Stanislav 1975
02.07.10,09:34
Ahojte, v poslednom čase každodenne čítam o stratenom dievčatku z HC, ktoré je nezvestné už týždeň :mad:, a pomaly si myslím , že už asi fakt nežije:mee::mee::mee:,ale zaujíma ma iná vec- dievčatko sa údajne stratilo, keď rodičia boli opitý a proste ešte o 22 hod. 3 r. dievčatko behalo po ulici a hľadajú ho teraz desiatky policajtov a dobrovolníkov a otec si sedí v krčme a mama mení výpovede, klame až sa práši-najnovšie ju akože niekto ovalil- nemali by byť títo rodičia dávno za mrežami o chlebe a vode,keďže maria pátranie po dcére a ide tu o život? Nemajú policajti keď ide o život nejaký mimoriadny prostriedok aby ich poriadne "priškripli", aby neklamali a možno zachránili život? Alebo sú u nás také zákony, že kašleme na rodičov, aj keď kvoli ním zomrie človek?Myslím,že v Číne by to riešili troška inak a nekompromisnejšie...- toto je tá demokracia naša a pritom sa neviem prečo bránime trestu smrti, len to zbytočne škodí ostatným spoluobčanom...

http://krimi.cas.sk/clanok/171886/pripad-zmiznutej-simonky-matka-matie-policiu-a-meni-vypovede.html
Chobot
02.07.10,08:10
Ahojte, v poslednom čase každodenne čítam o stratenom dievčatku z HC, ktoré je nezvestné už týždeň :mad:, a pomaly si myslím , že už asi fakt nežije:mee::mee::mee:,ale zaujíma ma iná vec- dievčatko sa údajne stratilo, keď rodičia boli opitý a proste ešte o 22 hod. 3 r. dievčatko behalo po ulici a hľadajú ho teraz desiatky policajtov a dobrovolníkov a otec si sedí v krčme a mama mení výpovede, klame až sa práši-najnovšie ju akože niekto ovalil- nemali by byť títo rodičia dávno za mrežami o chlebe a vode,keďže maria pátranie po dcére a ide tu o život? Nemajú policajti keď ide o život nejaký mimoriadny prostriedok aby ich poriadne "priškripli", aby neklamali a možno zachránili život? Alebo sú u nás také zákony, že kašleme na rodičov, aj keď kvoli ním zomrie človek?Myslím,že v Číne by to riešili troška inak a nekompromisnejšie...- toto je tá demokracia naša a pritom sa neviem prečo bránime trestu smrti, len to zbytočne škodí ostatným spoluobčanom...

http://krimi.cas.sk/clanok/171886/pripad-zmiznutej-simonky-matka-matie-policiu-a-meni-vypovede.html

Stano, myslím, že pre nich to môže trestno právne následky. Len sa o tom nepíše. Ak sa preukáže ich vina, tak som presvedčený, že prokurátor to nenechá len tak. Najprv ju ale musia nájsť - nie je to týždeň, stratila sa tuším v utorok večer, určitá nádej tu ešte je (dúfam a pevne verím).

Ale netreba hneď robiť unáhlené závery - niekedy skutočne stačí málo, aby sa stalo nešťastie. Skutočne nie vždy dokážeš mať na očiach dieťa. Pár príkladov:

Známi mojich rodičov mali dvojročnú vnučku na dvore. Babka bola s ňou vonku a pre niečo išla dnu. Na ulicu sa nemohla dostať, preto sa neobávali. Ale na dvore mali koleso z nákladiaku, na ktoré sa táto malá chcela vyšplhať. Nešťastnou náhodou ho zvalila na seba a kým sa babka vrátila, udusilo ju to koleso. Stíhaný nebol nikto.

Alebo udalosť spred pár dní - známi boli na prechádzke v jednej novovzniknutej obytnej zóne rodinných domov v jedne priľahlej obci (samozrejme z dôvodu šetrenia pozemkov sú tam len cesty, na chodníky asi neboli peniaze). Ich 6 ročná dcéra bola pár metrov pred nimi a zašla za roh na vedľajšiu ulicu. Práve tam prechádzalo auto a nebralo ju. Našťastie sa to obišlo bez vážnejších zranení, je len dosť doudieraná. Odhodilo ju to niekoľko metrov.

Nechcem tých rodičov Simonky obhajovať, ale nevieme, ako sa to stalo, neprináleží nám ich odsudzovať. Nech to rozhodnú kompetentní.
pepsikova
02.07.10,08:23
...moja prvá reakcia na nezodpovednú mater bola- zavrieť, porezať a posoliť...jej nezodpovednosť dokazuje aj nezáujem ,hľadá sa jej dieťa, celé mesto a štát má nervy, aby sa našlo živé a ona sedí v krčme aj s tatkom...
..a teraz tá vec, vraj ju niekto ovalil..keby aj, tak dieťa od nej neutečie, ale bude kričať a plakať pri mamke..
...stal sa aj u nás taký prípad, že matka odpadla z tepla a chlapček, asi 2-ročný reval až som mala zimomriavky,našťastie všetko dobre dopadlo a keď sme matku obliali vodou, ožila...
..nikdy nevieme, čo sa môže stať, deti sú živé striebra, ale rodič je rodič a musí mať záujem,ale hentaká ľahostajnosť?..čo dodať?..
Ajuška
02.07.10,08:37
Ahojte, v poslednom čase každodenne čítam o stratenom dievčatku z HC, ktoré je nezvestné už týždeň :mad:, a pomaly si myslím , že už asi fakt nežije:mee::mee::mee:,ale zaujíma ma iná vec- .... Alebo sú u nás také zákony, že kašleme na rodičov, aj keď kvoli ním zomrie človek?...[/URL]
...:confused:...každá pravda tisíc podôb máva???...:confused:... alebo len pamäť občas neslúži... ;) ... [url]http://www.porada.sk/1443580-post1518.html (http://krimi.cas.sk/clanok/171886/pripad-zmiznutej-simonky-matka-matie-policiu-a-meni-vypovede.html) ... som rada, že Ty si bol úspešnejší... :rolleyes: ...len neviem, prečo teraz bičom plieskaš...
Stanislav 1975
02.07.10,08:44
...:confused:...každá pravda tisíc podôb máva???...:confused:... alebo len pamäť občas neslúži... ;) ... http://www.porada.sk/1443580-post1518.html ... som rada, že Ty si bol úspešnejší... :rolleyes: ...len neviem, prečo teraz bičom plieskaš...

Nehnevaj sa Ajuška, ale žasnem nad tebou, proste žasnem- to čo porovnávaš?Prečítaj si ešte raz oba moje príspevky a píšem o tom že rodičia zahmlievajú,klamú a je im to jedno, ako to možeš porovnávať???Som z tvojej reakcie zhrozený a šokovaný akože sorry...
Žabinka
02.07.10,08:47
Súhlasím s pepsi, ja mám z toho taký zlý pocit, veľmi sa mi to nezdá, celý tento nešťastný prípad. Pri malom dieťati sa stačí na chvíľočku otočiť a zrazu ho niet. Viem, čo je "stratiť" dieťa, sama som to tiež zažila, ale robila som všetko pre to aby som ho našla. Každá normálna matka by reagovala úplne inak, ako táto žena. Som z toho veľmi smutná.
Stanislav 1975
02.07.10,08:49
Súhlasím s pepsi, ja mám z toho taký zlý pocit, veľmi sa mi to nezdá, celý tento nešťastný prípad. Pri malom dieťati sa stačí na chvíľočku otočiť a zrazu ho niet. Viem, čo je "stratiť" dieťa, sama som to tiež zažila, ale robila som všetko pre to aby som ho našla. Každá normálna matka by reagovala úplne inak, ako táto žena. Som z toho veľmi smutná.

plne s tebou súhlasím, ty si pochopila ten rozdiel- stratiť a stratiť, bohužiaľ Ajuška si našla dovod to zneužiť...
Tweety
02.07.10,09:30
http://www.cas.sk/ Neviem prečo, ale od samého začiatku mám taký silný pocit, že v tom akože zmiznutí má prsty samotná nezodpovedná popíjajúca matka. Chúďa dieťa, mať takýchto rodičov si žiadne nezaslúži.:mee:
willma
02.07.10,13:18
bez komentára:mad::mad::mad:
Jara
02.07.10,15:42
Teraz v televíznych hovorili, že vraj sa prechádzala s malou popri rieke, vraj ju zachytila kamera a priznala sa, že malá sa jej utopila. Nepovedali či ju tam nesotila, dúfam, že to bola nešťastná náhoda. Simonku zatiaľ ale nenašli, ale tá rieka vyzerá dosť dravá, takže ju mohlo niekam ďalej zaniesť.
Osobne som mamina 2 už dospelých detí, takže viem, že deti je nutné mať stále na očiach. Dcéru som mala ako 100 chlapcov /ako sa hovorí/, ale ešte aj pri vešaní prádla ma musela držať za nohu, lebo keby nie, tak niečo vyparatí, boli aj úrazy, aj keď som tak striehla, bola aj tržná zošívaná rana, aj sadra na rúčke, na lýtku som v jednom momente napočítala 17 modrín, bola proste také živé striebro, ja som bola vyčerpaná, preto viem, že deti sú skutočne rôzné, ale postoj tej matky sa mi zdá nezodpovedný. Keď sa už niečo stalo a ona šla do krčmy. ... Takýto ľudia si nezaslúžia mať deti. Koľko manželstiev je bezdetných, je to niečo strašné.... Chúďa Simonka...
Bionda
02.07.10,17:15
...chobot neviem, ale ešte pár rokov dozadu sme na psychiatrii riešili matku, ktorej dieťa vypadlo z okna, keď kývalo ockovi - bola s ním doma a bola veru odsúdená za zanedbanie starostlivosti.... ona sa zrútila a skončila v liečebni , ale zároveň bola aj odsúdená.....
lujza.j
02.07.10,17:31
...to, že matka mení stále výpoveď o niečom svedčí:rolleyes: ja mam podozrenie, že matka vie čo sa stalo, ja som túto kauzu zachytila trochu neskôr, ale ako som videla prvý krát matku nezdá sa mi úplne v poriadku:confused: to, že jej mala údajne spadnúť do rieky-vody tak to som tv nezachytila, ale taká verzia je možná:(:(:( matku, že už stíhajú pre opustenie dieťaťa, je to tragédia do:mee::mee::mee:
Ajuška
02.07.10,20:13
...médiá zverejnili jednu z tragédií to je fakt... honba za senzáciou je chlebíčkom novinárov, aj keď v obdobných situáciách im často chýba takt a kúsok ľudskosti... ale akosi sme si zvykli, že to nie je nič výnimočné... :rolleyes: ...je mi však smutno z nekonečných posudzovačiek... odsudzovačiek... dohadov a prehnaných uzáverov ostatného "človečenstva"... ;) ...skratové správanie v extrémnych šokových situáciách totiž v sebe nemôžme predvídať ani jeden z nás... ;) ...a ja naozaj nechápem... komu... či čomu... je prospešné vynášanie ortieľov bez poznania kuuuska pravdy.......... to už sme vážne všetci za hyeny????
viki2
02.07.10,20:15
myslím, že už dávali v správach, že ju obvinili z opustenia dieťaťa.....
marjankaj
02.07.10,20:37
plne s tebou súhlasím, ty si pochopila ten rozdiel- stratiť a stratiť, bohužiaľ Ajuška si našla dovod to zneužiť...

Stano ty si tuším o tomto prípade najviac informovaný. Tak to napíš, čo sa presne stalo, ja ti už v trestnom zákonníku nájdem príslušné paragrafy, dáme to nejakému novinárovi, ten to poriadne rozmázne a sudca už bude musieť konať.:eek:
pepsikova
02.07.10,20:43
...médiá zverejnili jednu z tragédií to je fakt... honba za senzáciou je chlebíčkom novinárov, aj keď v obdobných situáciách im často chýba takt a kúsok ľudskosti... ale akosi sme si zvykli, že to nie je nič výnimočné... :rolleyes: ...je mi však smutno z nekonečných posudzovačiek... odsudzovačiek... dohadov a prehnaných uzáverov ostatného "človečenstva"... ;) ...skratové správanie v extrémnych šokových situáciách totiž v sebe nemôžme predvídať ani jeden z nás... ;) ...a ja naozaj nechápem... komu... či čomu... je prospešné vynášanie ortieľov bez poznania kuuuska pravdy.......... to už sme vážne všetci za hyeny????..


...Ajuška a koľkože ty máš detičiek?..lebo ja si vôbec nemyslím, že mater mala skrat a to preto, že dokázala ísť na políciu a nahlásiť zmiznutie svojej len 3-ročnej dcéry a to prosím, večer o 10.00hodine, keď by také malé dieťa malo už mať dva sníčky odsnívané..minimálne..a nechať nastúpiť stovku policajtov do pozoru a hľadať dieťa...a ona sedela v krčme a ľudia lozili po okolí a hľadali a dúfali....a do akej rotácie vie vytočiť trojročné dieťa svoju matku?..aby mu ublížila?..fuj....lebo ako u teba je normálne, že ti dieťa večer už potme behá po vonku?..u mňa teda nie..a keď si dovolím odsúdiť matku a naložiť ju do soli, asi viem niečo o trojročných deťoch a vôbec o deťoch...
..mohla by si aspoň náznakom priblížiť nejakú "pravdu", ktorá by sa ti pozdávala pri takomto chovaní matky...tlačí sa mi otázka, čo robila večer o desiatej s dieťaťom pri vode?..je na kamere, takže dôkaz tu je,lebo stopercentne sa nešla len tak poprechádzať po večeri...no?..
danushka
02.07.10,20:56
Ja budem síce úplne mimotemy, ale ako vidím, Stankovi sa podarilo opäť a zas založiť tému vhodnú na klatku.

A trošku k téme...
Nech sa to stalo akokoľvek, verím, že aj matka alkoholička vie ľúbiť a milovať svoje ratolesti.
Fakt, že žijú medzi nami ľudia chudobní a závislí od kadečoho neznamená, že nemajú srdcia a necítia bolesť.

Ak dotyčná žena vedome alebo nevedome pomohla svojmu dieťaťu na druhý svet, len ona bude s takýmto bremenom žiť ďalej, ak sa to bude dať vôbec nazvať životom a my to tu nevyriešime.
sito
02.07.10,21:14
Asi by to chcelo tu od Jandu: Slzy mamy... ;) Prečo???
Lubaba
02.07.10,21:29
média toho zverejnili veľa, ja mám pocit že matka má niečo za ušami, buď sa stalo niečo veľmi veľmi zlé a matka to chela uhrať, možno sa bála a preto mení výpovede , to že bude žiť so svojím svedomím ďalej.. ale čo ten malý človiečik, je mi toho dieťaťka úprimne ľúto a nemám zľutovanie, ale súdiť budú kompetentní a dúfam že dobre.
Lubaba
02.07.10,21:33
Tweety
03.07.10,06:35
http://krimi.cas.sk/clanok/171971/nasli-telo-nebohej-simonky-3-lezala-na-brehu-vahu.html
Hrôza a des.:mee: Nie som rada, že sa moje tušenie potvrdilo.
Laco-monter
03.07.10,06:57
,že téma "vhodná na kladku" :D

naozaj súhlasím !

Pri vopred známom zložení diskutujúcich , je jasné kam sa téma bude uberať ...

:(
marjankaj
03.07.10,07:02
Stano vyzerá to tak, že paragrafy o opustení dieťaťa ti v tomto prípade budú na prd.
Navrhujem aspoň taký trest ako dostal Žitný.
marjankaj
03.07.10,07:12
,že téma "vhodná na kladku" :D

naozaj súhlasím !

Pri vopred známom zložení diskutujúcich , je jasné kam sa téma bude uberať ...

:(

Jasné.:rolleyes:
Ukrižuj.
Je jedno koho, je jedno prečo, len nech je spravodlivosti učinené zadosť.:confused:
Ajuška
03.07.10,07:18
...:cool:...a supy sa môžu pozlietať a roztrhať "obeť" na franforce...:rolleyes:... čo na tom, že sami netušia... čo ??? všetko ich môže v živote postretnúť... skloňovanie sa predsa taaak dobre uspôsobuje vlastným potrebám....................
Laco-monter
03.07.10,07:26
Čo sa do mňa navážate ?

Po 1., Ja som tuto tému nezaložil

Po 2., ,že je to "téma na kladku" , to spomenul predo mnou niekto iný....
danushka
03.07.10,07:29
...:cool:...a supy sa môžu pozlietať a roztrhať "obeť" na franforce...:rolleyes:... čo na tom, že sami netušia... čo ??? všetko ich môže v živote postretnúť... skloňovanie sa predsa taaak dobre uspôsobuje vlastným potrebám....................

Ajuška, táto téma je až príliš smutná na akékoľvek jej ďaľšie sledovanie a pokračovanie v nej:mee::mee::mee:.
Jediné, čo sa dá spraviť je večer zapáliť malému dievčatku sviečku a pomodliť sa zaň, aby ho v nebíčku opatrovali tí správni anjeli.

To Laco,
ak nemáš nič duchaplnejšie ako rozhadzovať vyškerených smajlov v smutných témach, tak vieš naozaj veľmi málo o živote a radšej sa vráť do témy o umelých mihalniciach, v priložených linkoch nájdeš možno aj pávie brká na predaj, ktoré by ti pristali v za.ku...
Lebo pre mňa si jeden obyčajný pyšný páv, vták ktorý nie je vhodný ani na perie, ani na mäso.
Laco-monter
03.07.10,07:33
No vidíš danushka , celkom dobrý tip ,

DIKY ,

Ahojte !
Zita5
03.07.10,08:13
Ťažko posudzovať situáciu , pravdu vie len matka a prípadne manžel .

- s akým úmyslom išla neskoro večer s dcérou ku Váhu a čo v tom momente aký skrat nastal - nevieme
- prečo matka pila a často navštevovala krčmu - taktiež nevieme
- prečo si tak ľahko dala od seba vziať už jej prvé päťročné dieťa , ktoré súd prisúdil otcovi dieťaťa - taktiež nevieme
- prečo menila výpovede - nevieme - to sa samozrejme aj mne nepáčilo
- ako mohla s kludným svedomím sledovať , ako ľudia hľadali Simonku , keď ona už vedela , že dieťa nežije

Tieto otázky si kladie celé Slovensko - odpoveď však vie jedine matka a my môžeme len vykreslovať situáciu odhadom.Tak ako zatiaľ orgány činné v trestnom konaní .

Život nevinného dieťaťa , ktoré sa nepýtalo na svet , sa nedá odškodniť ani 25 ročným väzením.

http://www.anjeliky.sk/img/Miska.jpg
Simonka určite chcela žiť ........ ale i napriek chceniu odišla do iného sveta .......do sveta maličkých anjelikov .:mee:
sito
03.07.10,08:45
,že téma "vhodná na kladku" :D

naozaj súhlasím !

Pri vopred známom zložení diskutujúcich , je jasné kam sa téma bude uberať ...

:(

Laco, Laco, laso, laso, nepotrebuješ?
Danila
03.07.10,16:57
Stano vyzerá to tak, že paragrafy o opustení dieťaťa ti v tomto prípade budú na prd.
Navrhujem aspoň taký trest ako dostal Žitný.V spoločnosti je ľahostajnoť ku všetkému. Dnes ronia slzy aj tí, čo nechceli vidieť podmienky, v akých dieťa žilo. Rodičia boli známi alkoholici. Načo máme sociálne pracovníčky, to vôbec netuším. Za mrežami by mali za procesu súdne nariadenej liečby s čistou hlavou trpieť a premýšľať obaja. Dlho. Memento. Pre všetkých.
Stanislav 1975
03.07.10,19:36
V spoločnosti je ľahostajnoť ku všetkému. Dnes ronia slzy aj tí, čo nechceli vidieť podmienky, v akých dieťa žilo. Rodičia boli známi alkoholici. Načo máme sociálne pracovníčky, to vôbec netuším. Za mrežami by mali za procesu súdne nariadenej liečby s čistou hlavou trpieť a premýšľať obaja. Dlho. Memento. Pre všetkých.

Vieš Danila a mňa mrzí, že tá lahostajnosť v spoločnosti sa v plnej nahote ukázala aj tu na porade v tejto- velmi ma mrzia reakcie najma niektorých žien od ktorých by som čakal že predsa len sa viac budú biť za odsúdenie takej štetky, ktorá je fakt nehoráznou zločinkou, namiesto toho však si ju zastávali,ďalej danushka bohužial( ako vždy keď jej nepasuje téma) by všetko len selektovala, zatvárala, "kladkovala"-toto je obraz našej dnešnej spoločnosti-nič nevidím, nič nepočujem, a zavrime všetko čo nám nieje príjemné...
Stanislav 1975
03.07.10,19:41
Ahojte, v poslednom čase každodenne čítam o stratenom dievčatku z HC, ktoré je nezvestné už týždeň :mad:, a pomaly si myslím , že už asi fakt nežije:mee::mee::mee:,ale zaujíma ma iná vec- dievčatko sa údajne stratilo, keď rodičia boli opitý a proste ešte o 22 hod. 3 r. dievčatko behalo po ulici a hľadajú ho teraz desiatky policajtov a dobrovolníkov a otec si sedí v krčme a mama mení výpovede, klame až sa práši-najnovšie ju akože niekto ovalil- nemali by byť títo rodičia dávno za mrežami o chlebe a vode,keďže maria pátranie po dcére a ide tu o život? Nemajú policajti keď ide o život nejaký mimoriadny prostriedok aby ich poriadne "priškripli", aby neklamali a možno zachránili život? Alebo sú u nás také zákony, že kašleme na rodičov, aj keď kvoli ním zomrie človek?Myslím,že v Číne by to riešili troška inak a nekompromisnejšie...- toto je tá demokracia naša a pritom sa neviem prečo bránime trestu smrti, len to zbytočne škodí ostatným spoluobčanom...

http://krimi.cas.sk/clanok/171886/pripad-zmiznutej-simonky-matka-matie-policiu-a-meni-vypovede.html

No takže som bohužial mal pravdu, simonka je mrtva ( RIP :mee:) a ako som predpokladal jej rodičia( teda aspoň matka, aj keď si myslím, že aj otec o tom vedel)majú na tom zásluhu- vyšetrovateľ údajne preklasifikoval čin z opustenia dieťaťa na neúmyselné zabitie- aj to je málo, jasne sa ukáže že išlo o vraždu, ohavnú vraždu- milá pani sa teraz hraje na psychicky chorú, jasné že to hraje, zatial jej na to skočili,ale pravda vyjde najavo...- škoda, že nieje trest smrti u nás- tá pani by mala visieť pre výstrahu na námestí...
Stanislav 1975
03.07.10,19:44
Stano ty si tuším o tomto prípade najviac informovaný. Tak to napíš, čo sa presne stalo, ja ti už v trestnom zákonníku nájdem príslušné paragrafy, dáme to nejakému novinárovi, ten to poriadne rozmázne a sudca už bude musieť konať.:eek:

Janko, čistá , chladnokrvná vražda...
iriska
03.07.10,19:59
Ja som strašne moc dúfala, že to dievčatko predali rodičia nejakým priekupníkom pre zahraničných prachatých rodičov a bude sa mať dobre. Len raz som videla správu o stratenom dievčatku, tie slzy matky boli možno úprimné, ale len z jej pomýleného vnímania reality.
Stanislav 1975
03.07.10,20:01
Ja som strašne moc dúfala, že to dievčatko predali rodičia nejakým priekupníkom pre zahraničných prachatých rodičov a bude sa mať dobre. Len raz som videla správu o stratenom dievčatku, tie slzy matky boli možno úprimné, ale len z jej pomýleného vnímania reality.

A načo sú takí ludia na svete? Nič dobré z nich nikdy nebude...
lenkak
03.07.10,20:33
danushka
03.07.10,20:48
Ahojte, v poslednom čase každodenne čítam o stratenom dievčatku z HC, ktoré je nezvestné už týždeň :mad:, a pomaly si myslím , že už asi fakt nežije:mee::mee::mee:,ale zaujíma ma iná vec- dievčatko sa údajne stratilo, keď rodičia boli opitý a proste ešte o 22 hod. 3 r. dievčatko behalo po ulici a hľadajú ho teraz desiatky policajtov a dobrovolníkov a otec si sedí v krčme a mama mení výpovede, klame až sa práši-najnovšie ju akože niekto ovalil- nemali by byť títo rodičia dávno za mrežami o chlebe a vode,keďže maria pátranie po dcére a ide tu o život? Nemajú policajti keď ide o život nejaký mimoriadny prostriedok aby ich poriadne "priškripli", aby neklamali a možno zachránili život? Alebo sú u nás také zákony, že kašleme na rodičov, aj keď kvoli ním zomrie človek?Myslím,že v Číne by to riešili troška inak a nekompromisnejšie...- toto je tá demokracia naša a pritom sa neviem prečo bránime trestu smrti, len to zbytočne škodí ostatným spoluobčanom...

http://krimi.cas.sk/clanok/171886/pripad-zmiznutej-simonky-matka-matie-policiu-a-meni-vypovede.html
Milý Stanko, mne naozaj nie sú po chuti témy, kde by sme mali mudrovať za iných kompetentných a odsudzovať niekoho o kom nič nevieme.
Moju (ne)všímavosť a (ne)ľahostajnosť nechaj na pokoji, ja Ťa vlastne ani nepoznám a Ty mňa tiež nie.
To že je svet farebný a nie čierno - biely, že život naokolo nie je len vo farbe krásnej a lákavej dúhy, ale i šedých, obnosených farieb to je vec, ktorú my nezmeníme.

Zámerne som vyznačila v Tvojom citáte vetu, z ktorej mi doslova naskočila husia koža!
Ty, ktorý si veľkým bojovníkom proti interupciám, veľkým bojovníkom za každý život nám ideš rozprávať o riešení ,,akýchsi" rozsúsedí v Číne, o krajine, kde je pôrodnosť regulovaná, kde sú deti zneužívané odmalička a často k núteným prácam a otroctvu...
Čo dodať, čo Tvoja téma, to kontroverznosť ako vyšitá.

Som človek priamočiary, všímam si a pomáham tam, kde moja pomoc a názor naozaj pomôžu. Nevnucujem ľuďom svoj názor a riešenia.

Pýtam sa vlastne, čo si nám touto témou chcel povedať, ako si nás ňou chcel obohatiť?
Nesúďme iných, súďme sami seba a hlavne začnime od seba.
Stanislav 1975
03.07.10,20:58
Milý Stanko, mne naozaj nie sú po chuti témy, kde by sme mali mudrovať za iných kompetentných a odsudzovať niekoho o kom nič nevieme.
Moju (ne)všímavosť a (ne)ľahostajnosť nechaj na pokoji, ja Ťa vlastne ani nepoznám a Ty mňa tiež nie.
To že je svet farebný a nie čierno - biely, že život naokolo nie je len vo farbe krásnej a lákavej dúhy, ale i šedých, obnosených farieb to je vec, ktorú my nezmeníme.

Zámerne som vyznačila v Tvojom citáte vetu, z ktorej mi doslova naskočila husia koža!
Ty, ktorý si veľkým bojovníkom proti interupciám, veľkým bojovníkom za každý život nám ideš rozprávať o riešení ,,akýchsi" rozsúsedí v Číne, o krajine, kde je pôrodnosť regulovaná, kde sú deti zneužívané odmalička a často k núteným prácam a otroctvu...
Čo dodať, čo Tvoja téma, to kontroverznosť ako vyšitá.

Som človek priamočiary, všímam si a pomáham tam, kde moja pomoc a názor naozaj pomôžu. Nevnucujem ľuďom svoj názor a riešenia.

Pýtam sa vlastne, čo si nám touto témou chcel povedať, ako si nás ňou chcel obohatiť?
Nesúďme iných, súďme sami seba a hlavne začnime od seba.
No nič danuš, ked si doteraz nepochopila, čo som sledoval touto témou,tak už ti to ani nebudem vysvetlovať, nemá to zmysel, keď si to nepochopila- OK, všetko čo nás sa netýka, tak kladkujme ,zatvárajme,kašlime na to.však čo z našeho krv netečie..., to sú len tí druhí...
A tou poslednou vetou si to zabila úplne- citujem " nesúdme iných"-tak milá danuška ja takú špinu, kvoli ktorej zomrelo dieťa malé nevinné budem súdiť vždy aj o polnoci, lebo taká chamraď si nič iné asi nezaslúži- ale však ja viem,bolo to "len" nejaké cudzie dieta, tak kašlať na to...
danushka
03.07.10,21:10
No nič danuš, ked si doteraz nepochopila, čo som sledoval touto témou,tak už ti to ani nebudem vysvetlovať, nemá to zmysel, keď si to nepochopila- OK, všetko čo nás sa netýka, tak kladkujme ,zatvárajme,kašlime na to.však čo z našého krv netečie...
Naopak Stanko, pochopila som to tak, že by sme sa tu mali hrať na Bohov...jedným život dávať, druhým ho brať, ukameňovať ich, bez súdu ich hodiť hladným vlkom.

Máš pravdu, netýka sa ma toto nešťastie, ale neznamená to, že si o tom svoje nemyslím.
Cítim veľkú ľútosť, hoci to zmŕtvychvstaniu nepomôže.
A tak ako povedala Danilka, nech je to mementom pre nás všetkých. Pomáhať a všímať si tam, kde to má ešte zmysel.
marjankaj
03.07.10,21:11
Janko, čistá , chladnokrvná vražda...

Možno, ale o tom teraz prd vieš. Na začiatku si tvrdil niečo iné, teraz zase iné. A podobné veci sa dejú aj inde, napríklad v rómskych osadách. Tam si sa neangažoval. Prečo?:confused:
Súhlasím s tebou, že tie zákony nie sú dokonalé, veď vidíš akí ľudia ich robia.
Za jasnú vraždu sa dáva 2,5 roka? (Žitný)
Stanislav 1975
03.07.10,21:17
Možno, ale o tom teraz prd vieš. Na začiatku si tvrdil niečo iné, teraz zase iné. A podobné veci sa dejú aj inde, napríklad v rómskych osadách. Tam si sa neangažoval. Prečo?:confused:
Súhlasím s tebou, že tie zákony nie sú dokonalé, veď vidíš akí ľudia ich robia.
Za jasnú vraždu sa dáva 2,5 roka? (Žitný)

pokial ja viem janko a dobre čítam svoje zadanie témy,tak neviem o tom prd, ale viem celkom jasne od začiatku čo sa stalo- a preto som aj v zadaní uviedol,že ju mali policajti zobrať a poriadne priškripnúť na policii, akože fakt ju mali zobrať a poriadne strieskať a mala hned vyklopiť pravdu a nie že 500ľudí týždeň hladá úplne niečo iné a niekde inde...
Žitný? Málo dostal, mal dostať aspoň 5 rokov-a ten ma nahneval, aj tým,že si nepriznal chybu, akože záhadne na 3 sekundy odpadol a pod.-to ma tam veľmi mrzí...,že sa nezachoval ako sa mal...a škoda chalaniska malého...
marjankaj
03.07.10,21:34
pokial ja viem janko a dobre čítam svoje zadanie témy,tak neviem o tom prd, ale viem celkom jasne od začiatku čo sa stalo- a preto som aj v zadaní uviedol,že ju mali policajti zobrať a poriadne priškripnúť na policii, akože fakt ju mali zobrať a poriadne strieskať a mala hned vyklopiť pravdu a nie že 500ľudí týždeň hladá úplne niečo iné a niekde inde...
Žitný? Málo dostal, mal dostať aspoň 5 rokov-a ten ma nahneval, aj tým,že si nepriznal chybu, akože záhadne na 3 sekundy odpadol a pod.-to ma tam veľmi mrzí...,že sa nezachoval ako sa mal...a škoda chalaniska malého...

Tak prečo si v úvodnom príspevku písal "údajne"? Tvoja povinnosť je potom svedčiť a bude "vymaľované":rolleyes:
A tie metódy máš odkiaľ? Z ŠTB? Alebo z Guantanáma? Pre toto sa štrngalo kľúčmi v novembri 89?
Že tí ľudia mohli radšej hľadať niečo iné, to s tebou súhlasím. Keď si dajú to zachraňovanie zaplatiť v Tatrách, tak by mohli aj v takýchto prípadoch.
Ajuška
03.07.10,21:42
...:cool:...Stanislav...ešteže Tebe je už lepšie........................................... .................................................. ..


P.s.... pretože mne je ťažko na grrc z Tvojich slov......
Stanislav 1975
04.07.10,05:00
...:cool:...Stanislav...ešteže Tebe je už lepšie........................................... .................................................. ..


P.s.... pretože mne je ťažko na grrc z Tvojich slov......

A mne z tvojích, z tvojej ľahostajnosti...
Gabhus
04.07.10,05:54
Mňa na tom zaráža jedno: Kde bolo okolie tých rodičov. Nežili predsa v New Yorku a teraz každý do TV vyhlasuje, že "rodičia" do krčmy chodili aj s dieťaťom, že sa dieťa hrávalo po večeroch samé vonku.... Toto nikomu nevadilo? Aj tá mater predsa musela mať nejaké psychické problémy, veď to je nonsens aby som sa dnes rozhodla a hneď aj dieťa hodila do rieky (možno sa ozaj šmyklo). Nikto nič nevidel, nikto si nič nevšimol a teraz je každý spravodlivým sudcom. KDE boli všetci, keď v rodine boli evidentné problémy? Naháňali peniaze, majetky a že trpelo dieťa? No čo už...... Nielen matka je vinná - teda podľa mňa - kto chce súhlasí, kto nechce nie, je to môj názor.:mad:
Ajuška
04.07.10,06:24
A mne z tvojích, z tvojej ľahostajnosti...
...neprekvapuje ma... pretože si vôôbec nič nepochopil... a to, že svoju bezočivosť nazývaš mimoriadnym záujmom o osudy iných... môže napáchať viacej škody............ ;) ...už len toľko som chcela dodať... o objasnenie predošlých mojich slov si radšej nekoleduj........................................
marjankaj
04.07.10,07:13
A mne z tvojích, z tvojej ľahostajnosti...

Ja som u Ajušky nepostrehol ani náznak ľahostajnosti.
To na každého takto budeš útočiť, ak prejaví iný názor ako je ten tvoj?
Tak potom tam nepíš také veci ako bolo v tom linku v príspevku č.4
Veď ty si vlastne na jednej lodi s tou matkou z HC.:eek:
Preto ťa to teraz tak štve?
Asi ti ten oddych od porady veľmi neprospel.
Stanislav 1975
04.07.10,08:03
Ja som u Ajušky nepostrehol ani náznak ľahostajnosti.
To na každého takto budeš útočiť, ak prejaví iný názor ako je ten tvoj?
Tak potom tam nepíš také veci ako bolo v tom linku v príspevku č.4
Veď ty si vlastne na jednej lodi s tou matkou z HC.:eek:
Preto ťa to teraz tak štve?
Asi ti ten oddych od porady veľmi neprospel.

Nepochopím ako možeš porovnávať príspevky uvedené v bode 4-fakt to nepochopím-dieta sa može zatúlať každému a vela ludom sa to už aj stalo, ale je rozdiel,ked sa zatúla a keď nejaká fľandra svojou tuposťou a podľa mňa aj úmyslom( to sa ešte zistí, uvidíš)zabije svoje dieťa a v tom je ten rozdiel...Takže neprajem si aby ma nejaká ajuška a nakoniec aj ty porovnával s nejakou fľandrou...
danushka
04.07.10,08:14
Nepochopím ako možeš porovnávať príspevky uvedené v bode 4-fakt to nepochopím-dieta sa može zatúlať každému a vela ludom sa to už aj stalo, ale je rozdiel,ked sa zatúla a keď nejaká fľandra svojou tuposťou a podľa mňa aj úmyslom( to sa ešte zistí, uvidíš)zabije svoje dieťa a v tom je ten rozdiel...Takže neprajem si aby ma nejaká ajuška a nakoniec aj ty porovnával s nejakou fľandrou...

Mať rodinné zázemie, prácu a dostatok finančných prostriedkov - znamená ocitať sa v priaznivých životných okolnostiach.
Nemať to a trpieť pritom chorobou závislosť na alkohole značne ničí osobnosť človeka a nielen jeho, ale aj jeho najlbližších.

Ako Stanislav môžeš o niekom hovoriť ako fľandre !?
Veď čo Tvoj príspevok, to sám negativizmus a nevhodné, zarážajúce slová?

Som smutná, že Ťa čítam takého...
Božemôj, čo sa to s nami ľuďmi deje? :mee:
Ajuška
04.07.10,08:18
...Takže neprajem si aby ma nejaká ajuška a nakoniec aj ty porovnával s nejakou fľandrou...
...nik Ťa neporovnával... stačí si domyslieť súvislosti... inak možno jej nesiahaš ani po päty...:rolleyes:...
marjankaj
04.07.10,08:19
Nepochopím ako možeš porovnávať príspevky uvedené v bode 4-fakt to nepochopím-dieta sa može zatúlať každému a vela ludom sa to už aj stalo, ale je rozdiel,ked sa zatúla a keď nejaká fľandra svojou tuposťou a podľa mňa aj úmyslom( to sa ešte zistí, uvidíš)zabije svoje dieťa a v tom je ten rozdiel...Takže neprajem si aby ma nejaká ajuška a nakoniec aj ty porovnával s nejakou fľandrou...

Quod licet Iovi non licet bovi.
alebo
Faciunt duo idem non est idem?


Stano porovnávaš sa sám. Zaujímavé, že ty všetko vieš už dopredu. Nemal by si to využiť nejako užitočnejšie?

A čo si ty praješ mi môže byť ukradnuté.
Stanislav 1975
04.07.10,08:58
Mať rodinné zázemie, prácu a dostatok finančných prostriedkov - znamená ocitať sa v priaznivých životných okolnostiach.
Nemať to a trpieť pritom chorobou závislosť na alkohole značne ničí osobnosť človeka a nielen jeho, ale aj jeho najlbližších.

Ako Stanislav môžeš o niekom hovoriť ako fľandre !?
Veď čo Tvoj príspevok, to sám negativizmus a nevhodné, zarážajúce slová?

Som smutná, že Ťa čítam takého...
Božemôj, čo sa to s nami ľuďmi deje? :mee:

No vsak aj ja som smutny,co sa to deje s nami ludmi?zomrie nevinne dieta a ani kusok lutosti poniektori neprejavia a este aj zenu ktora to vsetko sposobila budu ochranovat,urobia z nej martyrku,ona za nic nemoze-to len alkohol.neviem,dokedy budu ludia taki bezcitni ze lutuju pachatelov a nie obete!? Je mi z toho na vracanie,kam toto ludstvo dospelo
Stanislav 1975
04.07.10,09:01
...nik Ťa neporovnával... stačí si domyslieť súvislosti... inak možno jej nesiahaš ani po päty...:rolleyes:...

A mozno aj ty si niekde v bahne.
marjankaj
04.07.10,09:14
No vsak aj ja som smutny,co sa to deje s nami ludmi?zomrie nevinne dieta a ani kusok lutosti poniektori neprejavia a este aj zenu ktora to vsetko sposobila budu ochranovat,urobia z nej martyrku,ona za nic nemoze-to len alkohol.neviem,dokedy budu ludia taki bezcitni ze lutuju pachatelov a nie obete!? Je mi z toho na vracanie,kam toto ludstvo dospelo

Ja som nepostrehol, že by sa tu niekto vytešoval z toho, čo sa stalo.
Je zaujímavé, že ty jediný vieš presne, o čo ide.

Vidím dve možnosti:
1. Si náhodný svedok. - v tom prípade bolo tvojou povinnosťou tomu zabrániť, alebo vypovedať príslušným orgánom. Takže si konaj svoju povinnosť.
2. Si spolupáchateľ. V tom prípade nechápem, prečo tu píšeš. Že by oneskorená ľútosť?

Neviem aký "kapitál" chceš z toho vytĺcť.:eek:

PS: Že by si bol jasnovidec, tak s tým na mňa nechoď.
Stanislav 1975
04.07.10,09:25
Ja som nepostrehol, že by sa tu niekto vytešoval z toho, čo sa stalo.
Je zaujímavé, že ty jediný vieš presne, o čo ide.

Vidím dve možnosti:
1. Si náhodný svedok. - v tom prípade bolo tvojou povinnosťou tomu zabrániť, alebo vypovedať príslušným orgánom. Takže si konaj svoju povinnosť.
2. Si spolupáchateľ. V tom prípade nechápem, prečo tu píšeš. Že by oneskorená ľútosť?

Neviem aký "kapitál" chceš z toho vytĺcť.:eek:

na toto uz nebudem reagovat/zvratenosti nekomentujem
danushka
04.07.10,10:01
Homo homini lupus est...
Danila
04.07.10,10:41
No vsak aj ja som smutny,co sa to deje s nami ludmi?zomrie nevinne dieta a ani kusok lutosti poniektori neprejavia a este aj zenu ktora to vsetko sposobila budu ochranovat,urobia z nej martyrku,ona za nic nemoze-to len alkohol.neviem,dokedy budu ludia taki bezcitni ze lutuju pachatelov a nie obete!? Je mi z toho na vracanie,kam toto ludstvo dospeloTvoje expresívne výrazy skutočne tej obeti ľudskej ľahostajnosti nepomôžu. A fľandra robí celkom odlišné skutky, ako matka alkoholička. Poznám fľandry, ktoré majú úspešné deti, napriek svojím rozkošiam. Takže Stanko, každý má právo na svoj názor. Každý má svoj kus pravdy. Nechci nimi vyplniť mozaiku Tvojich predstáv.
Laco-monter
04.07.10,10:41
Homo homini lupus est...


Asi to bude pravda,keď to povedali pred viac ako 2000 rokmi.:(
danushka
04.07.10,10:49
Asi to bude pravda,keď to povedali pred viac ako 2000 rokmi.:(

Aj mrchy sa občas trafia do starých múdrostí;)
Laco-monter
04.07.10,11:06
No vsak aj ja som smutny,co sa to deje s nami ludmi?zomrie nevinne dieta a ani kusok lutosti poniektori neprejavia a este aj zenu ktora to vsetko sposobila budu ochranovat,urobia z nej martyrku,ona za nic nemoze-to len alkohol.neviem,dokedy budu ludia taki bezcitni ze lutuju pachatelov a nie obete!? Je mi z toho na vracanie,kam toto ludstvo dospelo


Trochu mimotemy no myslím si , že práve preto,že porada je anonymná
tak niektorí sa tu chodia zabávať , a z diskusie si urobili svoje pokusné laboratorium, kde sarkasticky provokujú iných až do krajnosti , a keď to dotyčný prekukne tak sa hrajú na urazených.

Zadanie témy málokoho zaujíma.
Danila
04.07.10,11:15
Trochu mimotemy no myslím si , že práve preto,že porada je anonymná
tak niektorí sa tu chodia zabávať , a z diskusie si urobili svoje pokusné laboratorium, kde sarkasticky provokujú iných až do krajnosti , a keď to dotyčný prekukne tak sa hrajú na urazených.

Zadanie témy málokoho zaujíma.Nie si len trochu mimo, ale celkom nafest. To sa občas stáva.....Kôň má štyri nohy a tiež sa mu ucho utrhne.;)
Bionda
04.07.10,11:25
Ja sa trochu vyjadrím k téme: Určite ak by mi dieťa padlo do rieky - skočím za ním - nenechám stovky ľudí pátrať opačným smerom !!!!....
Súhlasím aj s inými vyjadreniami typu, ako to, že nikto neriešil, že tak malé dieťa sa vo večerných hodinách motá v krčme!!!!!! Zjavne aj okoliu to bolo doteraz jedno !
Ak sa vedelo o alkoholizme u matky, ako mohli aj iní dopustiť , aby sa takáto starala o dieťa a či už v alkoholickom opojení jej malá padla do vody alebo náročky jej tam pomohla- zaslúži si trest a tvrdý- teraz hrať na psychiatrickú poruchu alebo čosi podobné - je len účelové!!!!!!
Danila
04.07.10,11:32
Ja sa trochu vyjadrím k téme: Určite ak by mi dieťa padlo do rieky - skočím za ním - nenechám stovky ľudí pátrať opačným smerom !!!!....
Súhlasím aj s inými vyjadreniami typu, ako to, že nikto neriešil, že tak malé dieťa sa vo večerných hodinách motá v krčme!!!!!! Zjavne aj okoliu to bolo doteraz jedno !
Ak sa vedelo o alkoholizme u matky, ako mohli aj iní dopustiť , aby sa takáto starala o dieťa a či už v alkoholickom opojení jej malá padla do vody alebo náročky jej tam pomohla- zaslúži si trest a tvrdý- teraz hrať na psychiatrickú poruchu alebo čosi podobné - je len účelové!!!!!!Ani jeden alkoholik psychiatrickú poruchu nehrá. On je psychiatrický pacient. Len psychiatri nestíhanú. V inak ľudoprázdnych chodbách polikliník po záverečnej je totiž pred ich ambulanciami ešte narváno.:confused:
danushka
04.07.10,11:34
...matka je podľa zástupcu trnavskej policajnej hovorkyne Ľuboša Homolu momentálne v zlom psychickom stave a nachádza sa na psychiatrii v Trnave. K rieke išla údajne preto, lebo chcela spáchať samovraždu pre zlú sociálnu situáciu, v ktorej sa rodina nachádzala...

Márnosť nad márnosť:mee::mee::mee: .
Ajuška
04.07.10,11:38
A mozno aj ty si niekde v bahne.
...keby aj...určite je to prijateľnejšie, ako mať v hlave vykradnuté a nepriznať si to... ;) ...s tým prvým by sa dalo ešte čo-to robiť... :rolleyes: ...slovo (vraj) robí chlapa... daj do pľacu SVOJ konkrétny skutok... ako si prispel k záchrane dieťaťa v obdobnej situácii (okrem sprostého osočovania rodičov)... ;) ...neverím, že okolo "takých" rodín denne nechodíš....................
Bionda
04.07.10,12:26
... ;) stretla som sa s podobnými prípadmi, keď až po spáchaní trestného činu mali ochotu liečiť sa- nepomohlo, odstup času nevypovedá o čine v afekte.... jej rozpoznávacie a ovládacie schopnosti posúdia psychiatri ;) ... nuž teraz sa už zle cíti, keď vyšla pravda na povrch.......
... kým majú na alkohol- až takí chudáci asi nebudú! Mohla do vody kľudne skočiť sama!
Takéto vyjadrenia ma iritujú od doby, kedy sme riešili otca, ktorý sexuálne zneužíval svoje malé dieťa od jeho 3 rokov a stále vtedy kedy mal vypité! ... a pokračoval aj neskôr a manželka stála stále pri ňom, lebo veď inak bol dobrý otec, robil to len keď pil!!!!!!!!!. ......za alkoholizmus si môže človek sám , nikto ho nenúti piť .... je to o osobnosti ... kde to skončíme ak všetci so simplexnými osobnosťami a abusom alkoholu budú kántriť vlastné deti pre vlastnú nechopnosť a laxnosť?
Ja ju nesúdim, bude na to súd, ja len odsudzujem jej konanie zavádzať ľudí 5 dní a fabulovať v rámci výpovedí......
A ku chodbám na psychiatrii, nuž nie je tam najviac alkoholikov :) je málo tých, ktorí sa dobrovoľne chcú liečiť, zväčša robia peklo pre svojich blízkych ( mot. pílou vchádzať v nočných hod. domov- polícia nič neurobí lebo nikoho ešte nerozpílil........, bitky a psychické týrania........) .... a vždy sa treba zamyslieť nad následkami, aby sa raz z obete nestal násilník .....
Stanislav 1975
04.07.10,16:38
...keby aj...určite je to prijateľnejšie, ako mať v hlave vykradnuté a nepriznať si to... ;) ...s tým prvým by sa dalo ešte čo-to robiť... :rolleyes: ...slovo (vraj) robí chlapa... daj do pľacu SVOJ konkrétny skutok... ako si prispel k záchrane dieťaťa v obdobnej situácii (okrem sprostého osočovania rodičov)... ;) ...neverím, že okolo "takých" rodín denne nechodíš....................

Akože mňa dokáže uraziť len inteligent, takže absolútne v pohode si osočuj kolko chceš, mňa nerozhádžeš-ťažko povedať takto z voleja kto z nás dvoch má vykradnutejšiu hlavu,to by chcelo testy na iq

Mimochodom, takým gaunerom čo zabijú vlastné decko vravíš rodičia? No pekne sme dopadli teda
Stanislav 1975
04.07.10,16:40
...keby aj...určite je to prijateľnejšie, ako mať v hlave vykradnuté a nepriznať si to... ;) ...s tým prvým by sa dalo ešte čo-to robiť... :rolleyes: ...slovo (vraj) robí chlapa... daj do pľacu SVOJ konkrétny skutok... ako si prispel k záchrane dieťaťa v obdobnej situácii (okrem sprostého osočovania rodičov)... ;) ...neverím, že okolo "takých" rodín denne nechodíš....................

toto majú na svedomí tí "rodičia" ako im ty vravíš...


http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/za-simonkou-3-smutil-kazdy-deti-zeny-i-muzi.html

Každý smútil, len matka s fotrom sa opíjali niekde v bare...
danushka
04.07.10,17:50
Akože mňa dokáže uraziť len inteligent, takže absolútne v pohode si osočuj kolko chceš, mňa nerozhádžeš-ťažko povedať takto z voleja kto z nás dvoch má vykradnutejšiu hlavu,to by chcelo testy na iq

Mimochodom, takým gaunerom čo zabijú vlastné decko vravíš rodičia? No pekne sme dopadli teda


toto majú na svedomí tí "rodičia" ako im ty vravíš...


http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/za-simonkou-3-smutil-kazdy-deti-zeny-i-muzi.html

Každý smútil, len matka s fotrom sa opíjali niekde v bare...

Nechutné Stanislav, čo tu vyvádzaš....
Si ako malý chlapec, ktrorému keď sa nedá zapravdu, tak dupe, plače, vrieska, kope...

Táto téma sa mi od samého počiatku nepáčila, priznám sa.
Prosím admina, aby tu upratal, hoci je nedeľa.
ewita888
04.07.10,18:05
Som si to tu prečítala, čo niektorí píšete a vyšlo mi z toho asi to, že keď sú rodičia v zlej fin. situácii, tak majú svoje deti hodiť do vody, aby sa o ne nemuseli starať a mohli isť piť do krčmy.. no že sa tam sama nepráskla, matka... neviem si predstaviť, keby mi dieťa padlo do rieky, aby som za ním neskočila, nech sa aj sama utopím, ale život by som dala za jeho záchranu.. nechápem, ako mohla vobec existovať s pocitom, že má dieťa tam kdesi chúďa samo vo vode.. hrozné pomyslieť.. ani kúsok ľútosti by u mňa nenašla..
Stanislav 1975
04.07.10,18:26
Som si to tu prečítala, čo niektorí píšete a vyšlo mi z toho asi to, že keď sú rodičia v zlej fin. situácii, tak majú svoje deti hodiť do vody, aby sa o ne nemuseli starať a mohli isť piť do krčmy.. no že sa tam sama nepráskla, matka... neviem si predstaviť, keby mi dieťa padlo do rieky, aby som za ním neskočila, nech sa aj sama utopím, ale život by som dala za jeho záchranu.. nechápem, ako mohla vobec existovať s pocitom, že má dieťa tam kdesi chúďa samo vo vode.. hrozné pomyslieť.. ani kúsok ľútosti by u mňa nenašla..

ewi/vystihla si to presne/aj take hyeny su medzi nami/bohuzial
mona091
04.07.10,19:28
- preco pustaju VRAHOV, ktori nelutuju ani jeden ich cin? (hromadne prepustenie celej smotanky, a nie pre nevinu, ale pre nedostatok dokazov a procesne chyby, a islo aj o deti),
oni su vyteseni a este aj na slobode,
a nikto z nas nebojuje za ich odstrel,
ale matka, ktorej rozumova, socialna a ostatna kapacita je na velmi nizkej urovni,
kde sa este len skuma, ci skutok nastal nedbanlivostou alebo umyslene, tak ju uz teraz treba rozstvrtit?

- preco na robenie deti nie je povolenie?
a kedze deti rodia aj dementi a inac naruseni, ich nezodpovednost, pripadne nesvojpravnost dopredu je jasna, tak zodpovednost musi prevziat
niekto ini, ale tu uz nikto nechce prevziat, a potom vznikaju taketo tragedie
Danila
04.07.10,19:39
... ;) stretla som sa s podobnými prípadmi, keď až po spáchaní trestného činu mali ochotu liečiť sa- nepomohlo, odstup času nevypovedá o čine v afekte.... jej rozpoznávacie a ovládacie schopnosti posúdia psychiatri ;) ... nuž teraz sa už zle cíti, keď vyšla pravda na povrch.......
... kým majú na alkohol- až takí chudáci asi nebudú! Mohla do vody kľudne skočiť sama!
Takéto vyjadrenia ma iritujú od doby, kedy sme riešili otca, ktorý sexuálne zneužíval svoje malé dieťa od jeho 3 rokov a stále vtedy kedy mal vypité! ... a pokračoval aj neskôr a manželka stála stále pri ňom, lebo veď inak bol dobrý otec, robil to len keď pil!!!!!!!!!. ......za alkoholizmus si môže človek sám , nikto ho nenúti piť .... je to o osobnosti ... kde to skončíme ak všetci so simplexnými osobnosťami a abusom alkoholu budú kántriť vlastné deti pre vlastnú nechopnosť a laxnosť?
Ja ju nesúdim, bude na to súd, ja len odsudzujem jej konanie zavádzať ľudí 5 dní a fabulovať v rámci výpovedí......
A ku chodbám na psychiatrii, nuž nie je tam najviac alkoholikov :) je málo tých, ktorí sa dobrovoľne chcú liečiť, zväčša robia peklo pre svojich blízkych ( mot. pílou vchádzať v nočných hod. domov- polícia nič neurobí lebo nikoho ešte nerozpílil........, bitky a psychické týrania........) .... a vždy sa treba zamyslieť nad následkami, aby sa raz z obete nestal násilník .....Fajn. Nebudeme sa prieť, koľko akých diagnostikovaných pacientov je na psychiatrii.Mohli by sme sa však prieť o tom, aká je úspešnosť liečby závislostí. Topodborníci hovoria o pandémii. A ešte niečo na dovetok. Keď sa prežeriem vlastnou vinou tlačenkou, klobásou a slaninou, tiež si dobrovoľne privodím žlčníkový záchvat a lekári behajú o dušu. Keď si životabôľ neriešim prežieraním, ale alkoholom, som vyvrheľ. Neobhajujem alkoholikov. To v žiadnom prípade. Len som bola chvíľu objektívna. Aj alkoholik, narkoman či gembler je najlepší tvrdý. Hovoria tí, čo nevedia o čom hovoria...Akoby bola spoločnosť za vodou. Táto sociálna vrstva vzišla z nej......asi bude niekde pes zakopaný. Netušíš kde to bude? Bolo by na dlhý debat....Lebo biznis svetom vláde....Vo všetkých sférach...Vo všetkých.
Danila
04.07.10,19:43
Som si to tu prečítala, čo niektorí píšete a vyšlo mi z toho asi to, že keď sú rodičia v zlej fin. situácii, tak majú svoje deti hodiť do vody, aby sa o ne nemuseli starať a mohli isť piť do krčmy.. no že sa tam sama nepráskla, matka... neviem si predstaviť, keby mi dieťa padlo do rieky, aby som za ním neskočila, nech sa aj sama utopím, ale život by som dala za jeho záchranu.. nechápem, ako mohla vobec existovať s pocitom, že má dieťa tam kdesi chúďa samo vo vode.. hrozné pomyslieť.. ani kúsok ľútosti by u mňa nenašla..Asi si málo počula o tom, že samovraždy rastú geometrickým rádom. A čo tí študáci, čo vyskočia v mladom veku z okien internátov? Matka zlyhala. Zaslúži si trest.Určite nemalý. Ale len ona sama vie najlepšie, čo ju bolelo, ako veľmi, a prečo. Občas sa také konanie nazýva skratové.....Ona zlyhala včera, zajtra to môžem byť ja, pozajtra Ty. Lebo pán život je o sekundách.....
pavol54
04.07.10,20:21
A mozno aj ty si niekde v bahne.
Nikoho neobhajujem ani nesúdim lebo nie som na to povolaný. Ale priznaj sa bol si už niekdy nie vlastnou vinou v bahne, skutočným bezdomovcom, človekom bez akejkoľvek životnej perspektívy?
Ľahko sa bolo Kaníkovi hrať na bezdomovca keď vedel že o 48 hodín sa hra skončí
Nedá sa nič robiť ale pri takýchto krajných prípadoch si vždy spomeniem na výrok Ježiša Krista z biblie keď chceli kameňovať ľahkú ženu "Kto je bez viny nech prvý hodí kameňom" Ako jej pomohla spoločnosť keď padala do priepasti? Až teraz vidia pri vzniku konečnej situácie čo sa dialo?
Niektorí ste uchopili poriadne veľké kamene.
lenkak
04.07.10,20:37
Fajn. Nebudeme sa prieť, koľko akých diagnostikovaných pacientov je na psychiatrii.Mohli by sme sa však prieť o tom, aká je úspešnosť liečby závislostí. Topodborníci hovoria o pandémii. A ešte niečo na dovetok. Keď sa prežeriem vlastnou vinou tlačenkou, klobásou a slaninou, tiež si dobrovoľne privodím žlčníkový záchvat a lekári behajú o dušu. Keď si životabôľ neriešim prežieraním, ale alkoholom, som vyvrheľ. Neobhajujem alkoholikov. To v žiadnom prípade. Len som bola chvíľu objektívna. Aj alkoholik, narkoman či gembler je najlepší tvrdý. Hovoria tí, čo nevedia o čom hovoria...Akoby bola spoločnosť za vodou. Táto sociálna vrstva vzišla z nej......asi bude niekde pes zakopaný. Netušíš kde to bude? Bolo by na dlhý debat....Lebo biznis svetom vláde....Vo všetkých sférach...Vo všetkých.

Myslíš, že každý alkoholik chce riešiť svoju závislosť, keď si ju už prizná, na liečení... Zo začiatku áno, pár razy ide na liečenie, príde a zase je tam kde bol. Žiaľ bola som svedkom, najprv ako dieťa, že práve rodina bráni alkoholikov - otec detí bránil svoju ženu, matku troch detí, len aby im nezobrali deti. Robili obaja na družstve, neraz aj on za ňu, nemali moc peňazí, ale vedeli vyžiť, horšie bolo, že matka neraz ani nevarila, keď prišli zo sociálky, vtedy muž navaril, neraz som deťom ja nosila buchty či chleba. Matka bola asi 3x na liečení, my ako susedné deti sme sa jej báli, furt nás naháňali, aby sme jej išli kúpiť pivo. A môžem povedať, že nič nezabralo, lebo ona nechcela, muž nechcel, deti už vyrástli a ktovie ako žijú, my sme sa behom roka odsťahovali do rod. domu. A nepila preto, lebo nemali peniaze, ale preto, že jej alkohol chýbal, a nevedela sa sama a ani na liečeniach tejto závislosti zbaviť. Aj v dospelosti som sa stretla s takýmto prípadom, dospelý muž, žena sa s ním rozviedla kvôli tomu, že nedokázal prestať piť, mal ale kde bývať, otecko pomohol, aby mal kde, bol tiež na liečeniach, ale jemu nič nezabralo. Nemal dostatok síl, nielen svojich, ale ani blízkych, tí ho buď odsotili od seba, alebo ho bránili,nič medzi tým...

P.S:
Každý svoju bolesť, žiaľ či životný pád prežíva po svojom, niekto pitím alkoholu...
Stanislav 1975
05.07.10,05:44
Nikoho neobhajujem ani nesúdim lebo nie som na to povolaný. Ale priznaj sa bol si už niekdy nie vlastnou vinou v bahne, skutočným bezdomovcom, človekom bez akejkoľvek životnej perspektívy?
Ľahko sa bolo Kaníkovi hrať na bezdomovca keď vedel že o 48 hodín sa hra skončí
Nedá sa nič robiť ale pri takýchto krajných prípadoch si vždy spomeniem na výrok Ježiša Krista z biblie keď chceli kameňovať ľahkú ženu "Kto je bez viny nech prvý hodí kameňom" Ako jej pomohla spoločnosť keď padala do priepasti? Až teraz vidia pri vzniku konečnej situácie čo sa dialo?
Niektorí ste uchopili poriadne veľké kamene.

Palino, mal by si pravdu a to úplnú,keby sa jednalo len o toho daného jedinca, ale tu zaplatilo za to životom jedno bezbranné,malé dieťa!!! Keď sa niekto chce zničiť a odmieta pomoc tak nech sa aj zničí-je dospelý človek,má svoju hlavu,ale nech neubližuje nevinným a tobož nie deťom...
Palo, uvedomujem si že som použil silné slová( za nimi si aj stále stojím), lebo ja smrť dieťaťa ( na rozdiel od niektorých spoludiskutujúcich) neviem ničím ospravedlniť, proste ničím...A vlastne som prekvapený že aj to niekto dokáže-úmrtie dieťaťa niečím ospravedlniť,však to sa ani nedá...
lenkak
05.07.10,06:20
Palino, mal by si pravdu a to úplnú,keby sa jednalo len o toho daného jedinca, ale tu zaplatilo za to životom jedno bezbranné,malé dieťa!!! Keď sa niekto chce zničiť a odmieta pomoc tak nech sa aj zničí-je dospelý človek,má svoju hlavu,ale nech neubližuje nevinným a tobož nie deťom...
Palo, uvedomujem si že som použil silné slová( za nimi si aj stále stojím), lebo ja smrť dieťaťa ( na rozdiel od niektorých spoludiskutujúcich) neviem ničím ospravedlniť, proste ničím...A vlastne som prekvapený že aj to niekto dokáže-úmrtie dieťaťa niečím ospravedlniť,však to sa ani nedá...

K tomu zvýraznenému:
taký človek ubližuje vždy sebe ale aj rodine, a problém je, že rodina to nechá tak, tak ako aj susedia, teraz je to už nanič, keď sa ozývajú, v tomto prípade mali to robiť, kým Simonka žila.
Nič a nik neospravedlní tú ženu, tá s tým bude žiť celý život, či to bola náhoda, alebo nie, ona sa s tým bude musieť zmieriť. Určite by som nepostupovala ako ona, v jej prípade hral rolu alkohol, ale ani to ju neospravedlňuje pred sebou samou...
Stanislav 1975
05.07.10,06:29
Myslíš, že každý alkoholik chce riešiť svoju závislosť, keď si ju už prizná, na liečení... Zo začiatku áno, pár razy ide na liečenie, príde a zase je tam kde bol. Žiaľ bola som svedkom, najprv ako dieťa, že práve rodina bráni alkoholikov - otec detí bránil svoju ženu, matku troch detí, len aby im nezobrali deti. Robili obaja na družstve, neraz aj on za ňu, nemali moc peňazí, ale vedeli vyžiť, horšie bolo, že matka neraz ani nevarila, keď prišli zo sociálky, vtedy muž navaril, neraz som deťom ja nosila buchty či chleba. Matka bola asi 3x na liečení, my ako susedné deti sme sa jej báli, furt nás naháňali, aby sme jej išli kúpiť pivo. A môžem povedať, že nič nezabralo, lebo ona nechcela, muž nechcel, deti už vyrástli a ktovie ako žijú, my sme sa behom roka odsťahovali do rod. domu. A nepila preto, lebo nemali peniaze, ale preto, že jej alkohol chýbal, a nevedela sa sama a ani na liečeniach tejto závislosti zbaviť. Aj v dospelosti som sa stretla s takýmto prípadom, dospelý muž, žena sa s ním rozviedla kvôli tomu, že nedokázal prestať piť, mal ale kde bývať, otecko pomohol, aby mal kde, bol tiež na liečeniach, ale jemu nič nezabralo. Nemal dostatok síl, nielen svojich, ale ani blízkych, tí ho buď odsotili od seba, alebo ho bránili,nič medzi tým...

P.S:
Každý svoju bolesť, žiaľ či životný pád prežíva po svojom, niekto pitím alkoholu...

Lenka, nieje alkohoholik ako alkoholik- sú alkoholici, ktorí neubližujú nikomu ,iba samí sebe-to znamená že sa opíjú ,prídu domov, zaľahnú a spia... a sú druhí,ovela nebezpečnejší- dojdú domov, bijú ženy, deti -proste stoka, odľudovia, a s týmito treba niečo robiť, ja neviem izolovať ich pozatvárať, spútať- minule som pozeral v správach, manžel došiel domov zlamal dcere ruku, bolo podaných naňho už 30 trestných oznámení za posledné roky a nikto s tým nič nerobí!!!Ako je to možné???!!! A nakoniec príde k situácii ,že ju nakoniec zabije a všetci začnú mudrovať ako sa to dalo čakať a pod. a čo je najstrašnejšie, poniektorí ludia( aj tu na porade), nebudú ľutovať tú ženu a dcéru ale začnú obhajovať psychopata, aký je on chudáčik a ako raz nám može všetkým preskočiť a možme aj my pozabíjať rodinu...-že je chudáčik na psychiatrii a pod.-to je to ohavné na niektorých ľuďoch, že si budú zastávať útočníka a nie obeť-presne ako je to v tomto prípade-100ľudí boli na pietnej spomienke pri Váhu,hádzali kvety do vody pri spomienke na obeť a nájdu sa aj takí, čo im je úplne jedno že zomrelo dieta, ale silou mocou budú obhajovať vrahyňu...
Danila
05.07.10,06:39
Myslíš, že každý alkoholik chce riešiť svoju závislosť, keď si ju už prizná, na liečení... Zo začiatku áno, pár razy ide na liečenie, príde a zase je tam kde bol. Žiaľ bola som svedkom, najprv ako dieťa, že práve rodina bráni alkoholikov - otec detí bránil svoju ženu, matku troch detí, len aby im nezobrali deti. Robili obaja na družstve, neraz aj on za ňu, nemali moc peňazí, ale vedeli vyžiť, horšie bolo, že matka neraz ani nevarila, keď prišli zo sociálky, vtedy muž navaril, neraz som deťom ja nosila buchty či chleba. Matka bola asi 3x na liečení, my ako susedné deti sme sa jej báli, furt nás naháňali, aby sme jej išli kúpiť pivo. A môžem povedať, že nič nezabralo, lebo ona nechcela, muž nechcel, deti už vyrástli a ktovie ako žijú, my sme sa behom roka odsťahovali do rod. domu. A nepila preto, lebo nemali peniaze, ale preto, že jej alkohol chýbal, a nevedela sa sama a ani na liečeniach tejto závislosti zbaviť. Aj v dospelosti som sa stretla s takýmto prípadom, dospelý muž, žena sa s ním rozviedla kvôli tomu, že nedokázal prestať piť, mal ale kde bývať, otecko pomohol, aby mal kde, bol tiež na liečeniach, ale jemu nič nezabralo. Nemal dostatok síl, nielen svojich, ale ani blízkych, tí ho buď odsotili od seba, alebo ho bránili,nič medzi tým...

P.S:
Každý svoju bolesť, žiaľ či životný pád prežíva po svojom, niekto pitím alkoholu...Lenka, chcieť a môcť sú dve strany jednej mince. A práve si vystihla presne, v čom je problém. ODSOTENEC! Každý má nárok na druhú šancu. A ak nemá pri sebe niekoho, kto mu je ochotný nastaviť zrkadlo, poukázať aj na dobré, čo v sebe má, aj na východiská, aj na možnosti, a byť mu barličkou na tŕnistej ceste, ak takého blízkeho pri sebe nemá, nenachádza dôvod chcieť. Motivácia je prostriedkom, abstinencia je cieľom. Z bodu A do bodu B je čierny tunel, a pokiaľ nezabliká svetlo nádeje, pekelne horúci.... ale vždy sa oplatí.
P.S. Ak zachránime čo i len jedného závislého, tak sme mali o dôvod viac prežiť život zmysluplne.
lenkak
05.07.10,06:40
ja som písala o tých, ktorí ubližujú a nič sa im nerobilo, nechali ich tak. Buď ich bránila rodina, veď sa ešte nič hrozného nestalo, alebo ich nechali samých, a tí potom sa ťažko spamätávali...
Od takých ľudí čo najďalej, majú šancu sa liečiť, len oni nechcú, alebo nemajú dostatok síl na to. A keď nechcú prijať pomoc, potom možno očakávať len takéto skraty...
Tých čo sú kľudní a spia, tých som nespomínala.
lenkak
05.07.10,06:46
Lenka, chcieť a môcť sú dve strany jednej mince. A práve si vystihla presne, v čom je problém. ODSOTENEC! Každý má nárok na druhú šancu. A ak nemá pri sebe niekoho, kto mu je ochotný nastaviť zrkadlo, poukázať aj na dobré, čo v sebe má, aj na východiská, aj na možnosti, a byť mu barličkou na tŕnistej ceste, ak takého blízkeho pri sebe nemá, nenachádza dôvod chcieť. Motivácia je prostriedkom, abstinencia je cieľom. Z bodu A do bodu B je čierny tunel, a pokiaľ nezabliká svetlo nádeje, pekelne horúci.... ale vždy sa oplatí.
P.S. Ak zachránime čo i len jedného závislého, tak sme mali o dôvod viac prežiť život zmysluplne.

oni mohli, mali šancu. Len boli moc slabí na to, aby to zvládli. Zrkadlo nestačilo. 2 mesiace som sa zaoberala tým mužom čo som spomínala. Popri práci, a nepodarilo sa mi mu pomôcť, mohla som robiť čo som chcela. A nikto ho neodsotil, jeho otec mu bol nablízu, s deťmi sa stretával, bol 3x na liečení, mala som to priamo na tanieri, čo dokáže urobiť aj absťák, aj alkohol v krvi. Mal šancí viac a nedokázal ich využiť.
Potom čo robiť s takýmito ľuďmi?
stormcatcher
05.07.10,07:43
pozeram, ze sa tu ocenujete ako na beziacom pase

- preco pustaju VRAHOV, ktori nelutuju ani jeden ich cin? (hromadne prepustenie celej smotanky, a nie pre nevinu, ale pre nedostatok dokazov a procesne chyby, a islo aj o deti),
oni su vyteseni a este aj na slobode,
a nikto z nas nebojuje za ich odstrel,
ale matka, ktorej rozumova, socialna a ostatna kapacita je na velmi nizkej urovni,
kde sa este len skuma, ci skutok nastal nedbanlivostou alebo umyslene, tak ju uz teraz treba rozstvrtit?

- preco na robenie deti nie je povolenie?
a kedze deti rodia aj dementi a inac naruseni, ich nezodpovednost, pripadne nesvojpravnost dopredu je jasna, tak zodpovednost musi prevziat
niekto ini,ale tu uz nikto nechce prevziat, a potom vznikaju taketo tragedie

vydobytok demokratickeho systemu kde vrahovia xodia po slobode a obete su prenasledovany.

toto zmetie vyssi zakon. zakon prirody, vztah matka-dieta. o tom netreba dalej pisat.

mozno ze aj taketo nieco sa moze stat, ale tam je uz viac zainteresovanyx dementnyx. ak by sa aj nieco podobne stalo, dieta by mal vyxovavat najblizsi pribuzny (nie ustavy ako je to u vas predurcene)

Fajn. Nebudeme sa prieť, koľko akých diagnostikovaných pacientov je na psychiatrii.Mohli by sme sa však prieť o tom, aká je úspešnosť liečby závislostí. Topodborníci hovoria o pandémii. A ešte niečo na dovetok. Keď sa prežeriem vlastnou vinou tlačenkou, klobásou a slaninou, tiež si dobrovoľne privodím žlčníkový záchvat a lekári behajú o dušu. Keď si životabôľ neriešim prežieraním, ale alkoholom, som vyvrheľ. Neobhajujem alkoholikov. To v žiadnom prípade. Len som bola chvíľu objektívna. Aj alkoholik, narkoman či gembler je najlepší tvrdý. Hovoria tí, čo nevedia o čom hovoria...Akoby bola spoločnosť za vodou. Táto sociálna vrstva vzišla z nej......asi bude niekde pes zakopaný. Netušíš kde to bude? Bolo by na dlhý debat....Lebo biznis svetom vláde....Vo všetkých sférach...Vo všetkých.
a vias aspon priblizny pomer medzi tymi ktory si svoj zivotabol utapaju v alkohole a medzi tymi ostatnymi ktory sa topia v alkohole a v drogax?

Asi si málo počula o tom, že samovraždy rastú geometrickým rádom. A čo tí študáci, čo vyskočia v mladom veku z okien internátov? Matka zlyhala. Zaslúži si trest.Určite nemalý. Ale len ona sama vie najlepšie, čo ju bolelo, ako veľmi, a prečo. Občas sa také konanie nazýva skratové.....Ona zlyhala včera, zajtra to môžem byť ja, pozajtra Ty. Lebo pán život je o sekundách.....
co tymto xces povdat, aka je suvislost s pripadom?

Nikoho neobhajujem ani nesúdim lebo nie som na to povolaný. Ale priznaj sa bol si už niekdy nie vlastnou vinou v bahne, skutočným bezdomovcom, človekom bez akejkoľvek životnej perspektívy?
Ľahko sa bolo Kaníkovi hrať na bezdomovca keď vedel že o 48 hodín sa hra skončí
Nedá sa nič robiť ale pri takýchto krajných prípadoch si vždy spomeniem na výrok Ježiša Krista z biblie keď chceli kameňovať ľahkú ženu "Kto je bez viny nech prvý hodí kameňom" Ako jej pomohla spoločnosť keď padala do priepasti? Až teraz vidia pri vzniku konečnej situácie čo sa dialo?
Niektorí ste uchopili poriadne veľké kamene.
pavol, kto bol v bahne? manzelia, ktory podla svedkov denne vysedavali v krcme?, zaco nasavali? ked ukazovali v tv aj ix rodicov a okolie, vobec nevypadalo, ze by boli v bahne


Doteraz najužitočnejšia odpoveď (12 hlasov)
Ťažko posudzovať situáciu , pravdu vie len matka a prípadne manžel .

- s akým úmyslom išla neskoro večer s dcérou ku Váhu a čo v tom momente aký skrat nastal - nevieme
- prečo matka pila a často navštevovala krčmu - taktiež nevieme
- prečo si tak ľahko dala od seba vziať už jej prvé päťročné dieťa , ktoré súd prisúdil otcovi dieťaťa - taktiež nevieme
- prečo menila výpovede - nevieme - to sa samozrejme aj mne nepáčilo
- ako mohla s kludným svedomím sledovať , ako ľudia hľadali Simonku , keď ona už vedela , že dieťa nežije

Tieto otázky si kladie celé Slovensko - odpoveď však vie jedine matka a my môžeme len vykreslovať situáciu odhadom.Tak ako zatiaľ orgány činné v trestnom konaní .

Život nevinného dieťaťa , ktoré sa nepýtalo na svet , sa nedá odškodniť ani 25 ročným väzením.

Simonka určite chcela žiť ........ ale i napriek chceniu odišla do iného sveta .......do sveta maličkých anjelikov .

ci matka svoje dieta vyhodi do kontajnera, alebo hodi do rieky, alebo vyhodi oknom, alebo ju utyra, automaticky je v danej xvili mimo. toto je novy slovensky fenomen ktory sa uz akosi udomacnil.

mila zitka, odskodnuju sa len zivy, takze tyx 25 neni odskodnenie pre simonku, ale trest pre "maminku"
ak sa jej preukaze vina, 15+ bez mihnutia oka
lenkak
05.07.10,09:06
ci matka svoje dieta vyhodi do kontajnera, alebo hodi do rieky, alebo vyhodi oknom, alebo ju utyra, automaticky je v danej xvili mimo. toto je novy slovensky fenomen ktory sa uz akosi udomacnil.

mila zitka, odskodnuju sa len zivy, takze tyx 25 neni odskodnenie pre simonku, ale trest pre "maminku"
ak sa jej preukaze vina, 15+ bez mihnutia oka

Taký fenomém čo popisuješ sa neudomácni, aspoň nie u všetkých.
Duševne chorá matka, či agresívna matka, či otec by sa nemali starať o deti, ale mali by sa liečiť. Len žiaľ na to, že bola problematická matka, otec sa príde až moc neskoro, keď už je zničený život dieťaťa, blízkych aj matky. A na to okolie nereaguje, reaguje až potom, keď sa niečo stane. Tak ako aj v tomto prípade. Simonke už nič nepomôže, či sa matka polepší, či nie, už jej nik nevráti život. :mee: A určite toto nebude výstraha pre ostatné nezodpovedné matky. Tie budú žiť tak ako doteraz, pokiaľ samé nebudú chcieť zmeniť svoj život... A toto sa nedá ospravedlniť ničím.
mona091
05.07.10,09:30
u mna je kazdy zivot rovnocenny - vsetky obete su bezbranne,
aj ustava povysuje zivot nad vsetko ostatne,

a vrah, ktory umyselne vezme zivot akymkolvek sposob, je u mna rovnakym vrahom bez ohladu, kolko rokov jeho obet mala,
tam by boli tvrde tresty (zial, nefunguje to tak),

ale su situacie, kedy vinnik svojim postojom, pristupom, okolnostiami vezme inemu zivot, a pre neho je trest uz len ZIT dalej (aj matky, ktorym dieta vypadlo z okna, kym boli matky v kupelke, aj matky, ktorym deti skocili pod vlak, aj soferi, ktori nezvladli situaciu v premavke a td.)(,

takze, preco dat vyssi trest tej druhej skupine oproti prvej?
stormcatcher
05.07.10,09:45
u mna je kazdy zivot rovnocenny - vsetky obete su bezbranne,
aj ustava povysuje zivot nad vsetko ostatne,

a vrah, ktory umyselne vezme zivot akymkolvek sposob, je u mna rovnakym vrahom bez ohladu, kolko rokov jeho obet mala,
tam by boli tvrde tresty (zial, nefunguje to tak),

ale su situacie, kedy vinnik svojim postojom, pristupom, okolnostiami vezme inemu zivot, a pre neho je trest uz len ZIT dalej (aj matky, ktorym dieta vypadlo z okna, kym boli matky v kupelke, aj matky, ktorym deti skocili pod vlak, aj soferi, ktori nezvladli situaciu v premavke a td.)(,

takze, preco dat vyssi trest tej druhej skupine oproti prvej?
to je otázka nad uvahou, alebo patri mne?
mona091
05.07.10,10:10
to je otázka nad uvahou, alebo patri mne?

to je basnicka otazka, dnes uz viem, ako funguje zivot, a ze idealizmus don nepatri,

ale tiez viem, a verim tomu, ze ak je zachraneny, co len jeden zivot, tak ten boj zmysel ma,

preto si myslim, ze ak sa ludia zaujimaju o okolie a aktivne riesia problemy,
(napriklad, aby deti neboli vo vychove rizikovych skupin), je to ok, ale
aby sme bojovali za odstrel nevyrieseneho pripadu, len preto, lebo z nasho pohladu sa zda, ze sa matka isla ozrat a vykaslala sa na decko, alebo matka isla na wecko, a nezabezpecila balkon, to sa mi zda uz len ako ventilacia.
treba najprv odtranit priciny, tak znizovat nasledky,
ale je to urcite tachsie, lahsie je odsudit

a este: nic nie je iba cierne a biele
lenkak
05.07.10,14:21
Každý smútil, len matka s fotrom sa opíjali niekde v bare...

ešte k tomuto
uvediem prípad zo života:
Naši známi mali 3 deti, z toho dve hluchonemé. Ich rodičia si občas vypili, ale boli všetci pokope. Raz ten najmladší, keď už mal cez 18rokov, išiel s priateľkou do reštaurácie za dedinou. Keď sa už vracali naspäť zrazilo ich auto, auto predbiehalo kamion, darmo autá trúbili, oni boli chrtom, nepočuli trúbenie,obaja boli hluchonemí. Dievča prežilo, chlapec nie. :mee: Spolužiaci spravili na mieste nehody malý pomníček, dá sa tam zapáliť sviečka, dať kvietok. Je to nedaleko od nášho rodičovského domu. Už je tomu zo 10 rokov, aj viac. Ale keď som stretla otca raz na dušičky, sám ma poprosil, aby som na ten pomníček zaniesla kvietok, zapálila sviečku, lebo on od tej nehody nemôže ísť na to miesto, už len keď musí tadiaľ, má problém, má aj dva- tri dni "pokazené", a aby to prekonal je v liehu, že on si sviečku zapáli radšej doma.

Možno tá matka má rovnaký problém, každý sa ináč stavia ku tragédii, ale je strašne nepochopiteľné, že ona klamala, vedela čo sa stalo a nepovedala to hneď. :(
Danila
05.07.10,14:46
oni mohli, mali šancu. Len boli moc slabí na to, aby to zvládli. Zrkadlo nestačilo. 2 mesiace som sa zaoberala tým mužom čo som spomínala. Popri práci, a nepodarilo sa mi mu pomôcť, mohla som robiť čo som chcela. A nikto ho neodsotil, jeho otec mu bol nablízu, s deťmi sa stretával, bol 3x na liečení, mala som to priamo na tanieri, čo dokáže urobiť aj absťák, aj alkohol v krvi. Mal šancí viac a nedokázal ich využiť.
Potom čo robiť s takýmito ľuďmi?Lenka, nemôžem nič iné, ako oceniť Tvoju empatiu a pomoc komukoľvek. Ale sú takí, čo to skúšajú 2O x, ba možno 20 rokov a viac. Ja som len trpezlivejšia, lebo trpezlivosť ruže prináša. Závislosť nie je šport, skôr u nej platí, ponáhľaj sa človeče pomaly....:). Moje písanie je ťažkopádne, takže občas nečitateľné. Polepším sa.;)
Ajuška
05.07.10,14:46
...Možno tá matka má rovnaký problém, každý sa ináč stavia ku tragédii, ale je strašne nepochopiteľné, že ona klamala, vedela čo sa stalo a nepovedala to hneď. :(
...naopak... je to pochopiteľné... (neospravedlňujem ju)... bez ohľadu na okolnosti za ktorých sa tragédia udiala... peklo ktorým prešla, nedokázala normálne spracovať... pretože aj pre ňu (napriek všetkým titulom, ktoré jej verejnosť uštedrila) to určite bolo šokujúce...
...žiadne prirovnania nie sú adekvátne... ale nie jeden za "normálneho" sa považujúci človek sa obdobne zachoval trebárs pri usmrtení chodca autom...

...ľahko... v kľude a v pohode padajú vyhlásenia... akoby sa ten či onen v danom okamihu zachoval... bohužiaľ, je to len bohapustá teória... až sa ocitneme zoči-voči danému tlaku... reagujeme podľa toho, na čo v onom okamihu máme...

...pre "tento" mechanizmus doslova neznášam odsudzovanie človeka človekom................
Danila
05.07.10,14:51
to je otázka nad uvahou, alebo patri mne?Teda, ja som Ti chcela niečo napísať, ale pri pohľade na Tvoj obrázok mi vypadla klávesnica, myš aj odpoveď z hlavy. Som zamorená negatívnou energiou po strop mojej izby. Mám rozkúsaný jazyk dokrvava:rolleyes:......A to sa tu ešte nikomu nepodarilo zastaviť ma v rozjazde pre hviezdy.;)
P.S. Nevymeníš ten hrôzostrašný pohľad za úsmev?:)
lenkak
05.07.10,14:56
...naopak... je to pochopiteľné... (neospravedlňujem ju)... bez ohľadu na okolnosti za ktorých sa tragédia udiala... peklo ktorým prešla, nedokázala normálne spracovať... pretože aj pre ňu (napriek všetkým titulom, ktoré jej verejnosť uštedrila) to určite bolo šokujúce...
...žiadne prirovnania nie sú adekvátne... ale nie jeden za "normálneho" sa považujúci človek sa obdobne zachoval trebárs pri usmrtení chodca autom...

...ľahko... v kľude a v pohode padajú vyhlásenia... akoby sa ten či onen v danom okamihu zachoval... bohužiaľ, je to len bohapustá teória... až sa ocitneme zoči-voči danému tlaku... reagujeme podľa toho, na čo v onom okamihu máme...

...pre "tento" mechanizmus doslova neznášam odsudzovanie človeka človekom................

ja neodsudzujem, ja len nechápem ten postoj a postup. Ak je psychicky chorá, tak prečo sa na to prišlo teraz a nie pred tragédiou? Ak bola chorá, tak sa mala liečiť, ale ona sa asi nechcela liečiť, alebo si nechcela priznať, že má nejaký problém, až teraz. Mohlo sa predísť tragédii, ale to by si musela najprv ona uvedomiť, čo sa s ňou deje a ako žije. Teraz to už Simonke nepomôže...

Darmo si človek vopred predstavuje takú chvíľu či onakú, čo by spravil a čo nie, keď príde, nemá takú podobu, akú si predstavoval.
Všetko treba zažiť na vlastnej koži, aby sa dalo chápať.

P.S: Ja osobne sa bojím ísť so synom k rieke, blízo brehu, nie to ešte večer. Všeličo sa môže stať, stačí že sa pošmyknem ja, alebo on. Ale to som ja...
lenkak
05.07.10,14:58
Lenka, nemôžem nič iné, ako oceniť Tvoju empatiu a pomoc komukoľvek. Ale sú takí, čo to skúšajú 2O x, ba možno 20 rokov a viac. Ja som len trpezlivejšia, lebo trpezlivosť ruže prináša. Závislosť nie je šport, skôr u nej platí, ponáhľaj sa človeče pomaly....:). Moje písanie je ťažkopádne, takže občas nečitateľné. Polepším sa.;)

v mojom prípade už viac nechcel, nebolo to tým, že by som bola netrpezlivá.
lenkak
05.07.10,15:51
stormcatcher
05.07.10,15:52
Teda, ja som Ti chcela niečo napísať, ale pri pohľade na Tvoj obrázok mi vypadla klávesnica, myš aj odpoveď z hlavy. Som zamorená negatívnou energiou po strop mojej izby. Mám rozkúsaný jazyk dokrvava:rolleyes:......A to sa tu ešte nikomu nepodarilo zastaviť ma v rozjazde pre hviezdy.;)
P.S. Nevymeníš ten hrôzostrašný pohľad za úsmev?:)
:) ;) :o :--- spokojna? dufam, ze mi nenaznacujes aby som ti uhradil klavesnicu a mys. potom sa nejako pomaly rozbiehas. vyvetraj si hlavicku a hned ta aj negativna energia opusti, a na ten jazycek - Dr. Maresh, nemocnica ba-ruzinov, len aby si mi cestou nevykrvacala ;)
iriska
05.07.10,16:37
Viete, musela som prepnúť správy keď som videla tie davy ľudí, ktorí boli dievčatku zapáliť sviečku. Kde boli keď nevideli tú "výchovu" dieťaťa predtým?

Na druhej strane, stretla som sa so situáciou, keď osoba videla týranie dieťaťa (bolo veľakrát hladné, rodičia sa bili a rezali v alkoholickom opojení, do noci vykrikovali, dieťa chodilo po susedoch požičiavať peniaze alebo suché rožky na desiatu) a na sociálke "udávajúcemu" povedali, že oni boli prešetrovať, dieťa povedalo, že sa nič také nedeje (celé dni bolo strašené, že ak by prišli tety zo sociálky tak už nikdy rodičov neuvidí) a že čo robí paniku.
pavol54
05.07.10,16:47
Palino, mal by si pravdu a to úplnú,keby sa jednalo len o toho daného jedinca, ale tu zaplatilo za to životom jedno bezbranné,malé dieťa!!! Keď sa niekto chce zničiť a odmieta pomoc tak nech sa aj zničí-je dospelý človek,má svoju hlavu,ale nech neubližuje nevinným a tobož nie deťom...
Palo, uvedomujem si že som použil silné slová( za nimi si aj stále stojím), lebo ja smrť dieťaťa ( na rozdiel od niektorých spoludiskutujúcich) neviem ničím ospravedlniť, proste ničím...A vlastne som prekvapený že aj to niekto dokáže-úmrtie dieťaťa niečím ospravedlniť,však to sa ani nedá...
Asi sme sa nepochopili, ja nikoho za nič neospravedlňujem, len som chcel napísať to, že my nie sme povolaní súdiť nikoho, za akýkoľvek zločin za každý skutok budeme na sto percent súdení našim najvyšším sudcom (či tomu veríme alebo nie, ale životná skúsenosť ma denno denne utvrdzuje v tomto presvedčení) a budú súdení aj tí ktorí mohli tomuto zavrhnutia hodnému skutku zabrániť a neurobili tak.
Mne keby bol pred dvadsiatimi rokmi niekto povedal priamo moju skutočnú realitu - že som bezdomovec tak ho pre urážku prizabijem, lebo som sa za neho vtedy nepovažoval, nie každý sa dokáže z vyhrabať z bezvýchodiskovej situácie, dnes som na to hrdý že sa mi to podarilo, preto som sa ťa pýtal bol si už niekedy v bahne?
My tu len môžeme hodnotiť čo sa stalo z nám známych faktov nič viac nič menej.
marjankaj
05.07.10,17:08
Asi sme sa nepochopili, ja nikoho za nič neospravedlňujem, len som chcel napísať to, že my nie sme povolaní súdiť nikoho, za akýkoľvek zločin za každý skutok budeme na sto percent súdení našim najvyšším sudcom (či tomu veríme alebo nie, ale životná skúsenosť ma denno denne utvrdzuje v tomto presvedčení) a budú súdení aj tí ktorí mohli tomuto zavrhnutia hodnému skutku zabrániť a neurobili tak.
Mne keby bol pred dvadsiatimi rokmi niekto povedal priamo moju skutočnú realitu - že som bezdomovec tak ho pre urážku prizabijem, lebo som sa za neho vtedy nepovažoval, nie každý sa dokáže z vyhrabať z bezvýchodiskovej situácie, dnes som na to hrdý že sa mi to podarilo, preto som sa ťa pýtal bol si už niekedy v bahne?
My tu len môžeme hodnotiť čo sa stalo z nám známych faktov nič viac nič menej.

Škoda hádzať perly sviniam, ako hovoria kresťania.:mee:
danushka
05.07.10,17:13
Škoda hádzať perly sviniam, ako hovoria kresťania.:mee:

Obávam sa Janko, že nech staré latinské výroky akokoľvek múdro a honosne znejú spolu so starými kresťanskými pravdami, stále budú v téme tejto použité proti nám...
lenkak
05.07.10,17:39
Asi sme sa nepochopili, ja nikoho za nič neospravedlňujem, len som chcel napísať to, že my nie sme povolaní súdiť nikoho, za akýkoľvek zločin za každý skutok budeme na sto percent súdení našim najvyšším sudcom (či tomu veríme alebo nie, ale životná skúsenosť ma denno denne utvrdzuje v tomto presvedčení) a budú súdení aj tí ktorí mohli tomuto zavrhnutia hodnému skutku zabrániť a neurobili tak.
Mne keby bol pred dvadsiatimi rokmi niekto povedal priamo moju skutočnú realitu - že som bezdomovec tak ho pre urážku prizabijem, lebo som sa za neho vtedy nepovažoval, nie každý sa dokáže z vyhrabať z bezvýchodiskovej situácie, dnes som na to hrdý že sa mi to podarilo, preto som sa ťa pýtal bol si už niekedy v bahne?
My tu len môžeme hodnotiť čo sa stalo z nám známych faktov nič viac nič menej.

ľahko je dostať sa do bahna, ľahko je vliesť do omámenia alkoholu, či iného opojenia, zabudnutia, ale ťažko je z tadiaľ sa vyhrabať a postaviť sa na vlastné nohy. Väčšinou si človek ani neuvedomí, kde sa nachádza. A kto mu chce pomôcť, ten skoro vždy vyjde na posmech. Pavol Tebe gratulujem, že sa Ti to podarilo. Máš byť na čo hrdý. :)
aneurizma
05.07.10,18:16
Ahojte, v poslednom čase každodenne čítam o stratenom dievčatku z HC, ktoré je nezvestné už týždeň :mad:, a pomaly si myslím , že už asi fakt nežije:mee::mee::mee:,ale zaujíma ma iná vec- dievčatko sa údajne stratilo, keď rodičia boli opitý a proste ešte o 22 hod. 3 r. dievčatko behalo po ulici a hľadajú ho teraz desiatky policajtov a dobrovolníkov a otec si sedí v krčme a mama mení výpovede, klame až sa práši-najnovšie ju akože niekto ovalil- nemali by byť títo rodičia dávno za mrežami o chlebe a vode,keďže maria pátranie po dcére a ide tu o život? Nemajú policajti keď ide o život nejaký mimoriadny prostriedok aby ich poriadne "priškripli", aby neklamali a možno zachránili život? Alebo sú u nás také zákony, že kašleme na rodičov, aj keď kvoli ním zomrie človek?Myslím,že v Číne by to riešili troška inak a nekompromisnejšie...- toto je tá demokracia naša a pritom sa neviem prečo bránime trestu smrti, len to zbytočne škodí ostatným spoluobčanom...

http://krimi.cas.sk/clanok/171886/pripad-zmiznutej-simonky-matka-matie-policiu-a-meni-vypovede.html

Dobrý večer, usudzujúc podľa Vášho príspevku ste veľmi prísny a nekompromisný kritik chýb, ktorých sa dopúšťajú rodičia. Nechcem zľahčovať to, čo sa stalo. Môj názor je iný, myslím si, že rodičmi sa nerodíme, rodičmi sa stávame. A tak ako v práci, tak ako v živote, rovnako aj vo výchove narobíme veľmi veľa chýb. Ja viem, teraz to vyzerá, že sa tých opitých rodičov zastávam. Opak je pravdou, nezastávam, ale si myslím, že urobiť v správny čas správne rozhodnutie, také, aby neohrozilo mňa a moje deti, moju najbližšiu rodinu, je veľmi, ale naozaj veľmi ťažké. Možno matka zobrala svoju malú dcéru k vode preto, že tam urobila rozhodnutie. Potrestala samú seba, svoju rodinu a najhorší trest vybrala pre svoju malú dcérku. To, že na Slovensku neexistuje trest smrti za spáchané činy, je len dobre. V justícii existujú justičné omyly, rovnako ich spôsobili ľudia svojimi nesprávnymi rozhodnutia, ktoré spôsobili smrť človeka. Niektoré prípady sa opakovane prešetrili a zistilo sa, že súd odsúdil úplne nevinného človeka. Nesúďme sa navzájom ostrým a nezvratným súdom, ktorý niekedy vyhráva ruka v ruke so spravodlivosťou, ale niekedy aj prehráva a darovaný život, ktorý raz vezmeme, nikto nikdy späť nevráti.....
Pekný večer a pekný pracovný týždeň želám.
Danila
05.07.10,18:22
ľahko je dostať sa do bahna, ľahko je vliesť do omámenia alkoholu, či iného opojenia, zabudnutia, ale ťažko je z tadiaľ sa vyhrabať a postaviť sa na vlastné nohy. Väčšinou si človek ani neuvedomí, kde sa nachádza. A kto mu chce pomôcť, ten skoro vždy vyjde na posmech. Pavol Tebe gratulujem, že sa Ti to podarilo. Máš byť na čo hrdý. :)Lenka, trošku Ti dnes nerozumiem. Ale my dve to predýchame bez straty desiatky.:)
Posmech? Určite Ťa vysmeje len blbec. Najťažšia zrážka je síce zrážka s blbcom, ale ak z nej vyjdeš víťazne, aj blbec sa pokloní......:)
P.S. A Pavlovi rovnako posielam môj obdiv.;)
babi2
05.07.10,19:12
...naopak... je to pochopiteľné... (neospravedlňujem ju)... bez ohľadu na okolnosti za ktorých sa tragédia udiala... peklo ktorým prešla, nedokázala normálne spracovať... pretože aj pre ňu (napriek všetkým titulom, ktoré jej verejnosť uštedrila) to určite bolo šokujúce...
...žiadne prirovnania nie sú adekvátne... ale nie jeden za "normálneho" sa považujúci človek sa obdobne zachoval trebárs pri usmrtení chodca autom...

...ľahko... v kľude a v pohode padajú vyhlásenia... akoby sa ten či onen v danom okamihu zachoval... bohužiaľ, je to len bohapustá teória... až sa ocitneme zoči-voči danému tlaku... reagujeme podľa toho, na čo v onom okamihu máme...

...pre "tento" mechanizmus doslova neznášam odsudzovanie človeka človekom................
Ja osobne si myslím, že všetci tu diskutujúci cítia túto škaredú udalosť rovnako, a preto mi prídu tieto prekáračky nepochopiteľné. Mne raz dávno jedna veľmi múdra stará žena povedala "Neodsudzuj človeka za to čo robí, keď nevieš prečo to robí" a od vtedy sa toho snažím držať. Samozrejme, že mi je veľmi ľúto, čo sa stalo, sama mám vnuka v tom veku, a nechcem ani aby sa mi to vo sne prisnilo :mee:
buchač
05.07.10,19:28
u mna je kazdy zivot rovnocenny - vsetky obete su bezbranne,
aj ustava povysuje zivot nad vsetko ostatne,

a vrah, ktory umyselne vezme zivot akymkolvek sposob, je u mna rovnakym vrahom bez ohladu, kolko rokov jeho obet mala,
tam by boli tvrde tresty (zial, nefunguje to tak),

ale su situacie, kedy vinnik svojim postojom, pristupom, okolnostiami vezme inemu zivot, a pre neho je trest uz len ZIT dalej (aj matky, ktorym dieta vypadlo z okna, kym boli matky v kupelke, aj matky, ktorym deti skocili pod vlak, aj soferi, ktori nezvladli situaciu v premavke a td.)(,

takze, preco dat vyssi trest tej druhej skupine oproti prvej?

Trestné právo o tom pojednáva ...ale veď si si čiastočnú odpoveď aj sama dala ...;)
lenkak
05.07.10,19:33
Lenka, trošku Ti dnes nerozumiem. Ale my dve to predýchame bez straty desiatky.
Posmech? Určite Ťa vysmeje len blbec. Najťažšia zrážka je síce zrážka s blbcom, ale ak z nej vyjdeš víťazne, aj blbec sa pokloní......
P.S. A Pavlovi rovnako posielam môj obdiv.

Danila
môžem Ti uviesť aj osobnejší príklad.
Môj brat. Od mala výkvet, agresívny, neposlušný, čím starší, tým horší. Kradol peniaze, víno, alkohol, cigarety, šperky, a rodičia mohli mu dohovárať, zmlátiť ho ako žito. Nič nepomohlo, jemu proste vyhovoval jeho spôsob života, on svoje pitie nepovažoval za problém, ani agresiu. Mamina ho obhajovala, že on sa zmení, ocino neveril. Naše šťastie, že odišiel od nás sám. Čo robiť s takým človekom, ktorý sa Ti smeje do očí, že on je v pohode, pričom jeho agresia ubližovala najmä matke? Ja svoje modriny nepočítam, nebolo ich veľa, ja som mala 12 rokov keď odišiel, dosť som pozabúdala, ale že ubližoval našej mamine, hlavne psychicky, fyzicky len raz a on to považoval, že však o nič nešlo na to sa zabudnúť nedá... Moja rodina sa skoro rozpadla, chvalabohu nejako sme to zvládli, ale mamina dodnes má v očiach smútok, keď sa spomenie brat. Predsa bol jej to syn, čo s takými deťmi? Liečiť sa nechcú, smejú sa, mám ho považovať za blbca? Je to jeho život, jemu vyhovuje. Aj keď som mala len jedny nohavice, nevadilo mi to, hlavne že chleba a teplo bolo vždy, od 12tich mám oveľa kľudnejší život, bez kriku a neistoty...
Dodnes neznášam krik, vyhýbam sa takým situáciam, neznášam, keď sa niekto na mňa hnevá a robím všetko proti tomu, aby som zabránila vzniku hnevu na druhej strane.
Takže Danilka, ver tomu, že o čo píšem, nie je len o zrážke s blbcom.

P.S: Ešte ani jeden rok neubehol, čo by som si nespomenula na jeho narodeniny, či meniny, Vianoce aj iné sviatky, stačí že vidím nápis s jeho menom. A nie je mi jedno ako žije, stále je v mojom srdci ako brat, nie ako blbec, mne by úplne stačilo, keby prišiel pozrieť aspoň na pár minút maminu.
lujza.j
05.07.10,19:55
dnes som bola v HC, sondovala som infošky od miestnych, rodičia malej alkoholici:( ale to už asi všetci vieme, údajne ju aj bili:mee::mee: miesto kde mala malá spadnuť do vody alebo pošmyknúť sa nie je takým miestom:mad::mad::mad: je to miesto kde breh ide pekne plynule do vody, takže pošmyknutie asi ťažko :rolleyes:
danushka
05.07.10,20:28
dnes som bola v HC, sondovala som infošky od miestnych, rodičia malej alkoholici:( ale to už asi všetci vieme, údajne ju aj bili:mee::mee: miesto kde mala malá spadnuť do vody alebo pošmyknúť sa nie je takým miestom:mad::mad::mad: je to miesto kde breh ide pekne plynule do vody, takže pošmyknutie asi ťažko :rolleyes:

...v HC je presne taká istá polarizácia ako tu...a to slovo ÚDAJNE je veľmi dôležité...
Zbierať infošky od miestnych, to je agentúra JPP:rolleyes:
Celý Hlohovec pozná túto rodinu a kde bol ten Hlohovec doteraz ?

A nedalo mi, musím ešte niečo povedať, ale to už naozaj pením pri PC...
Keď sa takto chodí na miesto činu po infošky, čo tak rozmiestniť pri Váhu predajné stánky, jarmočníkov s balónikmi a grilovaným mäsom, kvetinárov, toľko národa pri atrakcii treba aj napojiť a nakŕmiť...:mad::mad::mad:
A najlepšie by bolo matku ukrižovať pri Váhu, aby si mohol každý do nej kopnúť a opľuť ju, že?
cloe
05.07.10,21:09
Problém je podľa mňa v tom, že už táto "matka" sa možno sama narodila do pomerov, ktoré my - matky /čo máme z jej konania husiu kožu/ si nevieme ani predstaviť. Možno, nevieme...
Nevieme, nemôžeme súdiť. Môžme len pomáhať, ak sa dá.
Tak ako tu spomenul niekto predo mnou /tuším že Danila/, tiež pravidelne kupujem NotaBene a za každé číslo zaplatím aj niekoľkokrát;). Mám takú jednu "svoju" predajkyňu, ktorá má tiež malé dievčatko a ktorá je vždy šťastná, že ma vidí. To mi stačí. Neviem, či jej pomôžem, ale nerozmýšľam tak, ako moja priateľka, ktorá povie, že aj tak si za to kúpi fľašu.
Ja to neviem a vždy dúfam, že za to malej kúpi čokoládu...

P.S. Tiež viem, čo je to byť na dne, aj keď nie sociálne a preto som sa naučila nikoho nesúdiť, nemám na to skrátka právo.
lujza.j
06.07.10,05:56
...v HC je presne taká istá polarizácia ako tu...a to slovo ÚDAJNE je veľmi dôležité...
Zbierať infošky od miestnych, to je agentúra JPP:rolleyes:
Celý Hlohovec pozná túto rodinu a kde bol ten Hlohovec doteraz ?

A nedalo mi, musím ešte niečo povedať, ale to už naozaj pením pri PC...
Keď sa takto chodí na miesto činu po infošky, čo tak rozmiestniť pri Váhu predajné stánky, jarmočníkov s balónikmi a grilovaným mäsom, kvetinárov, toľko národa pri atrakcii treba aj napojiť a nakŕmiť...:mad::mad::mad:
A najlepšie by bolo matku ukrižovať pri Váhu, aby si mohol každý do nej kopnúť a opľuť ju, že?
....každý má právo na svoj názor, ty tiež nevieš koho som ja myslela pod slovom "miestnych" a určite som tam nebola za účelom zbierrať infošky
Stanislav 1975
06.07.10,06:40
...v HC je presne taká istá polarizácia ako tu...a to slovo ÚDAJNE je veľmi dôležité...
Zbierať infošky od miestnych, to je agentúra JPP:rolleyes:
Celý Hlohovec pozná túto rodinu a kde bol ten Hlohovec doteraz ?

A nedalo mi, musím ešte niečo povedať, ale to už naozaj pením pri PC...
Keď sa takto chodí na miesto činu po infošky, čo tak rozmiestniť pri Váhu predajné stánky, jarmočníkov s balónikmi a grilovaným mäsom, kvetinárov, toľko národa pri atrakcii treba aj napojiť a nakŕmiť...:mad::mad::mad:
A najlepšie by bolo matku ukrižovať pri Váhu, aby si mohol každý do nej kopnúť a opľuť ju, že?

Samozrejme, že ju treba opľuť- sposobila smrť vlastnej dcéry,to nieje len tak, že ja nič -ja muzikant!!!
Mimochodom je smiešne a scestné ak niekto zabitie ospravedlľnuje sociálnou situáciou- to je zvrátenosť, mala by trpieť ako trpelo to dievčatko, ktoré prišlo o život kvoli nejakej špine...
kukučka
06.07.10,07:00
keby sa ešte upaľovalo, ty by si prvý škrtol zápalkou...alebo by si bol inkvizítor? :mee:
Stanislav 1975
06.07.10,07:06
keby sa ešte upaľovalo, ty by si prvý škrtol zápalkou...alebo by si bol inkvizítor? :mee:

Kukina, zas nepreháňaj, nikoho nechcem upalovať- len nenávidím, keď niekto obhajuje zločinca a neľutuje obeť- dieťa je niečo posvatné, nedotknuteľné, sa nevie brániť a je mi zle z toho ako niektoré matky, čo by mali mať v sebe aspon kúsok materinského citu obhajujú takú ženu-našťastie sú v menšine, na facebooku sú ľudia, ktorí vedia kto je obeť a kto zločinec...
Stanislav 1975
06.07.10,07:14
A ešte niečo- som zvedavý, či by takéto kecy mali aj keby nedajbože niekto ublížil ich dieťaťu - či by sa odvolávali na to, že netreba nikoho súdiť a a nevieme aký mal na to dovod- veľmi by som bol zvedavý potom na ten názor...- Samozrejme, nikomu nič zlé neprajem a chcem aby všetci ľudia boli šťastní a spokojní a preto nenávidím ľudí čo ubližujú deťom- ako som si prečítal tak niektorým sa to zdá zvláštné a čudné,ale ja som proste už taký a iný už nebudem...
lenkak
06.07.10,07:30
Stanko
asi sa riadiš heslom: oko za oko, zub za zub.
Ja osobne tú ženu neobhajujem, a už vôbec neospravedlňujem, ale ani nesúdim, súdiť treba, ale na to sú súdy, aký trest bude mať, možno sa matka spamätá, len škoda, že susedia, či rodina nedali skôr vedieť, aký je to človek. A toto ja nemám rada, že každý na druhého prstom ukazuje, aký je, ale pritom nikoho neupozorní /napr. sociálnych pracovníkov/, lebo sa bojí. A rodina tá radšej mlčí...
Llívia
06.07.10,07:48
mimotemy
...- preco na robenie deti nie je povolenie? Lebo boh stvoril človeka, ale zabudol si to dať patentovať, tak to teraz robí kde aký debil.
a kedze deti rodia aj dementi a inac naruseni, ich nezodpovednost, pripadne nesvojpravnost dopredu je jasna, tak zodpovednost musi prevziat
niekto ini, ale tu uz nikto nechce prevziat, a potom vznikaju taketo tragedie
kukučka
06.07.10,07:48
Stano, všetkým nám je ľúto čo sa stalo, len nie všetci dokážeme opľuť a hodiť kameňom. Zakazuje sa fajčiť, ale poniektorí chcú legalizáciu drog, naša deti na spolužitie nepotrebujú papier a poniektorí politici a novinári nás presviedčajú, že je ten papier veľmi potrebný, ale zrazu len homosexuálom, prečo nie všetkým? V našej spoločnosti je tolerancia voči alkoholu privysoká, tu sa treba angažovať nám všetkým.
Bionda
06.07.10,07:58
.. ja vôbec nie som nábožne založená, ale vraj sa každému všetko zlé vráti, ... z môjho pohľadu som môj názor prezentovala... ale ja nikdy nebudem sudca a záveň žalobca a vykonávač v jednej osobe :) .... je správne odsúdiť konanie, odsúdiť človeka je už na kompetentných... ;)...
iriska
06.07.10,08:28
Včera som videla dobrý text:

Hádky na internete sú ako špeciálna olympiáda (pozn. olympiáda mentálne zaostalých)
Aj keď vyhráš, stále si retardovaný.
AlaNR
06.07.10,08:30
Na margo toho zhromaždenia, kedy prišli ľudia zapáliť sviečky Váhu:
z 99% to boli ľudia cudzí, ktorí tú rodinu priamo ani nepoznali, ale dali sa dokopy na stránke www.hlohovecko.sk. Asi stovka ľudí na tejto stránke diskutovala, dúfala a plakala...
Prišli tam osobne ľudia až od Žiliny, ktorí v Hlohovci v živote neboli a napriek tomu si dali tú námahu, prísť a venovať tej maličkej aspoň kúsok lásky, keď už sa jej nedostávalo od vlastných...
Danila
06.07.10,08:41
Danila
môžem Ti uviesť aj osobnejší príklad.
Môj brat. Od mala výkvet, agresívny, neposlušný, čím starší, tým horší. Kradol peniaze, víno, alkohol, cigarety, šperky, a rodičia mohli mu dohovárať, zmlátiť ho ako žito. Nič nepomohlo, jemu proste vyhovoval jeho spôsob života, on svoje pitie nepovažoval za problém, ani agresiu. Mamina ho obhajovala, že on sa zmení, ocino neveril. Naše šťastie, že odišiel od nás sám. Čo robiť s takým človekom, ktorý sa Ti smeje do očí, že on je v pohode, pričom jeho agresia ubližovala najmä matke? Ja svoje modriny nepočítam, nebolo ich veľa, ja som mala 12 rokov keď odišiel, dosť som pozabúdala, ale že ubližoval našej mamine, hlavne psychicky, fyzicky len raz a on to považoval, že však o nič nešlo na to sa zabudnúť nedá... Moja rodina sa skoro rozpadla, chvalabohu nejako sme to zvládli, ale mamina dodnes má v očiach smútok, keď sa spomenie brat. Predsa bol jej to syn, čo s takými deťmi? Liečiť sa nechcú, smejú sa, mám ho považovať za blbca? Je to jeho život, jemu vyhovuje. Aj keď som mala len jedny nohavice, nevadilo mi to, hlavne že chleba a teplo bolo vždy, od 12tich mám oveľa kľudnejší život, bez kriku a neistoty...
Dodnes neznášam krik, vyhýbam sa takým situáciam, neznášam, keď sa niekto na mňa hnevá a robím všetko proti tomu, aby som zabránila vzniku hnevu na druhej strane.
Takže Danilka, ver tomu, že o čo píšem, nie je len o zrážke s blbcom.

P.S: Ešte ani jeden rok neubehol, čo by som si nespomenula na jeho narodeniny, či meniny, Vianoce aj iné sviatky, stačí že vidím nápis s jeho menom. A nie je mi jedno ako žije, stále je v mojom srdci ako brat, nie ako blbec, mne by úplne stačilo, keby prišiel pozrieť aspoň na pár minút maminu. Ja viem presne, o čom hovoríš. Viem presne, čo cíti Tvoja matka. Viem presne, čo cítiš Ty. Viem presne, čo cíti "on". A viem celkom presne, čo cíti Tvoj otec. Nevadí, že to len popisujeme každá inak. ;):D. A ten blbec nebol " on ", len tí ostatní, čo nepoznané odsudzujú. A preto som Ti napísala, že ja som trpezlivejšia. Keď Boh dá, aj motyka vystrelí. A ja neveriaca verím, že aj dá, aj vystrelí.....
lenkak
06.07.10,09:42
aby si presne vedela pochopiť, musela by si zažiť / zažívať na vlastnej koži. Vyzerá, že áno. Ale aj tak si mi nezodpovedala na otázku, čo s takým človekom, ktorý sa nechce liečiť,lebo si myslí, že nemá žiaden problém a aj ubližuje iným?
iriska
06.07.10,11:07
Na margo toho zhromaždenia, kedy prišli ľudia zapáliť sviečky Váhu:
z 99% to boli ľudia cudzí, ktorí tú rodinu priamo ani nepoznali, ale dali sa dokopy na stránke www.hlohovecko.sk (http://www.hlohovecko.sk). Asi stovka ľudí na tejto stránke diskutovala, dúfala a plakala...
Prišli tam osobne ľudia až od Žiliny, ktorí v Hlohovci v živote neboli a napriek tomu si dali tú námahu, prísť a venovať tej maličkej aspoň kúsok lásky, keď už sa jej nedostávalo od vlastných...

... a keď už tam boli, mali by teraz otvoriť oči a uvidieť tie týrané deti, manželky, rodičov...., ktorých majú v susedstve a pokúsiť sa niečo s tým urobiť
Danila
06.07.10,11:14
aby si presne vedela pochopiť, musela by si zažiť / zažívať na vlastnej koži. Vyzerá, že áno. Ale aj tak si mi nezodpovedala na otázku, čo s takým človekom, ktorý sa nechce liečiť,lebo si myslí, že nemá žiaden problém a aj ubližuje iným?Lenka, takúto poznáš?
Nechcela som, musela som....:) Koľkokoľvekkrát, až do omrzenia.;)
Altrix
06.07.10,11:50
Na obranu „nevšímavých susedov“ by som povedala - kombinácia nižšej inteligencie, citových porúch osobnosti, prípadne vážnejších psychických problémov, alkohol (a bohvie čo všetko) spôsobuje to, že človek sa chová nezainteresovane, lebo jednoducho nevie čo má robiť, alebo sa bojí. (dáš pokoj – máš pokoj).
Začať musia najbližší. Bohužiaľ v tomto prípade prašť ako uhoď.

Na obranu „matky zrúdy“ by som povedala – všetci diskutujúci majú podľa mňa príliš málo informácii aby mohli súdiť (tí, ktorí súdia), alebo prichádzať k nejakým záverom.

Možno to bola nešťastná náhoda.... možno odsúdenia hodná ľahostajnosť......možno úmyselný čin........a čo ak tej žene napadlo, že takto to bude pre Simonku lepšie?....čo ak prišla celá vystrašená a „rodina“ jej poradila čo má hovoriť?....možno dôsledok chovania nezodpovednej a opitej matky.

Život je plný podobných osudov, aký mala Simonka. Len sa poobzerajme dookola, či by sme nenašli podobný príklad !!! Vieme čo máme robiť ???? Tak robme, alebo zase nevieme??? Všetci sme pobúrení a dotknutí....o mesiac si málokto spomenie...

Simonke už nikto nepomôže, ale možno je niekto narade, komu sa pomôcť dá.
lujza.j
06.07.10,12:01
pre mňa je tragédia aj to, že súdiť ju bude súd, ktorý bude vychádzať z veľmi mála dôkazov možno zo žiadnych o tom ako sa to stalo vie len ONA, je to len tvrdenie "matky", ktorá tvrdí, že sa malá pošmykla, takže v tejto rovine to asi aj zostane. tvrdenie proti tvrdeniu a o jej vine alebo nevine rozhodne súd tak ako rozhodne. bude to už len na sudcovi, ktorý bude mať k dispozícii pravdepodobne znalecký posudok z odboru psychiatrie, takže to môže nakoniec dopadnúť aj tak, že by bola z pod obžaloby ak obžalovaná vôbec bude aj oslobodená:mad::mad::mad:
lenkak
06.07.10,12:07
Lenka, takúto poznáš?
Nechcela som, musela som....:) Koľkokoľvekkrát, až do omrzenia.;)

poznám,
všetko má ale svoje pre aj proti. ;)
Altrix
06.07.10,12:09
Myslím si, že znalecký posudok z psychiatrie bude v tomto prípade objektívny. Toto je prípad, keď každému záleží "na pravde" - nikto nechce nič zahmlievať.
stormcatcher
06.07.10,12:29
pre mňa je tragédia aj to, že súdiť ju bude súd, ktorý bude vychádzať z veľmi mála dôkazov možno zo žiadnych o tom ako sa to stalo vie len ONA, je to len tvrdenie "matky", ktorá tvrdí, že sa malá pošmykla, takže v tejto rovine to asi aj zostane. tvrdenie proti tvrdeniu a o jej vine alebo nevine rozhodne súd tak ako rozhodne. bude to už len na sudcovi, ktorý bude mať k dispozícii pravdepodobne znalecký posudok z odboru psychiatrie, takže to môže nakoniec dopadnúť aj tak, že by bola z pod obžaloby ak obžalovaná vôbec bude aj oslobodená:mad::mad::mad:


Myslím si, že znalecký posudok z psychiatrie bude v tomto prípade objektívny. Toto je prípad, keď každému záleží "na pravde" - nikto nechce nič zahmlievať.
ako som uz pisal, v slovenskom sudnictve sa udomacnil zvlastny fenomen. #84
Danila
06.07.10,12:30
Myslím si, že znalecký posudok z psychiatrie bude v tomto prípade objektívny. Toto je prípad, keď každému záleží "na pravde" - nikto nechce nič zahmlievať.Znalecký posudok bude subjektívny. Toľkokrát, koľko psychiatrov ho vypracuje.
Altrix
06.07.10,12:31
No neostáva mi nič iné, len veriť - už aj kvôli tej Simonke.
Altrix
06.07.10,12:33
Znalecký posudok bude subjektívny. Toľkokrát, koľko psychiatrov ho vypracuje.

Psychiatri podľa mňa majú vypracované metodiky na to, aby sa čo možno najviac vylúčilo subjektívne posúdenie. Aj pri prijímaní na psychiatriu sa diagnóza posudzuje minimálne dvoma lekármi. A okrem toho, treba im trochu veriť. Mám skúsenosti, že sú to odborníci.
Ajuška
06.07.10,12:43
... Všetci sme pobúrení a dotknutí....o mesiac si málokto spomenie...
...záleží od toho, či budú mať novinári zaujímavejšie súuuusto...aby naplnili svoje vačky...;)...


... možno je niekto narade, komu sa pomôcť dá.
...nie možno... ale určite...:cool:...ibaže je to oveľa ťažšie... ako brýzgačky po funuse... :rolleyes: ...
Danila
06.07.10,12:44
Psychiatri podľa mňa majú vypracované metodiky na to, aby sa čo možno najviac vylúčilo subjektívne posúdenie. Aj pri prijímaní na psychiatriu sa diagnóza posudzuje minimálne dvoma lekármi. A okrem toho, treba im trochu veriť. Mám skúsenosti, že sú to odborníci.Ty asi chceš odľahčiť tému a žartuješ. Vidieť pri príjmoch pacientov dvoch lekárov je možno zbožné želanie, ja som tam bola často, a nemala som oči previazané. Až pričasto. Teda aj mám skúsenosti. Také, aj onaké. Takže ja s tebou absolútne nesúhlasím. A ak sleduješ súdne procesy, ktoré nám ponúkajú, skôr sme svedkami dvoch súdnoznaleckých posudkov psychiatrov, ktoré sa diametrálne odlišujú. Musela som ti oponovať. A dôrazne. Ak sleduješ úroveň psychiatrických služieb v Európe, tak vieš, že sme na konci chvosta. A to o niečom vypovedá......
Ajuška
06.07.10,12:44
No neostáva mi nič iné, len veriť - už aj kvôli tej Simonke.
...nechápem... v čo veríš kvôli Simonke???
Altrix
06.07.10,12:51
Nesledujem úroveň psychiatrických služieb v Európe, teda asi neviem. Len píšem o tom, čo som zažila pri prijímaní na oddelenie mojej pribuznej.
Odľahčovať, prípadne žartovať by som si nikdy nedovolila v takejto téme.
Altrix
06.07.10,12:52
...nechápem... v čo veríš kvôli Simonke???
že výsledok vyšetrovania bude objektívny a spravodlivý.
Ajuška
06.07.10,13:07
že výsledok vyšetrovania bude objektívny a spravodlivý.
...to som pochopila... existuje však dajaká "mierka" za utrpenie, ktorým si dieťa prešlo za živa?... či náhradu za jeho život?... ja to v žiadnych číslach nevidím... mám zato, že roky odsedené v base nič z toho Simonke nevrátia... pointa umiestnenia v nápravnovýchovných zariadeniach si myslím, že vo svojej podstate (naivnej) tkvie v tom, aby jedinec... ktorý svojím konaním spôsobil ujmu druhému... mal dostatok času na zmenu svojho zmýšľania... aby sa vo svojom živote niečoho obdobného nedopustil... že realita prináša úplne iný efekt nie je tajomstvom... ;) ...nechcem byť až tak zlá, aby som si od Teba pýtala priamu odpoveď na otázku: aký trest pre matku Ťa uspokojí... vychádzam z toho, že aj Ty stále len tápeš v domnienkach ako sa celá tragédia odohrala... k čomu sú všetky silné slová mimo obliga...:confused:... aby sme zakryli vlastné chyby???
Altrix
06.07.10,13:22
Ty poznáš utrpenie, ktorým dieťa prešlo za živa?
Ak áno, prečo si nič neurobila!! Alebo si a o utrpení Simonky dozvedela z novín?
Aký trest pre matku ma uspokojí? Ak predpokladáš, že tápem v domienkach ako sa celá tragédia odohrala - načo potom predčasná otázka? Ty poznáš všetky okolnosti? Ja nie.
Plačem pri myslienke, že aj toto sa môže stať malému dieťaťu. Verím (naivne ?) v spravodlivosť a objektívnosť.

O tom, že mám svoje chyby nepochybuj. Mám ich - ako každý.
Petra Nová
06.07.10,13:42
pre mňa je tragédia aj to, že súdiť ju bude súd, ktorý bude vychádzať z veľmi mála dôkazov možno zo žiadnych o tom ako sa to stalo vie len ONA, je to len tvrdenie "matky", ktorá tvrdí, že sa malá pošmykla, takže v tejto rovine to asi aj zostane. tvrdenie proti tvrdeniu a o jej vine alebo nevine rozhodne súd tak ako rozhodne.
Nerozumiem veľmi tejto diskusii. Najmä z hľadiska jej významu. Čin matky má nesporne najmenej dva aspekty. Morálny a právny. K tomu morálnemu by som si dovolila napísať výrok Oscara Wilda : Morálka je postoj voči ľuďom, ktorých nemáme radi. Viac k tomu netreba dodať.

Lujza.j Tvoj príspevok som odcitovala práve preto, že si sa vyjadrila k právnym aspektom prípadu a vidíš ich podľa mňa veľmi skreslene. Možno je to tým, že z našich súdnych siení vypadne hocičo a potom máme dojem, že spravodlivosť má ozaj zaviazané oči. Som presvedčená, že vyšetrovanie objektívne preverí tvrdenie matky o nešťastnej náhode. Jestvuje XY metód ako pravdivosť tvrdenia o pošmyknutí možno preveriť a netreba ani sledovať kriminálne seriály. Pokiaľ sú informácie, ktoré boli publikované, aspoň z polovice pravdivé, skôr to vyzerá, že konanie matky bolo premyslené, cielené a chcené. Vylučujúce skratové konanie. Zmene výpovedí matky (pod ťarchou dôkazov) sa nazýva ľudovo - klamanie do neba volajúce. A tak, ako sa objavila fotografia matky s dieťaťom na brehu Váhu, neprekvapilo by ma, keby sa objavili aj ďalšie fotografie.
V tomto prípade verím, že policajti riadne vykonajú svoju prácu, znalci tiež a súdy budú súdiť spravodlivo. To ďalšie ozaj nie je vecou nikoho z nás, pretože na tomto nešťastí už nič nezmeníme.
Danila
06.07.10,13:44
Nesledujem úroveň psychiatrických služieb v Európe, teda asi neviem. Len píšem o tom, čo som zažila pri prijímaní na oddelenie mojej pribuznej.
Odľahčovať, prípadne žartovať by som si nikdy nedovolila v takejto téme.Toto poznáš? Keď si smutný, tak buď aspoň veselý....;)
P.S. Ja Tvoje názory a poznania rešpektujem. Len tie moje iné som potrebovala tiež popísať....:)
Altrix
06.07.10,13:51
Toto poznáš? Keď si smutný, tak buď aspoň veselý....;)
P.S. Ja Tvoje názory a poznania rešpektujem. Len tie moje iné som potrebovala tiež popísať....:)
Veď jasné. :)
Ajuška
06.07.10,13:59
..O tom, že mám svoje chyby nepochybuj. Mám ich - ako každý.
...mrzí ma... že si si moje slová vzala takto osobne...vôbec to nebol môj zámer... iba iné "uhlie" pohľadu...

Na obranu „nevšímavých susedov“ by som povedala - kombinácia nižšej inteligencie, citových porúch osobnosti, prípadne vážnejších psychických problémov, alkohol (a bohvie čo všetko) spôsobuje to, že človek sa chová nezainteresovane, lebo jednoducho nevie čo má robiť, alebo sa bojí. (dáš pokoj – máš pokoj).
Začať musia najbližší. Bohužiaľ v tomto prípade prašť ako uhoď.
...
...v tomto máš kus pravdy... ibaže aj ja som sused... aj Ty si sused... ;) ...prečo z nečinnosti obviňujeme druhých???... Neviem dokonca, prečo by najbližší nemohli byť rovnako pohodlní.........

...Život je plný podobných osudov, aký mala Simonka. Len sa poobzerajme dookola, či by sme nenašli podobný príklad !!! Vieme čo máme robiť ???? Tak robme, alebo zase nevieme??? ...
...vieme?... alebo nevieme... chceme? ...alebo nechceme...
sito
06.07.10,17:05
Práve hlásili. Vo Váhu ďalšie dieťa.
danushka
06.07.10,17:07
Práve hlásili. Vo Váhu ďalšie dieťa.

:eek:
sito
06.07.10,17:09
:eek:

:mee:
lujza.j
06.07.10,19:34
Nerozumiem veľmi tejto diskusii. Najmä z hľadiska jej významu. Čin matky má nesporne najmenej dva aspekty. Morálny a právny. K tomu morálnemu by som si dovolila napísať výrok Oscara Wilda : Morálka je postoj voči ľuďom, ktorých nemáme radi. Viac k tomu netreba dodať.

Lujza.j Tvoj príspevok som odcitovala práve preto, že si sa vyjadrila k právnym aspektom prípadu a vidíš ich podľa mňa veľmi skreslene. Možno je to tým, že z našich súdnych siení vypadne hocičo a potom máme dojem, že spravodlivosť má ozaj zaviazané oči. Som presvedčená, že vyšetrovanie objektívne preverí tvrdenie matky o nešťastnej náhode. Jestvuje XY metód ako pravdivosť tvrdenia o pošmyknutí možno preveriť a netreba ani sledovať kriminálne seriály. Pokiaľ sú informácie, ktoré boli publikované, aspoň z polovice pravdivé, skôr to vyzerá, že konanie matky bolo premyslené, cielené a chcené. Vylučujúce skratové konanie. Zmene výpovedí matky (pod ťarchou dôkazov) sa nazýva ľudovo - klamanie do neba volajúce. A tak, ako sa objavila fotografia matky s dieťaťom na brehu Váhu, neprekvapilo by ma, keby sa objavili aj ďalšie fotografie.
V tomto prípade verím, že policajti riadne vykonajú svoju prácu, znalci tiež a súdy budú súdiť spravodlivo. To ďalšie ozaj nie je vecou nikoho z nás, pretože na tomto nešťastí už nič nezmeníme.
ja to proste vidím z inej strany.súdne siene nesledujem a rôzne krimi. serie tiež nie a hlavne tie pôvodne slovenské, ľudom sa páčia, ale realita je iná.:rolleyes:
danushka
06.07.10,20:21
ja to proste vidím z inej strany.súdne siene nesledujem a rôzne krimi. serie tiež nie a hlavne tie pôvodne slovenské, ľudom sa páčia, ale realita je iná.:rolleyes:

Lujza, Petra vôbec nereagovala na Tvoj príspevok v zmysle porovnávania súdnych siení z JOJky, či amerických kriminálnych filmov;)...
Chcela tým povedať, že darmo sa tu my prekárame, odborníci z radu vyšetrovateľov, psychológov už budú vedieť čo robiť, len okolo tohto prípadu je viac kriku a dohadov z klebetného davu.

Samozrejme, že smrť malého dieťaťa nikoho nenechá chladným a pochopiteľne vnáša veľa pocitov, skôr tých negatívnych.

Napriek tomu si stojím za svojim presvedčením, že žiadna matka vedome svojmu dieťaťu neublíži, lebo materinská a otcovská láska je to najsilnejšie, čo človek môže cítiť.
Ak tu človek zlyhá, som presvedčená, že sa jedná o skrat, ku ktorému môže dôjsť s následkami, ktoré vedú až k tragédii.

Každý z nás má inak postavenú laťku súdnosti, ovládania sa, preciťovania bolesti a zúfalstva. Preto je ťažké chápať nepochopiteľné, zvrátené.

Len Simonkina matka vie o tej svoje laťke, my nie ...
Petra Nová
07.07.10,09:07
Lujza, Petra vôbec nereagovala na Tvoj príspevok v zmysle porovnávania súdnych siení z JOJky, či amerických kriminálnych filmov;)...
Chcela tým povedať, že darmo sa tu my prekárame, odborníci z radu vyšetrovateľov, psychológov už budú vedieť čo robiť, len okolo tohto prípadu je viac kriku a dohadov z klebetného davu.


Danielka, perfektne si ma prečítala. Takže vôbec nemusím vysvetľovať lujze.j, čo som tým príspevkom mienila. A vôbec mi nevadí, že nemáme rovnaký názor na to, čo sa na brehu Váhu stalo.Veď ľudia môžu mať na rôzne veci rôzne názory.:)
bettylou
07.07.10,14:14
... a keď už tam boli, mali by teraz otvoriť oči a uvidieť tie týrané deti, manželky, rodičov...., ktorých majú v susedstve a pokúsiť sa niečo s tým urobiť

len oni?? a my ostatni ne?
buchač
07.07.10,15:21
... a keď už tam boli, mali by teraz otvoriť oči a uvidieť tie týrané deti, manželky, rodičov...., ktorých majú v susedstve a pokúsiť sa niečo s tým urobiť

...len...???????
lujza.j
07.07.10,15:57
Danielka, perfektne si ma prečítala. Takže vôbec nemusím vysvetľovať lujze.j, čo som tým príspevkom mienila. A vôbec mi nevadí, že nemáme rovnaký názor na to, čo sa na brehu Váhu stalo.Veď ľudia môžu mať na rôzne veci rôzne názory.:)
Petra a Danielka ok beriem, 100 ludí 100 rôznych názorov:), asi mám smolu, že sa tento prípad pozerám z iného uhlu pretože viem o čom je vyšetrovanie - trestné konanie.;)
Gabhus
07.07.10,16:41
Musím sa ešte raz pridať. Predtým som písala, že tú matku ťažko súdiť. Napriek tomu si myslím, že nejaký trest si zaslúži. Ale dnes so mnou zamávalo. Bola som v istom hypermarkete a skoro som sa zrazila s vysmiatym dievčaťom a vysmiatou evidentne mamičkou. Skoro som odpadla, bolo to to dievča, ktoré vyhodilo novorodenca zo siedmeho poschodia paneláku s mamičkou, ktorá nevedela, že jediná dcéra je tehotná a porodila tak, že matka v panelákovom byte o tom vraj ani nevedela. Dievčisko malo 17.... Veselo si chodia obidve po svete, hanba žiadna, nič. Ja by som sa asi z mesta minimálne odsťahovala aj s dcérou... Tak neviem, akosi tomuto svetu prestávam rozumieť....
Petra Nová
07.07.10,19:19
Petra a Danielka ok beriem, 100 ludí 100 rôznych názorov:), asi mám smolu, že sa tento prípad pozerám z iného uhlu pretože viem o čom je vyšetrovanie - trestné konanie.;)

Ale veď sa nič nestalo, všetko OK aj z mojej strany.:) A už len dodám, že sme najmenej dve, ktoré vedia niečo o tom, čo je vyšetrovanie a trestné konanie.:)
buchač
07.07.10,19:28
Ale veď sa nič nestalo, všetko OK aj z mojej strany.:) A už len dodám, že sme najmenej dve, ktoré vedia niečo o tom, čo je vyšetrovanie a trestné konanie.:)

Traja...;)
Danila
08.07.10,11:21
Traja...;)Štyria.:)
kukučka
08.07.10,11:33
hamujte, bo príde Lipšic s jeho neslávnym 3x a dosť :D
marjankaj
08.07.10,12:55
Pre Stana zacitujem z ústavy. Alebo nežijeme v právnom štáte? Alebo by radšej chcel aby to tu bolo ako v Iráne alebo v Saudskej Arábii? Zachcelo sa mu niekoho ukameňovať?



Čl.49

Len zákon ustanoví, ktoré konanie je trestným činom a aký trest, prípadne iné ujmy na právach alebo majetku možno uložiť za jeho spáchanie.


Čl.50

(1) Len súd rozhoduje o vine a treste za trestné činy.

(2) Každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu.

(3) Obvinený má právo, aby mu bol poskytnutý čas a možnosť na prípravu obhajoby a aby sa mohol obhajovať sám alebo prostredníctvom obhajcu.

(4) Obvinený má právo odoprieť výpoveď; tohto práva ho nemožno pozbaviť nijakým spôsobom.

(5) Nikoho nemožno trestne stíhať za čin, za ktorý bol už právoplatne odsúdený alebo oslobodený spod obžaloby. Táto zásada nevylučuje uplatnenie mimoriadnych opravných prostriedkov v súlade so zákonom.

(6) Trestnosť činu sa posudzuje a trest sa ukladá podľa zákona účinného v čase, keď bol čin spáchaný. Neskorší zákon sa použije, ak je to pre páchateľa priaznivejšie.
sito
08.07.10,14:27
Škoda sa vám tu oháňať Ústavou a tým, kto čo vie, Simonke to už nič nepovie. Hlohovčania ju uložili k spánku v ktorom sa jej bude večne snívať.

Nerušte ju.


Zatiaľ si pokecajte o tom chlapcovi, čo ho brat nezachránil a ešte ho nenašli vo Váhu, tak máte o čom. Kto je zodpovedný za to, že matka pracovala v Nemecku a syna nenaučila plávať? :( :mad: :mee:
bettylou
08.07.10,15:17
A čo tak založiť tému: Ako som dnes pomohol/hla zanedbanému dieťaťu alebo dieťaťu v núdzi?
Ťaj, to by bolo románov.. :confused::eek:
sito
08.07.10,15:22
A čo tak založiť tému: Ako som dnes pomohol/hla zanedbanému dieťaťu alebo dieťaťu v núdzi?
Ťaj, to by bolo románov.. :confused::eek:

Skús, môžno nebude núdza o príspevky? ;)
stormcatcher
08.07.10,15:45