Laco-monter
04.07.10,09:31
V poslednom čase som odoslal niekoľko SS , čím som vyjadril dotyčným osobám svoje stanovisko k ich reakciam na moje príspevky.
Prekvapila ma urazená reakcia spolu s kategorickým zákazom posielať dotyčným súkromné správy.
Nerozumiem takému postoju, nakoľko k tomu účelu predsa SS určené sú,
poslať svoje stanovisko, prosbu, či otázku sposobom, ktorý je určený len dotyčnému Poraďakovi.
Tým, že odošlem niekomu SS sa automaticky nestávam jeho či jej priateľom
a može si moju správu ihneď vymazať a zabudnúť na ńu.
Alebo, žeby boli niektorí až takí pohodlní, žeby ich unavovalo 2x kliknúť myškou ??
marjankaj
04.07.10,07:45
Nenadával si im náhodou?
veronikasad
04.07.10,07:45
Laco, pozri etiketu Porady :

1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.
arizona
04.07.10,07:47
Laco, na Porade to funguje tak, že ak nemáš chuť čítať niečie príspevky a nechceš aby ťa obťažoval ss-kami, jednoducho si ho dáš do neželaných osôb. ( dá sa to aj spätne zrušiť)
Nielen že ťa tieto osoby nebudú obťažovať ss-kami, ale nevidíš ani ich príspevky...
Je to na osobnom rozhodnutí rozhodnutí každého člena ako sa rozhodne. :)
veronikasad
04.07.10,07:49
Laco, na Porade to funguje tak, že ak nemáš chuť čítať niečie príspevky a nechceš aby ťa obťažoval ss-kami, jednoducho si ho dáš do neželaných osôb. ( dá sa to aj spätne zrušiť)
Nielen že ťa tieto osoby nebudú obťažovať ss-kami, ale nevidíš ani ich príspevky...
Je to na osobnom rozhodnutí rozhodnutí každého člena ako sa rozhodne. :)
Lenže Laco má opačný problém - oslovuje poraďákov SS a títo si to neželajú. Jeho príspevky v odborných témach sú poriadne vedľa a chce to riešiť cez SS (stalo sa to aj mne).
arizona
04.07.10,07:51
Lenže Laco má opačný problém - oslovuje poraďákov SS a títo si to neželajú. Jeho príspevky v odborných témach sú poriadne vedľa a chce to riešiť cez SS (stalo sa to aj mne).
Veronika, ja som to pochopila správne, len som to chcela čo najtaktnejšie vysvetliť, ako to chodí....;)
danushka
04.07.10,07:52
Lenže Laco má opačný problém - oslovuje poraďákov SS a títo si to neželajú. Jeho príspevky v odborných témach sú poriadne vedľa a chce to riešiť cez SS (stalo sa to aj mne).
Veronika, nie si sama...včera sa to stalo aj mne...
Dúfam, že Laco moju výzvu, aby ma neobťažoval cez ss pochopil, za čo mu verejne ďakujem :)
veronikasad
04.07.10,07:54
Danushka, asi nepochopil, inak by sa "nesťažoval" verejne na PORADe. Teraz už snáď pochopí.
Laco-monter
04.07.10,09:48
Laco, pozri etiketu Porady :

1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.

Tak tomuto bodu som dobre neporozumel,

ako ja možem vedieť čo može zaujímať iných členov porady ?

Alebo tento bod bol myslený v zmysle, že netreba pred inými členmi porady niečo zatajovať ?:)
marjankaj
04.07.10,09:54
Tak tomuto bodu som dobre neporozumel,

ako ja možem vedieť čo može zaujímať iných členov porady ?

Alebo tento bod bol myslený v zmysle, že netreba pred inými členmi porady niečo zatajovať ?:)

Ty taký slovenčinár a nerozumieš?:---
danushka
04.07.10,09:55
Tak tomuto bodu som dobre neporozumel,

ako ja možem vedieť čo može zaujímať iných členov porady ?

Alebo tento bod bol myslený v zmysle, že netreba pred inými členmi porady niečo zatajovať ?:)
Lacko, ja Ti to veľmi rada vysvetlím...

V minulosti, keď si ešte o tejto stránke ani nechyroval, rozprúdila sa tu vášnivá rozprava o zverejňovaní obsahu súkromných správ, ktorá myslím vznikla z neporozumenia sa v nejakých témičkách.
A tak sa dal dovetok do etikety, že čo raz je súkromné, nech aj súkromným ostane :)
Tvorca tohto fóra sa spočiatku pravdepodobne spoliehal na samozrejmosť tejto záležitosti, ale pri rôznorodom kolorite a temperamente zúčastnených treba občas pripomenúť základné pravdilá slušného správania.

Aj v živote bežnom existuje listové tajomstvo a je posvätné.
S bubienkom na zajace sa verejne nechodí, medzi priateľmi, doma si môžme povedať aj tajnosti, ale na verejnosť sa súkromné neťahá...
To je na margo toho, že nechápeš tomuto bodu etikety...
alla66
04.07.10,11:06
Laco, pozri etiketu Porady :

1. Súkromné správy nepoužívam na preberanie problémov, ktoré by mohli zaujímať aj iných členov.


Lacko, ja Ti to veľmi rada vysvetlím...

V minulosti, keď si ešte o tejto stránke ani nechyroval, rozprúdila sa tu vášnivá rozprava o zverejňovaní obsahu súkromných správ, ktorá myslím vznikla z neporozumenia sa v nejakých témičkách.
A tak sa dal dovetok do etikety, že čo raz je súkromné, nech aj súkromným ostane :)
Tvorca tohto fóra sa spočiatku pravdepodobne spoliehal na samozrejmosť tejto záležitosti, ale pri rôznorodom kolorite a temperamente zúčastnených treba občas pripomenúť základné pravdilá slušného správania.

Aj v živote bežnom existuje listové tajomstvo a je posvätné.
S bubienkom na zajace sa verejne nechodí, medzi priateľmi, doma si môžme povedať aj tajnosti, ale na verejnosť sa súkromné neťahá...
To je na margo toho, že nechápeš tomuto bodu etikety...

Nie je to náhodou o tom, že nie je vhodné riešiť odborné témy cez súkromné správy?:)
danushka
04.07.10,11:44
Nie je to náhodou o tom, že nie je vhodné riešiť odborné témy cez súkromné správy?:)
Možme to chápať aj takto, ale v každom prípade sa tu v minolosti riešilo verejné preberanie ss .

Tak ako sa dá nahlásiť nevhodný príspevok, tak sa dá nahlásiť adminovi aj nevhodná ss.
Neviem, či bol Laco upozornený adminom na svoje správanie, neviem koľkých sa týka táto dnešná Laciho téma a neviem vlastne na čo sa Laci pýta.

Mne je takpovediac Laci ukradnutý, jeho príspevky sú zväčša totálne mimotemy a jeho pokus zapotiť ma svojimi expresívami cez ss ma vcelku pobavil...
Aké mi požičal, také dostal vratené a viac sa existenciou tohto člena zaoberať nebudem.

Úprimne povedané, Laci si povyberal sám a prvý do koho si z času na čas rypne a musel rátať aj s tým, že natrafí na mršku, ktorá nezalezie fňukajúca do kúta;)
Laco-monter
04.07.10,19:06
Možme to chápať aj takto, ale v každom prípade sa tu v minolosti riešilo verejné preberanie ss .

Tak ako sa dá nahlásiť nevhodný príspevok, tak sa dá nahlásiť adminovi aj nevhodná ss.
Neviem, či bol Laco upozornený adminom na svoje správanie, neviem koľkých sa týka táto dnešná Laciho téma a neviem vlastne na čo sa Laci pýta.

Mne je takpovediac Laci ukradnutý, jeho príspevky sú zväčša totálne mimotemy a jeho pokus zapotiť ma svojimi expresívami cez ss ma vcelku pobavil...
Aké mi požičal, také dostal vratené a viac sa existenciou tohto člena zaoberať nebudem.

Úprimne povedané, Laci si povyberal sám a prvý do koho si z času na čas rypne a musel rátať aj s tým, že natrafí na mršku, ktorá nezalezie fňukajúca do kúta;)

Toto bolo k čomu dobre ??? O akých expresívach hovoríš ???

Tak Ty na mňa možeš VEREJNE kydať , a ja nesmiem REAGOVAŤ ???

Čo si to dovoľuješ ???
sito
04.07.10,20:06
Laco, na teba netreba kydať! Reaguješ, kydaním, na seba. Čo si to dovoľuješ?!! Môžeeeš!!! ;)