Fero_soft
04.07.10,13:41
dobry den,

som zacinajuci zivnostnik a chcem predavat software do zahranicia cez internet. Je to software pre firemnych zakaznikov ktorym budem vystavovat faktury. Moja otazka je : ak predam software mimo Europsku Uniu je potrebne nejak riesit colnicu? Vychadzam z toho, ze ak nieco hmotne chcem poslat mimo EU, tak to musim robit cez colnicu a vyplnit JCD, mozno este dalsie tlaciva. Neviem ako je to pri software ktory poslem zakaznikovi cez internet.

Vopred dakujem za kazdu radu.
Fero
profesional
21.10.10,15:48
Na software predany a zalsany cez internet nemas co robit s colnicou.
Upozornujem, ze software ku ktoremu nositel autorskych prav je subjekt ktory je rezidentom Slovenskej Republiky, musi byt na upravu licencnych a autorskych prav uplatnovany Autorsky zakon platby v SR. A teda licencne zmluvy musia byt uzatvarane pisomne, nie len elektronicky. Americke firmy to maju super ked predavaju ku nam. Lebo ich legislativa dovoluje v podstate akykolvek sposob uzatvorenia licencnej zmluvy. Takze staci kliknut ze clovek cital licencne ujednania a ze s nimi suhlasi. Co sa tyka software ku ktoremu ma prava slovensky subjekt, je to ooovela horsie. Som zvedavy ako budes vysvetlovat zakaznikom v zahranici ze ti musia podpisat licencnu zmluvu v Slovenskom jazyku.