Jana47
28.10.05,10:31
Dobry den, potrebujem sa poradit. Ak je zamestnanec vyslany na pracovnu cestu mimo pracoviska a pracovna cesta trva do 12 hodín, má narok na stravne 80,- Sk. Zamestanec ma však dejeunerky v hodnote 60,- Sk, musim mu doplatit len ten rozdiel 20,- Sk alebo ani nie? A viete mi povedať či je potrebne mať ku knihe jazd k služobnemu autu aj cestovne prikazy? Ak mi vie niekto poradiť kde to najdem v zakone, budem rada. Dakujem.
Tweety
28.10.05,09:14
Dobry den, potrebujem sa poradit. Ak je zamestnanec vyslany na pracovnu cestu mimo pracoviska a pracovna cesta trva do 12 hodín, má narok na stravne 80,- Sk. Zamestanec ma však dejeunerky v hodnote 60,- Sk, musim mu doplatit len ten rozdiel 20,- Sk alebo ani nie? A viete mi povedať či je potrebne mať ku knihe jazd k služobnemu autu aj cestovne prikazy? Ak mi vie niekto poradiť kde to najdem v zakone, budem rada. Dakujem.;) Ja by som vyplatila cestovný príkaz podľa zákona, má naň nárok a zároveň odrátala v budúcom mesiaci z nároku na stravenky uvedený počet sl.ciest, kedy na stravenku nemá nárok.:cool:
Cestovné príkazy sú účtovné doklady, ktoré sa uchovávajú medzi dokladmi pokl. knihy.
vladan
28.10.05,09:22
Dobry den, potrebujem sa poradit. Ak je zamestnanec vyslany na pracovnu cestu mimo pracoviska a pracovna cesta trva do 12 hodín, má narok na stravne 80,- Sk. Zamestanec ma však dejeunerky v hodnote 60,- Sk, musim mu doplatit len ten rozdiel 20,- Sk alebo ani nie?
mala by si postupovať podľa zákona č. 283/2002 o cestovných náhradách, konkrétne § 5. V žiadnom prípade by si nemala kombinovať stravné lístky so stravným

- stravné lístky rieši Zákonník práce
- stravné rieši Zákon o cestovných náhradách
Jana47
28.10.05,09:59
Ale čo v tom pripade, ak ide o služobnu cestu z jula a vyučtovanie bude urobene až teraz, môžem mu to vyriešiť so stravnymi listkami až tento mesiac? Je to zle, ak bolo vyučtovanie urobene až o 3 mesiace?
Tweety
28.10.05,10:20
Ale čo v tom pripade, ak ide o služobnu cestu z jula a vyučtovanie bude urobene až teraz, môžem mu to vyriešiť so stravnymi listkami až tento mesiac? Je to zle, ak bolo vyučtovanie urobene až o 3 mesiace?Jednoducho mu odrátaj z nároku na mesiac november tie dni, keď bol na sl. ceste.:)