koalko
28.10.05,08:33
Chcem sa opýtať čo v prípade keď konateľ vo svojej sro má pracovný pomer na 2 hodiny jeho HP je 2000.-Sk z čoho sa robia odvody do poisťovní. Nikde inde nie je zamestnaný. Nie sú takéto PP postihnuteľné? Alebo čo robiť. Ďakujem.
Jozef Mihál
28.10.05,09:32
Odvody sa robia zo sumy 2000 Sk, je to viac ako minimálna mzda, keďže ide o prac.pomer na približne štvrtinový úväzok, čiže je to v poriadku.
sklenkova
23.11.05,14:37
No a ja mám zamestnanca na 6h.týždene,platím odvody,potrebujem od neho nejaké papiere (zápočtový list...)a čo mu budem musieť dať ak skončí? Ostatní sú v TPP a majú to len pomimo. Poraďte mi s tým papierovaním.
Marína
23.11.05,23:10
Odvody sa robia zo sumy 2000 Sk, je to viac ako minimálna mzda, keďže ide o prac.pomer na približne štvrtinový úväzok, čiže je to v poriadku.
Ja by som len doplnila, že minimálnu mzdu je potrebné určiť podľa prílohy Zákonníka práce - Charakteristika stupňov náročnosti pracovných miest.
STRELEC
24.11.05,03:37
Chcem sa opýtať čo v prípade keď konateľ vo svojej sro má pracovný pomer na 2 hodiny jeho HP je 2000.-Sk z čoho sa robia odvody do poisťovní. Nikde inde nie je zamestnaný. Nie sú takéto PP postihnuteľné? Alebo čo robiť. Ďakujem.
Nie sú postihnuteľné.
Je sice zvláštne, že "vyžije z mála" :rolleyes:;) :D :eek: - nuž ale nie trestné.