Veltraud
01.07.10,16:08
Pekny den,
mame sro, ktora nie je platcom DPH. Predavame veci cez jednu inzerentsku webovu stranku, kde si kazdy mesiac platime clenstvo. Tento mesiac mi nedosli podklady, tak som si pisala s administratormi a povedali mi, ze sme nenahlasili, ze sme sro (je pravda, ze prvy mesiac bolo clenstvo na fyzicku osobu), a ze nam to mali ako sro fakturovat bez DPH. My vsak mame viac faktur z CR, kde DPH mame vycislene. Prosim Vas, ma byt spravne s alebo bez DPH?
Dakujem
Veltraud
01.07.10,16:50
Prosim, neviete niekto ako to je? Som teraz nesvoja, ci mame od zaciatku roka zle faktury z CR.
Dakujem
zk24
01.07.10,17:12
Prosim, neviete niekto ako to je? Som teraz nesvoja, ci mame od zaciatku roka zle faktury z CR.
Dakujem

My sme neplatci DPH a dosla nam faktura z CR s vycislenou DPH. Nas DPH poradca povedal ze je to uplne ok.

Ale to mame tovar dodany s instalaciou a montazou, a riadim sa §69, ods.2
jeso
01.07.10,18:19
Pekny den,
mame sro, ktora nie je platcom DPH. Predavame veci cez jednu inzerentsku webovu stranku, kde si kazdy mesiac platime clenstvo. Tento mesiac mi nedosli podklady, tak som si pisala s administratormi a povedali mi, ze sme nenahlasili, ze sme sro (je pravda, ze prvy mesiac bolo clenstvo na fyzicku osobu), a ze nam to mali ako sro fakturovat bez DPH. My vsak mame viac faktur z CR, kde DPH mame vycislene. Prosim Vas, ma byt spravne s alebo bez DPH?
Dakujem



Zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom dane, je v zmysle § 7a novely zákona o DPH povinná podať miestne príslušnému daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň:
- pred prijatím služby z iného členského štátu, pri ktorej jej vzniká daňová povinnosť podľa § 69 ods.3 novely zákona o DPH ...


ak bude spoločnosť zaregistrovaná podľa § 7a uvedenú službu si objednáte pod prideleným IČ DPH , faktúra bude bez DPH a vy na Slovensku odvediete dan
Veltraud
01.07.10,18:30
ach jaj, budeme musiet vymenit ekonomku... Ono tych faktur je tak do 10, od marca, vsetky s DPH. Ako sa to da teraz riesit? Da sa to nejako spatne?
jeso
01.07.10,18:47
ach jaj, budeme musiet vymenit ekonomku... Ono tych faktur je tak do 10, od marca, vsetky s DPH. Ako sa to da teraz riesit? Da sa to nejako spatne?


spatne už asi nie , lebo nie ste zaregistrovaný podla § 7a - nemáte IČ DPH , pod ktorou by ste si služby podľa §15 objednali

skúste si prečítať :
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/refnepl_122009.pdf

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp_miesds0210.pdf

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/elposhrv_0110.pdf
zk24
01.07.10,18:50
ach jaj, budeme musiet vymenit ekonomku... Ono tych faktur je tak do 10, od marca, vsetky s DPH. Ako sa to da teraz riesit? Da sa to nejako spatne?

Mozes povedat, ci ide o tovar alebo sluzbu? Ak chapem spravne, vas dodavatel z ciech je platitelom DPH?
Veltraud
01.07.10,18:51
a teraz nas budu nejako pokutovat? vazne ma to dost prekvapilo. Tym ze sme neplatci DPH a obraty na firmu su skutocne malinke, nemame stalu ekonomku (niekedy su aj mesiace, kde nemame inu fakturu ako za telefon), takze mame taku "konzultantku", ktora aj robi danove. A ta nam vravela, ze nam ma byt vsetko fakturovane s DPH zo zahranicia, a kedze nie sme platcami, my tu nic neodvadzame. Tak mam teraz vazne obavy, co z toho bude. Aj ked samozrejme, neznalost neomlouva...
jeso
01.07.10,18:55
a teraz nas budu nejako pokutovat? vazne ma to dost prekvapilo. Tym ze sme neplatci DPH a obraty na firmu su skutocne malinke, nemame stalu ekonomku (niekedy su aj mesiace, kde nemame inu fakturu ako za telefon), takze mame taku "konzultantku", ktora aj robi danove. A ta nam vravela, ze nam ma byt vsetko fakturovane s DPH zo zahranicia, a kedze nie sme platcami, my tu nic neodvadzame. Tak mam teraz vazne obavy, co z toho bude. Aj ked samozrejme, neznalost neomlouva...

tá registrácia na DPH sa týka len ak prijímate služby podľa § 15 a je to od 1.1.2010 ...skús si pozrieť priložené linky z DU
Veltraud
01.07.10,18:58
Kupovali sme nejake veci z velkoskladu z Ciech - tovar, faktura s DPH, su platcami. Tento tovar sme nechali priviest dopravnou spolocnostou - sluzba, tiez faktura s DPH. A potom pravidelne raz mesacne platime clenstvo na stranke - sluzba. Neviem, ci su platcami, ale predpokladam, ze ano. Tam mi vzdy generovali cenu s DPH a teraz sme nahodou prisli na to, ze sme vlastne sro a oni mi pisali, ze mam platit bez DPH. Ja vazne netusim, pani co nam robi ucto je na dovolenkee a neviem sa s nou spojit...
jeso
01.07.10,19:15
Kupovali sme nejake veci z velkoskladu z Ciech - tovar, faktura s DPH, su platcami. Tento tovar sme nechali priviest dopravnou spolocnostou - sluzba, tiez faktura s DPH. A potom pravidelne raz mesacne platime clenstvo na stranke - sluzba. Neviem, ci su platcami, ale predpokladam, ze ano. Tam mi vzdy generovali cenu s DPH a teraz sme nahodou prisli na to, ze sme vlastne sro a oni mi pisali, ze mam platit bez DPH. Ja vazne netusim, pani co nam robi ucto je na dovolenkee a neviem sa s nou spojit...


je jedno, či ste sro , alebo FO - dôležité pre registráciu na DPH je či prijímate službu z EU
a ak ti na faktúre za službu dodávateľ vyčíslil DPh a má pridelené CZ tak je platcom DPH
jeso
01.07.10,19:21
Prečítaj si to - je to aj v tých linkoch, ktoré som ti priložila

Zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom dane, je v zmysle § 7a novely zákona o DPH povinná podať miestne príslušnému daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň:
1./ pred prijatím služby z iného členského štátu, pri ktorej jej vzniká daňová povinnosť podľa § 69 ods.3 novely zákona o DPH

Žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak
-
je už registrovaná pre daň podľa § 7 zákona o DPH alebo
-
príjme službu oslobodenú od dane v tuzemsku. resp. dodá službu
oslobodenú od dane v členskom štáte príjemcu služby,
-
je služba prijatá od poskytovateľa usadeného v treťom štáte alebo je
dodaná príjemcovi usadenému v treťom štáte
-
ak dodáva službu nezdaniteľnej osobe z iného členského štátu (napr. občanovi).
-
ak dodáva alebo prijíma služby, pri ktorých sa miesto dodania služby určí podľa § 16 zákona o DPH
Daňový úrad zaregistruje takúto zdaniteľnú osobu, vydá jej osvedčenie o registrácii a pridelí jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Následne bude používať pridelené IČ DPH pri nákupe tovaru ako aj pri objednávaní služieb z iných členských štátov resp. pri dodaní služieb do iného členského štátu. Zdaniteľná osoba registrovaná podľa § 7a novely zákona o DPH sa nestáva platiteľom dane (nemôže si odpočítať daň v daňovom priznaní).


Ostatné povinnosti zdaniteľnej osoby registrovanej podľa § 7a novely zákona o DPH
2./ Zdaniteľná osoba registrovaná podľa § 7a novely zákona o DPH, ktorá je príjemcom služby z iného členského štátu a prešla na ňu daňová povinnosť podľa § 69 ods.3 novely zákona o DPH, je povinná podať daňové priznanie do 25 dní po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom vznikla daňová povinnosť, a v tej istej lehote aj zaplatiť daň.
3./ Každá osoba registrovaná podľa § 7a novely zákona o DPH je podľa § 69 ods. 6 zákona o DPH pri nadobudnutí tovaru z iného členského štátu povinná platiť daň. Po skončení kalendárneho mesiaca, v ktorom jej vznikla daňová povinnosť, je povinná do 25 dní podať daňové priznanie a v tej istej lehote aj zaplatiť daň.
5./ Osoba registrovaná podľa § 7a je povinná viesť záznamy o
a/ nadobudnutých tovaroch z iného členského štátu
b/ dodaných službách s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH
c/ prijatých službách, pri ktorých je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3 zákona o DPH.


Vydalo: Daňové riaditeľstvo SR, Banská Bystrica,
odbor služieb pre verejnosť, november 2009
.
Veltraud
01.07.10,19:39
Dakujem krasne, citam citam, priznam sa, ze vobec tomu nerozumiem. Ale nic to, zajtra sa poradim ako dalej postupovat. Moc velka vdaka.