annabel
04.07.10,10:28
Dobrý deň,

skončila nám viazanosť na internet od T-Comu a chceme si objednať Wi-fi router. V predajni mi povedali, že si k nášmu programu (Turbo 3) môžme vybrať jeden z týchto modelov:

1.) D-Link DSL-2641R (za 1 Euro)

2.) DrayTek Vigor 2700 VoIP (za 49,90)

3.) DrayTek Vigor 2700 VGST (za 99,90)

Odhliadnuc od ceny, ktorý z nich sa najviac oplatí? Momentálne máme doma klasický stolový PC, ale plánujeme si v dohľadnej dobe dokúpiť notebook.

Ďakujem :))
Vlado40
04.07.10,13:04
Ak neplánuješ pripojiť telefón k routru ,tak Ti stačí aj D-Link.Druhá možnosť je Vigor 2700 VGTS.
annabel
06.07.10,11:56
Máme aj telefón (pevnú linku), neviem, či toto myslíš.
Vlado40
06.07.10,20:20
Máme aj telefón (pevnú linku), neviem, či toto myslíš.

Pevná linka s tým nemá nič , myslel som telefón na volania cez internet VoIP.
pistik71
07.07.10,15:09
D-Link ma mensie moznosti nastavenia, navyse T-COM v nom upravil firmware, ktory je tak trochu horsie pouzitelny na nadstandardne nastavenia. Ja osobne by som zvolil DrayTek Vigor 2700 VGST, ale na doma ti je to asi jedno.
Este jedna vec - ak by si potrebovala doma silnejsi WiFi signal, D-Link ma antenu na pevno, neda sa vymenit za vatsiu. Na Vigoroch to ide spravit.
Taci
08.07.10,18:58
D-Link ma mensie moznosti nastavenia, navyse T-COM v nom upravil firmware, ktory je tak trochu horsie pouzitelny na nadstandardne nastavenia. Ja osobne by som zvolil DrayTek Vigor 2700 VGST, ale na doma ti je to asi jedno.
Este jedna vec - ak by si potrebovala doma silnejsi WiFi signal, D-Link ma antenu na pevno, neda sa vymenit za vatsiu. Na Vigoroch to ide spravit.

Anténa na D-Link-u je síce napevno, ale Wi-fi ide v pohode. používam notebook aj ďalej od domu (altánok za domom) a nemám s tým problém. Naopak, jeden odborník a predajca PC mi neodporúčal Vigor, asi vie prečo...
diry
09.07.10,17:53
Ja mám Vigor a v tehlovom dome mám problém so signálom v druhej izbe (cez 2 múry) - signál je iba minimálny a vypadáva. Kúpil som D-Link a bez problémov sa pripojím aj cez dva poschodia v paneláku! Z toho vyplýva, že od T.Comu nebtať žiaden výrobok, ale kúpiť si samostatne router v obchode s PC ! Ja som za Vigor zaplatil pred 2 rokmi v akcii "iba" 2799 Sk (po zlacnení z 5900 Sk!!!) - oblbováci...
Taci
10.07.10,19:24
Ja mám od T-Comu D-Link 2641R a teraz testujem k nemu wifi adaptér TP-Link, zatiaľ je to super:)
truch
11.12.12,06:30
Trochu oživím túto tému:)
Včera sa mi pokazil môj Vigor, keďže som totálny laik, potrebujem poradiť, aký router kúpiť. Za týždeň mi končí viazanosť v T-come, ponúkajú tieto tri routre: http://www.telekom.sk/osobne/internet/magio-internet-pre-vernych/#tele4
Kúpiť takýto, alebo radšej nejaký špeciálny? Čo všetko môže router ovplyvniť? aj rýchlosť internetu?
Vlado40
11.12.12,20:13
Ak máš iba internet bez Mágia a využívaš aj wifi tak D-Link DSL-2641R ,samozrejme ak je internet DSL.