Maňuša
04.07.10,07:49
Chcem Vás poprosiť o radu. Máme domácu studňu ( vodovod u nás nemáme ). V poslednom čase mi voda z kohútikov zapácha. Pritom priamo zo studne nie. Počítam, že to bude niečo s rúrami. Výmena a čistenie neprichádza ( aspoň teraz ) do úvahy. Vedel by mi niekto poradiť, čo by som mala do odpadov naliať ? Nalievam zatiaľ savo - no to je o ničom. Možno má s tým niekto skúsenosti, spodnú vodu nemáme. Ďakujem.
220870
04.07.10,06:13
Páchnu odpady alebo pitná voda?Ak máte studňu nesprávne zakrytú môže do nej spadnúť hocičo od mačky myšky až po...
alla66
04.07.10,09:23
Chcem Vás poprosiť o radu. Máme domácu studňu ( vodovod u nás nemáme ). V poslednom čase mi voda z kohútikov zapácha. Pritom priamo zo studne nie. Počítam, že to bude niečo s rúrami. Výmena a čistenie neprichádza ( aspoň teraz ) do úvahy. Vedel by mi niekto poradiť, čo by som mala do odpadov naliať ? Nalievam zatiaľ savo - no to je o ničom. Možno má s tým niekto skúsenosti, spodnú vodu nemáme. Ďakujem.
V poslednom čase - znamená od posledných dažďov a záplav? Nenachádza sa v blízkosti studne statok, družstvo, alebo cintorín? Na tvojom mieste by som si dala skontrolovať vodu http://www.vodafix.sk/sk/produkty/zavadna_voda.aspx
a do pozornosti pridám odkaz na úpravu pitnej vody: http://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=327:reverzna-osmoza-metoda-pouivana-na-doupravu-pitnej-vody&catid=62:ivotne-prostredie&Itemid=69
Maňuša
04.07.10,12:09
Páchne pitná voda z vodovodu, keď ju vytiahnem zo studne tak nepachne. Čiže predpokladám, že to bude odpad. Preto by som tie rúry chcela nejako prečistiť bez búrania. Keby to bolo vo vode tak si myslím, že by páchla aj keď ju vytiahnem zo studne vo vedre. Je to posledné 2 týždne. Boli síce u nás povodne ale na našej strane neboli a nemali sme ani spodnú vodu. Tak som myslela na nejaký prostriedok. Ináč ja našu vodu nepijem. A obecný vodovod bude asi až pre ďalšiu generáciu.
alla66
04.07.10,12:41
Páchne pitná voda z vodovodu, keď ju vytiahnem zo studne tak nepachne. Čiže predpokladám, že to bude odpad. Preto by som tie rúry chcela nejako prečistiť bez búrania. Keby to bolo vo vode tak si myslím, že by páchla aj keď ju vytiahnem zo studne vo vedre. Je to posledné 2 týždne. Boli síce u nás povodne ale na našej strane neboli a nemali sme ani spodnú vodu. Tak som myslela na nejaký prostriedok. Ináč ja našu vodu nepijem. A obecný vodovod bude asi až pre ďalšiu generáciu.
Vedeli by ti poradiť vodári, aký prípravok používajú na čistenie a dezinfekciu vod. potrubia v mestách.
pavol54
04.07.10,12:41
Čo tak skúsiť vodu nechať aspoň pol hodiny-hodinu poriadne odtiecť (prepláchnuť) cez všetky kohútiky, lebo aj na rozbory sa dáva voda odtečená najmä ak sa potrubie dlhšie nepoužívalo.
marjankaj
04.07.10,12:50
Páchne pitná voda z vodovodu, keď ju vytiahnem zo studne tak nepachne. Čiže predpokladám, že to bude odpad. Preto by som tie rúry chcela nejako prečistiť bez búrania. Keby to bolo vo vode tak si myslím, že by páchla aj keď ju vytiahnem zo studne vo vedre. Je to posledné 2 týždne. Boli síce u nás povodne ale na našej strane neboli a nemali sme ani spodnú vodu. Tak som myslela na nejaký prostriedok. Ináč ja našu vodu nepijem. A obecný vodovod bude asi až pre ďalšiu generáciu.

Aký odpad? To nebodaj tú vodu recyklujete? A o aký zápach ide?
Tá voda smrdí iba pri kohútiku alebo aj keď ju ideš vypiť von? Koľko kohútikov máš? V kúpeľni a v kuchyni? Zapácha to v obidvoch? Skontrolovali ste sací kôš? Ktovie čo sa vám dostalo do vodárne?
Maňuša
04.07.10,13:16
Aký odpad? To nebodaj tú vodu recyklujete? A o aký zápach ide?
Tá voda smrdí iba pri kohútiku alebo aj keď ju ideš vypiť von? Koľko kohútikov máš? V kúpeľni a v kuchyni? Zapácha to v obidvoch? Skontrolovali ste sací kôš? Ktovie čo sa vám dostalo do vodárne?
Sací kôš je v poriadku. Voda v studni nezapách. Kohútiky mám aj v kúpelni, aj v kuchyni. Zaoácha to vo všetkých.
Maňuša
04.07.10,13:17
Čo tak skúsiť vodu nechať aspoň pol hodiny-hodinu poriadne odtiecť (prepláchnuť) cez všetky kohútiky, lebo aj na rozbory sa dáva voda odtečená najmä ak sa potrubie dlhšie nepoužívalo.
Skúšala som to. Nepomohlo.
marjankaj
04.07.10,13:19
Sací kôš je v poriadku. Voda v studni nezapách. Kohútiky mám aj v kúpelni, aj v kuchyni. Zaoácha to vo všetkých.

Tak to asi bude v nádrži.:eek:
Maňuša
04.07.10,13:20
Vedeli by ti poradiť vodári, aký prípravok používajú na čistenie a dezinfekciu vod. potrubia v mestách.
Ďakujem, preštudovala som si to. Obrátim sa na budúci týždeň na vodárov. Uvidím ako pochodím. Ešte raz ďakujem.
alla66
04.07.10,14:10
Ďakujem, preštudovala som si to. Obrátim sa na budúci týždeň na vodárov. Uvidím ako pochodím. Ešte raz ďakujem.

Tiež som zvedavá ;) Po úspešnom vyriešení daj vedieť, ako si dopadla a čo ti poradili. Tvoja osobná skúsenosť pomôže ďalším, ktorí budú mať problém s pitnou vodou zo studne :);)
Marta 10
02.03.12,10:56
My máme podobný problém ako Maňuša. S tým rozdielom, že bývame v bytovke a máme mestskú vodu. Približne pred rokom sme rekonštruovali bytové jadro a tak sa aj na vodu dali nové prívodné hadice a batérie. Odvtedy nám strašne zapácha studená voda v kuchyni, hlavne ráno keď sa voda dlho nepúšťala. Po odpustení vody už ten zápach necítiť. Je to taký zápach akoby zo žumpy. Zacítila som to už aj vo vaňovej batérii, ale nie až taký koncentrovaný. Okrem toho máme ešte ďalšie 2 batérie, ktoré sú úplne v poriadku, tam necítiť žiadny zápach. Vedel by mi niekto poradiť čím to môže byť ?