4mato43
03.07.10,19:52
ako zistim aky ovladac treba na zvukovu kartu??? skusal som program kde bolo aký ovladac treba nainštaloval som ho reštartoval som PC a zvuk nikde
misoft
03.07.10,18:07
Málo údajov: ZK je integrovaná, alebo zasunutá v slote? Pokiaľ integrovaná, zistiť, či nie je v BIOSe vypnutá (vtedy ju systém ignoruje a nevidí).
Ak je doplnená (v slote), alebo integrovaná je v BIOSe povolená: Štart>Ovládací panel>Systém>Hardvér>Správca zariadení>Sound, video and game controllers (klik na + = rozbalí sa) a tam zistiť, či niekde nie je žltý trojuholník. Inak sa tam vypisujú všetky zariadenia.
Pokiaľ tam nájdeš názov zvukovej karty (často je tam Audio Device, Audio Controller), len klik PTM na názov>Vlastnosti>Ovládač>Vrátiť ovládač. To by malo späť doinštalovať predchádzajúci ovládač.

P.S. A nabudúce, ak budeš skúšať, vytvor si radšej bod obnovy, pokiaľ niečo pos***š, týmto bodom to vrátiš do predchádzajúceho (funkčného) stavu.
4mato43
03.07.10,18:13
ja som isiel z vista na XP a v biose som nastavil polozku "SATA Type" na "Native IDE kedze v inom pripade by sa Vista nenainštalovala

ZK je integrovaná

ANO systém ju ignoruje a nevidí len ten program nasiel typ ZK
misoft
03.07.10,18:18
"SATA Type" na "Native IDE kedze v inom pripade....
toto sa týka HDD.
Skontroluj BIOS, či je ZK povolená.

Ináč, ovládač k integrovanej ZK by mal byť dodávaný s CD ovládačov pre MB.
A ten program - nie je to Everest?
4mato43
03.07.10,18:22
program je: UnknownDevices

a kde v biose to zistím? ...len pribl. ved kazdy nemá rovnaky bios:)

no ja som kupoval dosku len tak na rýchlo od znameho lebo moja doska odišla mam v plane kupit new
misoft
03.07.10,18:34
Podľa toho aký máš BIOS (v Googli si vyhľadaj BIOS a daj obrázky), tam ho nájdeš. Väčšinou v položke Integrated Peripherals hľadaj Onboard Audio Controllers a nastav na Auto, alebo Enabled
4mato43
03.07.10,18:53
v tom Onboard Audio Controllers mam na auto :(
4mato43
03.07.10,19:20
neviete co dalej???
maurer2
04.07.10,05:14
skus toto stiahni program nainstaluj a vyhladaj co ti na doske chyba http://www.cpuid.com/softwares/pc-wizard.html snad pomoze :)
Flinstone
04.07.10,05:20
pri nabehnutom systéme strč do cd mechaniky cedečko čo si dostal k základnej doske a z neho inštaluj audio... ak tam niesú ovládače na vistu, tak potom u výrobcu základnej dosky na web stránke vyhľadaj k tvojej doske (podľa typového označenia) ovládače a inštaluj.
4mato43
04.07.10,10:06
skus toto stiahni program nainštaluj a vyhľadaj čo ti na doske chyba...

tak je tam všetko v poriadku a podla toho programu som vyhladal aj typ ZK. a nainštaloval ovladac este raz a stále nič...a ani na spodnej liste nieje ta položka na regulovanie hlasitosti...:((
maurer2
04.07.10,17:45
tak este skus Tento pocitac , vlastnosti, spravca zariadeni ,sound alebo zvukove zariadenia mozno tam bude zlty trojuholnik daj aktualizovat ovladac ak sa nezlepsi stav tak potom chyba zvukovej karty nic vynimocne hlavne pri starsej doske ozaj aku mas dosku? znacka ? pripadne sem hod cele oznacenie