eva1009
04.07.10,16:03
Ahojte, prosim Vás o radu:

Keď som bola v evidencii na ÚP, ja a 6 žien sme dostali pracovnú ponuku na trvalý pracovný pomer do Prvej Česko-Slovenskej poisťovni RAPID. Predtým, ako uzavreli s nami pracovnú zmluvu, museli sme podpísať s nimi Životnú poistku, v opačnom prípade by nás nezamestnali. file:///C:/DOCUME%7E1/Lubos/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/Lubos/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpgEšte pri školení nás pracovníčka poisťovne uistila, že po skončení pracovného pomeru nám vrátia splátku za poistku. Samozrejme po ukončení 3 mesačnej skúšobnej lehoty rozviazali s nami pracovný pomer a preto som ďalšiu splátku poistenia už nezaplatila a žiadala som ich mailom o zrušenie poistenia a vrátenie uhradenej splátky. Na čo vôbec nereagovali. To všetko sa udialo v roku 2007. V piatok 2.7.2010 obdržala som Rozhodcovský rozsudok z Arbitrážneho súdu, kde žiadajú odo mňa uhradiť im dlžnú splátku, naviac žiadajú trovy rozhodcovského konania vo výške 230 € + navyše 5 % úroky do uhradenia pozdlžnosti alebo podať odpor na súde, ktorý to rozhodol.
V uvedenom rozsudku som sa dočítala, že pri podaní odporu musím zaplatiť 70 €. To všetko musím stihnúť do 5-tich dní. Teraz neviem čo mám robiť, pretože môj príjem je na úrovni minimálnej mzdy. Preto Vás prosím, ak máte s mojim prípadom nejaké skúsenosti o príspevok.
Ďakujem