvojimi problémami :mad:- podla mňa máš určite na nejaké dávky nárok- držím palce...-drž sa a navštív asi nejakého právnika...
Stanislav, ďakujem za Tvoju empatiu. Nuž, to by si sa veru čudoval ako to chodí v niektorých prípadoch na našich úradoch. Zákony sú tvrdo nastavené! Na sociálke (ÚP) som nepochodila... Ďakujem za podporu. Na právnika nemám a ani tam nepôjdem. Kedysi bolo na každom ÚPSVaR bezplatné poradenstvo - mali tam právnika. Neviem ako to je teraz...
Glosterka
02.07.10,03:49
Glosterka, uved prosím výšku ID tvojho manžela. Vydajom zanika samostatne posudzovanie tvojho "príjmu".

Choď znovu do SP, požiadaj o spísanie žiadosti o priznanie ID. Ak dostaneš rozhodnutie o poklese schopnosti vykonávať prácu menej ako 40 % (nárok na ID ti nevzniká) a pri posudzovani zdravotného stavu neboli zohľadnené všetky skutočnosti - môžeš sa voči rozhodnutiu posudkovej komisie odvolať. Žial, berie sa do úvahy len jedna hlavná diagnoza + zvýšenie o 10 % u druhej dg.
Žiadnu diagnozu si z prsta nevycucneš, potrebuješ agument - písomné výsledky odborných lekárskych vyšetrení.

Prihlás sa na dobrovolné nemoc. poistenie. Po 270 dňoch poistenia máš nárok na nemocenské z dobr.nem. poistenia až po dobu 1 roku. Ak budeš poberať dlhšiu dobu nemocenské, posudková lekárka si ťa začne viac "všímať". Platí sa 4,40% z vymer.zakladu, minimálne 14 € mesačne. (Zaplatené poistné sa ti vráti za jeden mesiac PN-ky).

S papiermi (lekárskymi správami), ktoré mám som nič nevybavila. Nevedela som, že sa berie do úvahy len 1 diagnóza + 10% z druhej.

Samozrejme, nič si nevycucnem... Včetko mám podložené na lekárskych správach a vyšetreniach, no skrátka nestačí to. Nič s tým nenarobím.

Neviem o dobrovoľnom nemocenskom poistení. Som evidovaná na ÚP, som PN... Keď mi lekárka navrhovala PNku povedala mi, že jedinou podmienkou je, aby som bola zaevidovaná na ÚP... Kebyže si platím doborovoľné nemoc. poistenie, nemala by som problémy s ÚP alebo s PNkou? (Soc. poisť.)
Glosterka
02.07.10,03:51
BXLmiami, si lekárka. Nevieš posúdiť ostatné diagnózy a poradiť jej? :o
Veď sa mi o tých operáciách aj zle číta, nieto ešte všetky podstúpiť.
Hmmm, neverím že neuspeje. A tiež držím palce.:)
Melnick, ďakujem za povzbudenie. Žiaľ, tabuľky ma ďalej nepustia... Taký je zákon. Prajem Ti všetko dobré.
Glosterka
02.07.10,03:54
Glosterka, ešte jedna maličká poznámka.
Žiadaš o priznanie ID, ak by ti posudková komisia aj priznala postih viac ako 45 %, vznikne ti nárok na jeho výplatu ?

§ 72
Na začiatok

(1) Počet rokov dôchodkového poistenia na vznik nároku na invalidný dôchodok poistenca vo veku
a) do 20 rokov je menej ako jeden rok,
b) nad 20 rokov do 24 rokov je najmenej jeden rok,
c) nad 24 rokov do 28 rokov je najmenej dva roky,
d) nad 28 rokov do 34 rokov je najmenej päť rokov,
e) nad 34 rokov do 40 rokov je najmenej osem rokov,
f) nad 40 rokov do 45 rokov je najmenej 10 rokov,
g) nad 45 rokov je najmenej 15 rokov.
veronikasad, ÚPSVaR ma vlani uznal za osobu ŤZP (50% postih.). Nepriznali mi však ani cent. Požiadala som o len príspevok na diétne stravovanie. Má táto skutočnosť nejaký vplyv na vybavonanie ID = je to + alebo -?

Neviem ako to chodí pri vybavovaní ID. Skúšala som to 1x...
veronikasad
02.07.10,04:06
Glosterka, viac o dávkach hmotnej núdzi sa dozvieš na stránke UPSVaR. Invalidný dôchodok sa považuje za príjem, znižuje sa však o 25 %. Posudzujete sa spolu s manželom. V priloženom linku máš aj tlačivo "Žiadosť o pomoc v hmotnej núdzi" Ak ťa na ÚP odbili len na základe ústnej informácie, vypíš ho, prilož potvrdenie o výške dôchodku manžela a odovzdaj ne UP.

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226

Invalidný dôchodok som po ročnej PN-ke vybavovala vlani. Trvalo to viac ako 6 mesiacov, chodila som z jedného vyšetrenia na druhé. Prvé peniaze som dostala po viac ako 9 mesiacoch, priznali mi ho spätne od skončenia PN-ky.
Príliš skoro si hodila flintu do žita. SP ti nemôže odmietnuť prevzatie žiadosti o ID. Treba isť znovu na SP, vypýtať si tlačivo pre obvodnú lekárku, ktorá ti spíše všetky diagnozy a žiadať o spísanie žiadosti o priznanie ID. Až na základe toho ťa pozvu na komisiu. Voči rozhodnutiu komisie sa môžeš odvolať.

Naozaj by bolo vhodné uvažovať o dobrovolnom nem. poistení. Ak by si ho bola uzatvorila hneď po skončení prac.pomeru, máš splnenú podmienku 270 dní poistenia. Z toho čo si písala, už je to viac ako 2 roky, preto musíš platiť dobr. nem. poistenie (najmenej 14 € mesačne) min. 270 dní, potom si dať vypísať PN-ku ako dobrovolne poistená osoba a dostaneš nemocenské cca 175 € mesačne.

Miera poklesu ZŤP, ktorú ti priznal UPSVaR má iné tabulky ako platia v sociálnej poisťovni. Na vybavovanie ID to nemá žiadny vplyv. Požiadaj si o vystavenie preukazu ZŤP (ak ho ešte nemáš). Sú s ním spojené rôzne zlavy, napr. na cestovnom, konces. poplatkoch, kom. odpade. Ak by si sa zamestnala, platíš ty aj zamestnávatel polovičné odvody do zdr. poisťovne.

Ak budeš ešte niečo potrebovať, ozvi sa ...
veronikasad
02.07.10,04:08
Ešte prosím odpíš, či splňaš podmienku dôchodkového poistenia, najmenej 5 rokov, t.zn. kolko rokov si bola zamestnaná
BXLmiami
02.07.10,04:31
BXLmiami, si lekárka. Nevieš posúdiť ostatné diagnózy a poradiť jej? :o
Veď sa mi o tých operáciách aj zle číta, nieto ešte všetky podstúpiť.
Hmmm, neverím že neuspeje. A tiež držím palce.:)
Neviem posudiť stupne,ale podla opísaného to na invaliditu nie je.Verím,že sa necíti dobre a zrejme to psychicky zle znáša,ale to dievča,má 33,nie je na tom tak zle,aby musela celý život presedieť doma.Chcelo by to zvrtnuť myslenie.Mala by skôr svoje usilie zamerať na to,ako začať približne normálne fungovať,nie na boj o to,aby zvyšok života presedela s invaliditou doma.Pri opísaných dg invaliditu nedostane na 90%.
veronikasad
02.07.10,04:40
Neviem posudiť stupne,ale podla opísaného to na invaliditu nie je.Verím,že sa necíti dobre a zrejme to psychicky zle znáša,ale to dievča,má 33,nie je na tom tak zle,aby musela celý život presedieť doma.Chcelo by to zvrtnuť myslenie.Mala by skôr svoje usilie zamerať na to,ako začať približne normálne fungovať,nie na boj o to,aby zvyšok života presedela s invaliditou doma.Pri opísaných dg invaliditu nedostane na 90%.
Na priznanie ID stačí 41 % postih.

Súhlasím, je to skôr o psychike. Preto takýmto ľudom doporučujem uvažovať o podnikaní s príspevkom ÚP. (nepísala o svojom vzdelaní). Volný pracovný čas prispôsobený zdrav.stavu dokáže veľa.
Sama som prešla na živnosť, pracujem vtedy, keď sa cítim dobre (často v noci), 8 hodín v kanc. by som nevydržala.
heja3
02.07.10,05:10
Na okraj, tie tvoje problémy s tráviacou sústavou vyzerajú ako Crohnova choroba, nemala si ju potvrdenú? Zrasty, fisúry, nadúvanie, zápal na tenkom čreve - to sú všetko znaky Crohnovej choroby...
Sú aj tu medzi nami niektorí, ktorí ju majú potvrdenú, tí to môžu lepšie porovnať.
Xanti
02.07.10,05:29
Na okraj, tie tvoje problémy s tráviacou sústavou vyzerajú ako Crohnova choroba, nemala si ju potvrdenú? Zrasty, fisúry, nadúvanie, zápal na tenkom čreve - to sú všetko znaky Crohnovej choroby...
Sú aj tu medzi nami niektorí, ktorí ju majú potvrdenú, tí to môžu lepšie porovnať.
Heja,
nemusí ísť o Crohna, lebo písala, že ako dieťaťu jej praskol apendix a ked sa vyleje obsah čriev do brušnej dutiny, tak sú problémy celý život, nakoľko toto vytvára zápaly a zrasty. A Crohna by identifikovali po toľkých operáciach.
Xanti
02.07.10,05:32
Na priznanie ID stačí 41 % postih.

Súhlasím, je to skôr o psychike. Preto takýmto ľudom doporučujem uvažovať o podnikaní s príspevkom ÚP. (nepísala o svojom vzdelaní). Volný pracovný čas prispôsobený zdrav.stavu dokáže veľa.
Sama som prešla na živnosť, pracujem vtedy, keď sa cítim dobre (často v noci), 8 hodín v kanc. by som nevydržala.
Veronika,
súhlasím, ale ja som skôr BXLmiami pochopila, tak že nemá takú závažnú diagnozu na kt. by sa dala postaviť žiadosť o ID. A že nepriznajú jej invaliditu, teda že šanca na to je cca 10% ( aj zázraky sa stávajú ).
veronikasad
02.07.10,05:34
Gabika, aká je výška živ. minima pre dve osoby ? Vyjde im dávka v hmotnej núdzi ak manžel poberá ID ? (príjem ID sa kráti o 25 %). Ty si v tom odborník ...
Xanti
02.07.10,05:40
No neviem, životné minimum to neovplyvňuje, ale rátam :
dávka v hmotnej núdzi pre dve osoby
105,20 eur
príspevok na zdravotnú starostlivosť
2x2 eur
príspevok na bývanie ( ak vlastnia nehnuteľnosť, alebo je nájomná zmluva na nich )
89,20 eur
Spolu 198,40 € dávka v hmotnej núdzi.

Ak je ID mng. 219 eur, tak 25% nie je príjmom. Do spoločného príjmu sa ráta suma 164,25 €.

Rozdiel 198,4 - 164,25 = 34,15 € to by mohla byť zadávateľkina dávka v hmotnej núdzi, ak majú vlastné bývanie, ak nie tak im dávka nevýjde.

Potom ked bude mať vybavenú dávku v hmotnej núdzi, tak má možnosť dostať ešte ochranný príspevok počas dlhotrvajúcej PN vo výške 63,07 €.

zdroj : http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
Laco-monter
02.07.10,05:43
Glosterka, ja ti síce neviem pomocť, ale určite musí byť nejaký mechanizmus na to aby si nebola úplne bez peňazí a ešte s tvojimi problémami :mad:- podla mňa máš určite na nejaké dávky nárok- držím palce...-drž sa a navštív asi nejakého právnika...

Mechanizmus aby chorý človek nebol bez peňazí spočíva v tom, že najprv musí nejaké peniaze vynaložiť , :eek:

na dosiahnutie,udržanie a zabezpečenie dobrých vzťahov s lekármi a uradnikmi

posudzujúcimi nárok na dochodok .:rolleyes:

:D :D :D
Stanislav 1975
02.07.10,05:49
Mechanizmus aby chorý človek nebol bez peňazí spočíva v tom, že najprv musí nejaké peniaze vynaložiť , :eek:

na dosiahnutie,udržanie a zabezpečenie dobrých vzťahov s lekármi a uradnikmi

posudzujúcimi nárok na dochodok .:rolleyes:

:D :D :D

Laco,nechcel si priamo napísať,že na úplatky, že? Ale samozrejme máš aj ty troška pravdu-keby nasypala "bakšiš" tam kde sa má-tak má ID vybavený hneď...
veronikasad
02.07.10,05:51
Stanko, nie je to celkom tak ako píšeš. Tabuľky, ktoré sú prílohou zákona o soc. poistení nepustia. To by musela mať falošné výsledky lekárskych vyšetrení a tie neovplyvní posudkový lekár SP.
Laco-monter
02.07.10,05:51
Laco,nechcel si priamo napísať,že na úplatky, že? Ale samozrejme máš aj ty troška pravdu-keby nasypala "bakšiš" tam kde sa má-tak má ID vybavený hneď...

Suhlasim, bola by to pre ňu nanajvýš užitočná "investícia".

Ktorá by sa jej počas rokov poberania ID mnohonásobne vrátila.:)
Stanislav 1975
02.07.10,05:53
Suhlasim, bola by to pre ňu nanajvýš užitočná "investícia".

Ktorá by sa jej počas rokov poberania ID mnohonásobne vrátila.:)

:D:D:D-ty si číslo teda...:D:D:D, a že teba nevzali do tej novej vlády,ty by si čerpanie eurofondov vybavil hneď...:D:D:Dmimotemy
Stanislav 1975
02.07.10,05:54
Laco,nechcel si priamo napísať,že na úplatky, že? Ale samozrejme máš aj ty troška pravdu-keby nasypala "bakšiš" tam kde sa má-tak má ID vybavený hneď...
však ja viem veronika...
Laco-monter
02.07.10,05:56
Stano VITAJ po dlhom čase !:)

Bez Teba to nebolo ono ,

treba troška nadhľadu a optimizmu do týchto ťažkých problémov, čo sa tu preberajú.:)
Stanislav 1975
02.07.10,05:58
Stano VITAJ po dlhom čase !:)

Bez Teba to nebolo ono ,

treba troška nadhľadu a optimizmu do týchto ťažkých problémov, čo sa tu preberajú.:)

dík, mesiac som troška abstinoval...od porady-troška mi aj bolo smutno,ale vydržal som ten mesiac...
ErinErin
06.07.10,14:41
Navrhujem situáciu riešiť radikálne návštevou kliniky manželov Wurnovcov na Floride. Liečba by mala odstrániť zdravotné problémy spôsobené zrastmi a invalidný dôchodok či dávka v hmotnej núdzi nebude potrebná.
www.clearpassage.com
Xanti
06.07.10,14:49
Ved to Ti zadávateľka zavrhla už na edusane, myslíš že tu ju presvedčíš?
ErinErin
06.07.10,16:16
Tretí pokus. Zavrhla to už 2x. Je to šanca na normálny život.

Už pracovali s ileom
http://www.youtube.com/watch?v=2tcdnD_kFOY&feature=channel
aj vybočenou kostrčou
http://www.youtube.com/watch?v=coDH4noIPdE&feature=channel
o čom píše.
veronikasad
06.07.10,16:38
Navrhujem situáciu riešiť radikálne návštevou kliniky manželov Wurnovcov na Floride. Liečba by mala odstrániť zdravotné problémy spôsobené zrastmi a invalidný dôchodok či dávka v hmotnej núdzi nebude potrebná.
www.clearpassage.com (http://www.clearpassage.com)

Myslíš, že z manželovho čiast.inva.dôchodku bude mať na takuto liečbu prostriedky ? Alebo chceš byť jej sponzorom ?
ErinErin
06.07.10,17:19
Základom je chcieť a hľadať cestu. Aj sponzorov...

Zdalo sa mi, že za tú cenu stojí
-zbaviť sa bolestí okolo tráviaceho systému
-problémov s močovým mechúrom
-nepravidelnej, bolestivej menštruácie
-bolesti pri pohl. styku
-získať šancu mať deti.
Glosterka
07.07.10,18:43
Základom je chcieť a hľadať cestu. Aj sponzorov...
Erin, už som si vyjadrila jasne svoj názor, tak mi prosím už toľko nevnucuj túto metódu. Sama s tým nemáš skúsenosti, tak nerob reklamu. Neverím tomu. Nie je to Tvoja vec!
veronikasad
07.07.10,19:03
Základom je chcieť a hľadať cestu. Aj sponzorov...

Zdalo sa mi, že za tú cenu stojí
-zbaviť sa bolestí okolo tráviaceho systému
-problémov s močovým mechúrom
-nepravidelnej, bolestivej menštruácie
-bolesti pri pohl. styku
-získať šancu mať deti.
môžeš prosím bližšie (pre laikov) napísať o akú liečbu sa jedná ? Príp. dlžku pobytu a náklady na liečbu ...
buchač
07.07.10,19:14
Sorry , ale fakt sorry , no inak sa nedá ...myslím na výraz , ktorý použijem ...

Totiž , nemienim citovať nikoho , každý sa nájde / bude vedieť / , koho mám na mysli , ale poniektoré príspevky sa nedajú inak nazvať ako ch..vtákoviny...

Keď človek niečo odmieta , alebo odporúča , musí to najprv vyskúšať, aby vedel o čom hovorí.

Tiež som fest ironický , nedám si preto rukáv urvať ;) ,

ALE

ale v určitých oblastiach mám nejaké mantinely ...

Nejdem mentorovať , mám to na háku , no neodpustím si poznámku , otázku :

Prečo ľudia trepú kraviny, len aby nemuseli byť ticho ?
ErinErin
07.07.10,19:30
môžeš prosím bližšie (pre laikov) napísať o akú liečbu sa jedná ? Príp. dlžku pobytu a náklady na liečbu ...

Clear Passage je fyzioterapia. Zakladatelia manželia Wurnoví sú v americkej komore fyzioterapeutov a svoje výsledky publikujú v odborných medicínskych časopisoch.
Začalo to, keď pani Belinda Wurnová ochorela na rakovinu krčka maternice a po operáciách a ožarovaní skončila so zrastmi - frosen pelvis. Ako fyzioterapeutka hľadala nechirurgické riešenie a podarilo sa jej spolu s manželom vyriešiť jej problémy. Je to už cez 20 rokov, čo sa špecializujú na zrasty. Podobne ako chirurg, ktorý pohmatom vyšetrí rôzne orgány -napr. pečeň, dokážu vyhmatať zrasty - zníženú pohyblivosť jednotlivých orgánov. Na ich videu je liečba - vyzerá ako masáž - po 34. minúte (pán Wurn a pani Wurnová):
http://www.youtube.com/watch?v=cm7-11ZMG2U
Čerešničkou na torte je, že raz, keď liečili pacientku so zrastmi a nepriechodnými vajcovodmi, tak otehotnela. Odvtedy sa zaoberajú aj neplodnosťou - publikovali, že dokážu spriechodniť vajcovody u dvoch tretín pacientiek.

Na ich stránke www.clearpassage.com sa dá vyplniť formulár (Questionnaire) aj on-line, z kliniky zdarma odpovedia a je možné konzultovať aj cez e-mail (aj s lekárom pacienta).

Pri liečbe neplodnosti (pacientky väčšinou nemajú bolesti a zrejme zrasty vo veľkej miere) sa dá liečba pre "cezpoľných" za týždeň - 20 hodín (pondelok až piatok 2 hodiny ráno a 2 hodiny popoludní). Malo ma to stáť cez 150 tis. Skk (na stránke je uvedené 5200 USD) - vybavovala som už len letenku a víza. Pri bolesti postupujú individuálne
veronikasad
08.07.10,05:11
Neprikladaj prosím odkazy na iné ako slovenské stránky. Ovládam len svoj vlastný jazyk. Máš vlastnú skúsenosť s touto liečbou ? Absolvovala si ju ? Ak ano, s akým výsledkom.

(výlet za 5200 USD si veľa slovenských ľudí dovoliť nemôže).
ErinErin
08.07.10,05:51
Neprikladaj prosím odkazy na iné ako slovenské stránky. Ovládam len svoj vlastný jazyk. Máš vlastnú skúsenosť s touto liečbou ? Absolvovala si ju ? Ak ano, s akým výsledkom.

(výlet za 5200 USD si veľa slovenských ľudí dovoliť nemôže).

Ako píšem vyššie - tesne pred vybavovaním víz a letenky som zistila, že zrasty nemám. (Tiež mi v detstve praskol "slepák" a 3 lekári tvrdili, že mám zrasty.)

Na tom odkaze sú niekedy po 34. minúte priamo zábery z liečby - najskôr pán Wurn, potom jeho manželka - tá blondínka. (Jazyk nie je až taký dôležitý.)
veronikasad
08.07.10,05:55
Ako píšem vyššie - tesne pred vybavovaním víz a letenky som zistila, že zrasty nemám. (Tiež mi v detstve praskol "slepák" a 3 lekári tvrdili, že mám zrasty.)

Na tom odkaze sú niekedy po 34. minúte priamo zábery z liečby - najskôr pán Wurn, potom jeho manželka - tá blondínka. (Jazyk nie je až taký dôležitý.)

nepoužívam smajlíkov - tak k tomu len napíšem - nekomentujem ...
ErinErin
08.07.10,06:06
nepoužívam smajlíkov - tak k tomu len napíšem - nekomentujem ...

Neviem presne, čo myslíš, ale v živote som bola len na operácii spomínaného "slepáku" a následne môj problém riešili operačne mimo SK (v Európe), pričom zdravotná poisťovňa mi odpísala, že si môžem... Ten druh operácie, ako mi tu lekári povedali sa na SK ešte nerobí, ale mne pomohol a stal sa zázrak.

Nebola som zatiaľ na operácii mozgu, nevyberali mi žlčník, mandle, neoperovali kĺby... Je toho veľa, čo som našťastie neabsolvovala. Ale ak by som mala problém, tak sa obrátim na odborníkov. Napr. lekárov či fyzioterapeutov. Samozrejme, žiadna liečba nezaberie každému na 100%. Tí v Clear Passage sú legálnou súčasťou zdravotníckeho systému - žiadni šamani. V niektorých štátoch USA dokonca podobne ako na SK sa pred ich návštevou vyžaduje doporučenie od lekára. A tiež liečbu - hlavne bolesti v USA môže hradiť zdravotná poistka.
Avšak odborníci sa narozdiel od laikov nespoliehajú na to, či to tomu a tomu zabralo, ale na fakty - medicínske štúdie, štatistiky.
Glosterka
08.07.10,10:17
Žiadan admina o zmazanie môjho príspevku. Je mi nepríjemné ako mi ErinErin vnucuje jej "zázračnú" metódu. Je ako bláznivá ŠAMANKA! Tak to strašne silí... JA O TO NEMÁM ZÁUJEM. JE TO MOJ ŽIVOT! Je to už vrchol drzosti ako tu robí reklamu na tú priblblú a nedôveryhodnú metódu!!! Akoby nestačilo, že mi to vnucuje aj na Edusane... a ešte to všetko zneužila tak, že aj tu... A všetko poza môj chrbát...:-((( Už sa k tomu viac nebudem vyjadrovať. Howg.
buchač
08.07.10,11:06
Navrhujem situáciu riešiť radikálne návštevou kliniky manželov Wurnovcov na Floride. Liečba by mala odstrániť zdravotné problémy spôsobené zrastmi a invalidný dôchodok či dávka v hmotnej núdzi nebude potrebná.
www.clearpassage.com
Ale tie náklady ...

Tretí pokus. Zavrhla to už 2x. Je to šanca na normálny život.
Už pracovali s ileom
..
aj vybočenou kostrčou
..
o čom píše.
A raz bolo veľa..

Základom je chcieť a hľadať cestu. Aj sponzorov...

Zdalo sa mi, že za tú cenu stojí
-zbaviť sa bolestí okolo tráviaceho systému
-problémov s močovým mechúrom
-nepravidelnej, bolestivej menštruácie
-bolesti pri pohl. styku
-získať šancu mať deti.
No coment


Clear Passage je fyzioterapia. Zakladatelia manželia Wurnoví sú v americkej komore fyzioterapeutov a svoje výsledky publikujú v odborných medicínskych časopisoch.
Začalo to, keď pani Belinda Wurnová ochorela na rakovinu krčka maternice a po operáciách a ožarovaní skončila so zrastmi - frosen pelvis. Ako fyzioterapeutka hľadala nechirurgické riešenie a podarilo sa jej spolu s manželom vyriešiť jej problémy. Je to už cez 20 rokov, čo sa špecializujú na zrasty. Podobne ako chirurg, ktorý pohmatom vyšetrí rôzne orgány -napr. pečeň, dokážu vyhmatať zrasty - zníženú pohyblivosť jednotlivých orgánov. Na ich videu je liečba - vyzerá ako masáž - po 34. minúte (pán Wurn a pani Wurnová):

Čerešničkou na torte je, že raz, keď liečili pacientku so zrastmi a nepriechodnými vajcovodmi, tak otehotnela. Odvtedy sa zaoberajú aj neplodnosťou - publikovali, že dokážu spriechodniť vajcovody u dvoch tretín pacientiek.

Na ich stránke www.clearpassage.com sa dá vyplniť formulár (Questionnaire) aj on-line, z kliniky zdarma odpovedia a je možné konzultovať aj cez e-mail (aj s lekárom pacienta).

Pri liečbe neplodnosti (pacientky väčšinou nemajú bolesti a zrejme zrasty vo veľkej miere) sa dá liečba pre "cezpoľných" za týždeň - 20 hodín (pondelok až piatok 2 hodiny ráno a 2 hodiny popoludní). Malo ma to stáť cez 150 tis. Skk (na stránke je uvedené 5200 USD) - vybavovala som už len letenku a víza. Pri bolesti postupujú individuálne
Ľudia .....zázrak !!!!!


Ako píšem vyššie - tesne pred vybavovaním víz a letenky som zistila, že zrasty nemám. (Tiež mi v detstve praskol "slepák" a 3 lekári tvrdili, že mám zrasty.)
Ale máš , máš ...a aj o nich vieš . Len sa neliečiš ...
Doporučujem Ti niektorého z nich ...http://www.healthgrades.com/local-doctors-directory/by-specialty/psychiatry/california-ca/los-angeles-psychiatrists
Jedno sedenie cca 60 minút za 500 doláčov ...

Na tom odkaze sú niekedy po 34. minúte priamo zábery z liečby - najskôr pán Wurn, potom jeho manželka - tá blondínka. (Jazyk nie je až taký dôležitý.)


Neviem presne, čo myslíš, ale v živote som bola len na operácii spomínaného "slepáku" a následne môj problém riešili operačne mimo SK (v Európe), pričom zdravotná poisťovňa mi odpísala, že si môžem... Ten druh operácie, ako mi tu lekári povedali sa na SK ešte nerobí, ale mne pomohol a stal sa zázrak.
Veď vravím .....ľudia ...zázrak sa stal ..
Nebola som zatiaľ na operácii mozgu
Ponáhľaj sa ...
, nevyberali mi žlčník, mandle, neoperovali kĺby... Je toho veľa, čo som našťastie neabsolvovala. Ale ak by som mala problém, tak sa obrátim na odborníkov. Napr. lekárov či fyzioterapeutov. Samozrejme, žiadna liečba nezaberie každému na 100%.
Jedna veta ....len táto je reálna ...
Tí v Clear Passage sú legálnou súčasťou zdravotníckeho systému - žiadni šamani. V niektorých štátoch USA dokonca podobne ako na SK sa pred ich návštevou vyžaduje doporučenie od lekára. A tiež liečbu - hlavne bolesti v USA môže hradiť zdravotná poistka.
Avšak odborníci sa narozdiel od laikov nespoliehajú na to, či to tomu a tomu zabralo, ale na fakty - medicínske štúdie, štatistiky.

- 6 / šesť / príspevkov ...ani z jedného sa nedá vyčítať , že Ty si bola na tom vyšetrení , liečení ...procedúrach ...ale doporučuješ , ako keby si tam bola x - krát...
- 1 / jednu / diagnózu som si všimol , t.j. prasknutý slepák ...iné nič ...tak o čo sa vlastne snažíš , fakt , o čo ???
A kto Ti povedal , že slepák sa na Slovensku nerobí ???
Mne ho v roku 1978 vo Vojenskom špitáli na vrátnici službukonajúci maník vybral ...ani sa s tým nejak nepiplal ...
Lenka1979
08.07.10,11:33
... super trefa, Juraj.. sto bodov...
ErinErin
08.07.10,11:44
Ale tie náklady ...

A raz bolo veľa..

No coment


Ľudia .....zázrak !!!!!





- 6 / šesť / príspevkov ...ani z jedného sa nedá vyčítať , že Ty si bola na tom vyšetrení , liečení ...procedúrach ...ale doporučuješ , ako keby si tam bola x - krát...
- 1 / jednu / diagnózu som si všimol , t.j. prasknutý slepák ...iné nič ...tak o čo sa vlastne snažíš , fakt , o čo ???
A kto Ti povedal , že slepák sa na Slovensku nerobí ???
Mne ho v roku 1978 vo Vojenskom špitáli na vrátnici službukonajúci maník vybral ...ani sa s tým nejak nepiplal ...

Buchač, aká je otázka? Pochopila som len, že na mňa...
buchač
08.07.10,11:51
Buchač, aká je otázka? Pochopila som len, že na mňa...

Otázka ???
Žiadna predsa , len komentár ...
Že na Teba ...čo ???...útočím ???...Ani nie , to by inak vyzeralo , ale to mám zakázané...;):D:D:D

Akurát poznámočka :

Kto chce so mnou hovoriť, ten nesmie počúvať iba seba samého :rolleyes:
ErinErin
08.07.10,14:15
Otázka ???
Žiadna predsa , len komentár ...
Že na Teba ...čo ???...útočím ???...Ani nie , to by inak vyzeralo , ale to mám zakázané...;):D:D:D

Akurát poznámočka :

Kto chce so mnou hovoriť, ten nesmie počúvať iba seba samého :rolleyes:

Buchač, to bolo myslené, že či máš otázku na mňa. Autorke som tu napísala len jeden krátky príspevok, ostatné sú odpovede ostatným na otázky. Bolo to v snahe pomôcť, a ak to už bolo príliš, ospravedlňujem sa.

Prekvapuje ma Tvoje zaujatie problematikou. Možno aj autorkin manžel by sa takto zaujímal o jej problémy. Ten by mal zrejme zmiešané pocity - na jednej strane strach, že ak by manželka hypoteticky vyzdravela, zmení sa nielen jej život ale aj ich vzťah, na druhej strane jej určite chce dopriať život v plnosti, ako to len bude možné, aj prekonaním vlastného strachu.
buchač
08.07.10,15:27
Buchač, to bolo myslené, že či máš otázku na mňa. Autorke som tu napísala len jeden krátky príspevok, ostatné sú odpovede ostatným na otázky. Bolo to v snahe pomôcť, a ak to už bolo príliš, ospravedlňujem sa.

Prekvapuje ma Tvoje zaujatie problematikou. Možno aj autorkin manžel by sa takto zaujímal o jej problémy. Ten by mal zrejme zmiešané pocity - na jednej strane strach, že ak by manželka hypoteticky vyzdravela, zmení sa nielen jej život ale aj ich vzťah, na druhej strane jej určite chce dopriať život v plnosti, ako to len bude možné, aj prekonaním vlastného strachu.

He , he .....:D:D:D:D

Psychológiu na mňa nevyťahuj , pohoríš ...;)

P.S.:
Ospravedlňovať sa nemusíš , niet za čo...teda mne ...;):)
ErinErin
09.07.10,05:31
He , he .....:D:D:D:D

Psychológiu na mňa nevyťahuj , pohoríš ...;)

P.S.:
Ospravedlňovať sa nemusíš , niet za čo...teda mne ...;):)

No dík, Buchač! Pohorím vždy a čudujem sa, že sa to nedeje len v TV seriáloch...
0123misa
09.07.10,05:56
neviem ci to tu pisali iny, necitala som prispevky....

Ja si myslim, ze pokial nemas vsetky tie choroby potvrdene na papiery tak si to skus dako zariadit. a prehladne to nejak zloz. Ja mam skusenosti len take, ze otec po mozgovej porazke zostal doma a nerobi, mama si chcela vybavit opatrovatelsky prispevok no nedali jej ho, skusala asi dva krat, no mnohy vraveli ze musi ist hoci aj 5 krat ale musi, jednoducho na prvy krat ti nikto neda, viem ze si bola uz vela krat, a je to ist unavujuce, ale raz sa to podarit musi, oni len skusaju ci prides este alebo to nechas tak. Nakoniec si ho mama asi na treti krat vybavila. Poznam vela pripadov na to.... nieco som citala ze tvoj muz pobera ID, to aj moj otec, a tak by si mohla skusit si vybavit aspon ten opatrovatelsky prispevok, co nieje vela ani malo. Zadalsie, tvoj muz mozno nevie ze od statu si moze poberat prispevky na napr satstvo, benzin, cez poistovnu aj rozne pomocky, alebo peniaze na pomocky aj zlavy na vynos odpadu, cestovne ani nevravim...atd . Otec vela behal po nete a nasiel si ako to ma vybavit, a vybavil si to sam. Ak by si chcela nieco este blyzsie vediet, tak mi napis, a od otca ti zistim aj nejaky postup, nie su to velke peniaze, ale kazda koruna pomoze.