luckkka
03.07.10,15:42
Dobry den,

chcela by som poradit, mam jeden taky napad ale sama este neviem ako ho zrealizovat. Byvam so svojou starou mamou na jednom sidlisku, staram sa o nu, chodim nakupovat, periem, varim, upratujem a zaujimalo by ma keby som si chcela privyrobit takymto pomahanim starsim ludom alebo aj rodinkam ktore su pracovne zaneprazdnene a mali by zaujem o taketo sluzby tu u nas na sidlisku, ak by bol zaujem za nejaku symbolicku cenu, nejde mi o zdieranie ani o nejake velke zarobky.
chcem sa opytat napadlo ma napisat taky inzerat na kazdy vchod tu na sidlisku ze pomozem starsim ludom, alebo v domacnosti s nakupom, pranim, zehlenim, alebo upratovanim, alebo podla potreby kto co potrebuje ale neviem ci to nieje trestne a ak napisem taky inzerat ci nemusim mat zivnost. alebo ci to mozem robit len tak ako brigadu. mam trvaly pracovny pomer na 6 hodin, takze poobede alebo cez vikendy mam cas.

dakujem za kazdu pomoc a radu
Danielle369
04.07.10,15:27
Urob si kurz opatrovatelskej služby a v mieste tvojho bydliska sa popýtaj na obecnom úrade, tam ti poradia a dokonca aj odporučia klientov. Aspoň u nás to tak funguje.
durisovad
04.07.10,15:39
Myslim, ze o sluzby pocas vikendov by bol zaujem, pretoze ako ja viem, profesionalne opatrovatelky mavaju vikendy volne. Niektori ludia by to iste ocenili. Ale aby to bolo legalne, sprav ako radi DAN. Naviac ak ta doporuci obecny urad, ziskas tym doveryhodnost.
luckkka
05.07.10,15:52
No len ja by som to nebrala ako opatrovatelstvo skor ako vypomoc v domacnosti, nakupit, upratat, oprat, vybavit co treba a ist dalej, nemala som namysli opatrovat jednu paniu cely den, skor sa zamerat na tieto sluzby, a co stym ma obecny urad?
prepacte, ze sa pytam, ale nie je mi to jasne, ten kurz nieje zly napad, a tak isto by mi bodol aj ten obecny urad. oni vedu nejaku evidneciu? ja byvam v meste, takze zatial by som to chcela riesit len tu na okoli.
durisovad
05.07.10,16:14
Opatrovatelky, pokial je mi zname, robia aj drobne prace v domacnostiach, nakupuju, rozpravaju sa s klientmi. Myslim, ze inzeratmi vela nedosiahnes, ludia su dnes nedovercivi. Ak by si mala opatrovatelsky kurz a zaevidovala sa v nejakej organizacii, ktora taketo sluzby poskytuje, mala by si lepsiu sancu najst klientov. Aj doporucenie obecneho uradu pokladam za dolezite, ani nie tak pre teba ako pre potencialnych klientov. Myslim si, ze poskytovanie takychto sluzieb len tak, bez "papiera" nie je velmi priechodne. Keby som bola ja v kozi pripadneho klienta, nepustila by som si do domu hocikoho, ale ak by mi ho doporucila nejaka hodnoverna organizacia alebo pracovnik obecneho uradu, pomoc by som privitala.
korela
05.07.10,18:56
Ak som ťa správne pochopila, ty si chceš iba privyrobiť službami pre domácnosť, nemáš záujem o opatrovateľstvo v klasickom zmysle. Na sídlisku, kde ťa ľudia poznajú. Ako ti už vyššie radili, bolo by vhodné zájsť na obecný úrad a poprosiť o tvoju "podporu". Vyhneš sa oznamom, bude to dôveryhodnejšie.
Možno malá inzercia by stačila.


Pod 31.6. bodom sú činnosti, ktoré by ti vyhovovali. Pouvažuj nad živnosťou, pretože každé väčšie mesto má agentúry s touto náplňou a nebudeš robiť na druhých ale na seba. Služby tohto druhu nie sú lacné, tak ani neuvažuj o symbolickej cene, ale vypýtaj si koľko je práca skutočne hodná. Sprav si v okolí prieskum koľko sa za podobné služby platí ... čistiarne, žehlenie, upratovanie a vychádzaj zo súčasných možností tvojho regiónu. Na hod. min. 2 eurá i viac (nákupy), sumy za pranie a žehlenie majú čistiarne v cenníkoch.


31.6 Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť


- pranie a žehlenie, varenie, upratovanie, starostlivosť o záhradu

- vedenie domácnosti - obstarávanie nákupov a iných záležitostí súvisiacich s chodom domácnosti

- pomoc pri krátkodobej opatere detí a starších osôb

- ...

Poznámka:
Súčasťou živnostenského oprávnenia nie je poskytovanie sociálnych služieb podľa zákona o sociálnych službách.
.
http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271
Zoznam odporúčaných označení voľných živností a ich obsahové vymedzenie
alena10
06.07.10,04:23
Ak som ťa správne pochopila, ty si chceš iba privyrobiť službami pre domácnosť, nemáš záujem o opatrovateľstvo v klasickom zmysle. Na sídlisku, kde ťa ľudia poznajú. Ako ti už vyššie radili, bolo by vhodné zájsť na obecný úrad a poprosiť o tvoju "podporu". Vyhneš sa oznamom, bude to dôveryhodnejšie.
Možno malá inzercia by stačila.


Pod 31.6. bodom sú činnosti, ktoré by ti vyhovovali. Pouvažuj nad živnosťou, pretože každé väčšie mesto má agentúry s touto náplňou a nebudeš robiť na druhých ale na seba. Služby tohto druhu nie sú lacné, tak ani neuvažuj o symbolickej cene, ale vypýtaj si koľko je práca skutočne hodná. Sprav si v okolí prieskum koľko sa za podobné služby platí ... čistiarne, žehlenie, upratovanie a vychádzaj zo súčasných možností tvojho regiónu. Na hod. min. 2 eurá i viac (nákupy), sumy za pranie a žehlenie majú čistiarne v cenníkoch.


31.6 Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť


- pranie a žehlenie, varenie, upratovanie, starostlivosť o záhradu

- vedenie domácnosti - obstarávanie nákupov a iných záležitostí súvisiacich s chodom domácnosti

- pomoc pri krátkodobej opatere detí a starších osôb

- ...

Poznámka:
Súčasťou živnostenského oprávnenia nie je poskytovanie sociálnych služieb podľa zákona o sociálnych službách.
.
http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271
Zoznam odporúčaných označení voľných živností a ich obsahové vymedzenie


ano presne chcela by som sa zamerat na pomoc v domacnosti aj pre normalnu rodinu nie len pre dochodcov. uvazovala som uz aj o zivnosti ale bojim sa ist este do toho kedze neviem aky by bol o to zaujem, najprv by som to chcela vyskusat len tak poobede a vikendy, a ak by sa mi to osvecilo, nemam problem vybavit si zivnost a odist z tejto prace co mam. len si to musim dobre zmanazovat a dufam ze by to mohlo ist.
alena10
06.07.10,04:43
Opatrovatelky, pokial je mi zname, robia aj drobne prace v domacnostiach, nakupuju, rozpravaju sa s klientmi. Myslim, ze inzeratmi vela nedosiahnes, ludia su dnes nedovercivi. Ak by si mala opatrovatelsky kurz a zaevidovala sa v nejakej organizacii, ktora taketo sluzby poskytuje, mala by si lepsiu sancu najst klientov. Aj doporucenie obecneho uradu pokladam za dolezite, ani nie tak pre teba ako pre potencialnych klientov. Myslim si, ze poskytovanie takychto sluzieb len tak, bez "papiera" nie je velmi priechodne. Keby som bola ja v kozi pripadneho klienta, nepustila by som si do domu hocikoho, ale ak by mi ho doporucila nejaka hodnoverna organizacia alebo pracovnik obecneho uradu, pomoc by som privitala.

jasne to by sme sa asi vsetci bali pustit si do bytu alebo domu cudzieho cloveka, ale ten inzerat tak ci tak budem musiet dat, aby sa o mne ludia dozvedeli, a spomenut tam asi ten obecny urad. lebo inac neviem ako by sa mali o mne dozvediet, hodit do schranok nejaky letak ake sluzby vykonavam a spomenut tam aj ten obecny urad pravdaze so suhlasom a po dohode s kompetentnou osobou.
luckkka
06.07.10,11:55
Ak som ťa správne pochopila, ty si chceš iba privyrobiť službami pre domácnosť, nemáš záujem o opatrovateľstvo v klasickom zmysle. Na sídlisku, kde ťa ľudia poznajú. Ako ti už vyššie radili, bolo by vhodné zájsť na obecný úrad a poprosiť o tvoju "podporu". Vyhneš sa oznamom, bude to dôveryhodnejšie.
Možno malá inzercia by stačila.


Pod 31.6. bodom sú činnosti, ktoré by ti vyhovovali. Pouvažuj nad živnosťou, pretože každé väčšie mesto má agentúry s touto náplňou a nebudeš robiť na druhých ale na seba. Služby tohto druhu nie sú lacné, tak ani neuvažuj o symbolickej cene, ale vypýtaj si koľko je práca skutočne hodná. Sprav si v okolí prieskum koľko sa za podobné služby platí ... čistiarne, žehlenie, upratovanie a vychádzaj zo súčasných možností tvojho regiónu. Na hod. min. 2 eurá i viac (nákupy), sumy za pranie a žehlenie majú čistiarne v cenníkoch.


31.6 Poskytovanie služieb pre rodinu a domácnosť


- pranie a žehlenie, varenie, upratovanie, starostlivosť o záhradu

- vedenie domácnosti - obstarávanie nákupov a iných záležitostí súvisiacich s chodom domácnosti

- pomoc pri krátkodobej opatere detí a starších osôb

- ...

Poznámka:
Súčasťou živnostenského oprávnenia nie je poskytovanie sociálnych služieb podľa zákona o sociálnych službách.
.
http://www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie&subor=21271
Zoznam odporúčaných označení voľných živností a ich obsahové vymedzenie


ano presne chcela by som sa zamerat na pomoc v domacnosti aj pre normalnu rodinu nie len pre dochodcov. uvazovala som uz aj o zivnosti ale bojim sa ist este do toho kedze neviem aky by bol o to zaujem, najprv by som to chcela vyskusat len tak poobede a vikendy, a ak by sa mi to osvecilo, nemam problem vybavit si zivnost a odist z tejto prace co mam. len si to musim dobre zmanazovat a dufam ze by to mohlo ist.
Danielle369
08.07.10,17:07
ano presne chcela by som sa zamerat na pomoc v domacnosti aj pre normalnu rodinu nie len pre dochodcov. uvazovala som uz aj o zivnosti ale bojim sa ist este do toho kedze neviem aky by bol o to zaujem, najprv by som to chcela vyskusat len tak poobede a vikendy, a ak by sa mi to osvecilo, nemam problem vybavit si zivnost a odist z tejto prace co mam. len si to musim dobre zmanazovat a dufam ze by to mohlo ist.

V prvom príspevku si písala že to chceš len tak cez víkendy a volný čas a nechceš na tom zarábať. Najprv si ujasni čo chceš a ked budeš vedieť tak si založ živnosť na upratovacie práce ( sama nezarobíš a nadreš sa ).
Ked nechceš živnosť tak si urob opatrovatelský kurz a zájdi na mestský alebo obecný úrad a tam sa zaregistruješ ako opatrovatelka na pomoc starším ludom. Na každom obecnom alebo mestskom úrade funguje táto služba, lebo túto službu dotujú.
korela
08.07.10,17:53
[QUOTE=dan;1449031]V prvom príspevku si písala že to chceš len tak cez víkendy a volný čas a nechceš na tom zarábať. Najprv si ujasni čo chceš a ked budeš vedieť tak si založ živnosť na upratovacie práce ( sama nezarobíš a nadreš sa ).
Ked nechceš živnosť tak si urob opatrovatelský kurz a zájdi na mestský alebo obecný úrad a tam sa zaregistruješ ako opatrovatelka na pomoc starším ludom. Na každom obecnom alebo mestskom úrade funguje táto služba, lebo túto službu dotujú.[/QUOTJ
Ja ju chápem, začína. Tiež záleží v akom regióne býva. Môžem sa spýtať koľko dostane za hod. opatrovateľka v čistom na Slovensku?