misomiso
02.07.10,14:09
Prezradite ako spoplatnujete zauctovanie vydanej faktury?

Rad by som to vedel preto, ze my externej uctovnicke platime pausalne. Vydanych faktur mame malo, asi 80 rocne, pretoze predavame iba importerom a velkoobchodom. Uctovnicka robi kompletnu admin. agendu, mzdy, odvody, leasingy, prijate faktury, danove priznania, a pod, neviem odhadnut aky podiel prace predstavuju prave vydane faktury.

Rozmyslam nad spusetim e-shopu. Rad by som vedel odhadnut, aky narast prace to bude predstavovat pre uctovnicku, ak by pocet faktur niekolkonasobne narastol.

Viem, ze niektori uctovnici fakturuju na zaklade poctu dokladov, kolko teda asi stoji zauctovanie vydanej faktury a vsetko, co je s tym spojene?
KEJKA
02.07.10,12:23
ona nerobí faktúry, iba ich eviduje-účtuje?
Nárastom počtu faktúr narastie aj počet položiek/účtovných zápisov. medziročným porovnaním, vyhodnotením získam % nárastu položiek a od toho sa odvíja jednanie o úprave ceny.
Ak v priemere vzrastie počet položiek napr. o 80, tak cena za účto pri sadzbe 0,50 € za položku vzrastie o 40€.
myslím, že pri svojich predbežných kalkuláciách môžeš počítať za každú faktúru 1 - 1,50 €, možno aj 2€, nakoľko ku každej faktúre sa viaže aj platba - ďalšia položka, sledovanie saldokonta, inventarizácia väčšieho počtu pohľadávok, atď, atď.
misomiso
02.07.10,12:54
ona nerobí faktúry, iba ich eviduje-účtuje? Zatial ich neorbi, pretoze je to dost komplikovane, treba komunikovat s odberatelmi v anglictine a kazda faktura sa zvycajne aspon dva razy preraba, pretoze odberatelia vymyslaju. Ten pocet faktur zatial stiham robit ja, ale tie faktury z e-shopu uz bude musiet robit niekt iny.


Nárastom počtu faktúr narastie aj počet položiek/účtovných zápisov. medziročným porovnaním, vyhodnotením získam % nárastu položiek a od toho sa odvíja jednanie o úprave ceny.

No na to som sa prave pytal, kolko ma bude stat zauctovanie faktury so vsetkym, co k tomu patri.


Ak v priemere vzrastie počet položiek napr. o 80, tak cena za účto pri sadzbe 0,50 € za položku vzrastie o 40€.

Tomu velmi nerozumiem.



myslím, že pri svojich predbežných kalkuláciách môžeš počítať za každú faktúru 1 - 1,50 €, možno aj 2€, nakoľko ku každej faktúre sa viaže aj platba - ďalšia položka, sledovanie saldokonta, inventarizácia väčšieho počtu pohľadávok, atď, atď.

1 - 2 EUR vratane vytvorenia faktury? Pravdepodobne na to budeme musit prijat inu uctovnicku, uvazujem aj o tom, ze zalozim na ten e-shop novu firmu. Zatial sa snazim nejako si vopred ekonomicky prekalkulovat financnu narocnost administrativy pre ten e-shop. Neviem, kolko bude tych faktur, mozno ich budu tisicky rocne. Teda podla teba treba ratat cca 1,5 EUR na vydanu fakturu + dalsie vydavky za ine uctovnicke cinnosti (prijate faktury, mzdy, leasigy a pod)?
KEJKA
02.07.10,13:23
nejdem to rozpisovať, uviedla som orientačne nejaké čísla, treba sa dohodnúť s účtovníčkou. E-shop faktúry ti môže automaticky robiť nejaký SW, kto by robil ručne tisícky faktúr? Od spôsobu ich spracovania závisí aj cena.
jedna vec je nahodiť a evidovať každú faktúru=pohľadávku a k nej úhradu a druhá vec riešiť automatizované natiahnutie dokladov do účtovného softu.
misomiso
02.07.10,14:40
Aha - takze budem musiet zistit, ci nejaky slovensky uctovny SW spolupracuje s tym e-shopovym SW, co chcu pouzit. Teda ak by sa generovali faktury automaticky a rovnako by sa nahadzovali so uctovneho SW automaticky, tak potom to neznamena zvysenie prace pre uctovnika? Alebo bude musiet robit este nieco rucne?
KEJKA
02.07.10,14:45
vždy je tam práca naviac, minimálne kontrolná činnosť, zakladanie faktúr, účtovné zápisy, párovanie s úhradami, oprava vzniknutých rozdielov, chýb............