DrahomiraV.
04.07.10,11:07
Dobrý deň,
Dňa 30.4.2010 som ukončila s mojim zamestnávateľom pracovný pomer pričom som 10.11.2007 podpísala dohodu o zvýšení kvalifikácie nakoľko som študovala na VŠ.

Zamestnávateľ chce odomňa vymáhať ním vyčíslené náklady. Avšak po celú dobu pracovného pomeru mi nezapočítaval celú výšku nadčasových hodín (každý mesiac sa jednalo okolo 10-15 hodín niekedy aj viac) a chcem sa Vás opýtať či je možné tieto nadčasy spätne vymáhať.
Prakticky po spočítaní za 2,5 roka od podpísania zmluvy sa táto suma šplhá k sume, ktorú sa hodlá odomňa vymáhať. Ústne som ich žiadala niekoľko krát a písomne pred ukončením pracovného pomeru.
A v prípade súdneho konania možno to riešiť v 1 súdnom konaní? Alebo sa mám obrátiť na inšpektorát práce?
veronikasad
04.07.10,09:11
Z akého dôvodu skončil pracovný pomer ? Vyčíslené náklady požadoval pri skončení prac. pomeru, alebo sa "zobudil" až teraz ?

Nadčasy - bola vedená riadna evidencia ? Neboli súčasťou mesačnej mzdy ?(prestávka na obed sa nezapočítava do fondu prac.času)
DrahomiraV.
04.07.10,10:32
Z akého dôvodu skončil pracovný pomer ? Vyčíslené náklady požadoval pri skončení prac. pomeru, alebo sa "zobudil" až teraz ?

Nadčasy - bola vedená riadna evidencia ? Neboli súčasťou mesačnej mzdy ?(prestávka na obed sa nezapočítava do fondu prac.času)
Pracovný pomer skončil výpoveďou zo strany zamestnanca, pričom výpovedná lehota skončila k 30.4.2010 a žiadala som 23.3.2010 čiže ešte pred skončením pracovného pomeru.
Viedla sa riadna evidencia pomocou výkazov mzdových nárokov, kde pracovná doba bola 8,5h plus 1,5h nadčas, zamestnávateľ uznal len 1h denne uznal pričom ostatné mi nepreplácal a uvádzal to ako "v prospech firmy". ďakujem za odpoveď