stiavnicanka
03.07.10,14:48
Ahoj všetci, v poslednej dobe ma zaujala téma ,,nezávadnosť kuchynského riadu". Kúpila som riad a po zistení výrobcu ,,China" ma pochytila panika a informácia, že po vstupe do EÚ už kuchynský riad nepodlieha kontrole nezávadnosti mi vôbec nevylepšila náladu. Takže teraz už vôbec netušíme v čom varíme a či s každou prípravou jedla nedostávame do seba rad škodlivých látok.
durisovad
03.07.10,13:02
Ja velmi tym kadejakym reklamam o "zdravych" hrncoch neverim. Nasi rodicia a stari rodicia varili v smaltovanych hrncoch a dozili sa v dobrom zdravi vysokeho veku. Moja babicka napr. 90, svokra 85 atd. Myslim si, ze nezalezi na tom, v com varime ale co jeme a v neposlednej miere to, ake geny sme zdedili.
stiavnicanka
04.07.10,12:14
Neviem, ale zdá sa mi, že si celkom nepochopil o čo ide. Kúpila som hrnce a nik mi nevie zaručiť či sú zdravotne nezávadné, lebo vstupom do EÚ sa už nerobí kontrola na kuchynský riad. A ja si myslím, že veľmi záleží na tom v čom varíme. Lebo ak uvaríš aj nezávadnú potravinu /o čom v dnešnej dobe pochybujem, ale to je už o inom/ v hrnci, ktorý je vyrobený z materiálu, ktorý je závadný, tak výsledný produkt tvojho varenia je zdraviu škodlivý. Ale kto Ti zaručí, že hrniec ktorý kúpiš je ,,OK".
buchač
05.07.10,19:33
Neviem, ale zdá sa mi, že si celkom nepochopil o čo ide. Kúpila som hrnce a nik mi nevie zaručiť či sú zdravotne nezávadné, lebo vstupom do EÚ sa už nerobí kontrola na kuchynský riad. A ja si myslím, že veľmi záleží na tom v čom varíme. Lebo ak uvaríš aj nezávadnú potravinu /o čom v dnešnej dobe pochybujem, ale to je už o inom/ v hrnci, ktorý je vyrobený z materiálu, ktorý je závadný, tak výsledný produkt tvojho varenia je zdraviu škodlivý. Ale kto Ti zaručí, že hrniec ktorý kúpiš je ,,OK".

...ej , ej ...hoja , hoja ...paranoja moja ...;)

V dnešnej dobe už nik neručí a nezaručí za nič ...

Číňanov je niečo nad

V krajine žije vyše 1,3 miliardy obyvateľov (stav k roku 2007), čo z nej robí najľudnatejší štát sveta.
takže hádam až také strašné s tou závadnosťou riadov nebude ...či ...?

Ozaj , o akých hrncoch sa vlastne bavíme ???
Čo už len môže byť závadné na kuse železa , skla , keramiky alebo hliny ...???
Na druhej strane ???...nikdy nevieš , od čoho priberieš ...:---:D:D:D

A EÚ ????...hajzli sú to ...bryndzu nám chceli zakázať :(, rum nám vzali :mad:...banány len v určitom zakrivení môžu byť ...;):rolleyes::confused:
Hm ...o ich , doslova , neporiadku - bordeli v ich prevádzkach a zariadeniach by sa litánie dali písať ...
Nie je všetko zlato , čo sa blyští ...