Miro77
28.10.05,08:21
Pre tých, čo nemajú to potešenie doma na živo. Vianočný kaktus...
pyton
28.10.05,06:33
Ten je fakt krásny. Aj nám práve teraz kvitne, na bielo. Aj sa oňho nejako špeciálne staráš?
Tweety
28.10.05,06:33
Pre tých, čo nemajú to potešenie doma na živo. Vianočný kaktus...Musím smutne konštatovať, že aj mne niekedy tak krásne kvitli, ale teraz sa im už dlhšie nechce. :o
beatap
28.10.05,07:29
ako ich udržujete, aby vám takto pekne kvitli, ja tiež mám ale nie a nie zakvitnúť, asi neviem ako a kedy treba polievať
JanaSys
28.10.05,08:16
Podstatné je aby mali obdobie "chladu". Pri ústrednom kúrení je to dosť problém.
JanaSys
28.10.05,08:19
Ten je fakt krásny. Aj nám práve teraz kvitne, na bielo. Aj sa oňho nejako špeciálne staráš?Ja mám ružový a červený. Ako si sa dostal k bielemu? Keď budeš presádzať, neposkytneš kúsok? Jana
pyton
28.10.05,09:31
Ja som kaktus ešte nikdy nepresádzala, tak neviem. Tento mám z min. roku z delvity, vtedy tam kvitol na ružovo :D. Ja som ho ani nehnojila ani nič podobné, len cez leto bol na balkóne.
JanaSys
28.10.05,09:37
Ja som kaktus ešte nikdy nepresádzala, tak neviem. Tento mám z min. roku z delvity, vtedy tam kvitol na ružovo :D. Ja som ho ani nehnojila ani nič podobné, len cez leto bol na balkóne. A teraz na bielo?
Doma pozriem podrobnosti a dám vedieť. Svoje mám ešte v teple, lebo nechcem aby mi kvitli v novembri ale až neskôr. No a pozor, ešte je aj veľkonočný kaktus - má iné listy, za normálnych podmienok by mal kvitnúť až na jar. Ako som písala, mám ružový a červený - o červenom si myslím, že by to mal byť ten veľkonočný. Má viac vykrojené listy - ale detailnejšie som sa tomu venovala pred pár rokmi. Doma sa pozriem a dám vedieť.
JanaSys
31.10.05,08:13
Takže som sa doma na to kukla (do svojich starých zápiskov) a mám z toho ešte väčší hokej (podľa všetkého mám oba veľkonočné, ale zmenami teplôt som ich doplietla a kvitnú v zime). Takže vyberám:
Vianočný kaktus - Šlumbergera (Zygocactus resp. Epiphyllum) - stonky sú články s mäkkými ostňami, na ich konci vyrastajú dlhé biele až fialové kvety. Kvitne v zimmných mesiacoch.
Na úspešné pestovanie traba zabezpečiť dostatočnú teplotu pôdy. Na jeseň a v zime treba rastliny umiestniť v miestonosti s teplotou 10 až 15 C. Aby sa dosiahla dobrá tvorba kvetov, musia sa vyššie teploty kompenzovať skráteným pôsobením svetla (menej ako 12 hodín). Pri teplote vyššej ako 22 C sa kvety netvoria.
Veľkonočný kaktus (Rhipsalidopsis) - má širšie články ako vianočný kaktus, zaokrúhlené, väčšinou červenkasto lemované. Na článkoch vyrastajú 1 - 4 ružové až červené kvety. Kvitne na jar.
Pestovateľská teplota 18 -22 C. Pre vývin kvetov 16-18, pri vyšších teplotách kvety opadávajú.
Pre oba: po odkvete 6-8 týždňov vegetačný kľud, potom presadiť, len mierne prihnojovať dostatočná zálievka, ale nepremokriť. Počas kvitnutia sa nesmie premiestňovať.
Tweety
31.10.05,09:07
Vianočný kaktus - Šlumbergera (Zygocactus resp. Epiphyllum) - stonky sú články s mäkkými ostňami, na ich konci vyrastajú dlhé biele až fialové kvety. Kvitne v zimmných mesiacoch.
Na úspešné pestovanie traba zabezpečiť dostatočnú teplotu pôdy. Na jeseň a v zime treba rastliny umiestniť v miestonosti s teplotou 10 až 15 C. Aby sa dosiahla dobrá tvorba kvetov, musia sa vyššie teploty kompenzovať skráteným pôsobením svetla (menej ako 12 hodín). Pri teplote vyššej ako 22 C sa kvety netvoria.
Veľkonočný kaktus (Rhipsalidopsis) - má širšie články ako vianočný kaktus, zaokrúhlené, väčšinou červenkasto lemované. Na článkoch vyrastajú 1 - 4 ružové až červené kvety. Kvitne na jar.
Pestovateľská teplota 18 -22 C. Pre vývin kvetov 16-18, pri vyšších teplotách kvety opadávajú.
Pre oba: po odkvete 6-8 týždňov vegetačný kľud, potom presadiť, len mierne prihnojovať dostatočná zálievka, ale nepremokriť. Počas kvitnutia sa nesmie premiestňovať.
Janka vďaka za ten návod.Skúsim takto postupovať a uvidíme. :cool:
Tweety
31.10.05,09:15
Iba doplním k môjmu príspevku, že som mala už aj taký kaktus s krásnymi pomarančovými kvetmi ,ktorý krásne kvitol v jeseni, ale len raz.
dari1
04.11.05,06:37
Idem sa posťažovať, nam kaktusy nekvitnu. Syn ma celkom dobru zbierku, ma ich v izbe, byvame v panelaku, t.j. maju stale teplo. Viem, ze kaktusy potrebuju obdobie chladu, nemate vyskusane, ci mozu byt na presklenom balkone? - Tam ale nedosiahnem teplotu okolo 10-12 stupnov, v zime bude urcite nizsia. Vydrzia to? Nezamrznu?
JanaSys
04.11.05,07:00
Idem sa posťažovať, nam kaktusy nekvitnu. Syn ma celkom dobru zbierku, ma ich v izbe, byvame v panelaku, t.j. maju stale teplo. Viem, ze kaktusy potrebuju obdobie chladu, nemate vyskusane, ci mozu byt na presklenom balkone? - Tam ale nedosiahnem teplotu okolo 10-12 stupnov, v zime bude urcite nizsia. Vydrzia to? Nezamrznu?Bavíme sa stále o tých vianočných? Lebo o iných neviem. Daj ich tam teraz, im stačí pár týždňov chladu. Problém je, že keď ich premiestniš nazad, môžu opadať puky (ja som to spravila a vydržali - zvyknú opadať, keď im zmeníš smer svetla). Ak neopadajú, tak budú v teple kratšie kvitnúť. Už som videla v paneláku dávať kaktusy na chodbu (medziposchodie), ale to bol uzamknutý vchod a nehrozilo, že ich ukradnú. Určite im pomôže, ka ich vyložíte teraz - dovtedy kým prídu väčšie mrazy. Ja už svoje vyložila, tak idem sledovať za koľko nahodia puky, koľko budú kvitnúť a či vôbec a akú tam mám vlastne zimu. Dám potom vedieť.
Zita5
15.07.06,13:25
:) Musím oprášiť túto tému .
1/Pred 2.týžd. som dostala do daru len tak ,jeden kaktus .......prikladám do prílohy ...má pár pukov , ktoré predpokladám budú kvitnúť.
2/ Pred 2-3 dňami som zbadala niečo neuveriteľné .....prikladám do prílohy.....už som presvedčená o tom , že bude kvitnúť:) :)


Polievam ho len 1x za 7 dní , že vraj sa tak má ........a neviem čo také špeciálne si kaktus vyžaduje .....poraďte.Ešte je stále v pôvodnej nádobe , rada ny som ho presadila ...ale teraz nemám odvahu .
vema
17.07.06,20:08
Zitka môžeš ten kaktus prihnojiť,keď tak krásne kvitne.Dostať hnojivo na kaktusy.Kaktusy presádzať zriedka,tak raz za 3-4 roky,podľa veľkosti.Teraz rozhodne nie,až keď odkvitne,ale podľa potreby.
Nachtigal
01.10.09,07:09
Mám vianočný kaktus, bol celé leto vonku, teraz som si naštudovala, že mladé výhonky treba všetky odštiknúť lebo na nich kvitnúť nebude, kvety sa vytvárajú len na starých článkoch, urobila som to a premiestnila som ho na chodbu kde by mal zimovať. Čakala som, že začne nahadzovať puky ale on sa zbláznil a to čo som odštikla všetko narástlo! Mám to znova odštiknúť a dať ho späť na dvor? Inak je veľmi pekný:) Čo s ním urobiť aby kvitol? :)
foza1
20.10.09,19:03
Ja mám moje vianočné kaktusy na medziposchodí v paneláku. Minulý rok keď nahodili puky som si ich dala do kuchyne no po pár dňoch všetky puky zhodili.:mad:Takže teraz akurát začínajú nahadzovať puky no s premiestňovaním do bytu už riskovať nebudem. Ked budú rozkvitnuté pridám fotky.:eek:
osky
21.10.09,03:52
Ja som kaktus ešte nikdy nepresádzala, tak neviem. Tento mám z min. roku z delvity, vtedy tam kvitol na ružovo :D. Ja som ho ani nehnojila ani nič podobné, len cez leto bol na balkóne.
to ja som si kupila kedysi cerveny a biely,doma som mala namnozene ruzove.
po roku kvitli vsetky rovnako,nechcelo sa mi verit,ze su vsetky ruzove.
len biely nechcel nikdy kvitnut-vzdy ked uz puky mali rozkvitnut opadli.:mee:
trvalo to asi 3 roky.a ked napokon konecne rozkvitol,cuduj sa svete,zase ruzovy....:D
osky
21.10.09,04:11
Mám vianočný kaktus, bol celé leto vonku, teraz som si naštudovala, že mladé výhonky treba všetky odštiknúť lebo na nich kvitnúť nebude, kvety sa vytvárajú len na starých článkoch, urobila som to a premiestnila som ho na chodbu kde by mal zimovať. Čakala som, že začne nahadzovať puky ale on sa zbláznil a to čo som odštikla všetko narástlo! Mám to znova odštiknúť a dať ho späť na dvor? Inak je veľmi pekný:) Čo s ním urobiť aby kvitol? :)

mame doma,u rodicov vianocny kaktus,ruzovy,kt.ma uz takmer 30 rokov.korene a spodne listy su uz zkornatene ,ale je stale v povodnej nadobe!!!!!
nakolko je velky,nerobime s nim pokusy.len obcas dosypeme hlinu navrchu.je stale na jednom mieste,v obyvacke,po cely rok.kedze tuto miestnost vyuzivame v zime len zriedka,je tam väcsinou kurenie len temperovane a ked treba,zakuri sa radsej v krbe.;)
kaktus nevyzaduje zvlastnu starostlivost,starame sa on ako i o ostatne kvety-raz tyzdenne trochu poliat,nie vsak preliat!!!!!
kedze je v povodnom substrate,treba doplnat vyzivu:hnojit raz za jeden,ci dva tyzdne hnojivom na izbove rastliny,ale ja zvyknem kupovat hnojivo v tycinkach,ktore zapichnem do kvetinaca.to vydrzi 3 mesiace a netreba mysliet na to,ze treba hnojit.polievat a hnojit cca od marca do oktobra,potom nechat klud a len celkom minimalne polievat,bez hnojiva.
nema rad teplo!radsej zimsie.
napriek tomu krasne bohato kvitne kazdy rok.ked som byvala este doma,posledne roky sme uz nerobievali stromcek na vianoce ale sme si pod ten kaktus davali darceky.volali sme to ze vianoce pod kaktusom.:):onamnozili sme z neho uz vela novych,jednoducho odrezkami vo vode a ked pustia korienky,zasadit.vsetky krasne kvitnu.
a co sa tyka toho strihania,nikdy sme nic nestrihali.len ked niekto chcel kusok na mnozenie,alebo ked daka parutka odumrela,ci zhnila.:)
zena
21.10.09,04:45
Moje skusenosti s kaktusom su taketo: Mam aj Vianocny aj Velkonocny a oba mi kvitnu vzdy rovnako a 2x do roka velmi bohato. Potrebuju chlad aby nahodili puky. Ja to robim tak, ze od velmi skorej jari ich dam na balkon, kde je v noci este pomerne chladno, no po mesiaci mi vzdy nahodia puky, takze sa tesim aj z Vianocneho na jar. Na balkone ich nechavam cele leto, polievam 1x tyzdenne. A na jesen ked uz sa blizia prve mrazy zasa bohato nahodia puky a este pokial su uplne malicke puky ich premiestnim do kuchyne, vtedy neopadnu a naopak kvitnu krasne, bohato a dlho. Akurat teraz sa z nich uz vytesujem ake su obsypane. Ked zakvitnu pridam foto. A este poznamka: to ze kvitnu len na starych vyhonkoch je hlupost!!! Urcite pokial nepotrebujes pristrihnut z estetickeho hladiska tieto kaktusy nestrihaj, prichadzas tak o velku radost z kvietkov. Zakvitnu aj na tych najmladsich a najmensich vyhonkoch!!!
foza1
21.10.09,06:19
Je pravda, že zakvitnú aj na mladých rastlinkách. Videla som kaktus, čo mal len dva lístky a na konci kvietok!:eek:
beba13
21.10.09,10:16
Ja mám takéto, toto sú fotky staršie,ale ešte ich mám vonku už nahádzali puky tak ich čoskoro premiestnim dnu.
dindi22
21.10.09,10:29
beba13 sú naozaj super.biele kvietky som ešte nevidela. Ja mám vianočný kaktus už asi 3/4 roka a ešte mi nekvitol. Kúpila som ho bez pukov, celkovo rastie veľmi rýchlo. Čakám, že na Vianoce bude kvitnúť, no nejako sa k ničomu nemá. Na chvíľu som ho mala vonku, teraz je v chladnejšej chodbe, stále ho obzerám, no nič-žiadne puky. neviem, či vlastne bude kvitnúť:-(. Ako mu ešte dopomôcť? už som mu aj vynadala!!!:-))))
milka 60
21.10.09,16:29
Poradte prosím o akú chorobu ide? Je to vianočný kaktus ,a ako liečiť?
ra.cermak
21.10.09,18:15
Milka já to hledal a našel zeptej se na no ale nemohu tu dát odkaz tak ti to napíši na zahradu pa radek
Jara
22.10.09,05:41
Môj vianočný kaktus kvittol v jari aj v lete a teraz som ho dala dnu z balkóna a je samý púčik. Keď rozkvitne, tak priložím foto...
beba13
22.10.09,09:13
beba13 sú naozaj super.biele kvietky som ešte nevidela. Ja mám vianočný kaktus už asi 3/4 roka a ešte mi nekvitol. Kúpila som ho bez pukov, celkovo rastie veľmi rýchlo. Čakám, že na Vianoce bude kvitnúť, no nejako sa k ničomu nemá. Na chvíľu som ho mala vonku, teraz je v chladnejšej chodbe, stále ho obzerám, no nič-žiadne puky. neviem, či vlastne bude kvitnúť:-(. Ako mu ešte dopomôcť? už som mu aj vynadala!!!:-))))
Moje kaktusy rastú pomaly, ale stále kvitnú, no jeden mám asi 11 rokov a ten ešte nekvitol už som ho vyhodila von ako ostatné a on nič, len rastie a nekvitne neviem čo s ním.:confused:
dindi22
22.10.09,09:17
Moje kaktusy rastú pomaly, ale stále kvitnú, no jeden mám asi 11 rokov a ten ešte nekvitol už som ho vyhodila von ako ostatné a on nič, len rastie a nekvitne neviem čo s ním.:confused:
Tak uvidím, čo bude s tým mojim, ale zrejme budem mať rovnaký problém ako ty. Nebude vôbec kvitnúť...:-(
A tak som sa o neho starala...:-( Som normálne na ňho nahnevaná!!!!!!!
Možno je to ako s ľuďmi-tiež niektorí nemôžu mať detičky, tak asi aj kvety sú na tom podobne:-(
karixa
22.10.09,10:48
Ja by som mala na vás skúsenejších jednu otázočku. Vianočné kaktusy mám prvý krát, kúpila som si ch asi pred 3/4 rokom, a teraz sa veľmi teším lebo nahodili púčiky :) nečakala som ale že zakvitnú tak skoro. myslela som, že keď sú na vianočné, tak až na vianoce :rolleyes: preto len by som chcela vedieť z vašich skúseností, ako dlho približne kým, kým sa puky otvoria?
osky
22.10.09,11:47
Ja by som mala na vás skúsenejších jednu otázočku. Vianočné kaktusy mám prvý krát, kúpila som si ch asi pred 3/4 rokom, a teraz sa veľmi teším lebo nahodili púčiky :) nečakala som ale že zakvitnú tak skoro. myslela som, že keď sú na vianočné, tak až na vianoce :rolleyes: preto len by som chcela vedieť z vašich skúseností, ako dlho približne kým, kým sa puky otvoria?

to je podla toho,ako teplo je v miestnosti kde ho mas.cim chladnejsie,tym sa pomalsie otvaraju-ale do vianoc im to ite nebude trvat,ked uz teraz zacinaju.:D
beba13
23.10.09,06:26
Mne kvitnú na jar a na jeseň, asi nevedia kedy sú vianoce, ale kaktusy kvitnú kedy sa im vytvoria vhodné podmienky na tvorbu kvetov
milka 60
23.10.09,07:57
beba 13-prosím pozri sa na môj kaktus na predošlej stránke a porad ak vieš milka
arizona
23.10.09,08:38
Poradte prosím o akú chorobu ide? Je to vianočný kaktus ,a ako liečiť?
Máš to iba na jednom liste? Alebo na viacerých?
Ak iba na jednom, môže to byť iba mechanické poškodenie.

Inak to môže byť aj od prepolievania, či nejaké hubovité ochorenie.
Poškodený lístok odlom, nenechávaj na rastlinke . CHémiu používaj, ak by si to mala na viacerých lístkoch.
beba13
23.10.09,13:52
Určite ten lístok odstráň ako radí arizona môže ísť o pleseň sivú, tá poškodzuje tkanivo kaktusu.
Valcake
24.10.09,19:32
Aj ja mám vianočný kaktus, mám ho v paneláku na chodbe, ale púčiky ???? ani náznak. Dúfam, že bude kvitnúť. Zatiaľ kvitol každý rok. No, uvidím...
Valcake
24.10.09,19:35
beba 13, máš veľmi pekné farby kaktusov. Biely vianočný som ešte nevidela.
dindi22
02.11.09,09:11
Ahojte, hanbím sa tu normálne priznať, čo som môjmu kaktusu vykonala!!!!!
Včera bolo von celkom fajn počasie, svietilo slniečko, tak som môj vianočný kaktus vycapila na vonkajšiu parapetu a že večer ho dám dnu. Lenže ja som na neho úplne zabudla:eek:...chudáčik!!! V noci bolo -5 stupňov, takže celý zamrzol. Sprvu sa mi zdal v pohode, no po dvoch hodinách akosi "zmľandravel" a listy má teraz také vodnaté, mäkké.
Myslíte, že je už s ním koniec alebo sa z toho preberie?:mee:
zena
02.11.09,12:55
Ahojte, hanbím sa tu normálne priznať, čo som môjmu kaktusu vykonala!!!!!
Včera bolo von celkom fajn počasie, svietilo slniečko, tak som môj vianočný kaktus vycapila na vonkajšiu parapetu a že večer ho dám dnu. Lenže ja som na neho úplne zabudla:eek:...chudáčik!!! V noci bolo -5 stupňov, takže celý zamrzol. Sprvu sa mi zdal v pohode, no po dvoch hodinách akosi "zmľandravel" a listy má teraz také vodnaté, mäkké.
Myslíte, že je už s ním koniec alebo sa z toho preberie?:mee:
Skus odstranit poskodene listy a ak nepremrzli aj korene, mozno este zachanis par vyhonkov uplne pri korienku...to by nevadilo,lebo na jar by si povyhanal nove. No pokial mas vsetky clanky v takom stave nema vyznam cakat.
dindi22
02.11.09,13:12
Skus odstranit poskodene listy a ak nepremrzli aj korene, mozno este zachanis par vyhonkov uplne pri korienku...to by nevadilo,lebo na jar by si povyhanal nove. No pokial mas vsetky clanky v takom stave nema vyznam cakat.
zena, skúsila som ho dať do chodby, aby nemal veľký šok(zo zim do tepla), tam sa nekúri. Poodstrihovala som tie listy, ktoré už zrejme nič z nich nebude. Počkám zo týždeň a uvidíme, ale dík za radu.
Jara
03.11.09,06:57
V tento chladný deň Vás chcem trošku potešiť mojimi kaktusmi, ktoré kvitli v lete a teraz kvitnú zase...
dindi22
03.11.09,07:19
V tento chladný deň Vás chcem trošku potešiť mojimi kaktusmi, ktoré kvitli v lete a teraz kvitnú zase...
Nádherné kaktusy a koľko kvetov:-))) wauuuu
Jara
03.11.09,07:50
Nádherné kaktusy a koľko kvetov:-))) wauuuu

Ďakujem, stále takto bohato kvitnú, až mám obavu, že sa polámu. Aj minulý rok kvitli 2x v roku aj teraz. Celé leto som ich mala vonku a teraz sú v chladnejšiej miestnosti. Som rada, že Vás trošku ohriali pri srdiečku :)
foza
03.11.09,08:35
Sú nádherné, aj ja mám vianočné kaktusy jeden je fialový, druhý lososový a tretí ani neviem akej je farby :confused:(ten zatiaľ puky vôbec nenahodil). Len nie sú také obsypané pukmi ako tie tvoje.:mee: Môže to byť tým, že cez leto som ich zabudla vyložiť vonku? Boli na medziposchodí v paneláku. Chcem sa ešte opýtať či používaš nejaké špeciálne hnojivo?
foza
07.11.09,15:55
Konečne rozkvitol jeden kvietok na fialovom ten druhý má ešte len púčiky.:rolleyes:
zena
07.11.09,16:39
Aj ja pridávam svoje. Ružový už krásne kvitne a oranžový pomaličky začína :---
foza
17.11.09,17:49
Konečne rozkvitol aj ten druhý a aj keď má len jeden kvietok veľmi sa mu teším
Elena Navrátilová
17.11.09,18:53
Prikladám aj ja svoj ružový v plnej kráse. Biely odkvitol... zatiaľ a teším sa na ďalšie, ktoré majú nahodené púčiky.
Olice
17.11.09,19:13
Prikladám aj ja svoj ružový v plnej kráse. Biely odkvitol... zatiaľ a teším sa na ďalšie, ktoré majú nahodené púčiky.
Elenka, krásna nádielka kvetov:). Tuším som tak bohato zakvitnutý ešte ani nevidela.
Elena Navrátilová
17.11.09,19:18
Elenka, krásna nádielka kvetov:). Tuším som tak bohato zakvitnutý ešte ani nevidela.

Olinka, príď... je naozaj úžasný a to minimálne dva krát do roka. Aj červený. Potom mám klasické. Ružový aj červený. Biely. Vytešujem sa z nich, vytešujem a oni mi robia opakovane radosť. Inak vďačne Ti vypestujem. Takto vyzeral pred rokom a týždňom.
foza
17.11.09,19:24
Elenka, prosím ťa ty tým tvojim kaktusom spievaš alebo čo s nimi robíš že sú také náááááádherné.:eek::eek:Moje úbožiačiky vyhnali zopár púčikov a aj z tých mála ešte jeden odpadol keď som ho fotila.:mee::mee::mee:
Olice
17.11.09,19:25
Olinka, príď... je naozaj úžasný a to minimálne dva krát do roka. Aj červený. Potom mám klasické. Ružový aj červený. Biely. Vytešujem sa z nich, vytešujem a oni mi robia opakovane radosť. Inak vďačne Ti vypestujem.
Elenka, keby to bolo čo i len trošku bližšie už ma tam máš:). A verím ti, že sa z nich vytešuješ, veď z takej krásy sa musíš. Ja mám jeden ružovočervený, ale ešte mi teraz nezakvitol. Ak vypestuješ budem rada:), a ja som Ti sľúbila pryštec, nezabudla som;).
Elena Navrátilová
17.11.09,19:34
Elenka, prosím ťa ty tým tvojim kaktusom spievaš alebo čo s nimi robíš že sú také náááááádherné.:eek::eek:Moje úbožiačiky vyhnali zopár púčikov a aj z tých mála ešte jeden odpadol keď som ho fotila.:mee::mee::mee:

To nie sú žiadne úbožiačiky. To až vyrastie za Tvojej pomoci bude krásavec nevídanej krásy. Ver. Ja ich pestujem úplne bežne. No nemyslím že keby som im mala spievať tak by vyzerali takto.
Elena Navrátilová
17.11.09,19:37
Elenka, keby to bolo čo i len trošku bližšie už ma tam máš:). A verím ti, že sa z nich vytešuješ, veď z takej krásy sa musíš. Ja mám jeden ružovočervený, ale ešte mi teraz nezakvitol. Ak vypestuješ budem rada:), a ja som Ti sľúbila pryštec, nezabudla som;).

Olinka po odkvitnutí už množím. ;)
foza
17.11.09,19:49
Elenka, prosím ťa a polievaš a hnojíš ich aj teraz?:)
Elena Navrátilová
17.11.09,20:30
Elenka, prosím ťa a polievaš a hnojíš ich aj teraz?:)

Áno polievam aj hnojím od okamihu ako nahodia puky.
Jara
18.11.09,12:44
Minule som priložila svoje 2 vianočné kaktusy, ale tento mal ešte len púčiky, tak teraz priložím ešte kvetinky... :o
kačenka
19.11.09,06:52
Dnes majú v Lidli tiež vianočné kaktusy - 3 farby - lososová, fialová a červená. Aj som si kúpila ten lososový a fialový, dúfam, že sa im bude u mňa páčiť. Sú pekné, majú puky a niektoré sú aj rozkvitnuté.
ra.cermak
19.11.09,19:47
milka 60
20.11.09,21:07
ra.cermak
21.11.09,08:13
foza
23.11.09,17:19
No, podľa mňa rozdiel medzi vianočným a veľkonočným kaktusom neni v tom kedy kvitne, lebo aj vianočný môže byť pomýlený vďaka rôznym teplotám v miestnosti.Stáva sa , že aj vianočný kvitne v lete. Viditeľný rozdiel je v kvietkoch - vianočný má ako keby kvet taký dvojitý a ten veľkonočný len taký jednoduchý. Ak sa mýlim, prosím opravte ma.:rolleyes:
ra.cermak
24.11.09,07:54
Rozdíly jsou v listech jak mi bude líp vyfotím na porovnání
ra.cermak
25.11.09,13:45
foza
25.11.09,14:40
A čo potom tie rozdielne kvietky?:---
lusielaL
25.11.09,14:46
radku,ja som z toho tiez jelen...na vase debaty sa ani nechytam,keby ste vedeli ako mi ukazkovo opadali kvety z bieleho ked som sa nim chcela popysit pred navstevami a dala som ho z chodby na viditelne miesto do vyhriatej kuchyne,no na zaplakanie...
arizona
25.11.09,15:07
radku,ja som z toho tiez jelen...na vase debaty sa ani nechytam,keby ste vedeli ako mi ukazkovo opadali kvety z bieleho ked som sa nim chcela popysit pred navstevami a dala som ho z chodby na viditelne miesto do vyhriatej kuchyne,no na zaplakanie...
To si urobila veľkú chybu! Kaktus po nahodení pukov sa nesmie prenášať, lebo zhodí puky.
A z chladna do tepla to je tiež dobrý šok.
Keď Ti nahodili puky, mala si ich nechať tak, asi im to miesto vyhovovalo. ;)
ra.cermak
25.11.09,15:32
Květy jsou také rozdílné ale snad ty listy hovoří za vše né? Zadej si kaktus Rhipsalis a uvidíš těch rozdílů já mám doma tři a ani jeden se nepodobá druhému
foza
25.11.09,15:59
radku,ja som z toho tiez jelen...na vase debaty sa ani nechytam,keby ste vedeli ako mi ukazkovo opadali kvety z bieleho ked som sa nim chcela popysit pred navstevami a dala som ho z chodby na viditelne miesto do vyhriatej kuchyne,no na zaplakanie...Toto isté sa stalo aj mne pred pár rokmi. Mala som kaktus na medziposchodí v paneláku, kde je relatívne chladno a keď nahodil puky, celá vytešená som si ho postavila v kuchyni na stôl. Za pár dní všetky puky odpadli a od vtedy viem, že ho premiestňovať nemôžem. Preto nemám ani odvahu kúpiť v obchode kaktus už s pukmi. Nejako tomu neverím, že vydržia. Aj keď niekto tu myslím tvrdil, že sú nejako proti tomu štepené.;)
Nachtigal
29.11.09,07:01
Mám vianočný kaktus, bol celé leto vonku, teraz som si naštudovala, že mladé výhonky treba všetky odštiknúť lebo na nich kvitnúť nebude, kvety sa vytvárajú len na starých článkoch, urobila som to a premiestnila som ho na chodbu kde by mal zimovať. Čakala som, že začne nahadzovať puky ale on sa zbláznil a to čo som odštikla všetko narástlo! Mám to znova odštiknúť a dať ho späť na dvor? Inak je veľmi pekný:) Čo s ním urobiť aby kvitol? :)
ahojte, takže hore uvedené bol môj problém 1.10.. Kaktus som znova dala von a znova som poodštikovala za plnú hrsť mladých výhonkov! Nechala som ho vonku fakt dlho. Schovávala som ho až keď som dávala dnu aj oleandre a čínske ruže. Niekde som čítala, už neviem kde, že pre kaktus nie je dôležitá na jeseň denná teplota ale nočná. Tak som dávala pozor na prízemné mrazy a nízke teploty. Preniesla som potom kaktus do chodby /nevykúrenej/ a znova som za plnú hrsť poodštikovala mladé výhonky. Nechala som len dobré staré články. Dobre som ho poliala a až doteraz som mu nevenovala pozornosť! Bola som nahnevaná, že to ide stále takto dokola. Tak som mu povedala: "Bodaj ťa, oži alebo umri"! Asi si dal dohovoriť! Už má nahodené krásne maličké púčiky a na Vianoce bude možno aj krásne zakvitnutý. Nuž čo, človek sa stále učí!
bea7
27.12.09,13:34
Moje kaktusy ma tohto roku potešili takto.
ra.cermak
27.12.09,18:34
Bea nádhera mně už teď jen sem tam kvítek
bea7
27.12.09,19:03
Radek, ďakujem za pochvalu, aj mne už niektoré druhy odkvitli, tie som však nestihla nafotiť. Tieto sú stará odroda, ktoré pestovala moja mama a kvitnú presne na Vianoce a Nový rok.
betrix
04.05.10,14:45
Ahojte, prosím poraďte, čo mám urobiť s týmito kaktusmi, vyzerajú rovnako, ako keď som ich kúpila( asi pred rokom). Ich korienky sú suché, mám ich dať do vody? Nemám s tým ešte skúsenosti.
arizona
04.05.10,16:54
Ahojte, prosím poraďte, čo mám urobiť s týmito kaktusmi, vyzerajú rovnako, ako keď som ich kúpila( asi pred rokom). Ich korienky sú suché, mám ich dať do vody? Nemám s tým ešte skúsenosti.
Do vody? Ved to sú kaktusy :---
Kúp sáčok zeminy na kaktusy a zasaď ich do zeme. Nepolievaj hned. Oni potrebujú sucho, aby sa zakorenili.
Polej neskôr, ked budeš vidieť, že sa ujali. Držím palce :)
eňuš
06.05.10,06:28
Veľkonočný a vianočný kaktus mi zakvitol naraz na jar. Vianočný nekvitol, pretože bol v kuchyni v teple. Až keď som ho prehodila do chladnejšej miestnosti tak mi takto po prvýkrát rozkvitol. Neznáša veľmi teplo ani premiestnenie keď má nahodené púčky. Vtedy ich zhadzuje.
eňuš
06.05.10,06:32
Toto sú veľkonočné.
deniseee
06.05.10,06:48
Mozno poradite aj mne. Mam krasnu velku opunciu, dokonca ma aj plody (aj mala). Chcem sa opytat, ako kaktus zakorenit odrezkami. Su nejake specialne pokyny, alebo jednoducho kusok urezem, dam do zeme a mesiac nepolievam vobec a nic viac... Je totiz uz tak velky, ze sa mu chce z kvetinaca vyvalit. A este otazka. Nikdy sme tie plody nejedli, hoci vraj su jedle... Aspon predajca to kedysi, ked sme to kupovali, uvadzal. Ako sa tieto plody jedia? Staci ocistit a mozu sa jest len tak?
Zuziana
06.05.10,06:53
Kaktus je takmer burina. Odštipni článok, zapichni do zeme a zakorení. Opuncie - plody treba očistiť, pozor na chĺpočky, ktoré sa ti môžu zapicnúť do prsta, príp. aj do jazyka.
josadko
09.09.10,15:43
PROSIM VAS PEKNE - KTO VIE SURNE POSKYTNUT, POSLAT, DAROVAT, PREDAT ZAKORENENE LISTKY OPUNCIE? BUDEM RAD ZA AKEKOLVEK INFO KDE SA DAJU ZOHNAT. SOM Z BANSKEJ BYSTRICE.
lujza.j
11.09.10,19:09
PROSIM VAS PEKNE - KTO VIE SURNE POSKYTNUT, POSLAT, DAROVAT, PREDAT ZAKORENENE LISTKY OPUNCIE? BUDEM RAD ZA AKEKOLVEK INFO KDE SA DAJU ZOHNAT. SOM Z BANSKEJ BYSTRICE.
dnes som bola v Lidl v Hainburgu, mali kaktusy za 1,99e a mali aj oponciu:)
eňuš
11.09.10,20:17
Mozno poradite aj mne. Mam krasnu velku opunciu, dokonca ma aj plody (aj mala). Chcem sa opytat, ako kaktus zakorenit odrezkami. Su nejake specialne pokyny, alebo jednoducho kusok urezem, dam do zeme a mesiac nepolievam vobec a nic viac... Je totiz uz tak velky, ze sa mu chce z kvetinaca vyvalit. A este otazka. Nikdy sme tie plody nejedli, hoci vraj su jedle... Aspon predajca to kedysi, ked sme to kupovali, uvadzal. Ako sa tieto plody jedia? Staci ocistit a mozu sa jest len tak?
Tak to ti závidím, ale len v dobrom. Kúpila som teraz plody opuncie v tescu červené a žlté a dúfam, že z jadierok mi narastú opuncie. Ak ti ešte nik neporadil tak pozri toto video, prajem dobrú chuť a bacha lebo pichajú.
http://www.youtube.com/watch?v=_rhVeZ6gR0Q&feature=related
VieraHu
12.09.10,15:55
Ak máš záujem o opuncie, poslala som Ti e-mail s kontaktom na mňa.

Pre Josadko
lujza.j
01.10.10,08:10
ahojte kaktusáci:) čo myslíte už mám dať kaktusy z balkóna na zimné stanovište? dnes boli ráno 4st.ďakujem
jess
08.10.10,10:48
posúvam ....
infinityfx21
28.10.10,12:48
Ahojte.Mne začína vianočný nahadzovať puky.Možno akurát na vianoce zakvitne,ak nie skor,nemám to ešte odsledované.Ale teším sa. :)
arizona
28.10.10,15:46
Ahojte.Mne začína vianočný nahadzovať puky.Možno akurát na vianoce zakvitne,ak nie skor,nemám to ešte odsledované.Ale teším sa. :)
Už ten kaktus radšej neprenášaj na iné stanovisko, aby ti nezhodil puky:)
infinityfx21
29.10.10,11:33
Už ten kaktus radšej neprenášaj na iné stanovisko, aby ti nezhodil puky:)

Ani ho nebudem prenášať.Ostane v spodnej izbe na schodoch.Len neviem,nejak extra svetla tam nemá,ale ked nahadzuje puky,no neviem.Chcem si ešte aspoň dva dokúpiť,páčia sa mi.Pekný deň. :)
infinityfx21
20.11.10,13:41
A toto je naj prírastok,1.foto ked som ho kúpila 12.11,a 2 foto dnes 20.11.Bála som sa že mu opadajú puky a takto krásne ma prekvapil.
Valcake
20.11.10,14:52
Náááádhera....veľmi sa mi páči biely. Zatiaľ mám len fialový, ale ak niekde uvidím biely, alebo iný, ešte si kúpim.
infinityfx21
20.11.10,18:02
[QUOTE=Valčake;1567840]Náááádhera....veľmi sa mi páči biely. Zatiaľ mám len fialový, ale ak niekde uvidím biely, alebo iný, ešte si kúpim.[/QUO


U nás ich mali v Kauflande,je taký menší,ale on sa rozrastie.A nelutujem že som ho kúpila.Ružový mi asi tiež rozkvitne,potom dám foto. :)
81janka
20.02.11,11:35
Minulý piatok som si v kvetinárstve kúpila veľkonočný kaktus, ktorý je úplne obsypaný cyklamenovými pukmi - no nádhera... Trochu som sa bála, že keď ho prinesiem domov, tak mi opadajú puky, ale ony sa začali otvárať a krásne rozkvitol. Chcem sa však spýtať, či je normálne, že tie kvety poobede zatvára a ráno znova otvára - lebo presne toto mi robí... Nemám totiž žiadne skúsenosti s pestovaním kaktusov (mala som iba jeden darovaný a držal sa, kým som mu nevenovala žiadnu osobitnú pozornosť. Keď som konečne začala, uhynul mi). A potom mám iba prýštec ohnivý, ktorému som nedávno musela veľmi intenzívne dohovoriť, kompletne ho ostrihať a vyzerá, že sa spamätal...:-)
Potom mám obavy ešte z jednej veci, a síce, dúfam, že mi bude kvitnúť aj o rok - všetky fotografie, ktoré tu uvádzate sú nádherné, hovoríte, že s nimi nemáte žiadne problémy, ja mám však z domu iné skúsenosti. Mojej mamine kvitol vianočný kaktus iba dvakrát v živote - najprv, keď sa vydávala moja sestra a potom pred mojou svadbou (bolo to rok po roku). A odvtedy - je to už 5 rokov a stále nič. Pred týmito príležitosťami im pritom nevenovala žiadnu špeciálnu starostlivosť... Takže dúfam, že ja na jeho nádherné kvietky nebudem musieť čakať až do doby, keď sa moje ratoliestky (2 a pol roka a 1 rok) rozhodnú vstúpiť do stavu manželského...:-))))
Valcake
23.02.11,22:43
...a teším sa, lebo znova mi bude kvitnúť vian. kaktus. Zatiaľ len tieto, ale možno aj ostatné nahodia puky.
lujza.j
15.03.11,19:48
.....kedy plánujete dať kaktusy von?:)
arizona
15.03.11,20:07
.....kedy plánujete dať kaktusy von?:)
Mam ich plne dve parapety,ledva cakam, kedy uz nebude v noci mzrnut a uz aj idu :D...takze zanedlho.
lujza.j
15.03.11,20:49
ďakujem:)
avonboy
16.03.11,16:57
Poradte prosím o akú chorobu ide? Je to vianočný kaktus ,a ako liečiť?
hojky ale tento kaktus co tu mas zobrazeny je velkonocny...a nie vianocny
beba13
26.03.11,20:43
aj mne znova kvitnú na vianoce kvitli a teraz zase
lujza.j
27.03.11,08:00
tento kaktus tiež môže byť vonku?je krásny:)musím si aj ja taký kúpiť
beba13
27.03.11,10:41
ano já ich dávam úplne všetky von až do neskorej jesene
lujza.j
27.03.11,11:02
ďakujem:)
rozborova
27.03.11,12:44
ano já ich dávam úplne všetky von až do neskorej jesene
To dávaš von vianočný aj veľkonočný kaktus? A máš ich v tieni alebo môžu byť aj na slniečku,kedy ich potom dávaš dnu?
lujza.j
03.04.11,08:25
......no čo kaktusáci už máte svoje poklady vonku? ;)
ladyrs
03.04.11,09:03
mám len menšie kaktusy a doteraz som ich nedávala von, nie je ešte skoro ? či ich na noc ponosíš do bytu ?
arizona
03.04.11,10:10
......no čo kaktusáci už máte svoje poklady vonku? ;)
Jasneee ;)
Kaktusom chladnejsie noci prospievaju ku kvitnutiu .
lujza.j
03.04.11,10:37
ďakujem:)
ladyrs
03.04.11,10:45
ďakujem krásne, musím ich teda povynášať
lujza.j
03.04.11,12:32
moje sa už vetrajúúú:):)
81janka
04.04.11,12:22
A zostávajú sa vetrať aj v noci? Môj veľkonočný začal púsťať nové lístky, tak ho mám "vyhodiť von"? Ešte nikdy som nemala kaktus, toto bol prvý, ktorý som si kúpila a úprimne, bojím sa oň. Nezamrzne mi? Tu u nás na severe sú ešte relatívne chladné noci... Ešte jedna otázočka - o prýštec ohnivý sa treba starať ako o ostatné kaktusy? Bola by som rada, keby mi konečne zakvitol...
lujza.j
04.04.11,18:37
už tam zostanú až do jesene:)
arizona
04.04.11,19:02
A zostávajú sa vetrať aj v noci? Môj veľkonočný začal púsťať nové lístky, tak ho mám "vyhodiť von"? Ešte nikdy som nemala kaktus, toto bol prvý, ktorý som si kúpila a úprimne, bojím sa oň. Nezamrzne mi? Tu u nás na severe sú ešte relatívne chladné noci... Ešte jedna otázočka - o prýštec ohnivý sa treba starať ako o ostatné kaktusy? Bola by som rada, keby mi konečne zakvitol...
Prystec nie je kaktus,ale sukulent-ten treba na rozdiel od kaktusu aj v zime obcas poliat.
Ak byvas na severe, tak radsej pockaj s nocnym vynasanim,len ich postupne osviezuj a na noc pre istotu dnu
Kaktusy bez trnov-tieto listkove byvaju trochu haklivejsie na chlad,ako tie pichlave gule ;)
81janka
04.04.11,21:05
Prystec nie je kaktus,ale sukulent-ten treba na rozdiel od kaktusu aj v zime obcas poliat.
Ak byvas na severe, tak radsej pockaj s nocnym vynasanim,len ich postupne osviezuj a na noc pre istotu dnu
Kaktusy bez trnov-tieto listkove byvaju trochu haklivejsie na chlad,ako tie pichlave gule ;)
Vďaka za radu. Nerada by som si ho zlikvidovala...:)
eňuš
11.06.11,21:19
nový prvýkrát rozkvitnutý
lujza.j
12.06.11,06:54
bóžinku ten je krásny:)a moje mrchy nič:(
ladyrs
12.06.11,06:59
nový prvýkrát rozkvitnutý

waw Elenka,ten je krásny !!!
PLUMERIA
12.06.11,21:00
Ten je krásny!!
PLUMERIA
12.06.11,21:03
nový prvýkrát rozkvitnutý


aj mne znova kvitnú na vianoce kvitli a teraz zase
Tie sú krásne!!!
PLUMERIA
12.06.11,21:48
Prikladám aj ja svoj ružový v plnej kráse. Biely odkvitol... zatiaľ a teším sa na ďalšie, ktoré majú nahodené púčiky.
Ten je nááádherný!!!!!Toľko kvietkov.....
andersenka
13.06.11,12:16
nový prvýkrát rozkvitnutý
Elen - krásny, čo s nimi robíš keď ti tak nádherne kvitnú????
Ja som moje cez zimu mala v trošku chladnejšej miestosti (tam kde mam aj temperované orchidky), možno za celu zimu poliala tak 3x, nehnojila. teraz som ich von vyhodila, tak sa nechám prekvapiť, či aj mne vôbec zakvitnú.......
infinityfx21
26.06.11,05:53
Prvé 3 foto,sú moje dva,letnia sa a prospieva im to,ostatné mamine.ten 6 je vážne čudo,rastú mu také krky,som zvedavá ked to zakvitne.
andersenka
26.06.11,11:23
Prvé 3 foto,sú moje dva,letnia sa a prospieva im to,ostatné mamine.ten 6 je vážne čudo,rastú mu také krky,som zvedavá ked to zakvitne.
Tak určite pridaj foto toho rozkvitnutého "čuda" ....
infinityfx21
26.06.11,11:32
Pridám,budem ho odteraz sledovať.
andersenka
26.06.11,12:01
no mne tiež jeden sa chystá kvitnúť Trichodiadema sp. , zatiaľ len jeden - dva kvietky sa tlačia ale tešímmmmmmmmmmmmm sa, pred nejakým mesiacom som ho len kúpila......
Valcake
26.06.11,15:50
infinityfx21, tie čudné krky nádherne rozkvitnú. Je to skalná ruža. Sempervivum.
infinityfx21
26.06.11,17:13
To som si myslela,že to bude kvitnúť ale vôbec som netušila že to je skalná ruža.Zase som o niečo múdrejšia,ďakujem. :)
eňuš
28.06.11,19:42
Elen - krásny, čo s nimi robíš keď ti tak nádherne kvitnú????
Ja som moje cez zimu mala v trošku chladnejšej miestosti (tam kde mam aj temperované orchidky), možno za celu zimu poliala tak 3x, nehnojila. teraz som ich von vyhodila, tak sa nechám prekvapiť, či aj mne vôbec zakvitnú.......

Adelka ja moje kaktusy v neskorú jeseň pred mrazmi odložím do tmavej pivnice. Mali by vydržať do -5 stupňov, ale to neriskujem a odkladám skôr. Za celú zimu ich vôbec nepolievam.
Na jar vyberem a po dvoch dňoch polejem. No a za ten vegetačný pokoj sa mi takto odvďačujú kvitnutím.
Nebolo to vždy tak!!! Keď som mala kvetinovú stenu bývali vnútri a preto ani nekvitli, nemali oddych.
Myslím si, teda na 100% že keď si ich mala v chladnejšej miestnosti, nemusia byť len v tme tak ti určite zakvitnú. :)
Budem držať všetky palčeky, potom sa pochváľ, že rozkvitli a pofoť. :)
PLUMERIA
29.06.11,17:00
Konečne ho mám....moj vysnívaný "epicactus":)
avonboy
30.06.11,05:24
ja mam taky isty doma na zahrade uz 6r a nexce kvitnut ... co s nim?
andersenka
01.07.11,11:21
Pvé tri kvety na Trichodiadema sp. mi rozkvitli :---
Keď nesvieti slniečko sú zatvorené aj kvietky....
Valcake
01.07.11,14:51
avonboy -epicactus

Pestovanie a množenie:
Tento kultivar preferuje filtrované slnečné svetlo. Znesie aj priame slnečné svetlo, ale nie po celý deň!
Substrát by mal byť vzdušný, ľahký s neutrálnym PH. Ideálna je neutrálna vrchovisková rašelina.
Môže byť aj bežná kaktusová zem. Neznáša ťažké, zásadité, premokrené a kyslé pôdy. Niektoré epifyty výtajú, ak je pôda kyslá, ale tomuto druhu vyhovuje pôda s neutrálnym PH.
Zimovanie pri minimálne 10°C. Ak chceme kvety (čo je hlavný účel pestovania) je treba zimovať na svetlom mieste a udržovať rastlinu aj počas zimy v dobrej kondícii - rastliny by nemali zavädnúť. Pri pestovaní v bytoch sa stáva, že rastliny majú vyššie teploty a často vädnú (vyžadujú viac vlahy, ako "púštne" kaktusy), taktiež sa často zimujú v pivniciach - chýba svetlo počas zimy. Je to obdobie kedy nasadzujú puky, ak je však svetla málo, tak puky nenasadzujú a na jar buď slabo kvitnú, alebo vôbec nekvitnú.
avonboy
01.07.11,17:06
avonboy -epicactus

Pestovanie a množenie:
Tento kultivar preferuje filtrované slnečné svetlo. Znesie aj priame slnečné svetlo, ale nie po celý deň!
Substrát by mal byť vzdušný, ľahký s neutrálnym PH. Ideálna je neutrálna vrchovisková rašelina.
Môže byť aj bežná kaktusová zem. Neznáša ťažké, zásadité, premokrené a kyslé pôdy. Niektoré epifyty výtajú, ak je pôda kyslá, ale tomuto druhu vyhovuje pôda s neutrálnym PH.
Zimovanie pri minimálne 10°C. Ak chceme kvety (čo je hlavný účel pestovania) je treba zimovať na svetlom mieste a udržovať rastlinu aj počas zimy v dobrej kondícii - rastliny by nemali zavädnúť. Pri pestovaní v bytoch sa stáva, že rastliny majú vyššie teploty a často vädnú (vyžadujú viac vlahy, ako "púštne" kaktusy), taktiež sa často zimujú v pivniciach - chýba svetlo počas zimy. Je to obdobie kedy nasadzujú puky, ak je však svetla málo, tak puky nenasadzujú a na jar buď slabo kvitnú, alebo vôbec nekvitnú.
hmm zemina vyhovuje, zimovanie na schodisti tiez, zalievka a letne slnenie tiez ak tento rok nenahodi kvety tak poleti...
PLUMERIA
01.07.11,17:24
Tak to hádam nie :-( Ja si ho veľmi rada zoberiem :-)
PLUMERIA
01.07.11,17:41
infinityfx21
03.07.11,05:49
A takto rozkvitol.Žial asi ostane len jeden kvet,druhý nejak zvädol asi od lejaku a je stále taký uvädnutý.Ale aj jeden je krásny.
PLUMERIA
03.07.11,07:50
A takto rozkvitol.Žial asi ostane len jeden kvet,druhý nejak zvädol asi od lejaku a je stále taký uvädnutý.Ale aj jeden je krásny.

To je nááádhera!!!Je fakt úžasný ten kvietok!!!!!:)
eňuš
07.07.11,15:54
A takto rozkvitol.Žial asi ostane len jeden kvet,druhý nejak zvädol asi od lejaku a je stále taký uvädnutý.Ale aj jeden je krásny.

Tento dlho kvitnúť nevydrží. Vždy rozkvitne keď má pršať a k skorému odkvitnutiu mu určite dopomôže aj dážď.
Škoda, že sa neriadi aj kaktus počasím. Teraz keď stále pršalo mohli byť obsypané kaktusy kvetmi ako tent môj pred dvoma rokmi. :)
PLUMERIA
07.07.11,17:26
Tento dlho kvitnúť nevydrží. Vždy rozkvitne keď má pršať a k skorému odkvitnutiu mu určite dopomôže aj dážď.
Škoda, že sa neriadi aj kaktus počasím. Teraz keď stále pršalo mohli byť obsypané kaktusy kvetmi ako tent môj pred dvoma rokmi. :)
Elenka,normálne ti závidím tento nááádherný kaktus!!!
81janka
08.07.11,12:17
Dievcence, takto vam poviem - ja kaktusy teda fakt, ze nemusim, ale to, co predvadzaju tie vase, to je naozaj zavideniahodne... Su prekrasne...
lujza.j
08.07.11,14:39
Tento dlho kvitnúť nevydrží. Vždy rozkvitne keď má pršať a k skorému odkvitnutiu mu určite dopomôže aj dážď.
Škoda, že sa neriadi aj kaktus počasím. Teraz keď stále pršalo mohli byť obsypané kaktusy kvetmi ako tent môj pred dvoma rokmi. :)

:eek::eek::eek::eek: fenomenálne;)
Valcake
08.07.11,21:49
..eňuš...nemám slov:eek:. Tvoje kaktusy sú úžasnééééé;):) Ja som mala niekoľko kaktusov. Aj s určitými časovými rozpätiami. Prezraďte mi, prečo sa u mňa nedržia. Je to neuveriteľné, ale ani Aloe vera, ešte Banánovník a Scindapsus. Musí to s niečím súvisieť, lebo už mi kamoška vypestovala, doniesla som domov a za krátky čas:( veď ten Scindapsus je najnenáročnejšia rastlinka-nechápem :rolleyes: aj keď,tak len živorí... mám aj teraz, ale ani nefotím :(
81janka
09.07.11,19:20
Ja neviem, s tým hodnotením rastliniek "náročné - nenáročné na pestovanie" je to zaujímavé... Určite to, že sa ti nedržia s niečím súvisí - mne sa napr. nevie poriadne chytiť anilen praobyčajný zelenec - a to je už ako "náročná" rastlina (tri mi vykapali a štvtý drží len - len)... Zato gardénia len tak prekvitá :-) - prepáčte mi túto vsuvku mimo témy...
Valcake
10.07.11,21:48
...dobre si urobila, ďakujem ti, aspoň viem, že nie som sama..
josadko
08.08.11,17:29
Ahojte,

má niekto k dispozícii mrazuvzdorné kvitnúce opuncie? Stačí odrezky, zakorením.

Budem rád ak sa niekto ozvete. Díky.
andersenka
10.08.11,16:40
ide mi kvitnúť.........aj keď chudobne, ale radosť urobí .o)
lujza.j
10.08.11,18:18
neprovokúúúúúj:) moje pichlavé mrchy niččččč:(
andersenka
11.08.11,05:33
aaaaaaaaaale čoby som provokovala. Dva velikánske kaktusy a na jednom "AŽ" dva puky :(
lujza.j
11.08.11,14:29
:)
andersenka
04.09.11,20:10
...
kvetinar
30.11.11,07:04
Ak uz nebudete vediet co s kaktusmi :) :) :)
Valcake
30.11.11,10:48
..už si to vyskúšal??:D
Samir
30.11.11,12:02
Ahoj, ak by bol záujem, máme mrazuvzdorné opuncie. Ale keďže je už zima, dostupné budú až budúci rok.


Ahojte,

má niekto k dispozícii mrazuvzdorné kvitnúce opuncie? Stačí odrezky, zakorením.

Budem rád ak sa niekto ozvete. Díky.
beba13
02.12.11,20:23
už začínaju rozkvitať kaktusíky
Valcake
03.12.11,00:58
..už aj moje niektoré:)
kvetinar
03.12.11,01:07
Nemozes poslat/pridat foto ?
Valcake
06.12.11,22:54
...už aj tento sa rozhodol kvitnúť..:)
beba13
10.01.12,16:48
a už aj niektoré odkvitaju
betabeta
17.01.12,15:23
Ja ich po odkvitnutí posledného kvietka ešte raz polejem-potom až vtedy,ked vidím,že začínajú lístky vadnúť.Takto robím celé leto mám ich v paneláku na chodbe bez kúrenia.V strede septembra ich začnem výdatne polievať-na vianoce sa mi štedro odmenia kvietkami.Mám ich aj cez zimu na chladnéj chodbe.Robím to už dlhé roky takto.
bettylou
10.11.15,15:47
vie niekto poradiť? mám kaktus "palicu", je už vyšší a chcela by som ho nejako upraviť, aby sa rozkonáril, podobne ako tie púštne kaktusy?