brendova
04.07.10,16:04
Mohol by mi prosím niekto poradiť s výpočtom miezd v proluci? Začínam a neviem sa v ňom orientovať. Ako prejsť na nový mesiac a zadať údaje do výplat???:(
vieraaaa
04.07.10,14:56
Mohol by mi prosím niekto poradiť s výpočtom miezd v proluci? Začínam a neviem sa v ňom orientovať. Ako prejsť na nový mesiac a zadať údaje do výplat???:(
Do nového mesiaca prejdeme cez "spracovanie" a na konci je myslím posledná možnosť "koniec mesiaca" - na ten klikneme a sme v ďalšom mesiaci.
Potom zase cez "spracovanie" si dáme "výber pracovníkov" hneď na začiatku. Vo výbere si dáme zase msylím že "vybrať" alebo F5 a z ponúknutých možností "zamestnaní v mesiaci" a tento krok nám vyvieti pracovníkov, ktorí majú mať v tom mesiaci, v ktorom sme výplaty.
Vyznačených pracovníkov načítame do výplat cez "vstup/oprava" - "výplaty" - "doplniť vyznačených" a "nič nemeniť".
Myslím, že som názvy uviedla správne, lebo môžem povedať, že to robím automaticky, a keď to mám teraz napísať, tak troška pochybujem.
brendova
04.07.10,15:21
Ďakujem, robím to prvý krát a trhám si vlasy, lebo doteraz som používala MRP. Mám vytvorený zoznam, cez F1 si otvorím každého zamestnanca, doplním odmeny, dovolenku atd. a čo ďalej? Vrátim sa len do zoznamu a pokračujem ďalším, alebo to treba ešte dať nejako spracovať?
vieraaaa
04.07.10,15:31
Ďakujem, robím to prvý krát a trhám si vlasy, lebo doteraz som používala MRP. Mám vytvorený zoznam, cez F1 si otvorím každého zamestnanca, doplním odmeny, dovolenku atd. a čo ďalej? Vrátim sa len do zoznamu a pokračujem ďalším, alebo to treba ešte dať nejako spracovať?
Keď budeš mať nahodených všetkých pracovníkov a ich výplaty, tak vyjdeš cez "Esc". Odklikneš, že urobiť "kontrolu výplat" a "zaokrúhlenie".
Potom už cez "spracovanie" - "výplaty" (alebo rovno "výplatné pásky" - neviem presne) si môžeš skontrolovať a vytlačiť výplatné pásky.
brendova
04.07.10,15:55
Prosím !!!
A kam dať dni, keď bol zamestnanec na ošetrení. Mne vo Win7 nefunguje ani pomocník, lebo to ešte SW nemajú dotiahnuté.:(:(:(
vieraaaa
04.07.10,16:23
Prosím !!!
A kam dať dni, keď bol zamestnanec na ošetrení. Mne vo Win7 nefunguje ani pomocník, lebo to ešte SW nemajú dotiahnuté.:(:(:(
Ošetrovné, PN-ky, pargraf podľa účelu: 1-návšteva lekára, 2-doprovod k lekárovi a 3-svadby, pohreb a pod., ako i absenciu treba zadať cez "vstup/oprava" - "evidencia dôb a dávok". Toto bolo treba mať zadané pred načítaním výplat.
Teraz sa to dá riešiť buď zadaním paragrafu na druhej strane, kde je dovolenka - niekde nižšie je na to riadok.
Istejšie však je cez "vstup/oprava" "mazanie výplat", nastavíš sa na zamestnanca, ktorý mal paragraf, dáš dole na lište "mazať" a cez "Esc" vyjdeš von. Pozor, nesmieš mať vysvietených iných pracovníkov, lebo Ti ich vymaže. Pogram sa síce ešte pýta, či chceš zmazať napr. 1 záznam - pracovníka.
Potom si zadáš ten paragraf cez "vstup/oprava" - "evidencia dôb a dávok", tam ti to ponúkne cez F1 druh dávky, vyberieš si paragraf a myslím, že na konci tohto okienka je poznámka do ktorej si zadáš napr. "1 - § návšteva lekára". Je si to treba rozlišovať, návšteva lekára, doprovod a ostatné tými číslami 1, 2 a 3, aby Ti potom keď budeš potrebovať skontrolovať, aby sa zamestnanec zmestil do 7 dní, na ktoré má nárok, pomôže to v prehľadnosti, lebo aj na druhej strane výplat, to zadáva podľa tohto čísla do 1., 2. alebo 3. obdobia pre výplaty. Keď máš toto zapísané, tak vyjdeš von a ideš zasa do "spracovanie" - "výber pracovníkov" - vysvietiš si uvedeného pracovníka - vyjdeš von - "vstup/oprava" - "výplaty" - "doplniť vyznačených" - "netreba nič meniť" a pracovník by mal mať na 2.strane výplat načítaný aj ten paragraf.
Ako som písala skôr, niektoré názvy možno nebudú presné, no doma nemám žiadnu pomôcku ani návod.
Inak firma robí školenia pre začiatočníkov aj pokročilých, termíny ktorých majú uvedené na ich stránke. Pre začiatok je to veľmi dobrá pomôcka.
Okrem toho mám dobrú skúsenosť, že keď im dotaz zašlem mailom, pošlú mi odpoveď, alebo zavolajú. Tak isto poradia aj telefonicky. Nemôžem si sťažovať na neochotu.
brendova
04.07.10,19:25
Dakujem, veľmi si mi pomohla. Tie školenia som pozerala hneď v júni, keď som tento program dostala, ale školenie bolo týždeň predtým a ďalšie ešte nie je naplánované. Tak bojujem ako sa dá. Ešte neviem, ako dostať von nejaký súbor s výplatami, ktorý by sa dal poslať mailom, aby si to radšej najprv skontrolovali. Viem, že predchádzajúca účtovníčka im taký súbor posielala, ale ja to tam nikde neviem nájsť. :confused:
vieraaaa
04.07.10,19:52
Dakujem, veľmi si mi pomohla. Tie školenia som pozerala hneď v júni, keď som tento program dostala, ale školenie bolo týždeň predtým a ďalšie ešte nie je naplánované. Tak bojujem ako sa dá. Ešte neviem, ako dostať von nejaký súbor s výplatami, ktorý by sa dal poslať mailom, aby si to radšej najprv skontrolovali. Viem, že predchádzajúca účtovníčka im taký súbor posielala, ale ja to tam nikde neviem nájsť. :confused:
Ja im keď niečo potrebujem poradiť, alebo v programe niečo dobre nefunguje, posielam celé mzdy a to cez Prolmy - archív, program si vypýta obdobie, zadať cestu - dám ich uložiť na server a pošlem ich v prílohe emailu. Inak archív je dobré si urobiť minimálne raz do mesiaca po výplatách.
brendova
04.07.10,19:59
Asi som sa zle vyjadrila. Nechcem to poslať do infopro ale do firmy, pre ktorú výplaty robím. Bývalá účtovníčka im posielala mailom súbor s výplatnými páskami, oni si ich skontrolovali a vytlačili ak boli OK. A ja nikde neviem nájsť spôsob, ako tie výplatné pásky poslať mailom.
vieraaaa
04.07.10,20:09
Asi som sa zle vyjadrila. Nechcem to poslať do infopro ale do firmy, pre ktorú výplaty robím. Bývalá účtovníčka im posielala mailom súbor s výplatnými páskami, oni si ich skontrolovali a vytlačili ak boli OK. A ja nikde neviem nájsť spôsob, ako tie výplatné pásky poslať mailom.
Ak v tej firme používajú proluc, malo by to ísť aj tým spôsobom ako som písala, ale neviem, to som nepotrebovala.
Inak na ich stránke majú návod, možno to bude ono. Link prikladám
http://www.infopro.sk/podpora/navody/navod_tlac_do_pdf.pdf
brendova
04.07.10,20:32
Ďakujem. Idem to vyskúšať. A prajem dobrú noc.
amalka72
05.03.11,13:57
Prosím, som mzdár začiatočník. Robím mzdy v proluci, s aktuálnou verziou, v domnení že sú správne, ale!!! Volala mi pani zo SP vraj som na nemocenskom odviedla 14,- eur namiesto 15,60...treba po aktualizácii ešte niečo prestavovať alebo prečo mi to program zle ráta??? Za každú radu ďakujem.
nikulik
05.03.11,14:41
Nerobim sice v proluc ale skus si skontrolovat na paske ake percenta ti rata pri NP.
V mojom programe mam v čiselnikoch-zlozky mzdy kde si pozriem ci tam nie je nahodou zafajknute nieco ine ako ma byt.
amalka72
05.03.11,16:04
nikulik, pozrela som sadzobníky... na nemocenskom píše 1,40% a na garančnom 0,25% -som si spomenula že aj to mi vytkla :(
nikulik
05.03.11,16:08
a nemas tam nic ine zaskrtnute? tak potom musis len volat tym od kt. mas program aby ti poradili. a co ti vytkla nechapem?!
ladyrs
05.03.11,16:09
sadzobníky sa automaticky prestavia inštaláciou aktualizácie.... máš dobre nahodené karty zamestnancov ?
nikulik
05.03.11,16:12
suhlasim s ladyrs, nemas nahodou zaškrtnute v karte zamestnanca ze ma inval.dôchodok alebo nieco podobne co by mohlo zmenit odvody?
amalka72
05.03.11,16:13
sadzobníky sa automaticky prestavia inštaláciou aktualizácie.... máš dobre nahodené karty zamestnancov ?

ja pevne dúfam že áno, kým neprišlo k zmene, všetko bolo ok ...na čo by som sa tam mala pozrieť?
ladyrs
05.03.11,16:14
daj si vytlačiť zostavu, kde si skontroluješ všetkých zamestnancov podľa jednotlivých odvodov, spracúvam mzdy v Proluci

na tej zostave máš HM aj VM
amalka72
05.03.11,16:17
daj si vytlačiť zostavu, kde si skontroluješ všetkých zamestnancov podľa jednotlivých odvodov, spracúvam mzdy v Proluci

na tej zostave máš HM aj VM

ako? :confused:
ladyrs
05.03.11,16:33
momentálne nemám prístup do PRG,som doma ... malo by to byť v Spracovaní-odvody- pracovníci podľa poisťovní.... tam si vyber Soc.poisťovňu /je to na konci ponuky/..... píšeš,že vlani si nemala problémy,ale tieto zostavy si nedávaš tlačiť každý mesiac? spýtam sa ťa ešte takto, koľkých zamestnancov máte ? len aby som vedela, či sa dá ten zoznam prebehnúť ľahko... a ešte ma napadlo, možno niektorá položka miezd ti nevchádza do VZ
amalka72
05.03.11,16:37
suhlasim s ladyrs, nemas nahodou zaškrtnute v karte zamestnanca ze ma inval.dôchodok alebo nieco podobne co by mohlo zmenit odvody?


v karte odvody a zrážky mám N na pozícii DDS- či sa pracovníkovi zráža odvod zo mzdy normálne ...asi zle čo? idem to skúsiť zmeniť, čo to spraví
a v pozícii THP som mala A :(
ladyrs
05.03.11,16:40
ale z príspevkov na DDS sa neodvádza do SP, v tom to nebude

môžeš mi písať SS
Price
11.09.14,15:28
ahojte, neviete mi poradit, ako vypnem v Poluc Mzdy pri spusetni kontroly, aby mi nehlasilo, ze chce doplatit do minimalnej mzdy, i ked ma zamestnanec viac ako minimalnu mzdu? dakujem