bannik
03.07.10,18:42
Dobry den,

nasiel som tu mnoho clankov o nevyplatenych mzdach, no nedopatral som sa odpovede na moju otazku.

K 31 marcu som s byvalym zamestnavatelom rozviazal pracovny pomer dohodou. V tejto dohode sa zamestnavatel zaviazal, ze mi bude okrem vyplaty za mesiac marec vyplati aj jednomesacnu odmenu naviac. Vsetko by bolo v poriadku, keby sa tak aj stalo. Doteraz mi nebola vyplatena mzda za februar, za marec a ani spominana odmena. Aby sa to este viac zamotalo, firma bola 10 aprila ODPREDANA novemu majitelovi. Problem je v tom, ze firma bola "papierovo" prestahovana cca o 80km dalej od mojho bydliska, Nepoznam vobec nikoho z novych majitelov a v podstate nemam ani vedomost o stave firmy v sucasnej dobe.

Ako teda mam postupovat vo vymahani mzdy? Pokial tomu spravne chapem, tak vsetky tieto zavazky(teda vyplatenie pohladavok) prebral novy majitel. Nemam ani ponatia, akou formou a koho mam vlastne v tejto firme oslovit. Staci pre zaciatok nejaky doporuceny list v ktorom sa budem domahat mzdy? Ak ano, ako to sformulovat? Na co dolezite nezabudnut?

Dakujem za odpovede a dufam, ze som zbytocne nezalozil nejaku duplicitnu temu
bannik
19.07.10,19:02
Nenajde sa nikto, kto by pomohol?
Chobot
20.07.10,06:39
Dobry den,

nasiel som tu mnoho clankov o nevyplatenych mzdach, no nedopatral som sa odpovede na moju otazku.

K 31 marcu som s byvalym zamestnavatelom rozviazal pracovny pomer dohodou. V tejto dohode sa zamestnavatel zaviazal, ze mi bude okrem vyplaty za mesiac marec vyplati aj jednomesacnu odmenu naviac. Vsetko by bolo v poriadku, keby sa tak aj stalo. Doteraz mi nebola vyplatena mzda za februar, za marec a ani spominana odmena. Aby sa to este viac zamotalo, firma bola 10 aprila ODPREDANA novemu majitelovi. Problem je v tom, ze firma bola "papierovo" prestahovana cca o 80km dalej od mojho bydliska, Nepoznam vobec nikoho z novych majitelov a v podstate nemam ani vedomost o stave firmy v sucasnej dobe.

Ako teda mam postupovat vo vymahani mzdy? Pokial tomu spravne chapem, tak vsetky tieto zavazky(teda vyplatenie pohladavok) prebral novy majitel. Nemam ani ponatia, akou formou a koho mam vlastne v tejto firme oslovit. Staci pre zaciatok nejaky doporuceny list v ktorom sa budem domahat mzdy? Ak ano, ako to sformulovat? Na co dolezite nezabudnut?

Dakujem za odpovede a dufam, ze som zbytocne nezalozil nejaku duplicitnu temu

V prvom rade - čo to znamená, že bola odpredaná novému majiteľovi? Že firma existuje naďalej, len konateľ (majiteľ) je niekto iný? Alebo firmu prevzala úplne iná spoločnosť a tvoja firma fakticky zanikla, len tá nová prevzala všetky pohľadávky aj záväzky?

Vieš tento prevod vlastníctva firmy preukázať?

Ak firma naďalej existuje, len sa majiteľ zmenil, tak ty komunikuješ stále s firmou, pre teba je jedno, kto je majiteľom.

Ak je to nová firma, tak napíš doporučený list tejto firme, kde popíšeš, že so zanikajúcou firmou bola uzatvorená dohoda o ukončení PP, kde sa firma zaviazala vyplatiť odmenu vo výške XXX EUR. Navyše že ti nebola vyplatená mzda za mesiace február a marec a že žiadaš vyplatiť tvoje mzdové nároky vyplývajúce z dohody o ukončení PP zo dňa ... (prilož overenú kópiu). Ešte doplň, že v prípade, že ti nebudú tieto mzdové nároky vyplatené, budeš si ich vymáhať súdnou cestou.
Danila
20.07.10,13:51
Vo vymáhaní budeš úspešný len v prípade, že sa nejedná o klasický predaj vytunelovanej firmy nejakému indivíduu, čo za pár EUR odkúpil všetko, a rovnako má všetko vieš kde asi......;).
bannik
27.07.10,19:17
Chobot - zadlzena firma bola predana novym vlastnikom. V OrSr su ako vlastnici uvedeni jedna FO a jedna firma.

Danila - bohuzial, to vyzera tak, ako pises. Meno cloveka, ktory je novym "spoluvlastnikom" sa vyskytuje asi v dalsich 7 firmach, o ktorych som nenasiel na internete ziadnu produktivnu zmienku, ci webstranku.
Danila
28.07.10,05:02
Chobot - zadlzena firma bola predana novym vlastnikom. V OrSr su ako vlastnici uvedeni jedna FO a jedna firma.

Danila - bohuzial, to vyzera tak, ako pises. Meno cloveka, ktory je novym "spoluvlastnikom" sa vyskytuje asi v dalsich 7 firmach, o ktorych som nenasiel na internete ziadnu produktivnu zmienku, ci webstranku.No to máš zložité. Biele kone len erdžia za almužnu. Ale neplatia.....
Pozorne som počúvala pána Spišiaka. Môžeš len ľutovať, ak si tú lampu opomenul. Až vtedy by si ešte viac posmutnel....:confused:.