Azuriitko
03.07.10,11:28
Zdravím, mám v izbe drevený strop pozostávajúci zo štyroch trámov nad ktorými sú dosky rôznych šírok, medzi doskami sú medzeri asi tak pol centimetra a menej, a dosky sú mierne zo šikma niektoré, takže je nad nimi malý voľný priestor, tá izba je prerobená komora, ten strop má už svoj vek a mám problém, že sa mi v ňom zabívali mravce. Nieje možné ani ich poriadne lokalizovať. Skúšal som ich do špár postrekovať už všeličím, ale vždy uhynú len tie, ktoré sú priamo postriekané. Nemáte nejakú radu ako sa ich zbaviť bez nutnosti rozoberať strop? (neviem či by to vôbec šlo, minimálne dosť zložito) Najlepšie ak by bol nejaký prostriedok, ktorý by viničil v uzatvorenej miestnosti všetko živé (počul som niečo o dymogam-e ale to už asi neexistuje), alebo niečo čo by si mravce zaniesli do mraveniska a vyničilo by ich to všetkých alebo ja neviem..... Za rady moc ďakujem.
arizona
06.07.10,03:21
tu máš linky na témy MRAVCE, stačí čítať : http://www.porada.sk/729230-post2.html ( používaj vyhľadávač, pred založením novej témy)

Odporúčam prípravok FERDO, kúpiš v každom záhradkárstve. Mravce ten prášok nosia kráľovnej, tá zostáva neplodná. Chce to trochu trpezlivosti, pretože žijúcich mravcov sa síce nezbavíš, ale nebudú sa dalej množiť.
iv01
16.07.10,06:38
ešte asi záleží aj od toho aké máš mravce, či sú záhradné alebo faraóni, lebo niektoré prípravky na faraónov neúčinkujú, tak si aj prečítaj na prípravku či je vôbec vhodný na ničenie tvojich mravcov