fachman
05.07.10,07:25
Zdravím vás,ak by som dal výpoveď, a povedal nadriadenému že už zajtra nenastúpim,nebudem čakať tri mesiace,mohli by ma riešiť právne a ako by ma to postihlo? Chápem nadriadeného,že ma zaškolili a ja zodňa na deň odídem,ale je to ich problém že si moju robotu cenia finančne slabo,nesnažia sa ma udržať a to že je roboty málo a mám si ju vážiť,to nieje argument,ja mám hranicu čo ešte znesiem.A to sa umňa prejavujú zdravotné príznaky preťaženia.Mne novú robotu nikto nebude držať tri mesiace až ma uvolní terajší zamestnávateľ,alebo urobiť niečo aby ma prepustili? Ďakujem.
Laco-monter
05.07.10,05:40
Nie nadriadenému, ty musíš ísť na usek personálny a vybaviť to tam .
Oni sa spoja s tvojim nadriadeným a vykonzultujú to s ním.
Musíš mať rozumný dovod aby Ťa pustili zo dňa na deň.
Dá sa to výpoveďou DOHODOU ku dňu ...........,
Ak zašleš výpoveď Ty tak samozrejme bude plynuť 3 mesačná lehota v čom nevidím zmysel.
Možeš to riešiť aj tak, že prídeš do práce "pod tlakom" a budeš sa robiť, že si opitý, vtedy Ťa vyhodia na fleku.
V žiadnom prípade to nerieš tak,že prestaneš chodiť do práce,
budú Ti "sekať" absencie a poprípade budú vyhrožovať nejakými náhradami ušlého zisku a podobne,
tieto hyeny len na také niečo čakajú aby sa mohli "voziť" na chrbtoch iných.
Takže s rozumom !
terezamaria
05.07.10,05:45
Zdravím vás,ak by som dal výpoveď, a povedal nadriadenému že už zajtra nenastúpim,nebudem čakať tri mesiace,mohli by ma riešiť právne a ako by ma to postihlo? Chápem nadriadeného,že ma zaškolili a ja zodňa na deň odídem,ale je to ich problém že si moju robotu cenia finančne slabo,nesnažia sa ma udržať a to že je roboty málo a mám si ju vážiť,to nieje argument,ja mám hranicu čo ešte znesiem.A to sa umňa prejavujú zdravotné príznaky preťaženia.Mne novú robotu nikto nebude držať tri mesiace až ma uvolní terajší zamestnávateľ,alebo urobiť niečo aby ma prepustili? Ďakujem.

To, že Ty zajtra povieš vedúcemu, že zajtra nenastúpiš, nie je výpoveď.To je púhe oznámenie z Tvojej strany. Pokiaľ zamestnávateľ bude súhlasiť, že behom jedného dňa skončíš, uzatvoríte Dohodu o skončení pracovného pomeru podľa § 60 ZP a je to vybavené. Odídeš. Ale také jednoduché to nevidím. Pokiaľ Ťa zamestnávateľ zaškolil, má hotového, po odbornej stránke vyhovujúceho zamestnanca, asi Ťa hneď nepustí.

Skús len so zamestnávateľom jednať. Pokiaľ odídeš zo dňa na deň, nebudeš mať výstupné papiere a pokiaľ máš v zmluve uvedený finančný postih za predčasné ukončenie pracovného pomeru, tak ho dostaneš.

§ 62, ods.3 -ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve, dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
verkaz
05.07.10,12:08
Nekonaj v tejto veci zbrklo. Veľmi dobré rady máš v príspevku č, 2 a 3. Slús sa dohodnúť aj s novým zamestnávateľom, či by s Tvojím nástupom nepočkal.
Doporučujem Ti písomne oznámiť terajšiemu zamestnávateľovi, že z nejakých vážnych dôvodov (niečo udaj) je pre Teba terajšie zamestnanie nevyhovujúce, preto chceš pracovný pomer ukončiť vzájomnou dohodou ku dňu................ Uvidíš ako zareaguje a aké Ti navrhne riešenie.
KEJKA
05.07.10,12:59
plus ja ešte dodám, že seknúť s robotou zo dňa na deň nedá dobré vysvedčenie o tebe ani tvojmu novému zamestnávateľovi. Aj on si uvedomí, že keď to dokážeš urobiť inde, môžeš to urobiť aj jemu - a bude opatrnejší. Nie jednoznačne v tvoj prospech.
fachman
05.07.10,17:54
To je pravda.Ale môže sa stať,že nový zamestnávateľ ma pozná,chcema,a vie o niekedy zložitom odchode z predošlej práce,a bude rád že budem uňho čím skôr.Síce je to utópia,ale unás sa veľmi nesnažia si udržať zamestnanca aj finančne,migrácia preto na pracovnom trhu je.A keď si vybrať,tak za tie malé peniaze radšej robotu kde sa nenadriem.A to dúfam že nebudú chcieť zasa zrušiť minimálnu mzdu.Ďakujem za odpovede.
Chobot
06.07.10,06:45
Zdravím vás,ak by som dal výpoveď, a povedal nadriadenému že už zajtra nenastúpim,nebudem čakať tri mesiace,mohli by ma riešiť právne a ako by ma to postihlo? Chápem nadriadeného,že ma zaškolili a ja zodňa na deň odídem,ale je to ich problém že si moju robotu cenia finančne slabo,nesnažia sa ma udržať a to že je roboty málo a mám si ju vážiť,to nieje argument,ja mám hranicu čo ešte znesiem.A to sa umňa prejavujú zdravotné príznaky preťaženia.Mne novú robotu nikto nebude držať tri mesiace až ma uvolní terajší zamestnávateľ,alebo urobiť niečo aby ma prepustili? Ďakujem.

A ty keď si nastupoval do práce, tak si si nedohadoval mzdu?
fachman
06.07.10,17:45
Mzdu v roku 2005,som si nedohadoval,bola stanovená,od vtedy mi zvíšili triedu,ale ja ako zoraďovač stroja som mal ženu-obsluhu a chlapa ktorý mi pripravoval polotovar,nechcem uvádzať podrobnosti,firma sa sprivatizovala,a ostal som sám,zastávam tri roboty,znížili normu na samého,ale treba makať,porušili sľub že norma sa nezdvihne,asi som sa až moc snažil,robil som za málo peňazí,veľa muziky.Už som si hovoril,že ukázal som že robiť viem a chcem,a nastal čas,zabojovať za seba alebo odísť.
Danila
06.07.10,18:02
Mzdu v roku 2005,som si nedohadoval,bola stanovená,od vtedy mi zvíšili triedu,ale ja ako zoraďovač stroja som mal ženu-obsluhu a chlapa ktorý mi pripravoval polotovar,nechcem uvádzať podrobnosti,firma sa sprivatizovala,a ostal som sám,zastávam tri roboty,znížili normu na samého,ale treba makať,porušili sľub že norma sa nezdvihne,asi som sa až moc snažil,robil som za málo peňazí,veľa muziky.Už som si hovoril,že ukázal som že robiť viem a chcem,a nastal čas,zabojovať za seba alebo odísť.Tak zabojuj za seba, veď tam je toľko porušení predpisov, že keď pohrozíš inšpektorátom práce, tak zistia, že nie si len zoraďovač stroja, ale aj človek, čo pozná rovnako svoje povinnosti, ako práva.
Bastian
07.07.10,09:51
Nie nadriadenému, ty musíš ísť na usek personálny a vybaviť to tam .
Oni sa spoja s tvojim nadriadeným a vykonzultujú to s ním.
Musíš mať rozumný dovod aby Ťa pustili zo dňa na deň.
Dá sa to výpoveďou DOHODOU ku dňu ...........,
Ak zašleš výpoveď Ty tak samozrejme bude plynuť 3 mesačná lehota v čom nevidím zmysel.
Možeš to riešiť aj tak, že prídeš do práce "pod tlakom" a budeš sa robiť, že si opitý, vtedy Ťa vyhodia na fleku.
V žiadnom prípade to nerieš tak,že prestaneš chodiť do práce,
budú Ti "sekať" absencie a poprípade budú vyhrožovať nejakými náhradami ušlého zisku a podobne,
tieto hyeny len na také niečo čakajú aby sa mohli "voziť" na chrbtoch iných.
Takže s rozumom !
?
Laco-monter
07.07.10,14:20
?


Tak je to ,

áno HYENY ! :mad:

Iným slovom takých manažerov , ktorí ponížili robotníkom mzdy aby mohli dosahovať väčšie zisky , ani nemožno nazvať.

Voziť sa v Q-7 :cool:

aj tento luxus niektorým umožnila "KRÍZA".
Bastian
07.07.10,15:20
Tak je to ,

áno HYENY ! :mad:

Iným slovom takých manažerov , ktorí ponížili robotníkom mzdy aby mohli dosahovať väčšie zisky , ani nemožno nazvať.

Voziť sa v Q-7 :cool:

aj tento luxus niektorým umožnila "KRÍZA".

Ty si to napísal hneď ako si prečítal prvý príspevok... bolo ti hneď jasné, že sú to hyeny?
Laco-monter
07.07.10,15:23
Ty si to napísal hneď ako si prečítal prvý príspevok... bolo ti hneď jasné, že sú to hyeny?

Mne je to jasné už 20 rokov... :mee:
veronikasad
07.07.10,15:36
mimotemy
Laco, čo ti bráni v tom, aby si si vyskúšal byť zamestnávatelom ?

Tento príspevok nijako nesúvisí s príspevkom zakladatela témy...
Laco-monter
07.07.10,15:44
..ani otázka v prispevku #12 nijako nesúvisi s otázkou zadavateľa témy.

Ja len RE-AGUJEM.
Laco-monter
07.07.10,15:46
mimotemy
Laco, čo ti bráni v tom, aby si si vyskúšal byť zamestnávatelom ?

Tento príspevok nijako nesúvisí s príspevkom zakladatela témy...


Mne bráni byť zamestnávateľom nedostatok správnych známosti ľudí na správnych miestach a tiež nedostatok kapitálu /peňazí/

AKÁ JE ĎALŠIA OTÁZKA ?
veronikasad
07.07.10,15:53
Mne bráni byť zamestnávateľom nedostatok správnych známosti ľudí na správnych miestach a tiež nedostatok kapitálu /peňazí/

AKÁ JE ĎALŠIA OTÁZKA ?
Laco, na teba žiadna. Na rozdiel od teba som veľkým ochrancom práv zamestnancov (nielen robotníkov), čo sa týka nárokov na dovolenku, odstupného, výšky mzdy. Aj keď som nikdy zamestnávatelom nebola, poznám podnikanie vďaka svojej profesii aj z tej druhej strany brehu...
Laco-monter
07.07.10,15:59
Laco, na teba žiadna. Na rozdiel od teba som veľkým ochrancom práv zamestnancov (nielen robotníkov), čo sa týka nárokov na dovolenku, odstupného, výšky mzdy. Aj keď som nikdy zamestnávatelom nebola, poznám podnikanie vďaka svojej profesii aj z tej druhej strany brehu...
Pozri sa všetko má svoje pre a proti ,

robotnik sa pri svojej práci ušpiní , zapotí a unaví

podnikateľ má stres, nestíha a naháňa všetko v šialenom tempe

takže aj ja poznám "z druhého brehu" hoci som nikdy nikoho nezamestnával

Bola by to dlhá debata o tom,prečo sú veci tak ako sú , o zodpovednosti, charaktere , prístupe, etike , odmene...

Zase nerob zo mňa blbca , ja si palec necmúľam...