timi.i
04.07.10,19:27
Ahojte,
chcela by som sa spýtať či má niekto skúsenosti s dovolenkou v Taliansku konkrétne mám na mysli Pesaro. Idem tam na dovolenku bohužiaľ sama a neviem ani taliansky a ani anglicky. Je tam problém sa dorozumieť? Aký sú tam ľudia, okolie a tak?
Ďakujem :)
jojom
04.07.10,18:27
Tam som nikde nablizku neboll, ale myslím si že english by Ti aj tak velmi nepomhlo, ale skôr nemčina. Ja som bol v okolí Parmy, Neapola a Benátok. Problém som nemal, viem len trochu anglicky a oni mi vždy povedali bud ee alebo nemčinu, a dohodli sme sa, v reštauráci aj v obchodoch aj pri nejakom ubytovaní. Ruky nohy a ideš. Prípadne si kúp malý slovník taliansko-slovenský.
Rozalka
04.07.10,18:30
Pokiaľ ideš s cestovkou, bude to v pohode.
Ak ideš úplne sama, klobúk dole pred tebou. Viem un po´ taliansky, ale asi by som tvoju odvahu nenabrala.
timi.i
04.07.10,19:25
No dúfam že to bude nakoniec nezabudnuteľná dovolenka. Idem síce cez cestovku ale nemajú tam delegáta. Vôbec ma nenapadlo sa na to spýtať pred kúpou zájazdu som si myslela že je to samozrejmosť. Ale neee. No mám v pláne pribaliť cestovného sprievodcu a slovník :)
Rozalka
04.07.10,19:34
Prajem príjemný pobyt s krásnymi spomienkami.
jojom
05.07.10,07:27
No dúfam že to bude nakoniec nezabudnuteľná dovolenka. Idem síce cez cestovku ale nemajú tam delegáta. Vôbec ma nenapadlo sa na to spýtať pred kúpou zájazdu som si myslela že je to samozrejmosť. Ale neee. No mám v pláne pribaliť cestovného sprievodcu a slovník :)

Bol som presne takto aj ja v r.1911 tiež sám v Bibione. Super zážitok. Pred rokom som sadol z rodinou do auta a zaviezol som ich do Chorvátska, a potom ako som písal vyššie do Benátok. Nejdu si dodnes vynachváliť.
Ak bude možnosť jednodňový výlet do Rimini alebo San Marina neváhaj je to len nejakých 40 km.
Kazu
05.07.10,07:37
Bol som presne takto aj ja v r.1911 tiež sám v Bibione. Super zážitok. Pred rokom som sadol z rodinou do auta a zaviezol som ich do Chorvátska, a potom ako som písal vyššie do Benátok. Nejdu si dodnes vynachváliť.
Ak bude možnosť jednodňový výlet do Rimini alebo San Marina neváhaj je to len nejakých 40 km.

Lenže za cisárpána bolo všetko iné :D:D:D
jojom
07.07.10,09:45
Lenže za cisárpána bolo všetko iné :D:D:D

HAHAHA asi nečítaš riadne, bol som v italy aj minulý rok, presne na tých istých miestach kde pred 20 rokmi. Zmeny? Pripadalo mi to v pohode na dovolenkára, takže ...

O cca 2 týždne vyrážam autom Pisa, Benátky, Bibione, možno Bologna, a dalej do Croacie. Potom dopíšem dojmy a zážitky.

PS: Možno rodiel je v tom že dnes cestovky ojeklamavaju ako na bežiacom páse. Preto im ja zarobiť nedáááámmmmm.
Kazu
07.07.10,13:13
HAHAHA asi nečítaš riadne, bol som v italy aj minulý rok, presne na tých istých miestach kde pred 20 rokmi. Zmeny? Pripadalo mi to v pohode na dovolenkára, takže ...

O cca 2 týždne vyrážam autom Pisa, Benátky, Bibione, možno Bologna, a dalej do Croacie. Potom dopíšem dojmy a zážitky.

PS: Možno rodiel je v tom že dnes cestovky ojeklamavaju ako na bežiacom páse. Preto im ja zarobiť nedáááámmmmm.

Ja čítam riadne a aj riadne rátam :--- V priebehu 100 rokov 4x tá istá destinácia. Tak tomu sa povie vernosť :D:D:D
myma
27.07.10,11:53
My sme tam boli pred 2 rokmi, neviem ako sa ten hotel volal, ale nemali sme problémy sa dorozumieť - rukami a nohami, aj po slovensky. Oni cudzí jazyk nepoužívajú, chcú len po svojom alebo sa snažili tým naším. Delegátku sme mali na hoteli a tá podávala informácie aj pre ostatných i keď neboli z jej cestovky. V najhoršom treba zbehnúť do pár hotelov a pozrieť, kedy tam bude slovenský delegát z tej-ktorej cestovky.
timi.i
31.07.10,18:26
Tak som už doma ... dovolenka bola perfektná krásne mestečko a veľmi ochotný personál. Som nad mieru spokojná len som troška sklamaná z prístupu cestovnej kancelárie no nabudúce s nimi určite už nejdem.
myma
02.08.10,07:35
Tak som už doma ... dovolenka bola perfektná krásne mestečko a veľmi ochotný personál. Som nad mieru spokojná len som troška sklamaná z prístupu cestovnej kancelárie no nabudúce s nimi určite už nejdem.
Smiem vedieť, ktorá cestovka to bola a v ktorom hoteli ste boli ubytovaní?