mmmCCC
01.07.10,20:40
zdravím, vie mi niekto poradiť ako mám postupovať ak si chcem nájsť prácu v anglicku z ubytovaním (najlepšie ako skladník)
arizona
01.07.10,20:15
Najistejšie je nájsť anglické web stránky , ktoré ponúkajú prácu. V GB ich je veľa, neplatí sa nič za sprostredkovanie. Platí to firma, kt. hľadá zamestnancov.

Aj slovenské agentúry berú info odtiaľ, ale dajú si to riadne zaplatiť.

Ked jednáš priamo s angl. agentúrou, dohodneš si lepšie podmienky, lebo tie slovenské v 90% zavádzajú.Ale, žiaľ, zistíš to až na mieste, ked je neskoro...:rolleyes:
Laco-monter
01.07.10,21:01
..žeby to bolo také jednoduché ??

neverím tomu.

Ja sám tiež občas sledujem zahraničné weby a ich prac.ponuky

a čo sa týka výsledkov, tak bieda.

Aj som posielal sem-tam nejaké C.V. a nikto sa neobťažoval mi odpovedať .
A ak, tak tým sposobom,že zaradili sme Vás do evidencie potencionalnych uchádzačov ... a bla, bla ,bla

Skor si myslím,že existujú nejaké zákulisné dohody medzi agentúrami, vzájomne si dohadzujú ľudí za % provizie.
mmmCCC
02.07.10,05:19
nemáte niekto skúsenosti s touto agentúrou Aleko (www . praca-info.sk) poprípade mi môžete odporučiť inú...
Laco-monter
02.07.10,05:28
nemáte niekto skúsenosti s touto agentúrou Aleko (www . praca-info.sk) poprípade mi môžete odporučiť inú...

na www.profesia.sk je diskusia o spokojnosti, či nespokojnosti s konkrétnymi agenturami

alebo vygoogli "komunita exilaka" tam je tiež obsiahla diskusia k tejto téme.
judita1971
02.07.10,07:21
Manžel pracuje v UK, už piaty rok. Pracuje v kuchyni v hoteli na juhu Anglicka. Teraz je ťažko aj s prácou v Anglicku. Stále je ťažšie a ťažšie nájsť prácu. Napr. v kuchyni kde pracuje manžel, z 20 ľudí bol jeden Angličan. Teraz po piatich rokoch je tam viac ako 2/3 Angličanov - či už bývalí učitelia, ľudia z bankového sektoru. Nemajú prácu berú aj také práce, o ktoré predtým Angličania nemajú záujem. Brigádnikov tohto roku neberú vôbec.

A slovenským agentúram neverím, vytiahli od nás nemalé peniaze, sľubovali nič nenašli. Manžel chcel ísť ako opatrovateľ do domu seniorov. Porobil kurzy, prešiel jazykovými testami. Keď pošiel do Anglicka sám hľadať prácu, zistil, že túto prácu nemôže robiť, lebo Anglicko má úplne iné kvalifikačné požiadavky ako hovorí slovenská agentúra. PS: Po určitom čase cca po roku sa z agentúry ozvali, že nemajú žiadnu prácu pre manžela, ale je to v štádiu riešenia, že v priebehu roka mu určite niečo nájdu. Keď som im oznámila, že manžel je v Anglicku, už pracuje - prekvapilo ma, že prvá ďalšia vec, bola dojednanie splátky provízie z jeho platu, lebo vraj mali dohodu. Zasmiala som sa, a razantne som sa ich opýtala, že či ich mam udať polícii za výpalníctvo, keď žiadajú provízie aj za prácu, ktorú vôbec nesprostredkovali.Odvtedy nezavolali. Už si ani nepamätám ako sa volala tá veľmi známa slovenská prácovná agentúra.
hujer1
02.07.10,10:33
ja som pracoval v Londýne 4roky, odišiel som v roku 2005 na jeseň, prácu mi sprostredkovala jedna agentúra z Trenčína (zaplatil som jej vtedy okolo 15tis skk), ktorá zháňala ľudí pre inú anglickú agentúru. Pracoval som v sklade v charltone kde tá anglická agentúra zabepečovala personálne služby pre inú anglickú firmu (čiže môj plat išiel cez 2 medzistupne). Dali mi aj ubytovanie. Neskôr som zistil, že to bolo predražené ale na začiatok stačilo. Potom si každý aj tak vybavil vlastné ubytovanie. V roku 2009 sa to tam začalo kaziť, prišla kríza nebolo roboty. Zrazu sa pracovalo len 2-3dni v týždni po 5 hodín, niekedy to stačilo akurát na ubytko a stravu. Pokiaľ viem teraz je to ešte horšie. Pred 3-4 rokmi v sklade robili manuálnu robotu iba afričania a ľudia z východnej európy, angláni robili iba manažérov. Teraz je to už iné, aj na manuálnu robotu sa hlási viac domácich a pokiaľ nevieš dobre jazyk máš problém zohnať už aj manuálnu prácu. Skús si niekde cez google vyhľadať "24-7 recruitment", to bola anglická agentúra, ktorá sprostredkuje prácu vo veľkoskladoch. Ale ako som písal vyššie momentálne asi nie je veľmi dobrá doba, kríza je všade
Letko
02.05.11,06:09
Čo sa týka agentúr, na pokeci som našiel túto stránku:

agentura.webs.com

Zatiaľ to majú slabé, no možno si tam niečo nájdete.
Letko
11.06.12,05:33
Videli ste 21. 5. na STV2 film "V krajine slobody"?

Odporúčam si ho stiahnuť a pozrieť pred tým, ako pôjdete do UK pracovať cez agentúry.
Anandrea
14.11.14,17:56
Ano suhlasim s tebou, ale ak vies anglicky, co predpokladam, ze vies ked chces ist pracovat do UK je najlepsie hladat si pracu sam na strankach ako napr. inxeed.com a nie cez agentury.